Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa nadarzyńsko - grodziska


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 18,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

śpieszę donieść, że u nas wszystko w porządku :D tylko niewyspana jestem. Nina pewnie cos o tym wiesz 8)

Asia wysyłam namiar na pana Lesława, u nas łazienki zrobił pięknie

słuchajcie, szukam pilnie nowego kierownika budowy, do uzupełnienia dziennika. Mam kogos poleconego, ale gośc jest bardzo zajety więc nie wiem, czy wyskrobie troche czasu. Może macie kogos rozsądnego i nieczepliwego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podpowiedzcie mi proszę, jakie na tym terenie działają firmy ochroniarskie, bo planujemy rozpocząc dalszą część budowy, a już wiemy że mogą nam ukraść co się da...

tej zimy wynieśli nam z domu (zabiezpieczony dom drewnianymi zbitymi drzwiami i ofoliowany) kloce drewniane, z najgrubszych elementów więźby i wór resztek waty do ociepleń... widocznie było im zimno... nie mam nawet żalu ale jakby ktoś mi już okna wyciął :evil: :evil: :evil:

 

Senser - miej do mnie cierpliwość :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Włodziu, Marzek, macie różne źródła zasialnia CO, ciekawy jestem jak wam wychodzą koszty za ostatnie miechy??

 

Tak na szybko: styczeń ok 600 l oleju po 2,3 zł co+cwu czyli 1380 zł, luty ok 500 l - 1150 zł. Musiałbym jeszcze dokładnie sprawdzić kiedy i ile oleju kupowałem.

Od razu mówię, że zużywamy dużo ciepłej wody - codziennie kąpiel w wannie dwójki dzieci, a ja lubię rano tak z 10 min się poprysznicować w gorącej wodzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podpowiedzcie mi proszę, jakie na tym terenie działają firmy ochroniarskie, bo planujemy rozpocząc dalszą część budowy, a już wiemy że mogą nam ukraść co się da...

tej zimy wynieśli nam z domu (zabiezpieczony dom drewnianymi zbitymi drzwiami i ofoliowany) kloce drewniane, z najgrubszych elementów więźby i wór resztek waty do ociepleń... widocznie było im zimno... nie mam nawet żalu ale jakby ktoś mi już okna wyciął :evil: :evil: :evil:

 

Senser - miej do mnie cierpliwość :wink:

 

Głównie Solid i Juwentus. My mamy Solid, który na forum ma średnią opinię, ale za to ma (moim zdaniem) najwięcej patroli w okolicy, więc szybko reagują. U nas zawsze byli w ciągu 5 min, kiedy na próbę uruchamialiśmy alarm (kilka razy w roku).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podpowiedzcie mi proszę, jakie na tym terenie działają firmy ochroniarskie, bo planujemy rozpocząc dalszą część budowy, a już wiemy że mogą nam ukraść co się da...

tej zimy wynieśli nam z domu (zabiezpieczony dom drewnianymi zbitymi drzwiami i ofoliowany) kloce drewniane, z najgrubszych elementów więźby i wór resztek waty do ociepleń... widocznie było im zimno... nie mam nawet żalu ale jakby ktoś mi już okna wyciął :evil: :evil: :evil:

 

 

Hej,

 

U mnie SOLID - na naszej ulicy chyba najbardziej popularny :) Można się z nimi targować...

 

pozdr.

Tomek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Włodziu, Marzek, macie różne źródła zasialnia CO, ciekawy jestem jak wam wychodzą koszty za ostatnie miechy??

Hej,

 

Co prawda nie zostałem wywołany do tablicy, ale podzielę się informacją: od 29.11 do 27.02 - rachunek za gaz GZ50 - 1585PLN. DOdatkowo spaliłem około 3m3 drzewa w kominku.

 

pozdr.

Tomek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aśka(*)*(*)* proponuję Ci rozważyć podpisanie umowy z centralną firmą monitorującą.

Ona wówczas zaproponuje Ci firmę ochroniarską, której patrole będą kierowane do sprawdzenia Twojego domu, jeśli zostanie wzbudzony alarm. Ma to taką korzyść, że stroną dla firmy ochroniarskiej nie jest szarak Kowalski, lecz duża firma monitorująca. To do niej dociera sygnał i to jej pracownik informuje patrol firmy ochroniarskiej. Poza tym w tym układzie są dwie niezależne strony. Odbiorca sygnału i patrol. Gdyby była to tylko jedna firma to może dojść do zatajenia jakiegoś wzbudzenia alarmu, gdyby wyjazd interwencyjny był jej nie na rękę. Bardzo dobrze opisał to Zbych w tym wątku http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?p=1067344&highlight=#1067344.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

od 29.11 do 27.02 - rachunek za gaz GZ50 - 1585PLN. DOdatkowo spaliłem około 3m3 drzewa w kominku.

 

pozdr.

Tomek

 

No to jakiś kosmos...kurcze jak to zrobiłeś?? Miałeś 11 stopni w domu?? :-) Jak duży masz dom?? Bo w sumie na 3 m-ce 1500 zł...to super mało...

