Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa nadarzyńsko - grodziska


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 18,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

No więc może ja zostawie I szy wpis z tych co to byli??? :-)

Dzięki wam wszystkim za obecność.

A byli:

1. Marzek + rodzinka

2. Bobo30 + rodzinka

3. wg

4. Tommi

5. Senser + Madzia

 

Więc jak sądze na naszą skalę było b. OK :-) Tematyka budowlana odeszła na plan dalszy :lol: :lol: :lol:

Na pewno są one źródłem wiedzy....

Fajnie, że każdemu udało się dotrzeć....

Mam nadzieję, że knajpka wam podeszła... :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie!

Ja też zajrzałem, co słychać w naszej grupie. Z ciekawości. Fajosko było. Knajpka w sam raz, wyżerka ok. Miło było się poznać i porozmawiać. Sadzę, że będziemy spotkanka kontynuować. Pozdrowionka dla wszystkich obecnych i tych co nie mogli z nami być. My jutro wybieramy się na spotkanie ogólnowarszawskie. Zdamy relację, tu w naszej grupie też. Trzymajcie się zatem. :D :lol: :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

 

Też nie mogłem się oprzeć i zajrzałem na forum.

I ja się bardzo cieszę, że mogłem się z Wami zobaczyć i poznać :D

 

No to teraz nam pozostaje czekać na kolejne... albo w podobnym miejscu jak dziś (Senser - knajpka była OK!) lub też może na budowach...

 

Trzymajcie się ciepło

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie!

Ja też zajrzałem, co słychać w naszej grupie. Z ciekawości. Fajosko było. Knajpka w sam raz, wyżerka ok. Miło było się poznać i porozmawiać. Sadzę, że będziemy spotkanka kontynuować. Pozdrowionka dla wszystkich obecnych i tych co nie mogli z nami być. My jutro wybieramy się na spotkanie ogólnowarszawskie. Zdamy relację, tu w naszej grupie też. Trzymajcie się zatem. :D :lol: :p

 

To daj znać co tam słychać. Bo mi się kompletnie nie chce tam jechać :-)

Ciekawe, jak liczna będzie ta grupa?? I tak nas nie pobiją !! :-)

 

No, a swoją dorgą to i jaki ruch odrazu !! :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupuje ktoś stal zbrojeniową? Właśnie mam zamówić w KAŚCIE po 2,40 brutto. Jeśli ktoś zna lepszą cenę niech się odezwie.

A swoją drogą warto dzwonić do różnych hurtowni przy każdej okazji. Ceny są bardzo różne na dany towar nie ma hurtowni generalnie najtańszej. Np. stal zbrojeniowa w ANDA po 3,1 zł, w Centrobudzie Błonie po 2,69 zł najtaniej znalazłem w Kaście. Inne rzeczy w Kaście były raczej drogie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak teraz, ale ja kupiłem całkiem niedawno stal w BAUSTAL w Regułach...może teraz też będzie taniej??

Nie wiem (jeśli transport nie będzie gratis), czy kupowanie materiałów w różnych hurtowniach będzie miało sense ekonomiczny...bo w przecwinym razie potencjalne oszczędności szlag trafi koszt transportu, a i o te 20 zł nie ma co sobie głowy zawracać...

 

Baustal: 723-41-60

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak teraz, ale ja kupiłem całkiem niedawno stal w BAUSTAL w Regułach...może teraz też będzie taniej??

Nie wiem (jeśli transport nie będzie gratis), czy kupowanie materiałów w różnych hurtowniach będzie miało sense ekonomiczny...bo w przecwinym razie potencjalne oszczędności szlag trafi koszt transportu, a i o te 20 zł nie ma co sobie głowy zawracać...

 

Baustal: 723-41-60

 

No nie wiem, ja np. potrzebuję 2,5 tony stali (chcę kupić od razu całość), a za transport zapłacę 50 zł. Przy takiej ilości różnica 2,4 zł za kg. a 3 zł za kg to 1500 zł.

Policz sobie styropian - 35 m3 po 155,9 a po 190.

Baustal sprawdziłem - 2,59 zł/kg przy ilości jw o transport nie pytałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no tak to na pewno, tylko im mniej towaru w jednym skladzie tym wykażą mniejszą elastyczność z ceną... A nie brałem pod uwagę aż takich różnic....

A poza tym widzę, że się nie zrozumieliśmy...mi chodziło o stal, wyłacznie o stal....bez przesady nie jestem zboczeńcem :-) Też nie kupuje wszystkiego w jednym miejscu... :-)

 

 

Jeśli dobrze widzę, to Baustal najtaniej???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Senser, widziałem, ze szukasz cieśli. Mój cieśla bierze 12 zł. za m2 więźby bez deskowania bo jest skomplikowana, przy prostej brałby taniej. Załatwia sam drewno na więźbę z Hajnówki impregnowane zanurzeniowo po 550 zł/m3. Jak chcesz namiar moge Ci dać, gość jest z Wiązownej, ale nie wiem czy będzie miał wolne terminy (u mnie będzie robił koniec maja-początek czerwca).

Co do pokrycia faktycznie chyba tanie wyjdzie Ci dachówka betonowa, w moim domu (APS121 http://www.archi-projekt.com.pl) blacha z górnej półki wyszłaby drożej niż dachówka betonowa Braasa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie!

Ja się nie mogę wypowiadać na temat pewnych cen, bo materiały te kupowałem 2 lata temu. Ale poniżej kilka uwag.

Stal kupiłem w Centrobudzie w Kozerkach. Czasami piszą też "Centro-Bud". Adres: Kozerki 95a. Czy ktoś tam sprawdzał? Tel. 755 74 22.

Co do tablicy informacyjnej. Kupiłem w Urzędzie Gminy. Wtedy kosztowała 20 zł. Widziałem też we wspomnianym już Centro-Budzie.

Byłem na spotkaniu warszawskim, ale nasze bardziej mi przypadło do gustu. Poprostu atmosfera i lokal były super, w Warszawie chyba trudniej znaleźć coś tak kameralnego. Myślę, że będziemy tak rozpoczętą tradycję kontynuować. Czy też jesteście za tym? Może raz w miesiącu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...