Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa nadarzyńsko - grodziska


Recommended Posts

Odnośnie mechaników...

Wocar tylko tyle: :lol: :lol: :lol:

Chrzanów, trasa na Błonie...jeździłem do niego z Tojką chyba z rok, poznałem dość dobrze tego gościa...naciągacz, zdzierca, i czasem niezbyt kompetentny...kiedy zapytałem go o jakiś rabat to powiedział, że targować to się mogę w środę na targu....ja z kumplem nazywamy go za całokształt ch....ek :lol:

Polecam natomiast gościa, który ma warszatat na terenie strzeżonego parkingu (w tylnej części) koło targowicy w Grodzisku. Dość ciekawy egzemplarz....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 18,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Odnosnie konsorcjum... Musze cos powiedziec, bo ode mnie sie zaczelo... Przyznaje, ze generalnie nie mam zastrzezen co do fachowosci, solidnosci, terminowosci, platnosci etc. Pan Wojtek znakomicie sie spisal. Wyprostowal bez zastrzezen moje zastrzezenia i czesto sluzy swoja wiedza. Natomiast p. Tadeusz ostatnio dal ciala, bo od roku nie moge sie doprosic o zaplombowanie skrzynki w ulicy, zalatwienie reszty papierow w ZE, wciaz place wg taryfy budowlanej. Napewno jest tak, ze nie on to wszystko robi, ale ktos w tym calym lancuchu zapomnial o tej mojej chalupinie.

 

Pozdro

Jay

 

Hmmm u mnie trochę pan Tadeusz zostawił niedopiętych tematów...a to niewykuta puszka....a to otwór jest a puszki nie ma (5 przypadków), zawsze to samo...tynkarze zatynkowali/wyrzucili puszki...ostatnio okazało się że kabel od gniazdka nie miał połączenia...gość ma wiedze, jest dość kompetentny, nie ma problemu z umówieniem się...ale ilość tych dziwnych przypadków po prostu irytuje...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rafekx, gdzie sie budujesz, bo ja mam działkę jakiś kilometr od Czarnego Lasu, w strone Jaktorowa.

Pan Judka: robi elewacje tynki i ocieplenie lub malowanie, plus parapety, podbitka, oraz glazura itp., biały montaz i maowanie w środku, to chyba cały zakres prac, a więc nie tak dużo, ja zastrzeżeń nie mam, jesli ktos chciałby sam zobaczyc robote to zapraszam

Prace wykończeniowe: szczerze polecam: elektryk pan Wojtek Grabarek

pan Judka- wiadomo co (mam nadzieje, że się nic nie zepsuje)

pan Andrzej od gipso-kartonów (dopiero co skończył)

pan od tynków cem-wap.to dobry fachowiecv, ale trzeba z nim koniecznie spisac umowę, mi wewnętrzne zrobił super, niestety przy zewnętrznych przed robotą podniósł cenę o50 % i zmienił termin (ale ja terminy przez okna też wiele razy zmieniałam)

hydraulika polecę za 2 tygodnie jak mi uruchomi ogrzewanie (na razie jestem bardzo zadowolona)

bramy wszelkie i napędy: firma AB serwis - pan Arek i Robert wykonawcy, szef - pan Andrzej dobra firma

polecam też jak już pisałam firmy od przyłącza wody, gazu, oraz szambo

no i niezmiennie polecam Pana Grzegorza - murarza i pana Roberta-dekarza

wszystkie namiary na priv.

polecam tez chłopaka od ogrodzenia z siatki oraz jareko od parapetów wew.

generalnie budowa mnie zmęczyła ogólnie, ale nie mam większych przykrych doswiadczeń, niemal wszystkie ekipy sie sprawdziły

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bobo30 - no to chyba będzie blisko :D bo ta działka jest od czarnego lasu na zachód - na mapce: http://www.pbase.com/image/31865560/original

jest tam "takie coś", co się nazywa budy - michałowskie i józefowskie. to tam.

jedynym problemem jest fakt, że chcemy dokupić trochę działki bo jest trochę za mała jak na nasze plany - jak się uda, to pójdziemy dalej, jak nie to będziemy pewnie szukać działki gdzieś w okolicy. na razie mamy nadzieję, że sąsiad z lewej lub z prawej odsprzeda kawałek...

 

ale szczerze mówiąc, jestem zdziwiony, że "wszystkie ekipy się sprawdziły" - moje doświadczenie jest zupełnie odwrotne: niemal żadna ekipa się nie sprawdziła (mówię o wykańczaniu mieszkania). dlatego teraz mamy taki pomysł żeby zlecić budowę jakiejś firmie - takiej, która weźmie odpowiedzialność (i pieniądze) za wykonanie domu "pod klucz". może znasz takie?

pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wookash jak Twoje doświadczenia z Ław-budem?

