Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa nadarzyńsko - grodziska


Recommended Posts

OJ....chyba wyraźnie cię tam nie lubią...i coś czuję jakby specjalnie kłody pod nogi rzucali....choć nie wykluczone, że robią co mogą aby nie wpychać się w tą inwestycje, ktróra (może, nie znam tematu) nie jest ani opłacalna ani tania ani perpspektywiczna....i nie chcą wejść w tą inwestycję...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 18,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Cześć Wszystkim!

Nie odzywamy sie, bo jesteśmy zawaleni sprawami papierkowymi. Mamy opóźnienia z ZUDPem i nie damy rady wnioskować o pozwolenie na budowę wraz z przyłączami. Ale o tym długo musiałabym pisać więc wybaczcie, że to sobie odpuszczam.

 

Ale nic to, jutro, albo w poniedziałek składamy wniosek o pozwolenie na budowę bez tych pie... mediów, bo czas nas goni niemiłosiernie. Ludziska! Przecież nie wypada kazać ekipie czekać!!

 

W związku z tym bardzo proszę o rady co robić, jaką kolejność działań przyjąć, aby nie stracić nawet godziny i jak najszybciej rozpocząć budowę. Jeśli możecie to napiszcie chronologicznie czynności, które trzeba wykonać po uzyskaniu pozwolenia na budowę?

A tak przy okazji: Gdzie kupuje się dziennik budowy?

Komu zgłasza się zamiar rozpoczęcia budowy?

Na czym polegają uzgodnienia sposobu zabezpieczenia robót w pasie drogowym?

Jak uzyskuje się pozwolenie na zajęcie pasa drogowego?

 

Generalnie zależy mi na najdrobniejszych radach jak do tego się zabrać. Może można coś załatwiać równolegle?

Wyobraźcie sobie, że właśnie odebraliście zgodę na budowę i co robicie dalej?

 

P.S. Wnajęliśmy właśnie mieszkanie w Grodzisku, cieszę się jak gwizdek, bo będziemy bliżej akcji pt. budowa! Przeprowadzka w czerwcu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziennik budowy to chyba w starostwie razem z pozwoleniem, a potem można od razu jechać zglosić początek robót do inspektoratu nadzoru. Po 7 dniach można zaczynac. Zawczasu poproście kierownika budowy o kopię jego uprawnień. Kupcie też juz sobie tablicę na budowę - dostępne w inspektoracie. No i tyle.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podsumuję:

1. Podejść do inspektoratu, aby kupić tablicę. GDZIE JEST INSPEKTORAT? Może wiecie w jakie dni i w jakich godzinach jest czynny? Ile kosztuje tablica?

2. Zdobyć kopię uprawnień kierownika budowy. A PO CO MI ONA?

3. Odbierając pozwolenie na budowę wydział architektury w starostwie dołączy dziennik budowy. - CZY TEŻ MOŻE JA SAMA MUSZĘ PROSIĆ O TEN DZIENNIK? Coś za niego płacę? Ile? (Wiem, że starostwo musi go opieczętować).

4. Udać się do inspektoratu, aby zgłosić początek robót. NA CZYM POLEGA TO ZGŁOSZENIE?

I to naprawdę wszystko??

Bobo, dzięki za pamięć o baraku, mamy jeszcze na to 3 tygodnie. Z Marcinem jeszcze nie kontaktowałam się. W tej chwili nie tykamy sprawy materiałów budowlanych, ale zaczniemy za nimi rozglądać się za tydzień i wtedy odezwiemy się do Marcina. Po prostu wiemy, że w najbliższy tydzień nie damy rady nigdzie podjechać, więc nie ma sensu teraz zawracać głowy ludziom ze składów budowlanych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz miec taki druk zgloszenia i z tym idziesz do... No wlasnie, gdzie teraz. Kiedys to bylo w Architekturze w Gminie, teraz to chyba do Starostwa.

Kopia uprawnien kierownika to wymog. Przeciez nie mozesz budowac bez kierownika. I to musi byc gosc zrzeszony. Wszystko od niego wez. Najlepiej dowiedz sie w Inspektoracie. Mialem taka mala przygode z Kierownikiem, co to nie wiedzial, ze Inwestor moze dokonywac wpisów w dzienniku budowy. I dwa miesiace mi papiery trzymal (notabene od dwoch tygodni mi wysyla).

