Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa nadarzyńsko - grodziska


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 18,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

bobo30 - o ile pamiętam, tak w lutym, w poście o rozmowach w sprawie płotu wspominałaś o bramie samonośnej przesuwnej. O ile dobrze pamiętam to było jakieś 1400 zł za taką bez sztachetek. Czy mogłabyś mi przesłać jakieś namiary na gościa? A może ktoś jeszcze może podać namiary na tego typu bramę?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bogus, polecam "swojego" rzemieslnika. Namiary na priva.

W kazdym razie za brame 4 m (albo 4,5) z wypelnieniem, z furtka, z montazem i ze wszelkimi materialami wyszlo rok temu 3100. W tym, z tego co pamietam to:

montaz z materialami 600,-

furtka cos kolo 700,-

No i reszta bylalby brama... :-)

 

Pozdro

Jay

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bogus, ja w końcu mam bramę pod sztachety, 4m za 2000zł z montażem, plus furtka 300 zł. Bardzo porządna firma, jak do tej pory wstawili mi jedna furtkę z wypełnieniem z kątownikow z tyłu ogrodzenia za 450 zl, oraz bramy uchylne Normstahla. Sztachety olchowe, heblowane mam po 2,70 za szt, (10x155x2,5) tak wiec brama na gotowo wyniesie 2100zł, a metrowa furtka 330zł. Bramy ma z firmy AB Serwis z Zielonki. 7610757. Ale moje zamówienie w sumie opiewa na ponad 12 tyś, biorę też od nich wszystkie napędy. Możesz się na mnie powołać jeśli będziesz dzwonić. Sztachety mam spod Węgrowa, z małego tartaku. Jeśli ktoś chce to prześle namiary.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

Przymierzam się do budowy domu w Brwinowie. I chyba nie będzie łatwo.... Mam już warunki zabudowy i pracuję nad zdobyciem pozwolenia na budowę. Może macie godnego polecenia architekta-kierownika budowy, ekipe budowlaną, elektryka, hydraulika .... W tych okolicach mieszkam od niedawna i nie mam żadnych namiarów na fachowców. Będę ogromnie wdzieczna za każdą pomoc. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam po długiej przerwie. Nareszcie mamy pozwolenie na budowę. Trwało to prawie rok. Planujemy budowę przyłącza wodnego. I w związku z tym mam nowe pytanie. Niedawno ( 1-2 miesiące) w rzepie przeczytałam iz zmieniają sie przepisy odnośnie opłat za przyłącze wodno-kanalizacyjne, niestety nie papmiętam czy to już weszło w życie czy to był projekt? Może ktoś z was wie coś więcej na ten temat?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam problemy ze zdrowiem i musze leżeć. Zgroza, budowa jest prowadzona przez telefon.

 

Whoff mogę polecic Ci ekipe budowlana, ale z terminami kiepsko, kier. bud., elektryka, tynkarza, alarm, dekarza, gości od ogrodzenia. Pracowali super. Wylewki też sa OK, hydraulika polece, jak moja instalacja zacznie działać. Mam też namiar na dobrą więźbę, choć droga, oraz dobry skład dachowy, całkiem niedrogi.

 

Senser mam namiar na sklep z kotłami itp. Dają dobre rabaty. Szambo 10,8m3 polecił mi kierownik. Z Kozerek za 3000zł na gotowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Vuala!

No to tak się przenetuje nasz dom w jednej z ostatnich odsłon :-)

Oj żeby on był tak dopracowany w środku jak na zewnątrz...teraz mi mówią, że dom już wygląda jakby już tam mieszkali...

Oj jak ja jestem szczęśliwy z tym monitoringiem....tylko kocur mi 3 razy już alarm odpalił :-)

 

Ale jestem ciekawy co wy na to:

Trochę szkoda, że nie ma zamkniętej bramy garażowej..ani jeszcze schodów...ale to następnym razem...

http://foto.onet.pl/upload/49/86/_488565_n.jpg

 

A tu tak centralnie od przodu:

http://foto.onet.pl/upload/39/81/_488566_n.jpg

Widok na wykusz od salonu, wykusz ten jest "sufitem"/podłogą balkonu na poddaszu, jeszcze bez barierek...:

http://foto.onet.pl/upload/12/34/_488568_n.jpg

 

A tu widok na tylnią elewację, ta która jest widoczna od głównej drogi asfaltowej, widoczna dlatego że stoi za działką która jest jeszcze nie sprzedana...No i ten nie ruszony jeszcze taras...

http://foto.onet.pl/upload/32/8/_488569_n.jpg

 

A tu tak z ukosa :-) Pora nie była najlepsza na to zdięcie ale już chciałem je mieć :-) Te widoczne drzwi są tylnimi do garażu..

http://foto.onet.pl/upload/46/81/_488570_n.jpg

 

 

A tu trochę technicznie... połowa ogrzewania podłogowego w salonie:

http://foto.onet.pl/upload/26/89/_488579_n.jpg

 

I tak lekko poza tematem...jak sobie poradzić z wywozem śmieci budowlanych?? Jak wy to sobie zorganizowaliście i jakie to są koszty???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha - jeszcze jedno przypomniało mi się - a pro po śmieci. W ubiegłym tygodniu ukradli mi kosz na śmieci. Śmieci wywalili na nieogrodzoną działkę sąsiada. Pani w firmie od śmieci była mocno zaskoczona. Podobno od czasu gdy są kosze plastykowe kradzieże się nie zdarzają. A tu proszę - może za blisko drogi mieszkam? Koszt takiego kosza to jakieś 50 zł więc nie przejąłem się forsą. Tylko sam fakt mnie zdenerwował.

 

Doradzono mi by jednak na koszu wymalować swoje dane (i to doradziła mi firma od której kosz dzierżawię - nie będą mieli o to do mnie pretensji że im kosz pomażę).

 

Pozdrawia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Senser no ale cacko :lol:

 

dziekuje za rade, juz sprawdzilam no i alej nic niewiem

po wyliczeniach ile ma mnie przylacze kosztowac(opaty ,zezwolenia, robocizna )wyszlo mi 10tys , ja zwariuje :evil: :cry:

a gdzie tu jescze koszty za prad??????? :evil: ciekawa jestem ile kosztuje wysoki slup , mam przecciagnac linie nad droga, pewnie koszty niebeda zbyt niskie :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...