Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa nadarzyńsko - grodziska


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 18,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Huuura. Ja właśnie tam. Kupiliśmy pół bliżniaka w stanie surowym otwartym na osiedlu agri rolu przy jednostce wojskowej. Jutro jadę na budowę. Elektrycy już kończą. Straszliwie emocjonalnie podchodz,ę do tego tematu. Właściwie od 2 miesięcy żyję tylko budową i nie mogę się doczekać jej końca.

Pozdrawiam bardzo, bardzo serdecznie. Może powiecie mi coś ciekawego o tym miejscu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo chętnie!. Wprawdzie nie dużo napisałeś o swoim domku ale jutro dokładnie się rozejrzę i na pewno będę podziwiać. Na budowie bywam rzadko niestety. Mieszkam w Pruszkowie, pracuję w Warszawie. Zaocznie kończę studia (zjazdy w weekendy), piszę pracę magisterską (marnie mi to idzie ostatnimi czasy) Jutro robię sobie wagary. Muszę być na budowie żeby odwiedzić Pana Naszego Dewelopera i aby on oświecił mnie w kwestii załatwiania projektu na przyłącza gazowe i elektryczne. Zupełnie nic na ten temat nie wiem a sprawy papierkowo-urzędowe (brrrrrrrrrrr!) też trzeba załatwiać. Mój bliżniak to ten, którego druga połowa jest już zamieszkana. Tynki na połówce sąsiada koloru kremowego. Na moim domku wisi reklama silki jeszcze...Mam nadzieję, że też nie długo będzie pomalowany i ładny. Czy Ty już tam mieszkasz?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie jest nazwa Oficjalna, ale każdy miejscowy i podmiejscowy wie o co biega :-) Kiedyś w tych Książenickich blokach mieszkał Benedykciński (ówczesny i dzisiejszy Burmistrz Grodziska Maz., notabene to chyba on dzięki swemu urzędowi uzbroił i sprzedał te grunty na których to stoi teraz i twój dom...), więc aby się pokazać swoim mieszakńcom że o nich dba zrobił kawałek tej tras do Ronda z chodnikiem...a że to rondo tam jest potrzebne na plaster do..... to każdy wie, więc aby uczcić jego kaprys wszyscy na to mówią rondo Benka (czasem, o tym osiedlu Benkoland) :-)

 

Ja/My się budujemy w Musułach, to trochę po drugiej stronie lasu, który to ty masz za sobą (nie w strone katowickiej, a raczej równolegle w strone Katowic...) Więc tyle o legendach...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale tu tłok :D

Senser, chyba czytasz mi w myślach. Właśnie miałam zapytać dlaczego to rondo tak sie nazywa.

 

Moi znajomi ostatecznie zostali zmuszeni przez banki do wziecia zwyklego kredytu hipotecznego. Kredytów bud. na pierwsze etapy budowy obecnie nie są udzielane. Byli w PKO BP, BPH, Millenium, Multibank, GE Mieszkaniowy i w kilku innych. Nic z tego. Dzięki za wszystkie rady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety dojeżdżać będę nieprędko. :( Na razie mieszkam koło Pomiechówka i próbuję zebrać jakieś fundusze na budowę. Projekt będzie gotowy lada dzień. Załatwiamy już prąd. W najgorszym wypadku w tym roku powstaną fundamenty.

Znam Twoje rejony. Oglądaliśmy działkę przylegającą do Twojego osiedla od zachodniej strony. Niecałe dwa lata temu były tam pola, a teraz, jak słyszę, już domy. Musimy tam zajrzeć przy okazji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dawno się nie odzywałam, więc witam nowe towarzystwo i pozdrawiam stare. :wink: Jolu, gratulacje, jak pierwsze dni w domku? Rozpakowana, czy w kartonach? My zrobiliśmy krok milowy: zamówiliśmy ceramikę sanitarną, podłogi i glazury. Odetchnęłam po podjęciu decyzji, mam chwilę spokoju na święta. Pozdrowienia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Bobo zajrzyjcie koniecznie. Myślę że z każdym dniem jest tu coraz ładniej.

U mnie zaczynają się schody; załatwianie projektów przyłączy gazowych i elektrycznych. Strasznie dużo to kosztuje. Ale cóż skoro tak w naszym kraju wygląda wspieranie budownictwa. Mimo wszystko cieszę się ogromnie i ciągle mam podwyższony poziom adrenaliny. To cudowne budować własny dom!!!!!

Pozdrawiam Wszystkich. M

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

Jesteś bardzo miły. Wiem jednak swoje; mojemu domkowi jeszcze daleko do pięknego wyglądu ale ja i tak juz teraz bardzo się nim cieszę. Co do reklamy silki to może nie jest najefektowniejsza ale to póki co naprawdę niezły znak rozpoznawczy. Zreszą chyba sam się przekonałeś.

Pozdrawiam serdecznie mojego przyszłego sąsiada.

Monika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...