Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa nadarzyńsko - grodziska


Recommended Posts

My nie jedziemy. Ale może zorganizujemy coś na miejscu. Dawno się z Wami nie widzieliśmy. Już prawie wszystko wykończone. Z dużych rzeczy pozostały drzwi wewnętrzne (mają być na koniec lutego). Oraz schody. No i malowanie. I powinno być pięknie. Zobaczymy. Glazury już wszystkie. Podłogi też. A zostały nam jeszcze meble do naszej kuchni. Na razie korzystamy z babcinej (w mniejszym mieszkaniu). No i próbuję coś wywalczyć ze zwiększeniem mocy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 18,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

CZy ktos sie orientuje czy w naszym obrebie jest jaks wypozyczalnia metalowych szalunkow?

Zamierzam na wiosne ruszyc z budowa i chcialem sie zorientowac czy nie wyjdzie to taniej niz kupowanie drewna.

 

Z gory dzieki za pomoc.

Nie wiem czy potrzebujesz na stropy, czy do czegoś innego. My braliśmy tylko do stropów z firmy DOKA. To jest po drugiej stronie Wa-wy w Zielonce ale wyszło lepiej niż z deskami, bo stropy mieliśmy lane na budowie. Ławy chyba wszyscy robią z desek. A fundamety najczęściej z bloczków betonowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bry! mam pytanko

możecie podac mi date, a w zasadzie 3 daty:

- kiedy podpisaliście umowe z ZEWT Pruszków

- kiedy dostarczyliście im ksero pozwolenie na budowę

- kiedy oni podpieli wam prąd?

 

Bo dziś dostałam pismo że w trybie natychmiastowym mam im dostarczyc pozwolenie na budowe.. . przeca nei załatwie tego w 30 dni... :roll:

hmm termin przyłaczenia mam na III 2008, więc nie starałam sie w tym kierunku... bo pozwolenie mam ważne tylko 2 lata a tu do terminu przyłaczenia mam ponad dwa.. ktoś ma pomysł jak to rozwikłac...? zamierzałam wszystkie papierki załatwiać w wakacje czyli za 5-6 mies... a ZEWT mnie straszy że przesunie mi termin podpiecia o czas kiedy im tego nie złożę... :evil:

Sylvia1. Może rzeczywiście zapytaj ZEW-T. U nas żadnego pozwolenia nie dostarczaliśmy, aż do dnia przyłączenia. Tak więc nie wiadomoo co chodzi. A wiecie, że u nas to trwało. Umowa jest z października 2001, pozwolenie z grudnia 2001, a prąd podpieli dopiero w lipcu 2005.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bry! mam pytanko

możecie podac mi date, a w zasadzie 3 daty:

- kiedy podpisaliście umowe z ZEWT Pruszków

- kiedy dostarczyliście im ksero pozwolenie na budowę

- kiedy oni podpieli wam prąd?

...../quote]

 

Ja umowę podpisałem jakiś rok temu. Termin przyłączenia mam na luty 2007 . To chyba jakaś większa akcja z tymi pozwoleniami, bo mi też przysłali pismo tydzień temu, z prośbą do dostarczenie pozwolenia.

Na szczęście pozwolenie mam, a budowa była rozpoczęta na jesieni.

 

Ciekaw jestem po co im te pozwolenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do Sferii. Temat poruszył kiedyś Wg. No fakt na dłuższą metę nie da się z netu tam korzystać. Do głosowych wystarcza. Jeśli chodzi o net, to właśnie testuję połączenie przez BlueConnect z Ery. Jest u nas UMTS. Czasami mi jeszcze nie działa. Ogólnie chyba będzie OK. Tylko w domu sygnał jest trochę słaby. Może zastosuję antenę zewnętrzną, a nie tylko wewnętrzną karty. Zobaczymy. A jakie inne alternatywne połączenia testujecie lub używacie?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marzek - z tego co wiem (tak wynika z mapek zasięgu Ery) to u nas jest EDGE a nie ma UMTS-a - to tak dla tych co chcą kupić BlueConnecta - jest różnica w cenie dla różnnych modemów. Kiedy będzie UMTS - nie wiadomo. W chwili obecnej nawet w W-wie - gdzie jest UMTS - działa z tą samą prędkością co EDGE.

 

Też mam BC od kilku tygodni. Działa. Teoretycznie powinno dawać powyżej 300 kb/s. Ale chyba Era daje jakieś ograniczniki i nigdy nie miałem więcej niż 150 kb/s. Dla mnie wystarcza.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

_bogus_

To, że jest u mnie UMTS wynikało z mapek zasięgu. Może mam trochę bliżej do Grodziska niż TY. Sprawdzałem również w infolinii BlueConnect (600 600 600). Potwierdzili, że cała Odrano Wola jest objęta. Jak uruchamiam modem, to wypisuje, że jest UMTS, tylko z dość słabym sygnałem, na poziomie jednej, góra dwóch kresek. Korzystam z karty Merlin U740, zainstalowanej w komputerze stacjonarnym. Prędkość rzeczywista jest (podobnie jak u Ciebie) ok. 130 kB, choć wypisuje, że połączył się na 230 kB. Ale i to wystarcza. No i w porównaniu ze Sferią, to prędkość jest kolosalna. Tam niby łączność jest na poziomie 115 kB, ale rzeczywista przy ściąganiu wynosi często kilka kB. 15 MB ściągałem ponad 2 godziny. Myślę, że może poziom sygnału się jeszcze poprawi przy wykorzystaniu anteny zewnętrznej. Może muszę też ustawić inaczej komputer w stosunku do stron świata. Na razie czasami mi zrywa transmisję, ale zdecydowanie rzadziej niż przy Sferii. Dalsze wrażenia przekażę wkrótce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam z nowego miejsca :lol: :lol: :lol:

 

przeprowadzilismy sie 2tyg temu :p ale jest fajnie

 

tylko niemoge sie przyzwyczaic do WKD :o :oops: no i do tego ze niema tu zadnych sklepow-no sa 4szt przy stacji :lol: :evil:

 

no i przedszkole spedza mi sen z powiek, ciezko sie dostac do tych do ktorych bym chciala :roll: :roll:

 

 

no i jak ze spotkankiem??????????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No proszę to fajnie :-) Zachaczycie tylko końcówkę tej j....ej zimy... :-)

Sorki, ale tak nam się dała we znaki...mam już dość, już dawno :-)

 

Ja nie wiem...chodzi o WKD, czy macie dom jakąś blisko torów??