A najlepiej to wez sluchawke i w 5 minut dowiesz sie przez telefon co trzeba, a co nie :-).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bobo i Jayer - dziękuję!

 

Podsumowanie 2 (może będzie dla potomnych):

1. Podejść do Inspektoratu (koło Szpitala Zachodniego, tam gdzie Skarbówka), aby kupić tablicę. Może wiecie w jakie dni i w jakich godzinach jest czynny? Ile kosztuje tablica? O dziwo na stronie http://www.grodzisk.pl podają, że adres Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego to ul. Kościuszki 32, tel. 755 79 39. Natomiast Skarbowy jest na ul. Dalekiej 11. Sprawdzę to niebawem.

2. Zdobyć kopię uprawnień kierownika budowy i przynależności do jakiegoś zrzeszenia, bo należy to dołączyć do zgłoszenia rozpoczęcia robót. Czy dobrze myślę? I czy chodzi o przynależność do jakiegoś zrzeszenia zawodowego, tak jak zrzeszeni są architekci?

3. Skądś wytrzasnąć jakiś druk zgłoszenia i udać się z nim gdzieś. Albo do Inspektora Nadzoru Budowlanego, albo do Starostwa. Może ktoś to uściślić? Kto wydaje taki druk? CZy musi być przez jakiegoś urzędnika wypełniony i opieczętowany? Czy też mogę go sama wypełnić?

4. Kupić dziennik w papierniczym w Grodzisku, albo odebrać go z wydziału architektury w Starostwie wraz z pozwoleniem na budowę. Starostwo musi go opieczętować. Czy ktoś zna jego cenę? Czy Starostwo opieczętowuje dziennik od ręki?

5. Udać się do inspektoratu, aby zgłosić początek robót. Ndal aktualne jest pytanie: czym polega to zgłoszenie?

 

A może punkt 3 i 5 to to samo?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz cos rosnacego w oblakanym tempie, polecam cyprysy leylandii, rosna metr na rok! Jak nie bedziesz zdyscyplinowany i zaniedbasz przycinania (bo to w zasadzie najczesciej uzywane do zywoplotow), sasiedzi nie beda cie bardzo lubic! 8) Bo ta roslinka nie wie, kiedy skonczyc rosnac i znane sa przypadki wyrosniecia do ponad 30 metrow... 8)

 

W Anglii jest nawet prezna grupa dzialajaca przeciwko niegodziwym zywoplotom z cypryskow leylandii...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro w jeden dzień to bardzo dobrze! Już się nie martwię, aczkolwiek znając moje szczęście to zajmie nam to jakieś trzy dni. Dobra, nie kraczę więcej. Jedynie może kiedyś opowiem na którymś spotkaniu co udziwnia sąd, albo człowiek uzgadniający w ZUDzie przyłącze gazowe...

 

Ewak, śmiej się śmiej! I tak cieszę się, że nie tylko ja na tym skorzystam. Swoją drogą warto byłoby zrobić takie podsumowanie poszczególnych etapów budowy.

 

W związku ze sprawą przebudowy linii średniego napięcia biegnącej nad moją działką, poznałam projektanta energetycznego, z którym jestem w kontakcie. On niestety mieszka w Lublinie i okazuje się, że są rozbieżności w kolejności czynności między Lublinem a Grodziskiem/Warszawą.

Może i sprawy czysto budowlane na naszym terenie też mają swoją specyfikę? Dlatego tego pytania nie zadałam w Dziale Prawnym, albo w Wymianie Doświadczeń.

 

Co do upału, to nie macie co narzekać. Póki co siedzę w Warszawie w kilkuklatkowym wieżowcu. Okna mam południowo-zachodnie i wszystkie są na jedną stronę! Kto ma gorzej? :lol: Ja zdycham. Nawet zimna woda w wannie z olejkiem miętowym i wentylator na niewiele się zdają. Na szczęście już niedługo przenosimy się do Grodziska.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich, pierwszy raz piszę na to forum, ale w okolicach Grodziska mieszkam już ponad 6 lat. Do tej pory mieszkałem w Opypach (nawet widzę tu sąsiada :-) ) a teraz zabieram się za wykańczanie stanu surowego, który nabywam w Książenicach. W związku z tym oczywiście mam ten sam problem co chyba wszyscy budujący się na tym forum. Dobór dobrych i niedrogich fachowców. Hydraulika już chyba znalazłem, szukam elektryka, wykonawców tynków maszynowych i wylewek. Poratujcie jakimiś sprawdzonymi kontaktami.