Zdecydowałeś się na nich, czy znalazłeś coś innego?

 

Jeszcze nie. Obecnie jestem na etapie zlecania badan geotechnicznych. Przy okazji musze jeszcze zlecic mapke do celow projektowych i potem uderzam do projektanta - czy Ław-bud - jeszcze nie wiem.

Jak na razie skupilem sie troche na zalatwianiu pradu, termin 3-letni mi nie odpowiada :D Ale mysle, ze sie uda wczesniej

:D

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

 

No to sie pochwale :) a mianowicie 1 października odbyła się nasza przeprowadzka i mieszkamy już w naszym domku :) Teraz mogę tylko powiedzieć, że jest super!! Oczywiście brakuje nam jeszcze kilku rzeczy, jak chociażby drzwi wewnętrznych (Porta, na którą niestety się bardzo długo czeka), ale mieszkać się da :) Meble kuchenne już są, garderoby skończyli robić w środę no i pomału próbujemy rozpakować to wszystko, co jest w kartonach/workach.

Dzieci zapytane, czy chciałyby wrócić do poprzedniego mieszkania zdecydoawnie mówią NIE. Tutaj mają tyle swobody i przestrzeni, że jak to nasz starszy synek powiedział "trudniej ich znaleźć" :D

A najfajniesze uczucie jest wieczorkiem, kiedy można wyjść przed dom i po prostu cisza, nie słychać za ścianą głosów np. jak ktoś się kąpie.

 

To tyle tak na szybko, pozdrawiam wszystkich budujących i życzę jak naszybszego ukończenia budów i przeprowadzki :)

Tommi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jajcek do tej pory myslalem, ze to w porzadku Bank. Ale poszedlem o cos poprosic.... I sie okazalo, ze oni to chyba wciaz w tamtej epoce. I jakos tak malo elastyczni. Szkoda miejsca na forum, zeby sie rozpisywac. Lepiej pok..wic na piwku. W kazdym razie niedlugo moj kredyt bedzie refinansowany albe bez MBank albo bez Multibank.

Jeszcze zobaczymy.

 

Pozdro

Niepocieszony

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ekipy się sprawdziły, bo biorę je od ludzi z forum, którzy je na własnej skórze przetestowali, a dodatkowo i tak jade obejrzeć ich aktualne prace, mam też chyba trochę szczęścia i nosa

kierownika budowy mam od Sensera- bardzo dobry fachowiec

pana Grzegorza mam od Bard13 i Nina Mirgos, od nich też chłopaków od ogrodzenia, pana Roberta od bułeczki77

pana Andrzeja od Marzka, pana Lesława Judkę od Sensera, elektryka od Wg i od niego też dziewczyny od projektu ogrodu, hydraulika i szambo polecił mi kierownik, tynkarza rysiek z forum, gaz w gazowni, wodę w gminie,

było kilka potknięć, ale jakoś poszło - ekipa montująca okna była denna, na szczęście Gebauer(fabryka okien) wziął na siebie całą odpowiedzialność - wybrałam ich za rekomendacją pchelka

wywaliłam ekipę od ogrodzenia murowanego, bo prowadzą pierwsze prace koło budynku zabrudzili zaprawą kilka okien

pożegnałam się z pierwszym glazurnikiem, bo to kawał drania

po wylewkarzach poważna poprawkę robił pan Grzegorz- murarz,

myślę, że oprócz odpowiednich ekip podstawą sukcesu było to, ze na budowie byłam co 2 dzień, i wiedziałam dzieki forum i kie. bud. jak co ma być zrobione, wykonawcy tez Sie bardziej staraja, gdy widzą, że wiesz co w trawie piszczy

na przyszłość plan jest taki: pan Judka robi całą glazurę, gresy oraz malowanie w środku, pan Andrzej barierki balkonowe i być może drzwi wewnetrzne, stolarza do schodów wew. mam od Sensera - nadal go polecasz????,

jeszcze muszę znależć kogoś od podłóg, szaf wnekowych, kuchni - mam juz kilka namiarów

ekipę od kostki na podjeździe też mam z forum-, ale polecę jak zrobią u mnie

 

 

Tommi gratulacje :D

 

Rafex, nasz domek na mapie powinien być 2 cm od Ciebie, na skos, w prawo i w górę na skrzyżowaniu 4 dróg, tam gdzie żółty szlak ostro skręca. Senser jest szansa, abyś nas naniósł?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

stolarza do schodów wew. mam od Sensera - nadal go polecasz????,

jeszcze muszę znależć kogoś od podłóg

 

A w końcu dzwoniłaś do niego?? umówiłaś sie z nim??