Co do brak sklepów.... :lol: my mamy podobny "problem", czasem się śmiejejmy że idziemy na miasto ludzi pooglądać, do tej pory z okien bloku tylko ludzie i samochody...teraz LAS :-) w sumie jakąś szybko się do tego jednak przyzwyczaiłem...

 

A spotkanie....oj wałkujemy ten temat w nieskończoność...a Marzec już blisko, sezon się zacznie (co poniektórzy mają to już za sobą 8) ) i frekwencja będzie du...pa

 

Wcześniejsze ustalenia widzę siłą rzeczy chyba przestały obowiązywać, więc chyba trzeba zaproponować nowe...pewnie jakiś weekend...

Rzucam, może:

2006.02.25

 

Proszę o komentarz, lub własne propozycje....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A spotkanie....oj wałkujemy ten temat w nieskończoność...a Marzec już blisko, sezon się zacznie (co poniektórzy mają to już za sobą 8) ) i frekwencja będzie du...pa

 

Wcześniejsze ustalenia widzę siłą rzeczy chyba przestały obowiązywać, więc chyba trzeba zaproponować nowe...pewnie jakiś weekend...

Rzucam, może:

2006.02.25

 

Proszę o komentarz, lub własne propozycje....

Jezeli wczesne godzinnki to wchodze w to ale o 18 do pracki bede jechal

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej Victoria! Fajnie, że przenieśliście się bliżej budowy. Bardzo dobry ruch. To zawsze daje jakieś pojęcie o tym jakie nastąpią zmiany, szczególnie, gdy opuści się tętniącą życiem Warszawę. Dzięki temu jest jeszcze pora, na wycofanie się :p jeśli coś mocno się nie spodoba. Nam akurat brakuje całodobowego weterynarza. A najbardziej dokucza fakt, że dostawy karmy do wetów są tylko dwa razy w tygodniu i trzeba pamiętać o złożeniu zamówienia, szczególnie gdy ma się kota z cukrzycą, który musi dostawać konkretną karmę. Mimo tego od pół roku jakoś dajemy sobie radę bez uczucia chęci powrotu do stolicy. Ale to pewnie zainteresuje niewielu grupowiczów. W każdym razie gratuluję decyzji! Do WKD idzie się chyba przyzwyczaić, jak do każdego środka lokomocji. Planują zakup nowych składów i monitoring w wagonach. Czy jest jakieś przedszkole w pobliżu Twojej pracy? Może warto pomyśleć o takim rozwiązaniu?

 

Co do spotkania nie pasuje nam tylko ten weekend. Co ustalicie to zaakceptujemy i najpewniej będziemy. Mogą to być wczesne godziny 25.02 jak też piątkowy wieczór 24 lutego, albo niedziela.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marzek - no to zwracam honor ;-) - rzeczywiście jak dzisiaj sprawdzałem mapkę to jest UMTS.

 

Co do prędkości - mam naprawdę poważne podejrzenia że Era sztucznie zmniejsza szybkość łącza - nie wiem czy to wina słabego sprzętu na stacjach transmisyjnych czy ustawień - ale zarówno przy EDGE jak i UMTS powinno przynajmniej czasami przekraczać 300 kb/s - a tu 150 kb/s maks cokolwiek by nie robić... Mi też wystarcza - ale się czuję jakby mi w samochodzie zainstalowali ogranicznik prędkości do 60 km/h.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

_bogus_

Może rzeczywiście jest jakieś ograniczenie. A może to co podaje aplikacja (tak u mnie jest) to wynik jakieś uśredniania. W każdym razie jest znacznie lepiej niż przy Sferii, a u nas chyba lepszego rozwiązania nie ma. Jest jeszcze alternatywa, ale jej nie sprawdzałem. Istnieje Onet Satelita - internet przez modem satelitarny. Można poczytać na stronie Onet. Przymierzałem się do niego, lecz zrezygnowałem. Bo koszty niemałe (bez kanału zwrotnego 79 zł dla prędkości 320 kB, 119 zł z kanałem zwrotnym przez GPRS, są jeszcze prędkości 640kB oraz 1024 kB). Kanał zwrotny służy do zadawania pytań do internetu, treść stron ściągasz przez kanał satelitarny. Kanał zwrotny przez połączenie wdzwaniane (wtedy sam płacisz) lub modem GPRS (jest w cenie droższego abonamentu). Dodatkowo zniechęciła mnie konieczność instalacji dodatkowej anteny, bo sygnał trzeba odbierać z satelity na pozycji 23,5 E. Z tego satelity nie da się odebrać żadnego kanału telewizyjnego. Wszystkie popularne programy telewizyjne i radiowe nadawane są z pozycji 13 E (Eutelsat) lub 19 E (Astra).

Co spotkania, to chętnie się pojawimy, choć jeśli będzie to 25.02, to byłbym tylko z dzieckiem. Potem 4.03 odpada, bo pewnie niektórzy jadą do Muratora. My nie. Zatem kiedy ostatecznie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...