Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa nadarzyńsko - grodziska


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 18,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Bry!

 

Jak tak po 1,5 miesiecznej nieobecnosci czytalem ostatnia strone naszej grupy, to sie zastanawialem czy nie pomylily mi sie linki... :-) Tyle nowych nickow...

 

Spiesze poinformowac, ze moge juz legalnie zamieszkac :-). Zglosilem sie tez po numer posesji i nawet (nie wiem skad we mnie ta uczciwosc obywatelska) zglosilem dom do opodatkowania :-).

Potem to juz tylko meldunek i wpisy do ksiag wieczystych.

 

Pozdro

Jay

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eeeee, jeszcze jedno.

Gdzie moge zabrac zone, zeby na wlasne oczy zobaczyc granit strzegomski (poza Strzegomiem) albo inne kamienie na podjazdy, sciezki itp?

Jakos nie moge wypatrzec...

Jay

 

Widziałem coś takiego chyba na wjeździe do Milanówka od strony W-wy? :)

Trochę za Orlenem po lewej stronie. Przynajmniej był tam jakiś baner z reklamą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spiesze poinformowac, ze moge juz legalnie zamieszkac :-). Zglosilem sie tez po numer posesji i nawet (nie wiem skad we mnie ta uczciwosc obywatelska) zglosilem dom do opodatkowania :-).

 

Czy mam rozumieć że nikt się do Ciebie z PINB nie pofatygował?

 

A co do podatku - naliczą Ci dopiero w przyszłym roku. Czy zgłosisz dzisiaj czy pod koniec roku - wyjdzie na jedno (finansowo).

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bogusz, nikt a nikt z Inspektoratu sie nie pofatygowal. Niedopatrzyli sie nawet nizgloszonego wczesniej kierownika budowy :-)

Poza tym papiery mialem w porzadku. Czyli:

- Inwentaryzacja,

- Elektryk,

- Kominiarz,

- Xero decyzji,

- Oswiadczenie kierownika.

 

 

O podatku wiedzialem i dlatego tak chetnie sie zglosilem :-)

 

Teraz czas na porzadki na dzialce.

 

Pozdrawiam

Jay

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Asiu,

 

Faktycznie mamy baardzo blisko do siebie :) Czy może przez Twoją działke przebiega taka nieformalna droga polna?

Co do studni to owszem kopaliśmy - u mnie to miała być woda do picia, więc jej głębokość to około 30m. Niestety jej jakość jest kiepska - do ogrodu oczywiście się nadaje - a do picia mam już wodę z wodociągu :) Sądzę, że taką do ogrodu to można już znaleźć na 20m.

 

pozdrawiam

Tommi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jayer, dokładnie ten sam namiar bym ci dał (w Milanówku) prawie vis a vis Orlenu. Podobno nawet mają dość precyzyjną ekipę...

Rozumiem, że chodzi ci o kostkę granitową??

Ja też badałem ten temat...

Jak ci się uda coś tam ustalić to daj znać...

 

A co tam inni z grupy?? Jedni mieszkają i teraz jedno co ich interesuje to grilki i balangi :-) inni jak ja się jeszcze wykańczają...no Wg jedynie ma jakieś żniwa w tych Radoniach...mówił coś o problemach ze sznurem do snopowiązałki :lol:

A co u innych??

Sylvia już zaprzestała się chwalić o prądzie...ogólnie stagnacja :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Senser, to nie jest jednak takie tanie. Zrobilem male rozeznanie. I jak kupisz mala kostke to moze i ulozysz kilkanascie moze dwadziescia pare metrow z tony. Ale bedziesz ukladal miesiac, a za to trzeba zaplacic.

Z drugiej strony, jak kupisz wieksza kostke, to szybko ułożysz, ale z 1 tony zrobisz 3 m2 co da jakies 100pln za m2 na kostke...

My poki co to raczej tluczen granitowy, albo wapniowy. Wapniowy tanszy...

 

A na razie mam dwa gniazda szerszeni... Wracaja skubane co roku. Juz trzeci raz bede wzywal straz pozarna.

 

A i wciaz szukam kogos kto zaprowadzi porzadek na dzialce... Jak na razie ceny wachaja sie od 1400 plus Ostrowek do 2500 pln.

 

Pozdro

Jay

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tommi, tak, to ta działka. a masz jeszcze namiar na ekipe co kopała studnie? tani byli? dobrzy byli?

hej,

 

CO do studni - ponieważ było nas 3 (czyli 3 studnie) obok siebie więc cena została ustalona na 100PLN/m. Wyjściowa była 140PLN/m. tel. 604 718 494. A czy zadowolony jestem - powiem tak: ponieważ woda jest kiepska więc nie bardzo, tyle że nie wiem czy to wina tych co robili czy też samej wody.

 

Senser, wiesz przy wykończeniówce to człowiek się wykańcza no i sił brakuje aby tu zaglądać :wink: Co do kostki granitowej - to też jestem tym zainteresowany i szukam - rozpuściłem już wici, jak coś znajdę/dowiem się to dam znać.

 

Właśnie dziś skończyli robić u mnie schody wewnętrzne (znaczy się były betonowe teraz są pięknie obłożone drewnem) - i teraz to zupełnie inaczej wygląda :) Od razu cieplej się w domu zrobiło :)

 

pozdrawiam

Tommi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Senser, ja Ci powiem co bylo tanie. Np. Malowanie. No zrobil chlopak po kosztach materialu, benzyny i kilku piwek.

Albo ten co drzwi wykanczal, tez taniocha jak wyzej. No i ten no, no jak mu tam... w kazdym razie jak mial sily to i pilnowal i kopal doly i zasypywal. No slowem trafiaja sie jeszcze tanie ekipy :-)

 

Pozdrowka

Jay

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...