Przy okazji - może mieliście jakieś doświadczenia z firmą Mabiss (producentem okien PVC z Grodziska)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich, pierwszy raz piszę na to forum, ale w okolicach Grodziska mieszkam już ponad 6 lat. Do tej pory mieszkałem w Opypach (nawet widzę tu sąsiada :-) ) a teraz zabieram się za wykańczanie stanu surowego, który nabywam w Książenicach. W związku z tym oczywiście mam ten sam problem co chyba wszyscy budujący się na tym forum. Dobór dobrych i niedrogich fachowców. Hydraulika już chyba znalazłem, szukam elektryka, wykonawców tynków maszynowych i wylewek. Poratujcie jakimiś sprawdzonymi kontaktami.

Przy okazji - może mieliście jakieś doświadczenia z firmą Mabiss (producentem okien PVC z Grodziska)?

 

Fajnie, że twój pierwszy post wylądował akurat w naszej grupie! :)

No tak, faktycznie znalazłeś tu sąsiada z Opyp...a i w Książenicach też znalazłeś :-)

Elektryka...to chyba ta grupa wyśpiewa prawie jednobrzmiącym churem..

Tynki, to już ekipa którą u siebie znalazłem, w sumie OK, technolgia knauf/gipsowe...

Zapisz telefony bo niebawem je skasuje..

Co do okien...może nie będe popularny a może kto wie właśnie będe...

Ja osobiście bym ci odradzał jakieś takie egzotyczne znane tylko z lokalnego rynku okna....nie dlatego żebym coś przeciw tej firmie miał...po prostu nie miałbym do czegoś takiego zaufania....

 

W każdym bądź razie witamy kolejnego grupowicza...oj, jeszcze trochę i ciężko będzie znaleźć jakiś lokal na nasze spotakania... :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Sasiada! Moglbys uscislic w ktorej czesci Opyp obecnie jestes?

Nas mozesz znalezc w tzw. Opypach górnych. Niedaleko niebieskiej hali, prawie pod samym lasem :-).

Co do elektryka to wal od razu do p. Wojtka Grabarka... A z reszta, i tak p. Tadeusz Cie przekieruje do niego. W kazdym razie jest tak, ze Ci dwaj panowie stanowia tandem. P. Tadeusz to spec raczej od papierkologi i wtykologii w ZE Pruszków. Zas p. Wojtek odwali cala robote w domu i przylaczu.

 

Pozdro

Jay

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Senser, dziele z Toba "rozkosz" tropikow :-). Mam identyczna sytuacje. Przez te upaly nie moglem posprzatac krokwi i innego ciezszego talatajstwa na dzialce przez caly tydzien. A planowalem na piatek wyrownywanie terenu koparko-spycharka :-(((.

Miewam nawet problemy z malowaniem. Chodzi o sufity. Mam gips-karton i mimo 25 cm welny nad nim, plyta jest nagrzana. Dochodzi do sytuacji, ze nie moge dokladnie rozprowadzic farby bo... nie zdazam. Wysycha.

 

Za to zrobilem juz chyba wszystkie zakupy i mam wszystkie farby kolorowe w domu. Choc zostalo troche jeszcze do malowania, to juz dzis zaczalem sprzatac... Normalnie wszystko nabiera zupelnie innych barw... :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Sasiada! Moglbys uscislic w ktorej czesci Opyp obecnie jestes?

 

Jasne, mieszkam przy ulicy Gilewicza, taki sporawy dom z zielonym dachem otoczony tujami, z bramą z nieheblowanych dech :-)

 

Nas mozesz znalezc w tzw. Opypach górnych. Niedaleko niebieskiej hali, prawie pod samym lasem :-).

 

Wiem gdzie, tak kojarzyłem po avatarze, ulica Jaśminowa, jeśli mnie pamięć nie myli?

Dzięki chłopaki za namiary - jutro podzwonię i zobaczę. Jeśli chodzi o Mabissa, to w swoim obecnym domu mam już kilka ich okien i są bardzo dobrze zrobione (profil VEKA). Natomiast być może są jeszcze inni lokalni dystrybutorzy warci zainteresowania :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...