Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa nadarzyńsko - grodziska


Recommended Posts

Witajcie!

Niewiele się fizycznie dzieje na naszej budowie. Za to mnóstwo ustalania i przygotowań do zamawiania róznych materiałów. Wiemy juz, że na podłoge na gruncie damy styropian. Nie wiem tylko, czy ten z Błonia, bo nie wiem jeszcze co to za styropian. Wszedzie indziej jest droższy ok. 190 -200 zł/m3. Zdecydowalismy też, że na strop parteru pójdzie wełna twarda. I tu musze Wam powioedzieć, że najlepszą cenę zaproponowała nam Kasta. Ok. 20% taniej niż gdzie indziej. W Kascie leży też już nasz tynk gipsowy. Wybieramy wciąż kominek. Zdecydowaliśmy też, że instalację zwu/cwu wykonamy z systemu Hep2O. Właśnie ustalamy jeszcze, kto dostarczy kable do ogrzewania (raczej AEG). Ustalam tez sposób przygotowania CWU. Bez tego nie wiem jak zaprojektowac instalacje wodną. Chyba trochę zrobimy przy pomocy ogrzewacy pojemnościowych, a troche przy pomocy przepływowych. Bylismy tez badac sprawe podłogi w salonie. Checemy, jak może pamietacie taka z drewna egzotycznego. Wiemy już, że na ogrzewaniu podłogowym się da to zrobić . Tylko trzeba mieć podłogę z małych elementów i koniecznie klejoną do podłoża. Jak widzicie ostatnio dużo się dzieje w sferze niewidocznej na budowie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 18,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

A ja wam życzę, aby te świeta Wielkiej Nocy nie były dla was tylko nadzieją! Aby były nadzieją, która fizycznie i w miarę bezboleśnie pozwoli wam zamieszkać we własnych, tych naprawdę własnych domach! Obyście spędzili te święta w miłej rodzinnej atmosferze! Abyśmy cieszyli się tym, co dla nas uczynił Jezus! Wesołego Alleluja !! :lol: :lol: Życzy wam Senser i "Senserowa" !!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie po świętach.

W Wielki Piątek energetyka przysłała nam list w sprawie przyłączenia. No trochę się ruszyło. Obiecali, że wybudują tymczasowe przyłącze, choć ze zmniejszoną mocą przyłączeniową. Mają to zrobić do końca czerwca 2004. Myślę, że tym razem dotrzymają terminu. Jednocześnie będą się starali o zgodę na budowę inwestycji w drodze decyzji administracyjnej, bo przekonanie sąsiadów nie za bardzo im wychodzi. Jak uda im się zbudować docelową linię - planują to zrobić do końca tego roku, to nas przełączą. W to akurat nie bardzo wierzę, ale tak czy siak prąd niedługo powinniśmy mieć. Zobaczymy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja z moim synkiem na lany poniedziałek umówiłem się w niedzielę wieczorem. Rano w poniedziałek, kiedy żona jeszcze spała, przyszedł do mnie z pytaniem, gdzie mam jego giwerę (mały pistolecik na wodę). No to mu szybko przygotowałem i pokradł się do łóżka i zrobił pobudkę. Start dużych nie było. Potem jeszcze "zaatakował" babcię - też delikatnie. Na podwórku za to była prawdziwa wojna. Latał z kolegą (sześciolatkiem) za dużymi chłopakami (myślę, że co najmniej środek podstawówki) i polewali się wzajemnie. Przebierał się trzy razy. Spodnie i koszulka były ostro zmoczone. Na podwórku był wyposażony w giwerę większego kalibru, taką z pompką wytwarzającą w zbiorniku ciśnienie, giętką lufą i lusterkiem do obserwacji przeciwnika zza rogu. Ubaw był co nie miara. Szczególnie jak atakowali większych od siebie! :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja rodzina mnie dobija. Próbują się wtrącać w sprawy budowy. Nic z tego :evil: :evil: :evil:

Mogą przyjechać obejrzeć całość, jak już będzie gotowa.

