Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa nadarzyńsko - grodziska


Recommended Posts

Mam obecnie spory problem. Zastanawiamy się, co ze studnią.

Jak już wcześniej wspominałam budujemy w Zabiej Woli.

Byliśmy już zdecydowani na głębinową, ale to trochę drogo wychodzi - ok 4 tys. zl. A znajomy mówił, że już na 3 m jest woda, a poniewaz i tak nawet na 30 m jest tak zażelaziona, że do picia się nie nadaje, to zastanawiam się, po co się tak kosztować, skoro za 500 PLN można mieć studnię, a przy 3 m nie będzie potrzebna siła i nie będzie żarło tyle prądu. Czy macie jakieś doswiadczenia w tym temacie we wspomnianej okolicy? A może namiary na solidnych wykonawców?

 

Z góry dziękuję.

Pozdrawiam

Ala

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 18,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Asz, Twoja Pani architekt może mieć rację, że kiedys tego nie wymagano, ja pierwszy raz o czymś takim słyszę :o pozwolenie z gminy na zrobienie wyjazdu na drogę :o :o :o :o nowy naczelnik formalista daje popalić :evil:

Asz, będziesz skarbnicą wiedzy dla wszystkich występujących o pozwolenie na budowę :lol:

 

 

bobo30, masz chyba sporo racji. My staraliśmy się o pozwolenie pod koniec kwietnia, właśnie jak zmieniał się naczelnik. Spieszyliśmy się przed tym obecnym, bo słyszeliśmy, że to niezły upierd.... Od nas nie wymagano takich rzeczy jak wyjazd z działki na drogę. Widać nadeszły gorsze czasy :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Asz, Twoja Pani architekt może mieć rację, że kiedys tego nie wymagano, ja pierwszy raz o czymś takim słyszę :o pozwolenie z gminy na zrobienie wyjazdu na drogę :o :o :o :o nowy naczelnik formalista daje popalić :evil:

Asz, będziesz skarbnicą wiedzy dla wszystkich występujących o pozwolenie na budowę :lol:

 

 

bobo30, masz chyba sporo racji. My staraliśmy się o pozwolenie pod koniec kwietnia, właśnie jak zmieniał się naczelnik. Spieszyliśmy się przed tym obecnym, bo słyszeliśmy, że to niezły upierd.... Od nas nie wymagano takich rzeczy jak wyjazd z działki na drogę. Widać nadeszły gorsze czasy :(

 

to was pociesze, że w starostwie pruszkowskim takie cuada wymagane były juz w tamtym roku :lol: a do tego np. podpisana umowa na wywóz smiecie i jeszcze wiele innych... w sumie około 20 różnych dokumentów

a tweaz wymyslili dodatkowo, że odrolnienie kawałka pod sam dom (nie wiem jak to sie fachowo nazywa, ale na pewno wiecie o czym pisze) musi sią najpierw uprawomocnić, by w ogóle mozna było składać wniosek o pozwolenie na budowe... czyli kolejne dwa tygonie czekania... wiem, bo przez to to juz na pewno na wrzesień z przedszkolem nie rusze :cry: :cry: :cry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

Oddam w dobre rece ze 20 workow cementu. Cena do ustalenia. Termin waznosci: jeszcze jakies 2 tygodnie.

Oryginalny Ozarowski.

Miejsce odbioru: Opypy

Transport: Odbierajacy.

 

Walcie smialo via Forum. (Wybaczcie, ale nie bede publikowal numeru na stronie).

 

Pozdrowionka

Jay

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam obecnie spory problem. Zastanawiamy się, co ze studnią.

Jak już wcześniej wspominałam budujemy w Zabiej Woli.

Byliśmy już zdecydowani na głębinową, ale to trochę drogo wychodzi - ok 4 tys. zl. A znajomy mówił, że już na 3 m jest woda, a poniewaz i tak nawet na 30 m jest tak zażelaziona, że do picia się nie nadaje, to zastanawiam się, po co się tak kosztować, skoro za 500 PLN można mieć studnię, a przy 3 m nie będzie potrzebna siła i nie będzie żarło tyle prądu. Czy macie jakieś doswiadczenia w tym temacie we wspomnianej okolicy? A może namiary na solidnych wykonawców?

 

Z góry dziękuję.

