Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa nadarzyńsko - grodziska


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 18,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Jacek G RA AT U L U J E !!!!!!!!!!!!!!!!!! NOWY LIDERUM RECORDUM :D

Dzieki Gawelku, a swoja droga ciekawe kiedy ja bym to zauwazyl, gdyby nie Ty :-? :wink:

 

no jacek przeciez jest napisane nad awatarkiem :D

wiem ze jest napisane, ale jakos nie zwrocilem uwagi do momentu az twoje gratulacje przeczytalem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jajcek, czy ty nie miałeś wogóle schodów zew. czy też miałeś ale np. bez gresu ??

A poza tym ja już straciłem orientacje...dopiero co zastanwiałeś się nad projektem a tu już oddanie domu??

Mówisz o jakimś poprzednim domu, czy też już jesteście w tym nowym?? Przez rok postawionym??!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jajcek, czy ty nie miałeś wogóle schodów zew. czy też miałeś ale np. bez gresu ??

A poza tym ja już straciłem orientacje...dopiero co zastanwiałeś się nad projektem a tu już oddanie domu??

Mówisz o jakimś poprzednim domu, czy też już jesteście w tym nowym?? Przez rok postawionym??!!

Schody mialem tylko betonowe, a jezeli chodzi o domek to ja sie w tempie "przyspieszonym budowalem" i juz od 2 miesiecy w nowym domku mieszkam wykonczony wykonczeniowka. Jeszcze tylko kanalizacja zamiast szamba i kotska ale nie wiem czy w tym roku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Elo

 

Przepraszam, że tak wjeżdżam "na buraka" :)

Dawno mnie tu nie było, ale działo co nie co u mnie.

 

Przymierzam się do budowy ogrodzenia.

Tył i bok klasyczna siatka na podmurówce betonowej, z przodu pewnie jakiś niski klinkierek na 2-3 rzędy cegieł, z kilkoma słupkami i proste panele z kształtowników stalowych.

Do tego prosta brama przesuwna oraz furtka.

 

Czy możecie mi polecić jakichś sprawdzonych, rozsądnych cenowo wykonawców i/lub producentów, dostawców, z naszej okolicy?

 

Dzieki, pozdrawiam Sąsiadów :)

Kisiel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj tak...baaaardzo stary znajomy.... :-)

Ja też jak na razie mam identyczne jak ty ogrodzenie....i niestety jeszcze trochę musi postraszyć...

Widzę, że przyszedł czas na ogrodzenie....no bo i sąsiadów ci przybywa :-)

Oj w szoku jestem co tam zaczyna się dziać...

 

Ale miło znów cię tu widzieć....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Elo

 

No tak, baaaardzo stary znajomy... he he :)

Senser, wiedziałem, że na Ciebie można liczyć.

Dawno Was nie widziałem w mojej okolicy :)

Jak będziecie, dajcie znak życia, zapraszam.

Piękny domeczek postawiliście, brawo.

 

Co do ogrodzenia - i sąsiadów przybywa, i dzieje się, to prawda.

Ogrodzenie głównie ze względu na psa, poza tym trzeba kiedyś wreszcie skończyć to budowanie!

W planach jeszcze kilka inwestycji, kominek (gaz drogi), ostatnia warstwa tynku, może podjazd do garażu, trochę pomniejszych spraw.

Zobaczymy, na co życie i budżet pozwoli...

Pozdrawiam Sąsiadów!

 

Kisiel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie....a czy wam czasem "przy siatce" nie idzie tam gaz?? Czy wogóle mają w planie??

No tak kominek...do lasu bliżej mieć nie można :-)

My też mamy kominek z płaszczem, wszystko wpięte pod centralne...no a żeby było śmiszniej...mamy tylko kominek :-) nie chciałem się pchać w butle...bo to już pierońsko drogie...

Chociaż muszę ci powiedzieć, że drzewo przestaje być już też rarytasem (mówię o drzewie kupionym "gdzieś tam" porąbanym i przywiezionym).

A jak będziesz się starał o drzewo to pogadaj z byłym właścicielem twojej działki...z tego co wiem ostatnio co nieco zajmuje się tymi tematami...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

 

Kiedyś w zamierzchłej przeszłości zapisywałam się do tej, grupy, choć pewnie nikt tego nie pamięta. Widzę, że mogę pomóc więc odpowiadam: bardzo solidna firma od płotów kutych i innych spawanych http://www.arkit.pl.

