Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa nadarzyńsko - grodziska


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 18,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

ja mam działke przy samej szkole i wiedziałam od poczatku o tej drodze. ale jest kilka plusów i kilka niepewności:

zanim się dogadaja i tę droge przepchną, to może jeszcze minąć sporo czasu i między droga a szkoła powstana juz domy, co wyciszy całą drogę - jest wielu którzy kupia działkę pod samą autostradą więc czemu nie tu

po drugie, jeśli juz to albo pod sciana lasu albo przez las ma ona biegnąć - tak zaprzyjaźniony pan w gminie mi powiedział

po trzecie, jak pod scianą to podobno na pewno ekranizowana

po czwarte, będe miała z tego też korzyści - lepszy, szybszy dojazd do warszawy

po piate - jak sie chce mieszkać blisko warszawy po tej stronie wisły i nie dac za działke jakiś koszmarnych sum, to i to jest najlepsze miejsce. przed zakupem już prawie kupiliśmy działke bardzo ładną w michałowicach - a tu nagle dowiaduje się że z tzrech stron ma leciec droga duzo gorsza, w ursusie to wrecz autostradaa gdzieś tam jeszcze coś i tak w kółko

teraz gdzie bys nie chciał kupic działki to gdzies w pobliżu planują taką drogę, więc coś za coś, albo blisko warszawy i drogi dookoła albo duzo dalej ale spokojniej

my wybraliśmy to pierwsze, w końcu mieszkamy w warszawie a nie w bieszczadach - są tego plusy i minusy

 

taki był nasz powód wyboru tej działeczki

i tak mam działke pod lasem, 3 min do szkoły (zerówka, podst. i gimnazjum), 5 minut do wkd, sklepów apteki a samochodem w miare wszedzie blisko

a jaki piękny kościółek w Komorowie!!!

 

zanudziłąm was, sorki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Twojej wypowiedzi jest wiele racji. W koncu drogi muszą powstawać bo niedlugo totalnie się zakorkujemy. ale jak sama zaznaczyłaś jest to wybór cos za coś, a on często jest bardzooo trudny. Nie wiem czemu , ale ja też mam odczucie, że ta droga jeszcze dlugo nie powstanie. Dąbrowski od autostrad wolałby zrobić obwodnicę między miejscowościami Błonie - Grodzisk - Radziejowice i niech tak gościu trzyma!

A co do problemów z wyborem dzialki masz 100% racji.. jak nie sąsiedztwo, to brak mediów, to znowu droga na amfibię ...

A NW ,Granica mają fajne polożenie i jest tam naprawdę ładnie. Nie zdradzisz tajemnicy jeśli napiszesz, ile kosztował Cię metr tej działeczki? Masz wszystkie media?

Pozdrawiam

Bratek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja wiem, zawsze wychodze z założenia że pieniędzy nie kradłam tylko cieżko zarobiłam( a raczej mój mąż) dlatego nie widze problemu w ujawnianiu takich tajemnic.

za działke 700m2 daliśmy 115tys plus dodatkowe koszty (notarialne). wszystkie media oprócz kanalizacji w drodze przy działce. jak umawiałam się na zakup nie było nazwy ulicy i gazu. i w gminie twierdzili że długo nie będzie a po miesiącu gdy umowe podpisywałam już gaz był i nazwa ulicy. kanalizacja ma być nie wiadomo kiedy a sprzedajacy twierdził, że w czerwcu ma ruszyć. i faktycznie, w czerwcu nazwozili jakiś wielkich betonowych "rur" o których gmina oczywiście nic nie wie, więc może żeczywiście zrobią kanalizacje????? ale sprzedajacy to w lokalnej społeczności ważny i znany "ktoś". hm, zabaczymy.

