Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa nadarzyńsko - grodziska


Recommended Posts

UMTS w chwili obecnej nie zapewnia więcej niż EDGE a kosztuje znaaaacznie więcej (kosztuje operatora i klienta).

 

Ale to tylko w Polsce....w Szwecji jest zgoła odwrotnie...tam rozmowy z UMTS są tańsze niż w GSM...baaa znacznie tańsze niż wogóle w Polsce!!!

Więc nie zrzucał bym tego na koszty a jedynie politykę inwestorów...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 18,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Senser - mówię o kosztach infrastruktury. Do przejścia na UMTS trzeba praktycznie wszystko wymienić w stacjach bazowych. Ponadto dobudować wiele nowych. Do wprowadzenie EDGE nie trzeba takich zmian. Wymieniasz trochę sprzętu na istniejących stacjach bazowych. Podobnie jest z kosztami komórek - większość dobrych nowych już ma EDGE a UMTS ciągle jest drogą nowością.

 

Natomiast koszty dla klienta - to już polityka firmy na czym zarabia i jak ustala cennik. W to nie wchodzę bo się nie znam ...

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marzek, ekipa od GK bardzo dobra, tylko pana Dąbrowskiego na budowie brak, robia jego ludzie, ale wszystko wyglada dobrze. Jeszcze pare dni. Dekarzowi przy podbitce został dzień roboty, w przyszłym tygodniu malujemy elewację, mamy juz napędy do bram garażowych, tarasy gotowe. A ja sobie leżę juz 2 tydzień - na budowie byłam raz.

U nas podobnie. Co prawda na razie p. Dąbrowski nic nie robi, ale złapać go ciężko. Skarżył się, że trudno mu dotrzeć we wszystkie miejsca. Chciałby robić więcej, ale nie ma mocy przerobowych. Gdzies czytałem, że w budowlance jest kłopot ze znaleziem fachowców, bo dużo wyjechało do Unii. A tu mówi się o bezrobociu. Pewnie większość robi w szarej strefie. Problem z dostępnością fachowców p. Dąbrowski również potwierdzał.

A teraz z innej beczki. Oczyszczalnia już zmontowana i działa. Ponieważ często przebywamy na budowie, może być zasilana w ... i, jak na razie, działa bez zastrzeżeń.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Senser - mówię o kosztach infrastruktury. Do przejścia na UMTS trzeba praktycznie wszystko wymienić w stacjach bazowych. Ponadto dobudować wiele nowych. Do wprowadzenie EDGE nie trzeba takich zmian. Wymieniasz trochę sprzętu na istniejących stacjach bazowych. Podobnie jest z kosztami komórek - większość dobrych nowych już ma EDGE a UMTS ciągle jest drogą nowością.

 

Natomiast koszty dla klienta - to już polityka firmy na czym zarabia i jak ustala cennik. W to nie wchodzę bo się nie znam ...

 

Pozdrawiam

 

Do przejścia na UMTS wymagana jest zmiana całkowita sieci (a nie tylko stacje bazowe) i zbudowanie pokrycia radiowego od początku.

Tak jak pisałem są tańsze i zadowalające alternatywy dostępu internetowego. TV na komórce jest możliwe i przy aktualnych technologiach. Oczywiście w GPRsie nie uzyskamy jakichś dobrych jakości obrazu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WITAM

MIESZKAM W PUSZCZY MARIAŃSKIEJ KOŁO ŻYRARDOWA MAM EDGE Z IDEI DZIAŁA NAWET NIEŹLE, U KONKURENCJI TWIERDZILI ŻE TO NIEMOŻLIWE JAK ICH POINFORMOWAŁAM TO IM SZCZĘKA OPADŁA, BO U KONKURENCJI JEST ALE TYLKO W WARSZAWIE, PRUBUJCIE MOŻE U WAS JEST. U MNIE NIE BYŁO NA MAPCE A JEDNAK JEST!!!![/b]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witamy kolejnego Grodziszczaka :-) choć już niebawem opuszczę to miasto...ale nie za daleko :-)

 

Przeprowadzka.... :-) dziś właśnie wychodzi glazurnik z łazienki...a to pierwsza łazienka...i na jakiś czas ostatnia...oj wymęczył nas w sumie ten gość...wymęczył...to nie taka bezstresowa firma jak pan Judka :-)

Trwają prace hydrauliczne....jutro konsorcjum elektryczne wchodzi pozakładać gniazdka...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Senser

A no jest coś takiego, jak kanał zwrotny. Może tylko nie tak się nazywa. Działa to tak. Użytkownik wysyła żądanie pobrania danych przez tradycyjne łącze (dial-up, GPRS) i wtedy via satelita (szybkim łączem, do 1024 kB/s) dostaje żądane dane. Usługa nazywa się bodajże Onet Satelita. Trzeba do tego mieć antenę satelitarną oraz modem satelitarny. Podobno jest to dobre. Tylko, czy rzeczywiście. Koszt chyba od 70 do 170 zł na miesiąc (w zależności od przepustowości łącza). Plus koszt modemu (ponoć od 300 do 1000, w zależności od możliwości, te najdroższe również pozwalają odbierać TV cyfrową). Tyle reklamy. Czy ktoś to zna lub zna kogoś, kto to ma?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiecie ile może kosztować mb gotowej, polakierowanej barierki balkonowej z sosny, taki typowy krzyżak?

bobo30 - niestety nie mam balkonu więc z własnego doświadczenie nie wiem. Pamiętem że taki balkon widziałem kiedyś w dziennikach budowy - ale spędziłem kilka minut na poszukiwaniach - bez rezultatu ... Może ktoś inny będzie wiedział ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...