Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa nadarzyńsko - grodziska


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 18,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Witajcie,

 

Być może niedługo będę się zmagał z podobnymi problemami co Wy.

Dzisiaj zrobiłem pierwszy formalny krok w kierunku własnego domku w Adamowiźnie. Złożyłem wniosek o wydanie decyzji o warunkach zabudowy.

 

Witaj,

 

Wydawało mi się że w świetle obecnie obowiązującego prawa budowlanego decyzja o warunkach zabudowy jest potrzebna jedynie wtedy gdy gmina nie ma aktualnego planu zagospodarowania terenu. Jeśli takowy plan jest to od razu występuje sie o pozwolenie na budowę. Czy mam rozumieć że dla Adamowizny nie ma takiego aktualnego planu? Sprawdzałeś w gminie?

 

Z własnych doświadczeń mogę Cię o tyle pocieszyć że wszystkie sprawy papierkowe w gminie i starostwie (oprócz przydomowej oczyszczalni ścieków) załatwiali szybko i bez zachęt z mojej strony. Naczytałem się na forum o problemach jakie ludzie mieli w innych gminach z urzędami i bałem się że tu będzie podobnie ale zostałem przyjemnie zaskoczony.

 

Natomiast oddzielną sprawą jest energetyka w Pruszkowie. Poczytaj w tym wątku było wiele na ten temat.

 

A gdzie konkretnie będziesz sie budował? Pytam bo właśnie kończę budowę też w Adamowiźnie.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydawało mi się że w świetle obecnie obowiązującego prawa budowlanego decyzja o warunkach zabudowy jest potrzebna jedynie wtedy gdy gmina nie ma aktualnego planu zagospodarowania terenu. Jeśli takowy plan jest to od razu występuje sie o pozwolenie na budowę. Pozdrawiam

 

Może się coś zmieniło, ale jak ja załatwiałem pozwolenie (rok temu w maju) to warunki zabudowy były konieczne do wystąpienia o pozwolenie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podstawowy problem to to, że gmina Grodzisk Mazowiecki nie ma aktualnego planu zagospodarowania przestrzennego i na razie nic nie wskazuje na to, aby szybko miała sie takiego dorobić. Początkowo mówiło się, że jego projekt będzie wyłożony w marcu, potem kwietniu, a ostatnio mówi się o maju i to z mozliwością poślizgu. A projekt to cały czas nie plan.

 

_bogus_Konkretnie, trzeba jechać Radońską do cmentarza i na pierwszym skrzyzowaniu za cmentarzem skręcić w prawo (tam gdzie robią meble kuchenne). Po kilkusetmetrach jest lasek i moja działka za nim.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

trzeba jechać Radońską do cmentarza i na pierwszym skrzyzowaniu za cmentarzem skręcić w prawo (tam gdzie robią meble kuchenne). Po kilkusetmetrach jest lasek i moja działka za nim.

 

To całkiem przyjemne miejsce - byłem tam kilkukrotnie na rowerowym spacerku. Nie wiem czy miałem takie szczęście, czy tam już tak jest, ale zawsze spotykałem tam kogoś jadącego konno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kochani szukam ekipy budowalnej - dobrej, w miarę taniej, sprawdzonej i polecanej do remontu domu (wyburzenie ścian, postawienie nowych, naprawienie więźby). Robota byłaby w Ząbkach. A i jeszcze jedno - może być potrzebny na ich prace rachunek.

 

pozdrawiam serdecznie

Maluszek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj jestem, jestem... Czytam Was pilnie, ale pisać nie ma o czym. Od poniedzialku zacznie się zawierucha glazurniczo- sedesowo- wannowa, a ja staram się wybrać sprzęty kuchenne. Jak patrzę na to coś, co może kiedyś będzie ogrodem, to mi się zimno robi. Muszę chyba polubić tę niby-trawę i jakieś dziwne krzaczory. :wink:

Pozdrawiam serdecznie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już myślałam,że w tym ogrodzie to takie błoto :D . My mamy mały problem z dojazdem do działki. Niedaleko jest budowa i ciężarówki potwornie rozjeździły w czasie roztopów drogę w naszym Grzybku.

Widziałam dziś piękną glazurę Cersanit. Ale kiedy ja będę ją wybierała? Co słychać na innych budowach? Sama jeszcze nie buduję, więc niech się pocieszę Waszymi postępami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...