 

a co do cen, to smiać mi się przez łzy chciało, bo jak pół roku wcześiej namawiałam starego na zakup w Granicy działki, to wybrzudzał że za daleko - a wtedy można było pod lasem jeszcze za Pruszkowską kupić 1000m2 za 120tys, a jak myśmy się zdecydowali to dziłki 1000m2 chodziły w tym miejscu po 180tys i to bez mediów!!!

 

no nic, znowu się rozpisałam...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam, na forum jestem od jakiegoś miesiąca ale dopiero dzisiaj was znalazłam! :D

błakałam sie po całym forum w poszukiwaniu ekipy budowlanej na stan surowy i niec nie wskórałam.... a termin leci strasznie szybko....

dom bedziemy stawiać w Granicy, witam więc wszystkom z tej cudnej miejscowości i okolic!!!

 

przepraszam że tak od razu nękam was pytaniami ale mam w sumie dwa problemy, które może udało by wam się rozwiązać:

 

1. polećcie prosze ekipe na stan surowy (termin rozpoczęcia prac sierpień - a ja znalazłam jedną, która miała byc sensowna i średnio droga - a po miesiącu zwodzenia okazała się makabrycznie droga!!!)

 

2. i powiedzcie o co chodzi z tym wysyłaniem wiadomości - dlaczego niektóre przeze mnie wysłany doszły juz dawno a część umieszczona jest w folderze - do wysłania???

 

dzięki i witam sie jeszcze raz GORĄCO!!!!

 

Aska,

No to jestemy sasiadami! Na jakiej ulicy masz dzialke? My na Podlesnej - miedzy ulica Pruszkowska a szkola w Nowej Wsi...

witam! witam! nasza działeczka jest na wprost szkoły, bedę miała okna w okna szkoły! ulica Malczewskiego! pomiędzy nami tylko ulica Kochanowskiego! to faktycznie niedaleko! a dzieci masz? jak tak , w jakim wieku? aśka

 

Witam nowych Sąsiadów,

 

To wygląda na to, że ja jestem między Wami, bo się buduję na Kochanowskiego :D

 

pozdrawiam serdecznie

Tommi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cześćTommi. a na jakim etapie jesteś? bo ja mam pustą działkę i dzisiaj jeździliśmy po składach w poszukiwaniu materiałów. i co się okazało? najdroższy Max mozna kupić po 2,80zł za sztuke a najtaniej 1,52zł za sztuke!

warto pojexdzić i poszukać. jakby ktos chciał namiar na tę tańszą cegłę to mogę dać namiar, ale tylko do 15 lipca taka cena. promocja!

aśka

 

a masz dzieci?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cześćTommi. a na jakim etapie jesteś? bo ja mam pustą działkę i dzisiaj jeździliśmy po składach w poszukiwaniu materiałów. i co się okazało? najdroższy Max mozna kupić po 2,80zł za sztuke a najtaniej 1,52zł za sztuke!

warto pojexdzić i poszukać. jakby ktos chciał namiar na tę tańszą cegłę to mogę dać namiar, ale tylko do 15 lipca taka cena. promocja!

aśka

 

a masz dzieci?

 

Witaj Asiu,

 

Jestem na etapie wykańczania: domu i siebie :wink: Obecnie robię kominek, zostały jeszcze parkiety, schody no i meble. Planowana przeprowadzka na koniec sierpnia lub jeśli będzie poślizg to początek września.

Dzieci owszem posiadam w ilości sztuk 2 :)

 

pozdrawiam

Tomek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MAM PYTANIE DO WAS WSZYSTKICH!

 

poszukuje obecnie kogoś kto mi wybada gdzie mogę kopac studnie - różdżkarza czy kogoś takiego. jak ktoś wierzy w różdżkarzy i zna dobrego proszę o namiar.

potrzebuje namiaru do kogos kto mi te studnie wykopie

potrzebuje jeszcze pomocy w kwesti _ czy kierownik budowy i inspektor - obydwaj są wymagani, czy wysrtarczy mi jeden?

