Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa nadarzyńsko - grodziska


Recommended Posts

Joskul, dzięki. Niestety częściowo w kartonach, ale po ostatnim weekendzie przynajmniej wiem, co, gdzie jest. Mieszka się super, szczególnie jak jest taka ładna pogódka jak wczoraj i natura w zasięgu ręki.

Wczoraj ogladałam ten głupi serial na Polsacie "Dziki" i jedno mi się bardzo podobało:

"- Jaki dzisiaj dzień?

- Nie wiem, chyba czwartek.

- Ale który czwartek?

- Czy to ważne, jakie to ma znaczenie?"

 

Chciałabym, nie musieć myśleć jaki jest dzień, nigdzie się nie spieszyć, to jest życie. A wszystko rozbija się o kaskę, chyba zacznę grać w totka. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 18,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Witam po dłuższej nieobecności. Szcześliwie udeało mi sie wyjaśnić sprawę odległości domu sąsiada od granicy. Na szczęście okazało się że poprostu nie umiem czytać mapy:-).

Bobo, twoja działka jest zapewne gdzieś pod lasem (o ile się orientuje). Pomiędzy Jaktorowem a Kuklówką są naprawde fajne tereny. Sam szukałem tam działki ale jakoś nie miałem szczęścia.

Pozdrawiam wszystkich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej Senser,

Widzisz do czego ten świat zmierza? Jesteśmy zabiegani, ciągle brakuje nam czasu. Obawiam się, że niedlugo mogą pozostać nam tylko wirtualne znajomości a przyznasz - smutny byłby wtedy świat.

I właśnie może dla tego ten dom. Łudzę się, że kiedy będę miała dom z ogródkiem to wreszcie zatrzymam się na chwilę....

Pozdrawiam Ciebie i Twoje miasto. M

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ano, ja tego nieznoszę (Anonimowości..), teraz jestem na nowym mieszkaniu...ale to mnie uderza...jak człowiek jest tu anonimowy....W starym bloku, tego nie miałem....Jak wracam na stare śmieci (pomimo, że w tym samym mieście...) to cały czas na prawo i lewo jest cześć, cześć, dziendobry itd....A tu... shit...

Mi osobiście strasznie tego brakuje, stąd nie dziwie się, że tak jak wy, pomimo że przez płot to tak naprawdę poznaliście się via Internet...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostrzeżenie

 

Na tym forum chciałbym ostrzec przed grasującym w mojej okolicy (Adamowizna) elektryku-złodzieju. W listopadzie ukradł mi wszystkie bezpieczniki ze skrzynki. W tym tygodniu zaś prawdopodobnie to on odkopał mi fundamenty na odcinku ok. 6 m poszukując kabla energetycznego !

 

Na szczęście przy robieniu fundamentów przewidziałem przepust na kabel więc wymusiło to na moich elektrykach by kabel wkopać głęboko. Więc się złodziej nie dokopał. A pracowity był bo odrzucił całą stertę desek by dostać się do fundamentów.

 

Ale jak sobie wyobraziłem że przyjeżdżam a tu kabel ukradziony .... :evil: :evil: :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie!

Muszę sie trochę Wam pożalić. Właśnie rozmawiałem z projektantem linii zasilającej naszą działkę. Otóż urząd otrzymał od prawie wszystkich moich sąsiadów protest w sprawie trasy linii. Nie zgadzają się na budowę linii i już. :evil: I znowu jesteśmy w kropce. Kurna chyba muszę zacząć drążyć dziurę w Rejonie Pruszków, a może i w samym Zakładzie W-wa Teren na Marsa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie!

Muszę sie trochę Wam pożalić. Właśnie rozmawiałem z projektantem linii zasilającej naszą działkę. Otóż urząd otrzymał od prawie wszystkich moich sąsiadów protest w sprawie trasy linii. Nie zgadzają się na budowę linii i już. :evil: I znowu jesteśmy w kropce. Kurna chyba muszę zacząć drążyć dziurę w Rejonie Pruszków, a może i w samym Zakładzie W-wa Teren na Marsa.

 

Uuuuuu Marzek, szkoda że ci się to przytrafiło...ale jeśli chodzi o ludzi to ci tu żaden Zakład nie przeskoczy....Nie wiem dlaczego się nie zgadzają, ale pewnie dlatego że sami prąd od dawna już mają a elektrownia może chce tą linię pociągnąć po ich ziemi... Oj "śmierdzi" mi to... Musisz deptać i deptać nieustannie... Mnie jednego ona (Elektrownia) jednego nauczyła...jak sobie nie uchodzisz to nie wychodzisz... Oni nie szanują klienta...Myślałeś że masz warunki i OK, poczekasz... Ja pomimo, że zamieszkam (może) pod koniec 2005 to już teraz latam koło tego proądu tak jakbym miał zamieszakć "jutro".... Męcz ich ile wlezie pismami!!! Aha i pamiętaj!!! Nie daj czekać na odp. dłużej niż 14 dni!!! Oni za każdym razem mówią, 4, może 6 tyg.!!!! Czytałem ustawę !! Nie mają takiego prawa!!! Jak chcesz to mogę ci podesłać co to za rozporządzenie... Ja się tak dałem rolować z warunkami...czekałem z 8 tyg...Ale teraz mam ustawę!!! RE Prószków podlega pod Rembertów...nie wiem jak to jest, może Marsa to centrala central??? :-) W każdym bądź razie, zawsze bierz nazwisko, z osobą z którą rozmawiasz, powołuj się na ustawę i inf. że kopie tych pism będziesz kierował zarówno do UKiK jak i na...Marsa... Po takim czasie pauzy powinieneś być bardziej niż zdecydowany..A UKiK to dla ciebie chyba idealny urząd, jeśli chodzi o zwłokę energetyki w twoim przypadku...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

 

Marzek, faktycznie nie wygląda to dobrze. To ja chyba jestem wielkim szczesciarzem, bo nie zaczalem jeszcze budowy, a mam juz prad, i trwało to około pół roku. Teraz sąsiad obok mnie korzysta z mojego przyłącza, bo zaczął wcześniej ode mnie.

