Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa nadarzyńsko - grodziska


Recommended Posts

moi drodzy "krajanie" prosze bardzo o przesłanie na priva namiarów na wasze ekipy moze one zmiejszą cene w kosztorysie za stan surowy bo chwilowo wyszło 165- 150 tys ale było szacowane pod firme z jakimis tam narzutami z vatem 7% itp itd.. i sama nie wiem co o tej kwocie sądzic za dom 138 m2 uzytkowych 155 po podlogach do prostokąta..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 18,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Nie wiem Sylvia, czy ktoś w ten sposób będzie mógł ci pomóc.

Może się myle, ale pewnie zdecydowana większość nie budowała po "Developersku". Proponuje inny "układ". Ekipy z reguły biorą za "samo postawienie", towarem zajmowałem się sam. Więc wyjśćie proste, znaleźć tanią i w miarę sprawdzoną/zaufaną ekipe do tego żeby była najtańsza...choć pewnie trafi ci się nie raz akcja, że będziesz miała super tanie ekipy po jakieś 5k tańsze od poprzedniej...tylko, czy będziesz mogła spać spokojnie??

Natomiast towar to osobna kwestia, najlepiej pójdź może do PSB z projektem (ja tak zrobiłem) niech ci wycenią nie wiem, mur, sytropian czy wełne...wszystko to co mają...i na koniec poproś ich, żeby ci dali specyfikację, nie musisz upierać się z cenami, ale będziesz tam miała wszystko policzone, prędzej za mało jak za dużo...ale wtedy idziesz już z konkretem do innych firm i wybierasz najtańszą...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro nikt w tym temacie nic nie pisze to napiszę ja.

Ustalamy termin spotkania u nas w Otrębusach na sobotę 10 czerwca.

 

Po spotkaniu grupy inicjatywnej Zygmor z żoną Ewą i Ula ze Sławkiem, ustaliliśmy listę produktów do przyniesienia z "limitem" na 1 osobę, oczywiście jeżeli ktoś uważa inaczej (czytaj, więcej - to owszem czemu nie). Przyjęliśmy że wybierze się ok 25 osób, dzieci liczymy za 1/2osoby.

 

piwo - 3/osobę,

napoje gazowane - 2l /osobę,

napoje negazowane - 1l / osobę,

kiełbasa na grila po 2 pętka/osobę (małe pętka serdelkowe),

kurczak 2 udka/osobę,

łosoś 1 dzwonko/osobę

surówki 25 dkg/osobę,

chipsy 1opak/osobę,

chrupki 1opak/osobę,

paluszki 1opak/osobę,

ciastka kruche 20 dkg/osobę,

Prosimy o wzięcie naczyń i sztućców jednorazowych i kubeczków,

Przyprawy na grila mile widziane, kto ma jakie, żeby nie zabrakło.

 

Kto deklaruje się pzywieźć

kawa 25dkg, lub słoiczek - wystarczy dla wszystkich - kto chętny?

herbata -1 opak. -100 torebek - wystarczy dla wszystkich - kto chętny?

cebula i papryka - mile widziana - może ktoś się zdeklaruje?

grzybki konserwowe - kto chętny?

 

Organizatorzy zagwarantują - kwitnący ogród, miłą atmosferę, "pogodę?",

wodę oligoceńską do herbaty i kawy i ciepłych napoi,

ciepły gril, a nawet dwa grile,

ogórki i kapustę kiszoną - naprawdę dobrą ze sprawdzongo źródła,

pieczywo,

Dwie toalety, jedną w domu, drugą z serduszkiem,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem czy akurat 10 czerwca bede mogla; jesli juz to na pewno bez dzieciecia a szkoda

ale zaintrygowal mnie bardzo jadlospis; czy te limity oznaczaja ze tyle jedzenia bedzie na 1 osobe ?

czy ja dobrze zrozumialam, ze mialabym zjesc 2 petka kielbasy,dzwonek lososia oraz 2 udka a to wszystko popic trzema piwami, dwoma litrami czegos gazowanego i litrem niegazowanego ??? jak nic zamienilabym sie z pieczareczki w pieczare :)

 

a ogrod wyglada przemilo :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem czy akurat 10 czerwca bede mogla; jesli juz to na pewno bez dzieciecia a szkoda

ale zaintrygowal mnie bardzo jadlospis; czy te limity oznaczaja ze tyle jedzenia bedzie na 1 osobe ?

czy ja dobrze zrozumialam, ze mialabym zjesc 2 petka kielbasy,dzwonek lososia oraz 2 udka a to wszystko popic trzema piwami, dwoma litrami czegos gazowanego i litrem niegazowanego ??? jak nic zamienilabym sie z pieczareczki w pieczare :)

 

a ogrod wyglada przemilo :)

 

 

pomyślałam dokładnie tak samo jak pieczareczka :D

ale będzie miło na tej imprezce ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej!