 

bo przyznam sie, że poszukiwania na tym forum wydaja mi się szalenie pracochłonne - wpisuje hasłowo czego szukam i w jakiej mniej więcej kategorii - wyświetla mi się cała lista tematów. po wejściu do pierwszego tematu - nie wyświetla mi sie stronka na której na ten temat "coś" jest, tylko początek całego watku. przekopać się potem przez całt np. 41 stronicowy watek by znaleźć kogoś od studnii - to zgroza. a może jest na to sposób?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to zazdroszcze - ale nie tego wykańczania samego siebie tylko rychłego pomieszkiwania! a dzieci w jakim wieku? szukam kumpli dla moich pędraków!

skąd brałeś materiały na stan zerowy?

 

Hej,

 

WIek moich to 6 lat i 2 lata.

 

Co do materiałów na stan zerowy: beton, piasek i bloczki z Chemabud'u tel. 7989892 - Sokołów k/ Janek. Stal kupiłem w Nowej Wsi - akurat mieli dobrą/starą cenę. Reszta drobiazgów to: Castorama i inne pobliskie składy.

 

A kiedy zaczynasz u siebie?

 

pozdrawiam

Tommi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to zazdroszcze - ale nie tego wykańczania samego siebie tylko rychłego pomieszkiwania! a dzieci w jakim wieku? szukam kumpli dla moich pędraków!

skąd brałeś materiały na stan zerowy?

 

Hej,

 

WIek moich to 6 lat i 2 lata.

 

Co do materiałów na stan zerowy: beton, piasek i bloczki z Chemabud'u tel. 7989892 - Sokołów k/ Janek. Stal kupiłem w Nowej Wsi - akurat mieli dobrą/starą cenę. Reszta drobiazgów to: Castorama i inne pobliskie składy.

 

A kiedy zaczynasz u siebie?

 

pozdrawiam

Tommi

u mnie 5 lat i 2 latka. jeśli wybudowałeś się blidko ul. Poprzecznej, to widziałam ccie juz parę razy. jakiś chłopczyk na rowerku jeździł tam też - i na oko 6 lat.

mamy wystartować na początku września, ale wszystko zależy od tego jak szybko dostaniemy pozwolenie na budowe. a projekt szamba skąd wziołeś?

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to zazdroszcze - ale nie tego wykańczania samego siebie tylko rychłego pomieszkiwania! a dzieci w jakim wieku? szukam kumpli dla moich pędraków!

skąd brałeś materiały na stan zerowy?

 

Hej,

 

WIek moich to 6 lat i 2 lata.

 

Co do materiałów na stan zerowy: beton, piasek i bloczki z Chemabud'u tel. 7989892 - Sokołów k/ Janek. Stal kupiłem w Nowej Wsi - akurat mieli dobrą/starą cenę. Reszta drobiazgów to: Castorama i inne pobliskie składy.

 

A kiedy zaczynasz u siebie?

 

pozdrawiam

Tommi

u mnie 5 lat i 2 latka. jeśli wybudowałeś się blidko ul. Poprzecznej, to widziałam ccie juz parę razy. jakiś chłopczyk na rowerku jeździł tam też - i na oko 6 lat.

mamy wystartować na początku września, ale wszystko zależy od tego jak szybko dostaniemy pozwolenie na budowe. a projekt szamba skąd wziołeś?

pozdrawiam

 

Hej,

 

dokładnie to wybudowałem się na rogu Kochanowskiego i Poprzecznej. W chwili wolnej zapraszam - chętnie poznam nowych sąsiadów. Zaraz dwie działki dalej wybudował się mój kolega - on faktycznie już tam mieszka i ma syna - dokładnie 6 lat. Projekt szamba miałem w projekcie budowlanym - jakiś taki przykładowy zbiornik plastikowy- a suma sumarum zrobiłem betonowe - z Radomia.

 

pozdrawiam

Tommi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...