Mam nadzieję, że uda Ci się jednak przebrnąć przez te trudności - w każdym razie trzymam kciuki...

 

pozdrawiam

Tommi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marzek, Senser dobrze mówi, zgadzam się z nim w caaaaałej rozciągłości. Będziemy Cię wspierali duchem i radą. Nie daj się.

Z drugiej strony trzeba zrozumieć sąsiadów. Mi też chcieli kiedyś puścić kabel przez działkę, a taki grunt traci na wartości!. Tej cholernej energetyce nie chce się po prostu puścić kabla drogą. :evil: Jakiś dojazd zawsze jest.

Najmilejsze na naszym forum jest to, że są tu życzliwi ludzie. No i nie wszyscy już tacy anonimowi! Zapraszamy wszystkich nowych na jakieś wiosenne-letnie spotkanie. Jedno już było.

Godul1 przypomnij się, gdzie się budujesz? Tu w moich okolicach faktycznie troche mało jest gruntów do sprzedania. My długo szukaliśmy i mieliśmy trochę szczęścia. DO lasu około 100 metrów, pomijając fakt, że las jest też u sąsiada :D

A propos elektryka złodzieja - takie straszne,że aż śmieszne.Dobrze mu tak, pokopał i nie znalazł. Sport to zdrowie :D Strach pomyśleć, jak trzeba się pilnować. I to jest argument za puszczeniem kabla przez fundament.

Joskul, fajnie, że wybraliście już płytki i resztę. Podobno w 10 sklepie wszystkie wyglądają już tak samo. :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bobo, będe budował w Jaktorowie. Mam działkę przy ogrodowej.

Co do zlodziejstwa to niestety w naszym kraju wszystko co zostaję na chwilę bez opieki dostaje nog. Pamietam jak na budowie mojego brata ktos chciał zdemontowac grzejniki i kable. Na szczescie działał już alarm. Byli tez amatrorzy styropianu. Uff - nie ma rady trzeba pilnować :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za słowa otuchy. Z tymi sąsiadami to ja nie bardzo rozumiem. Bo urząd chciał puścić kabek projektowaną drogą. Tyle, że jeszcze jej nie wykupili w całości. A więc to według mnie Ci ludzie chyba protestują bo tak dla zasady, a może dlatego, że gmina chce im zapłacić za te kawałki działek jakieś smieszne pieniadze. Tak do końca trudno wciąż mi się zorientować o co chodzi. Piszą o energetyce, miałem na mysli to, że skoro nie mogą nas podłączyć tak jak chcą, to niech cos innego wykombinują. Przecież czekamy już 2,5 roku. To chyba wystarczy. Fakt jest, że oni (Rejon) wzięli się do roboty pod koniec zeszłego roku - jak zacząłem drążyć co jest, że nie budują. A pismo do gminy wysłali do piero w tym roku (czyli już po upływie umówionego terminu). A pisałem też o Centrali na Marsa, bo tam jest siedziba Zakładu i jest to w Rembertowie. Pod ten Zakład podlega Pruszków.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem przekonany, że coś dobrego z Unii nam przyjdzie, ale jedno wydaje się całkiem zachęcające: przepisy unijne wymuszają aby uzytkownik mógł wybrać dostawcę energii! :lol:

W związku z tym zakłady energetyczne muszą się podzielić na dystrybucję (zajmującą sie utrzymaniem sieci) i obrót (zajmujący się sprzedażą energii). Powstanie konkurencji między zakładami zajmującymi się obrotem może bardzo korzystnie wpłynąć na obsługę klienta.

Może to jakieś świtełko w tunelu :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ramach dzielenia się doświadczeniem:

 

Użyłem osuszacza i stwierdzam że urządzenie działa całkiem nieźle, niestety jest dość drogie w wypożyczeniu (ok. 60 zł/dobę). Wypraktykowałem że najskuteczniejsze jest ustawienie wentylatorka (takiego zwykłego wiatraczka który akurat miałem w domu) tak by dmuchał na osuszacz. W efekcie takiego ustawienia jak przyjechałem po 24 godzinach to urządzenie było wyłączone bo przepełnił mu się 12 litrowy zbiornik.

 

Parametry urządzenia:

Moc pobierana z sieci: 0,7 kW

Pojemność zbiornika: 12 l

Wysokość (ważna przy przewożeniu): mieści się na stojąco w moim Fordzie Eskorcie po złożeniu siedzeń.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W końcu nie zmieniłem kierownika, ale facet zaczął się mocno starać i jestem zadowolony.

A na budowie rosną ściany parteru, na razie podciągnęli na 9 bloczków. Kończą równocześnie ogrodzenie ze sztachet.

Właśnie zamówiłem cegłę na kominy i wkład z kwasówki.

Może się zabiorę w końcu za dziennik budowy i umieszczę zdjęcia, ale na razie nie mam czasu.

Mam już skrzynkę z prądem w ogrodzeniu, po świętach mają mi założyć licznik i uruchomić.

Słowem - budowa się rozkręca, chociaż przy technologii trójwarstwowej i równoczesnym budowaniu ściany elewacyjnej i konstrukcyjnej nie ma tak szybkich postępów jak np. przy dwuwarstwowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...