Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa nadarzyńsko - grodziska


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 18,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Zazdroszczę! Senser, jakiej firmy kominek wybrałeś? To moja największa bolączką, bo o ile wszystko inne mamy już ustalone włącznie z płytą kuchenną, okapem czy kafelkami, kocioł gazowy mamy już nawet kupiony, to wciąż nie możemy zdecydować się na kominek. Czy ktoś może doradzić?

Piszemy się także na spotkanie 5 listopada. Sezon budowlany zamknęliśmy. Nasz Gargamel jest już zadaszony i choć powinniśmy cieszyć się, to jakoś nam smutno, że trzeba czekać do wiosny z dalszymi pracami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co tu dużo mówić... :lol: to było wczoraj po raz pierwszy...

Grzejniki hulają extra...co wam będe mówić samie wiecie...

 

A teraz do Soboty...i przeprowadzka...wreszcie przeprowadzka...już koniec z rozrywaniem się pomiędzy budową a domem...

 

Piekne chwile az sie lezka w oku kreci ;-)

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja dachówkę kupowałam w bardzo dobrym składzie Europoldach z Piaseczna7502390, z 7%Vat, bo od nich wzięłam dekarza (pana Roberta) - dobry fachowiec, ale warto spisać umowę, bo potrafi nawalić z terminami

 

dzięki:)

 

Senser - ja też zazdroszczę.....Ale co tam - też "niedługo" będę rozpalać swój.... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj tak...w sumie cieszę się bardzo...teraz mieszkamy u rodziców (mieszkanie sprzedane ok. 1,5 m-ca temu. Nie mylić "z rodzicami" :lol: ) nie wszystko będzie dopięte tak jakbyśmy sobie tego życzyli...ale z różnych przyczyn finansowo/czasowych musimy...

Nachodzi mnie taka dziwna "nostalgia"....30 lat w blokach...całe moje życie...co ja zrobie w takim domu?? :)

Jestem strasznie ciekawy jak się będzie tam nam mieszkać...ciekaw jestem tego uczucia...

 

A kominek...Makroterm, cała chałupa + cwu tylko tym zasilana...w sumie fajnie to chula...

 

 

no to piszę spotkanie 5 listopada

bobo30 chyba 2 +1

ula i sławek 2 ?

sylvia1 ?

victoria?

senser tak,może + 2??

inni?

 

A w sumie gdzie?? tam gdzie "zawsze"??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aśka, szkoda, że się zamienili, jakieś grube nieporozumienie, powinnas o tym wiedzieć :( ,

tak jak już ktoś pisał trzeba być czujnym, każdej ekipy trzeba pilnować, ja byłam na budowie 3-4 razy w tygodniu i wszystko sprawdzałam, plus zaglądał kierownik

 

Marzek, ja też raczej wezmę drzwi od pana Andrzeja, co do podłóg, to dziś go zagadnę.Czy jak już będziesz miał drzwi to mogę przyjechać obejrzeć?

 

bobo, my to jesteśmy w tej materii wręcz nienormalni!!! mąż jest na budowie codziennie, minimum przez godzine, a ja razem z nim, co drugi , trzedzi dzień, wzależności od tego czy uda mi się dzieci z kimś zostawić....

a i tak wyszło jak wyszło. w końcu my się na projekcie konstrukcyjnym nie znamy, więc nawet nie zaglądaliśmy w tę część projektu. ale wyrażnie mówiliśmy, żeby uważnie przeczytali CAŁY projekt, nie tylko początek!

obwiniam głównie architekta...

błąd już naprawiony, kląmry założyli za zgodą konstruktora, i ma być o.k.

budowa ruszyła dalej, i na razie wszysko z nowu wygląda o.k.

 

 

ale sama przyznasz, że takie zamiany ekip bez uzgodnienia z inwestorem, są conajmniej niepoważne...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co prawda na spotkaniu forumowym byliśmy tylko raz, ale to wystarczy aby wiedzieć co znaczy "tam gdzie zawsze". To jest w DaGivannim na Nadarzyńskiej. Z głównej drogi, która wiedzie z Milanówka do Żyrardowa na światłach przy stacji Shell trzeba skręcić w lewo, na Książenice, przejechać tory WKD i gdy po prawej stronie będzie jednopiętrowy, nowy ładny dom, z filarami, na piętrze zamieszkały, są balkony, a na parterze między innymi jest ciastkarnia, trzeba spojrzeć w lewo, bo na przeciwko tego domu jest włoska restauracja DaGiovannii. Ma ładnie oświetlony ogródek.

Sylvia1, my możemy pojawić się wszędzie. Ustalcie tylko gdzie. Powiedz, czy w tym Tajemniczym Ogrodzie można wchodzić z psami? W DaGiovannim mogę, choć ostatecznie mogę Camela zostawić w domu. Ustalajcie ludziska gdzie robimy spotkanie, ustalajcie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale daleko organizujecie te spotkania :D

ja może i bym się pojawiła tylko nie wiem czy mnie ktoś zaprosi :D

tak mało się tutaj udzielam :wink:

bobo nie wolałabyś tak bardziej na północy wawy? :D

pozdrawiam wszystkich

 

Tu zaproszenia nie potrzebujesz :-) wystarczy twój udział w naszej grupie.... :)

 

Faktycznie "tam gdzie zawsze" oznacza Giovani tuż przy skrzyżowaniu ul. Piaskowej/Nadarzyńskiej/Warszawskiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Senser, gratulacje, jakie wrażenia, nie trzymaj nas w niepewności. :) Nie czujesz się dziwnie?

 

W sumie...i dziwnie i nie dziwnie... :-) w oddzielnym wątku pisałem o "naturalności zamieszkania/przeprowadzki"...że w sumie człowiek tak często tam jeździł i doglądał....że to nie jest jakieś zaskoczenie...ale poztywy, za każdym razem nowe...Dociera to powoli.

Jest to pewna forma uciążliwości...Makroterm z płaszczem jako jedyne źródło zasilania CO i można powiedzieć CWU....ale tak miało być, jak na razie sobie radzimy...

Zaczynam widzieć, ciasnote bloków...już po tych dwóch dniach coś tam w głowie się przestawiło... :lol: jak wchodzę do mieszkania moich rodziców/teściowej to tak jakby te ściany miały mnie zaraz ścisnąć.. :lol:

Ale te ranki...te jesienne, leśne widoki przez okno...zero ludzi...Boże tak zawsze marzyłem obcować i być blisko natury...tak blisko na codzień jeszcze nie byłem :-)

A już widzę, jakie imprezy tam będą...oj będą... i co mnie obchodzi "cisza nocna" :-)

Mamy wiele, bardzo wiele jeszcze nie dopiętych rzeczy...zero drzwi wew. zrobiona tylko jedna łazienka...a najzabawniejsze... zero kuchni :-) nic/nol/null :-) ani mebli/zlewu nic :-) nie mieliśmy na to czasu...ale coś się tam wykombinuje "jako przejściówkę" :-), a propos "przejściówek" barierki na schodach też tymczasowe....już wy mi nie mówcie o tych "przjeściówkach" bo znam to powiedzenie...ale niestety wysycha kasa..

Więc dołączyłem do tych, którzy już mieszkają....razem z tym forum budowę zacząłem i razem z tym forum ją kończe...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...