U mnie nie robił jeszcze i w tym roku na pewno robić ich nie będzie, nędza zagląda do kieszeni :-) Ja po tym co widziałem nadal go polecam na 2000%, widzę ,że szukasz kogoś do podług...ale ten stolarz jest idealny właśnie też do podłóg....chyba że myślisz o materiałach innych niż drewno...

 

Co do mapy to kilka stron wcześniej naklepałem posta z "procedurą" nanoszenia nowych członków... :-) ku mojemu zaskoczeniu zainteresowanie było dość małe...polecam lekturę i nie ma sprawy :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zglaszam sie do funklubu osiedla Ksiazenice. Posiadamy drogocenna (niestety) dzialke pod lasem i metlik w glowie. Na wiosne trzeba by zaczac budowe a tu nawet projektu nie ma (bo zeby wybrac projekt musze wiedziec na ktory mnie stac) . Zaczelismy od szukania firm, ktore zbuduja domek za nas, bo mieszkamy na polnocy Warszawy, pracujemy na wschodzie i jeszcze przychowek w domu. Nijak nie ma kiedy jezdzic i dogladac budowy - no moze w nocy i weekendy. Po lekturze forum okazalo sie, ze wiekszosc firm, ktore znalezlismy nalezy zostawic w spokoju. Ostatnio zapalilismy sie do niemieckich domow modulowych typu kanadyjczyk. Wyglada to niezle, ale cena niestety nie jest ich mocna strona. No i jednak to nie cegla. Wiadomo - narodowe skrzywienie - mur to mur. Czytam Was i czytam i chetnie bym rzucila robote i popilnowala swojej budowy :) ale wiadomo... no way. Jesli bedziemy zatrudniac kolejne eikpy to o materialy dbamy sami prawda ?? Czyli musze byc na budowie za kazdym razem gdy przyjezdza transport (coby policzyc bloczki), sprawdzac co tam panowie muruja i czy aby prosto. A moze jest jakas ekipa ktorej nie trzeba pilnowac ? :) . Pewnie nalezaloby wtedy zatrudnic kogos do nadzoru - ale czy jego nie trzeba takze nadzorowac ?? I ile taka opcja kosztuje ? Czytam, ze za 250K mozna postawic calkiem ladny domek (ok 120m ), ale czy z nadzorem budowy ta cena drastycznie nie wzrosnie ?? Pomozcie...

 

pozdrawiam

pieczareczka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No fakt...parę osób z tego osiedla tu pisuje...choć muszę też podkreślić, że niektóre już nawet przestało...może to naturalne...choć są też i tacy co się pobudowali, zamieszkali ale wciąż pisują...

 

Ja ci nie ułatwię życia...jest cieżko stawiać dom bez nadzoru...nawet jeśli jest kierownik, to i tak nie ma jak to twoje oko..no chyba, że naprawdę kompetentny i zaufany (prawie jak rodzina) kierownik.

Ja pilnowałem i czasem to też nie pomagało...nawet te ekipy i tych ludzi którzy byli polecani...tak to już jest budowa...

Może te 250k i starczy...mam dom nieco większy :-) no....100% większy więc u mnie wyjdzie....już wyszło "nieco" inaczej...

 

Chyba kogo nie zapytasz to każdy na pewno czy pracuje czy nie...czy ma wolny zawód czy nie...to nie wierzę, że nikt z nich nie musiał kilkakrotnie w czasie budowy urwać się z pracy...surowy jak cię mogę...ale wykończeniówką...nie uwierzę...

 

Tak, jeśli sami zaturdniacie ekipy to materiały są po waszej stronie...wszystko może być na tel...ale to po jakimś czasie znajomości na składzie...lub jakaś firma polecona na tym forum...wtedy wiadomo, że nie przękręci cię firma i wykonawca...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mądrze chłop pisze :lol: widać, ze doświadczony :lol: przez los

tak na poważnie to musisz bywać na budowie, ale z dobrą ekipą będzie łatwiej, niektóre ekipy same kupuja materiały, szczególnie od wykończeniówki]

 

Senser, dzwoniłam do pana stolarza widziałam 1 schody, ale u mnie też nędza i w tym roku schodów nie zrobimy, mówisz, ze robi podłogi, a egzotyczne też? :lol: jak sie uda coś dodatkowo wysupłać :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bobo30

My drzwi wewnętrzne chyba weźmiemy od p. Andrzeja (a konkretnie od jego stolarza). Ma nam przywieźć próbkę. P. andrzej będzie robił też podłogi. Glazurę będzie nam robił człowiek z Błonia (polecony przez znajomych z Raszyna).

A jak tam poszukiwania połączeń do internetu? Wg miałeś napisać dlaczego masz dość Sferii? My na razie z niej korzystamy, bo nie było alternatywy. Chyba niedługo przeprowadzimy się na dobre. Mimo, że nie wszystko jeszcze wykończone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...