Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa nadarzyńsko - grodziska


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 18,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

hmm. Nie mam pojecia, gdzie moze byc ul. Gilewicza :-).

 

Gilewicza, to ta pierwsza w lewo ulica, jadąc od strony Grodziska. Przed pałacykiem i za przystankiem autobusowym.

 

Wszak nazwy ulic mamy niecaly rok. Na razie nauczylem sie gdzie jest Polnej rozy czy Polnych kwiatow :-). A my bedziemy mieszkac na ul. Jemiołowej.

 

No tak, Jemiołowa, nie Jaśminowa :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A umnie...czasu braknie żeby cuś tu naskrobać...

Wiem tylko, że Włodek się chwalił że mu pietruszka ładna urosła ale pory to nie za bardzo...

 

W każdym bądź razie są już wszystkie otwory....elewacja czeka na domknięcie...jak na razie to chałupa będzie lepiej wyglądała zewnątrz niż wewnątrz!!! :lol: :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś podał nowemu koledze numery do pana Wojtka Grabarka? (elektryka) :lol: :lol: :lol: :lol: Jak nie, to ja mogę.

 

Melduję, że dostałem i to w kilku egzemplarzach :)

Nawet już jestem umówiony. Dzięki jeszcze raz.

Mam już też chyba hydraulika, pozostały tynki wewnętrzne, ekipa Sensera zajęta jest aż do sierpnia. Może macie innych fachowców?

No i jeszcze jedno - będę potrzebował kierownika budowy - znacie kogoś niedrogiego (głównie do formalności)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to dostałam odpowiedż odmowna z ZE oficjalną -pisemną... :evil: :(

jak najszybciej jade podpisać umowę i do razu wnoszę odwołanie od terminu umowy...

a potem zostaje już tylko URE

jak an razei to wszystko wygląda na to, że za rok nie zacznę ...bo skończyłabym zanim mi prąd dadzą... pańswto w państwie sie znalazło...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sluchajcie, czy ktos ma moze jakis namiar na czlowieka, ktory robi badania geotechniczne? Mam byc w sierpniu na 5 dni i moze kurcze cos by sie ruszylo chociaz troszke... I moze jeszcze hydraulika? Ktory pomoglby z pompa do studni, bo juz sie calkowicie pogubilam, czy ja sie wrzuca do studni i zostawia, czy montuje w domu czy jak! :roll: :evil: Ciagle mi ktos (kto sam malo wie) mowi cos innego...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Kiedys raz tu sie pojawilem, ale z braku czasu (a i z tego powodu, ze na razie na mojej dzialce nic sie nie dzieje) to zniklem. Co do nazw ulic to chcialbym poinformowac, ze na stronie Grodziska jest mapka z nazwami ulic rowniez innych miejscowosci w gminie - m.in. w Opypach.

To ja sie moze pochwale, ze moja dzialeczka znajduje sie w Opypach w okolicach skrzyzowania ul. Gilewicza i Polnej Rozy. Patrzac na mapke - tam gdzie sie zaczyna row melioracyjny idacy rownolegle do ul. Jabloniowej. MarcinIKS powinien wiedziec - w sumie widzial te dzialeczke jakis rok temu, jak Go poprosilem, zeby spisal mi numery telefonow dzialek na sprzedaz :)

Co do moich zamierzen budowlanych - moze krotko je scharakteryzuje - w tym roku studnia + ogrodzenie + sadzenie zywoplotu oraz walka z ZE :)

A dalsze etapy budowy - wszystko w rekach ZE :(

Teraz na forum juz bede czesciej bywal, pozdrawiam

Lukasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam kolejnego sasiada :-)

Z tego co widze to Twoja dzialka to jest gdzies obok takiego domku-reklamy konstrukcji szkieletowych? No to bedziesz bracie codziennie rano do mnie wpadal na kawke :-).

W tamtym miejscu to o ZE sie nie boj. To juz cywilizowana okolica pod tym wzgledem. A calkiem niedaleko (ok 2 lat) to moze nawet bedziesz kanalize mial.

 

Pozdr

J

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpowiedz dla EWAK39

w zasadzie z ta pompą to jest tak że można pompę zamontować w studni tzw.(zatapialną) a zbiornik hydroforowy w pomieszczeniu w którym nie występują ujemne temperatury.Plusem tego rozwiązania jest cisza i możliwośc ujęcia wody z poziomu niższego niż 8 m.Wadą możliwość że jak Cię nie będzie to pompa sobie może "zniknąć",i cenowo ciut drożej niż zintegrowany zestaw hydroforowy.

Druga możliwość to zamontowanie pompy ze zbornikiem w domu,wady hałas.no i ograniczenie wynikające z konstrukcji pomp czyli zasysają samoczynnie do 8m (pod warunkiem że jest samozasysająca)inaczej trzeba ją zalac a na smoku ssącym zamontować zawór zwrotny

To tyle jeżeli ma być zaopatrywany w wodę dom.Jak by Ci chodziło tylko o podlewanie ogrodu to skłaniał bym sie do zatapialnej z wyłącznikiem cisnieniowym i wyjsciem(kranem )na studni

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam kolejnego sasiada :-)

Z tego co widze to Twoja dzialka to jest gdzies obok takiego domku-reklamy konstrukcji szkieletowych? No to bedziesz bracie codziennie rano do mnie wpadal na kawke :-).

W tamtym miejscu to o ZE sie nie boj. To juz cywilizowana okolica pod tym wzgledem. A calkiem niedaleko (ok 2 lat) to moze nawet bedziesz kanalize mial.

 

Pozdr

J

 

Zgadza sie z ta reklama konstr. szkieletowych. Moja dzialka graniczy (jest z tylu) z dzialka gdzie jest ta reklama. Co do kanalizy - wiem,wiem :) Co do ZE - narazie czekam na wypis i wyrys z planu zagosp. i uderzam z wnioskiem. Ale niestety nie jest to takie proste z mediami - moja dzialeczka jest oddzielona od ul. Gilewicza/Polnej Rozy rzedem dzialek, przez ktore zadnych przylaczy nie puszcze, a w ul. Jabloniowej jeszcze media sie nie pojawily. No ale to pewnie kwestia czasu. Kanaliza wiem, ze tez bedzie biegla w tej ulicy. No nic, na razie szukam projektu, ale jakos ciezko cos znalezc ciekawego.

 

A kolega to z ktorych okolic ?

 

pozdrawiam

Lukasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mieszkacie w tych rejonach, więc pewnie dobrze się orientujecie w cenach. Czy warto kupić nieuzbrojoną (w pobliżu jedynie prąd, w przyszłości prawdopodobnie wodociąg) działkę budowlaną 1500 m2 w okolicach Książnic za 40 tyś zł.? W sąsiedztwie kilka nowych domków.

Ile was kosztowały działki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wookash no to trzymam za Ciebie kciuki ja jutro jade podpisac umowe z terminem III 2008 :( :evil: a potem pisze dowołanie od razu...

daj znać jak ci poszło.. a po co Ci wyrys z planu ? mi nie kazali oddawać? w ogóle to po co jest wyrys z planu zagospodarowania? :oops:

 

Ewka wysłałam na priva

 

A wiesz, ze nie wiem. Bralem wypis, to tak przy okazji wzialem od razu wyrys. Co do ZE - az sie boje slyszac takie rewelacje ;) No coz, zobaczymy - o terminie jaki dostalem dam znac.

 

Aha, czy ja rowniez moglbym prosic o jakies wskazowki cenowe co do uslug geotestu ?

 

pozdrawiam

Lukasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...