Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa nadarzyńsko - grodziska


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 18,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Bry! mam pytanko

możecie podac mi date, a w zasadzie 3 daty:

- kiedy podpisaliście umowe z ZEWT Pruszków

- kiedy dostarczyliście im ksero pozwolenie na budowę

- kiedy oni podpieli wam prąd?

 

Bo dziś dostałam pismo że w trybie natychmiastowym mam im dostarczyc pozwolenie na budowe.. . przeca nei załatwie tego w 30 dni... :roll:

hmm termin przyłaczenia mam na III 2008, więc nie starałam sie w tym kierunku... bo pozwolenie mam ważne tylko 2 lata a tu do terminu przyłaczenia mam ponad dwa.. ktoś ma pomysł jak to rozwikłac...? zamierzałam wszystkie papierki załatwiać w wakacje czyli za 5-6 mies... a ZEWT mnie straszy że przesunie mi termin podpiecia o czas kiedy im tego nie złożę... :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja z takim malym pytankiem.

Mozecie mi powiedziec, jakie firmy, wywozace szambo, dzialaja na terenie gminy Grodzisk ? Ewentualnie jakimi pojemnosciami wozow dysponuja...

Chcialbym dobrac szambo i chcialbym, zeby jego pojemnosc byla dostosowana do szambiarek :)

 

Do sylvi - moze jednak chca Cie wczesniej podlaczyc ?

Najlepiej skocz do ZEW-Tu i zapytaj sie o co im biega, moze sie czegos dowiesz. Powiedz, dlaczego jeszcze nie masz pozwolenia (2 lata), ci ludzie wcale nie sa tacy zli (czyt: da sie pogadac :) )

Ja obecnie jestem w trakcie zalatwiania 2 umowy (projekt 1 mialem w 08.2005). Troche mi sie to przedluza (ale nie z winy ZEW-Tu), no ale swoj cel prawie osiagnalem. Tzn. ja robie projekt i podlaczaja mnie w ciagu 4 mies.

Cena projektu ~2000 PLN.

 

pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcialbym dobrac szambo i chcialbym, zeby jego pojemnosc byla dostosowana do szambiarek :).

 

Oj, chyba mocno byś sobie krzywdę zrobił...

Jeżdzą nawet traktorkami po 5 m3, ale nie chciałbyś chyba co 2 tyg. szamba opróżniać?? :-)

Musisz wyjść z innego założenia...a skończysz na standardzie czyli 10 m3 (taki jest max, bez dodatkowego zezwolenia i większych komplikacji)

Policz sobie, średnie dobowe zużycie wody (na podstawie całego miesiąca), nawet w miejscu gdzie mieszkasz i wtedy ci wyjdzie jakie szambo powinieneś mieć. Nawet jeśli wyjdzie ci 8 m3 to i tak rób "dychę". A to z kilku powodów:

1. Nigdy (raczej) nie wykorzystasz 100% obj.

2. Im większe szambo tym rzadziej opróżniane

3. Między wywozem 8 m3 a 10 m3 finansowo jest mała róznica

4. Jeśli rodzinka może się powiększyć...wtedy nie będziesz musiał powiększać szamba :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam po dłuugiej przerwie.

Niewiele sie u nas działo, a i niewiele było czasu wolnego (trzeba zarabiać na domek). Ale ruszyliśmy pomimo środka zimy. Decyzja zapadła, ruszamy z budową 20 lipca (wtedy wchodzi ekipa budująca). Na razie działka uzbrojona w wodę a ZE czeka na wiosnę z podłączeniem prądu. lada moment będziemy robić adaptacje projektu i starać się o pozwolenie na budowę. Teraz główkowanie na temat kredytu, no i szukamy kierownika (mamy jednego kandydata ale chcieliśmy jeszcze z kimś pogadać). Jakby ktoś mógł polecić to będziemy wdzięczni

 

Pozdrawiam

 

Tamlin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj, chyba mocno byś sobie krzywdę zrobił...

Jeżdzą nawet traktorkami po 5 m3, ale nie chciałbyś chyba co 2 tyg. szamba opróżniać?? :-)

Musisz wyjść z innego założenia...a skończysz na standardzie czyli 10 m3 (taki jest max, bez dodatkowego zezwolenia i większych komplikacji)

 

Dzieki za odpowiedz, ale ja wcale nie celuje w 5 m3

Chodzilo mi o te "wieksze pojemnosci".

Chodzi mi o to, zeby po zapelnieniu szamba, szambiara wybrala wszystko na raz.

I przy okazji - moze ktos zna ceny wywozu i w ogole jego zasady (tzn. za co dokladnie sie placi - z m3, za przyjazd itp)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj, chyba mocno byś sobie krzywdę zrobił...

Jeżdzą nawet traktorkami po 5 m3, ale nie chciałbyś chyba co 2 tyg. szamba opróżniać?? :-)

Musisz wyjść z innego założenia...a skończysz na standardzie czyli 10 m3 (taki jest max, bez dodatkowego zezwolenia i większych komplikacji)

 

Dzieki za odpowiedz, ale ja wcale nie celuje w 5 m3

Chodzilo mi o te "wieksze pojemnosci".

Chodzi mi o to, zeby po zapelnieniu szamba, szambiara wybrala wszystko na raz.

I przy okazji - moze ktos zna ceny wywozu i w ogole jego zasady (tzn. za co dokladnie sie placi - z m3, za przyjazd itp)

 

Ja korzystam z wozów 10 m3 (takie mam szambo), płacisz niejako za przyjazd (nie ważne czy wyjedzie z 10 m3 czy z 7 m3). Ja płacę u jednej firmy 160,00 zł u innej 140,00 zł...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem w małym szoku...w "małym" dlatego, że on osobiście u mnie nie pracował u mnie pracował drugie "G", w szoku dlatego, że w sumie słyszałem o nich/ o nim dużo superlatyw...jego osobiście nie znam...

Ale faktycznie, nic tak nie irytuje jak brak kontaktu, to jak dla mnie może przyćmić najlepszą robotę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko kto jedzie na spotkanie forumowiczów w marcu? pkp czy własnym dojazdem ? moze byśmy sie umówili?

Też już o to pytałem :-)

Poprzednio mi się jakąś chciało...teraz cholera jakąś mi się nie chce?? :-)

Nie wiem czy nawet są jeszcze miejsca??

 

A swoją drogą jak pięknie umarł śmiercią naturalną temat naszego spotkania... :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...