Znajduje się w Grodzisku Maz., właściciel tak kocha swoją robotę, że przejeżdżając koło mojego wieloletnio nieogrodzonego domu sam wreszcie zajechał i zapytał co z tym naszym płotem. Historię opisałam w dzienniku http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?t=1560&start=60 (ostatni wpis), nie będę jej zatem powtarzać. Można z nim twardo negocjować, choć szczególnie zimą, gdy pracownicy nie mają mu co robić. Niemniej jednak tak solidnego wykonawcę szukać ze świecą. Brama przesuwna (podwieszana) autorstwa ww firmy (szerokość 4,5m) jeździ u mnie drugi rok i zawsze patrzę na nią z miłością, albowiem jest rzadkim okazem dobrze wykonanej roboty i w związku z tym dobrze wydanych pieniędzy. A wiem, że mój niedaleki sąsiad ma bramę i furtkę tej firmy wykonaną z kształtek.

 

Pozdrówka dla wszystkich sąsiadów,

Alicjanka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie....a czy wam czasem "przy siatce" nie idzie tam gaz?? Czy wogóle mają w planie??

No tak kominek...do lasu bliżej mieć nie można :-)

My też mamy kominek z płaszczem, wszystko wpięte pod centralne...no a żeby było śmiszniej...mamy tylko kominek :-) nie chciałem się pchać w butle...bo to już pierońsko drogie...

Chociaż muszę ci powiedzieć, że drzewo przestaje być już też rarytasem (mówię o drzewie kupionym "gdzieś tam" porąbanym i przywiezionym).

A jak będziesz się starał o drzewo to pogadaj z byłym właścicielem twojej działki...z tego co wiem ostatnio co nieco zajmuje się tymi tematami...

 

 

Hubert masz jakies źródło drwna nie drozszego od mebli z ikea?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hubert masz jakies źródło drwna nie drozszego od mebli z ikea?

 

Powiem tak, wybierz nawet najtańszą kuchni Ikea a ja ci o 100,00 zł taniej załatwie drzewa :-)....oooo w sumie zaraz powiesz, że ci wystarcza szafka pod zlew....nie, głupi pomysł :-)

 

Mogę się zorientować u swojego kolegi. Pytanie jakie drzewo cię interesuje i w jakiej ilości??

Ja sam osobiście zaczynam dochodzić do przekonania, żeby samemu kupować w lesie i samemu zająć się pracą...

Może na przyszłą zimę mi się tak uda...

 

A jak tam ziemskie tematy...?? :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hubert masz jakies źródło drwna nie drozszego od mebli z ikea?

 

Powiem tak, wybierz nawet najtańszą kuchni Ikea a ja ci o 100,00 zł taniej załatwie drzewa :-)....oooo w sumie zaraz powiesz, że ci wystarcza szafka pod zlew....nie, głupi pomysł :-)

 

Mogę się zorientować u swojego kolegi. Pytanie jakie drzewo cię interesuje i w jakiej ilości??

Ja sam osobiście zaczynam dochodzić do przekonania, żeby samemu kupować w lesie i samemu zająć się pracą...

Może na przyszłą zimę mi się tak uda...

 

A jak tam ziemskie tematy...?? :lol:

 

Czesc podestępny Hubertusie :D , co do drewna ok 2-3 góra 4 m szesc interesuje mnie drewno suche, tanie, tzn brzoza, olszyna, a moze dębina i mieszanki pokrewne, z tym ze porąbane/pociete do palenia. co do ziemskich klimatów to iza t dala mi namiar jestem wstępnie umówiony na za 3 tygodnie cena ok 100-300 za wanne, zalezy jaka ziemia sie trafi, humus 500 ale nie jest mi potrzebny - to chyba niedrogo ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piotrek,

humus 500???????? :oops:

co to jest wanna :D ?

pewnie jakiś rodzaj pojazdo-wywrotki jak mniemam .....

 

a elektryk M nie dał znaku życia :(

czesc ! tak mi ten gosc powiedzial moze przesadzil ze za tanio? Wanna to potocznie czteroosiowa wywrotka wielkosci tira i miesci ok 25 m szesc czyli tyle co 3 kamazy :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mariusz wspominał o 50 PLN a Ty piszesz o 500 PLN stad moje zaskoczenie

może jedno zero za dużo Ci się wpisało :D

 

 

Iza to i tak bardzo dobra cena 3x50 zł (za normalna wywrotke) wychodzi 150, a humus kosztuje z a normalna 0k 400-500 tak ze to nie jest zła cena

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...