Nam od 1.11 do gdzieś końca kwietnia 3200,00 zł!! czyli...ups 521 zł na miech... :-) 248 m2 w podłodze (w tym garaż 24 m2).

 

Przychodziły równolegle dość spore rachunki za prąd (tu dałem poważnie ciała), ponieważ zasobnik CWU mamy zasilany i z kominka i z grzałki elekt...martwiłem się, że przy krótkim okresie grzania będzie nam stygła woda...owszem stygnie ale dostosowaliśmy się do tego i wcale nie przeszkadza....teraz za prąd zapłacim pewnie coś poniżej 200,00 zł/m-ąc a nie (sic!) prawie 600,00 zł tak jak to miało miejsce przez kilka ostatnich miesięcy...Ale jak to mówią...człowiek całe życię się uczy i....umiera głupi :-)

No nic...w końcu to dopiero pierwszy sezon....trzeba się kiedyś wytrenować...

 

Aśka, w twojej lokalizacji nic ci nie doradzę...

Ale widzę, że w tych naszych rejonach dominują dwie agencje...właśnie Solid I Juwe...my wybraliśmy Juwe i w 80% kierowaliśmy się ilością ich punktów koło naszego domu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

od 29.11 do 27.02 - rachunek za gaz GZ50 - 1585PLN. DOdatkowo spaliłem około 3m3 drzewa w kominku.

 

pozdr.

Tomek

 

No to jakiś kosmos...kurcze jak to zrobiłeś?? Miałeś 11 stopni w domu?? :-) Jak duży masz dom?? Bo w sumie na 3 m-ce 1500 zł...to super mało...

Nam od 1.11 do gdzieś końca kwietnia 3200,00 zł!! czyli...ups 521 zł na miech... :-) 248 m2 w podłodze (w tym garaż 24 m2).

 

Przychodziły równolegle dość spore rachunki za prąd (tu dałem poważnie ciała), ponieważ zasobnik CWU mamy zasilany i z kominka i z grzałki elekt...martwiłem się, że przy krótkim okresie grzania będzie nam stygła woda...owszem stygnie ale dostosowaliśmy się do tego i wcale nie przeszkadza....teraz za prąd zapłacim pewnie coś poniżej 200,00 zł/m-ąc a nie (sic!) prawie 600,00 zł tak jak to miało miejsce przez kilka ostatnich miesięcy...Ale jak to mówią...człowiek całe życię się uczy i....umiera głupi :-)

No nic...w końcu to dopiero pierwszy sezon....trzeba się kiedyś wytrenować...

 

Aśka, w twojej lokalizacji nic ci nie doradzę...

Ale widzę, że w tych naszych rejonach dominują dwie agencje...właśnie Solid I Juwe...my wybraliśmy Juwe i w 80% kierowaliśmy się ilością ich punktów koło naszego domu...

No jak to jak... ? Domowym sposobem :wink: A tak naprawdę to żadnej filozofii tutaj nie ma. Po prostu tyle zużyłem. Dom ma powierzchnię po podłodze około 195 m2 (z czego jakieś 30 to garaż). Nastawy temperatury - 6:00-23:00 - 21.5C, od 23:00-6:00 - 20.75C. Piec z otwartą komorą spalania Viessman Vitopend 100 + zasobnik 100l. Dodatkowo sterownik pokojowy Auraton 2005. W sumie zużyłem przez ten okres 1259 m3 gazu, z czego najwięcej wiadomo w styczniu (średnia około 16.8m3 na dobę). Dom mam w technoloogii jednowarstwowej Ytong 36.5cm.

A za prąd styczen-luty - wyszlo 260PLN.

 

pozdr.

Tomek

 

PS. No i pamiętaj, że dogrzewałem się trochę kominkiem - spaliłem 3m3 drzewa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no i zwiezlismy bloczki na sciany oj wiele tego :o :lol:

tylko teraz pogada, sloneczko, ciepełko 8)

 

a tu narazie cos sie niezapowiada na taka zmiane pogody :evil:

a liczylismy ze w marcu to przynajmniej parter bedzie stal :roll:

 

no i dzieci niemoga sie doczekac ladnej pogody, i postepow w budowie :lol:

 

aska to troszke nas dzieli, do szkoly naprzeciwko Ciebie mielismy zapisac najstarszego urwisa, od nas do twojej dzialki na piechte jest jakies 15-20min spacerem :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no i zwiezlismy bloczki na sciany oj wiele tego :o :lol:

tylko teraz pogada, sloneczko, ciepełko 8)

 

a tu narazie cos sie niezapowiada na taka zmiane pogody :evil:

a liczylismy ze w marcu to przynajmniej parter bedzie stal :roll:

 

no i dzieci niemoga sie doczekac ladnej pogody, i postepow w budowie :lol:

 

aska to troszke nas dzieli, do szkoly naprzeciwko Ciebie mielismy zapisac najstarszego urwisa, od nas do twojej dzialki na piechte jest jakies 15-20min spacerem :lol:

 

i co, nie zapisujecie go jednak? podobno najlepsza podstawówka w okolicy, tak słyszałam od ludzi którzy tam mieszkaja ale i tych którzy nie mieszkają...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...