Mam nadzieję, że za kilka dni będę miała więcej czasu aby się wypisać. Tym czasem krótko:

napisaliśmy średnią porcję menu nie patrząc na to tak jak dziewczyny. Ale spokojnie możemy wszystko zmniejszyć. Chciałabym tylko aby wcześniej przemyśleć, czy taka dawka jedzenia jest wystarczająca dla osoby płci męskiej. Jeśli nie, to średnia rozłoży się dobrze. Kobieta zje mniej, mężczyzna więcej. Dzieci nie liczyliśmy. Więc dla nich też skapnie coś z tego co przypisane jest jednej osobie.

Póki co może odezwijcie się z deklaracją. Ustalmy najpierw kto przyjdzie.

Wiemy, że będzie to:

Bobo30, Senser, wg, Jolka, Victoria z rodzinami i my, czyli Zygmor i Ula z małżonkami. Izka, odezwałaś się, ale nie napisałaś czy będziesz! Pieczareczka - możemy założyć, że będziesz w 60%?

Spotkanie założyliśmy, że będzie trwało jeden dzień. Od ok. 11.00 do 18.00, albo i dłużej.

Dobra, lecę na budowę. U nas trwają przyłącza. Mamy już wodę w domu i gaz od domu do ogrodzenia. Brakuje jeszcze kanalizacji, ale to już na dniach. W domu dziś skończą robić pierwszą warstwę tynku (tzw. szpryc o ile dobrze pamiętam). Elektryk zrobi dziś ostatnie poprawki. Hydraulik wpada kiedy mu pasuje i coś tam dzierga. Nie lubię takiej atmosfery, bo dzieje się za dużo w jednym czasie. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie 10 czerwca bardzo pasuje, jadłospis także. Jakbym jeszcze się dowiedziała gdzie dokładnie zygmor nas zaprasza, to bym była całkowicie usatysfakcjonowana. Zygmor jeśli nie chcesz podać adresu publicznie, to prośba o priva.

Acha, i będę z drugą połówką, muszę przecież mieć kierowcę. :D

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po sąsiedzku może coś polecicie.

 

Szukam solidnej ekipy budowlanej. Początek lipiec-sierpień, w tym roku do stanu surowego z dachem. Miejsce budowy to Stare Babice pod Warszawą.

Pozdr

Michał

506003643

 

 

link do projektu:

http://www.projektydomow.pl/index.php?act=32&lang=pl&sid=m3f01a42e14e50

misha tez szukam i też na ten termin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiecie co...po naszych już zresztą kilku spotkaniach mam ogromną prośbę.

Proszę o jasną deklarację...czy będziesz czy nie...nie tak jak ostatnio że w sumie połowy nie było, uszanujmy gościnność...

Jeśli nie wiesz czy będziesz, albo będziesz 50/50 to wpisz się, ale nawet jeśli będzie to ostatni dzień to się po prostu wypisz...

 

Pomoże to na pewno w organizacji..w knajpie to może nie ma aż tak dużego znaczenia jak tu....

 

Ale to tylko moja, grzecznościowa prośba :lol:

 

Pieczareczko, po drugim spotkaniu grupy inicjatywnej ustaliliśmy, że jadłospis nie może ulec zmianie, oraz ustala się OBOWIĄZEK zjedzenia wszystkiego!!! :lol: :lol: :lol: :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...) jadłospis nie może ulec zmianie, oraz ustala się OBOWIĄZEK zjedzenia wszystkiego!!! :lol: :lol: :lol: :lol:

 

Litosci panie Gajowy :)

Choc skoro planujecie od 11 do 18 na swiezym powietrzu to pewnie jedzonko bedzie sie cieszyc powodzeniem; ale ilosc picia nadal mnie przeraza - dobrze chociaz ze sa dwie toalety ;)

Jesli piknik przeciaga sie do godzin popoludniowych to zrobie wszystko zeby przyjechac - bede co najmniej w tych 60% obecna :) reszta mnie jak sadze bedzie na budowie, ktora MUSI sie w koncu kiedys zaczac i bede mogla pisac jak Ula 'lece na budowe'....

na razie na miejscu domku mam sosenki; no chyba ze gosc zdjal humus do tej pory; jednak jako ze sami mierzylismy i wbijalismy paliki oznaczajace rogi naszego domu, to nie powiedziane ze ten humus zdjal akurat tam gdzie trzeba....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...