 

No tak, jasne..będa mówić co gdzie ma być, a z kuchani za daleko, okno nie tutaj, a garaż za mały...itd... Coś niecoś znam te klimaty!! :-) Jak będą sobie stawiać, to mogą sobie i do góry nogami to ustawić !! No tak?? Mojej teściowej też jest za daleko od kuchni do wejścia... "A co ty będziesz do kuchni przez salon szła :o ...." Ja to zlewam totalnie !! i mówię, a co to ty będziesz mieszkać??

Nie wiem z jakim nasileniem to u ciebie...ale wiesz, że i tak zrobisz jak będziesz chciała !! 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak będą sobie stawiać, to mogą sobie i do góry nogami to ustawić !! No tak?? Mojej teściowej też jest za daleko od kuchni do wejścia...

 

A może spójrzmy na to z innej strony: ludziska potrzebują się wygadać (patrz np. różne forum w internecie), a tak jakoś jest, że zwykle bardziej wolimy ponarzekać i krytykować niż dobrym słowem wesprzeć, podzielić się radością itp. Nie zmienimy tego :wink: . Przyjmijmy uwagi z uśmiechem, bo niby dlaczego nie? I tak przecież zrobimy swoje, a może czyjeś spojrzenie pomoże nam spojrzeć na nasze problemy z innej perspektywy i zawczasu przewidzieć jakieś kłopoty.

Np.

A - daleko od wejścia do kuchni?

B - to prawda, będziemy spacerować, ale spacer to zdrowie :lol:

lub

B - racja, ale zależało mi, aby nie każdy, kto wchodził do domu zaraz zaglądał mi do garka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ODRADZAM ZAKUPY W KAŚCIE !!!

Zwyczajne CHAMSTWO moim zdaniem.

Zamówiłem faxem stal po 2,4 za kg (22 MARCA). Zamówienie przyjęli twierdząc, że mają od ręki i zaraz wystawią fakturę proforma. Strasznie z tą fakturą zwlekali, twierdząc jednak, że przywioza tę stal na mój telefon od ręki.

Dzisiaj dzwonię żeby przywieźli i co słyszę: OK ale cena jest po 3,15 zł za kg!

A miałem dużo lepsze oferty np. z Błoni po 2,69 kg, dzwoniłem wtedy do wielu hurtowni!

Teraz dzwonię i jest już po 2,89 zł za kg i tam właśnie kupię. Ale jestem do tyłu jakieś 1500 zł :cry:

 

ODRADZAM ZAKUPY W KAŚCIE !!!

 

Dla niezorientowanych: KASTA - skład PSB

Kozery 15A

05-825 Grodzisk Maz.

tel./faks : (022) 724 02 36, 734 11 61, 792 05 20

e-mail : [email protected]

 

Można do nich napisać maila, to może się zorientują, że tak się nie robi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda, że nie mam poczty w domu, to bym coś do tej kasty skrobnęła na poprawienie im humorów. :wink:

 

Co do mojej rodziny. Z głupcami nie warto rozmawiać.

Parę cytatów, które utknęły mi w pamięci.

"Jesteście głupi, że się budujecie."

Mamy, gdzie mieszkać, co z tego,że nie na swoim, i że musimy znosić tłumy znajomych mojej rodziny. Niestety to działka rekreacyjna.

"Tynki gipsowe są niezdrowe" Dlaczego? Nie wiadomo.

" Tynk kładziony maszynowo - nie ma czegos takiego"

" Tylko nie bierzcie kredytu w banku" Ciekawe z czego sfinansujemy budowę? "Banki oszukują. Spłacicie 2/3 kredytu, a potem bank zabierze wam dom" PKO BP i inne duże banki na czele. Forumowicze juz po was. Szykujcie miejsce pod mostem :wink:

Poza tym, świat dzieli się na frajerów: to my i niestety Wy też :D oraz cwaniaczków: to oni.

Powinniście zobaczyć jak wygląda kilkuletni domek, który te "cwaniaczki" zbudowały. Widać rękę fachowca. :wink:

Jak sobie przypomnę jeszcze jakąś odkrywczą myśl to Wam napiszę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...