Pozdrawiam

Ala

 

Ja mam taką studnie owszem woda zażelażona ale jest jej po dostatkiem, własnie w ruscu i nadarzynie padła studnia, i wody w wodociągu nie ma od tygodnia :evil: i ta 10 metrowa studzienka mnie ratuje do picia kupuje wode w butlach 5l albo łapie w nocy z wodociągu. podlewam ok 5 godzin dziennie. I wodystarcza. ostatnio podłączyłam sąsiada przez wąż ogrodowy i zawór do podlewania i normalnie miał wode w domu, bo dopiero ma zamiar kopac studnie, a teraz o kosztach studnia 550 zł, hydrofor omnigena 600 zł zbiornik 80l pompa 1,1 kw jednofazowa, bypas do domu, urządzonko do suchobiegu, i wszystkie podłączenia i podkopy pod domem 850 razem 2000 . Mialem wyrzuty ze drogo ale po tyc awariach juz nie załuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

Oddam w dobre rece ze 20 workow cementu. Cena do ustalenia. Termin waznosci: jeszcze jakies 2 tygodnie.

Oryginalny Ozarowski.

Miejsce odbioru: Opypy

Transport: Odbierajacy.

 

Walcie smialo via Forum. (Wybaczcie, ale nie bede publikowal numeru na stronie).

 

Pozdrowionka

Jay

 

Mam na margiesie pytanie czy tem domek na zdjątkuto kanadyjczyk?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

Oddam w dobre rece ze 20 workow cementu. Cena do ustalenia. Termin waznosci: jeszcze jakies 2 tygodnie.

Oryginalny Ozarowski.

Miejsce odbioru: Opypy

Transport: Odbierajacy.

 

Walcie smialo via Forum. (Wybaczcie, ale nie bede publikowal numeru na stronie).

 

Pozdrowionka

Jay

Jay to ja jestem zainteresowana.. a jak z transportem? bo do mojego tico to mało co wejdzie...

 

a doczytałam ze transport mój więc odpada...:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to i ja dam ogłoszenie parafialne ;-)

 

zostało mi wiaderko, pełne, dwuskładnikowego kleju do podłóg drewnianych. 9 litrów. Mi taka ilość starczała na przyklejenie ok. 8-10 m^2 parkietu przemysłowego do betonu. Klej bardzo dobry, tylko jak to z tymi dwuskładnikowymi zastyga bardzo szybko bo w 2 godziny od rozmieszania. Jeśli ktoś zainteresowany chętnie odstąpię znacznie poniżej wartości sklepowej :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[ ostatnio podłączyłam sąsiada przez wąż ogrodowy i zawór do podlewania i normalnie miał wode w domu,

i to nie byłem ja bo u mnie woda jest ale domu jeszcze nie ma.

Mam wodę na 34 metrach i jak widzę beczkowozy z napisem WODA jeżdżące po naszej wsi to nie żałuję wydanych 2300 zł tj studnia wiercona + pompa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aśka

My też walczymy z tymi paniami (babami) w Pruszkowie :evil:

Złożyliśmy wniosek o pozwolenie na budowę i pierwsza wersja poprawek miała 9 pkt. :o

Następne 2 tygodnie czekania i....... znowu jakieś nieścisłości :cry: to jest denerwujące, jak by za pierwszym razem nie mo.żna było dokładnie przeczytać i wypunktować wszystkie braki :evil:

A żeby było śmieszniej to mamy działkę w gminie Raszyn, która to w WZ zastrzegła konieczność podłączenia do gminnego wodociągu tyle tylko, że nie mają kasy na pociągnięcie tego wodociągu :evil:

Horror

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

Oddam w dobre rece ze 20 workow cementu. Cena do ustalenia. Termin waznosci: jeszcze jakies 2 tygodnie.

Oryginalny Ozarowski.

Miejsce odbioru: Opypy

Transport: Odbierajacy.

 

Walcie smialo via Forum. (Wybaczcie, ale nie bede publikowal numeru na stronie).

 

Pozdrowionka

Jay

Jay to ja jestem zainteresowana.. a jak z transportem? bo do mojego tico to mało co wejdzie...

 

a doczytałam ze transport mój więc odpada...:(

przewieziesz na 3 czy 4 razy opypy to rzut beretem od ciebie a i tak Ci wyjdzie taniej niz na skladzie, no chyba ze Jayer przywali z cena :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...