Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa nadarzyńsko - grodziska


Recommended Posts

W tym tygodniu mam do tyłu, najpierw pożegnałam się z gościem, który kładł panele - przy listwach poległ. Potem rozbili mi samochód- jest u blacharza, a dzis Przemuś się rozchorował :( Mam nadzieję, że szybko mu przejdzie, pediatra na szczęście mówi, że to nic poważnego. Ale na budowe jutro jadę, muszę, elektryk będzie instalował osprzęt - tylko w niedziele ma czas. No i dziś przyszedł pan Andrzej, który robił u mnie GK, listwuje mi podłogi. Już prawie, prawie... :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 18,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Książenice

 

Witam serdecznie, mam pytanie z całkiem innej beczki, jak wygląda dojazd do Warszawy z Książenic? Rozglądaliśmy sie za działkami w Żabiej woli ale ludzie staraszą dłuuuugą drogą do Stolicy a niestety oboje tu pracujemy. A może ktoś się orientuje w cenach działek w Grodzisku i okolicach umozliwiających dojazd WKD lub PKP?

 

 

będziemy wdzięczni za wszelkie informacje

W sobote robimy objazd po Jaktorowie ale wydaje nam sie troche daleko.....pozrdawiamy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Asiu, ja mieszkam w tej chwili w jaktorowie i tu kupiliśmy tez działke. Początkowo myśleliśmy o jakieś działeczce na lini wkd pomiędzy milanówkiem, a grodziskiem ale po dłuższym namysle i rozeznaniu doszlismy do wnisku ze:

wkd jedzie do warszawy co najmniej 10-15 minut dłuzej niz pkp,

ceny działek w rozsadnej odległosci od wkd sa 2-3 razy wyższe niż w jaktorowie,

I tak wzędzie jeździmy samochodem i dostep do wkd reczej by tego nie zmienił,

Z regóły odległosc sprzedawanych działek od szkoły i stacji wkd jest znaczna.

Z drugiej strony:

POciag do Jaktorowa jeżdza conajmniej dwa razy żadziej niż do Grodziska,

Są dużo bardziej zapchane,

Trudniej o działkę uzbrojoną,

Z uwagoi na niższe ceny dizałki mozna się naciąć na nieciekawego sasiada,

jesli kupisz działkę po drugiej stronie torów to rano jest cięzko z przebiciem się do trasy na warszawę,

jak dotąd w jaktorowie nie ma kanalizacji choc lada chwila ma ruszyć budowa,

 

Koniec końców kupiliśmy dwa lata temu okazyjnie dziłaeczkę w cichej okolicy choc w odległości 800 metrów od podstawówki i głównej trasy, 1 km od stacji pkp, a teraz zbieramy kaskę na stan surowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z Książenic będziesz miał dokładnie tak samo dłuuuuuugo (dla mnie to wcale nie jest długo).

Zależy do jakiej części W-WY. Jeśli Centrum, Raszyn, Janki, Okęcie to na pewno Katowicka, dojazd do Siestrzeni albo do Nadarzyna przez Urszulin i tam na Katowicką (na Urszulin na rondzie nie w lewo na Grodzisk tylko prosto, tak jak prowadzi asfalt.

Jeśli np. żerań, trasa toruńska...to w Poznańską...a wtedy na Grodzisk, w Milanówku za PKN Orlen w lewo i na Ożarów w Ożarowie w prawo w Poznańską....dość szybki dojazd.

W Żabiej Woli chyba nie opłaca się już tak kombinować ale z Książenic może już tak. Nie łudź się, że z Książenic sprawa dojazdu do warszawy istotnie się polepszy w stosunku do Żabiej Woli. Stety niestety...30 km to będzie zawsze 30 km....chyba, że działka w Raszynie :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z regóły odległosc sprzedawanych działek od szkoły i stacji wkd jest znaczna.

Z drugiej strony:

POciag do Jaktorowa jeżdza conajmniej dwa razy żadziej niż do Grodziska,

Są dużo bardziej zapchane,

Trudniej o działkę uzbrojoną,

Z uwagoi na niższe ceny dizałki mozna się naciąć na nieciekawego sasiada,

jesli kupisz działkę po drugiej stronie torów to rano jest cięzko z przebiciem się do trasy na warszawę,

jak dotąd w jaktorowie nie ma kanalizacji choc lada chwila ma ruszyć budowa,

 

Koniec końców kupiliśmy dwa lata temu okazyjnie dziłaeczkę w cichej okolicy choc w odległości 800 metrów od podstawówki i głównej trasy, 1 km od stacji pkp, a teraz zbieramy kaskę na stan surowy.

 

bardzo dziękuję za odpowiedz, do Jaktorowa sie wybieramy tylko nie wiem co to znaczy "działkę po drugiej stronie torów" tzn gdzie to jest? i kiedy bedzie kanalizacja tak mniej wiecej? my planujemy zacząc budowe na wiosnę - lato 2007 (o ile kupimy działkę)wiec moze sie załapiemy :D Z tego co się juz zorientowaliśmy w cenach to nie opłaca sie kupowac dziłki uzbrojonej. Ludzie za to ze pobiegali po urzedach i pozałatwiali łącza doliczają sobie niemałe pieniądze, a niestety nasz budzet na działke jest ograniczony.zeby podłączyc media trzeba bedzie troche wiecej cierpilowości. W sumie co do PKP to jeszcze nie wiemy czy bedzie nam potrzebne bo samochód też będzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jesli pojedziecie do Jaktorowa z wawy samochodem to bedziecie wiedziec od razu co oznacza okreslenie "po drugiej stronie";-) Trzeba poprostu odbić z trasy i przejechać na któryms z przejazdów kolejowych na druga stronę( w porannym szczycie mozna tam sie nieźle wnerwić).

Co od uzbrojenia działki to warto wczesniej sprawdzic ile bedzie kosztowac dociagniecie pradu czy gazu i czy wogóle jest to ekonomicznie opłacalne. Czasem mimo ze prad jest przy działce - aby podłaczyc trzeba rozbudowy np. transformatora.

Ja np mam dizłake nieuzbrojona ale koszt podciągnięcia pradu wynosi około 3000pln(sąsiad za płotem ma prad). Podciągnięcie 100 metrów gazociągu będzie mnie kosztowac około 8-10 tys (o ile się wogóle na to zdecyduję)

Co do kanalizy to jest chyba dostepny w gminie jakis paln prac i ulic kanalizowanych w pierwszym etapie. Z tymze o tej kanalizie jest szum od kilku lat a jak na razie jeszcze nie zaczeto nic kopać.

No i jeszcze jedno- Jaktorów to w wiekszości tereny o dośc wysokim poziomie wód gruntowych. Zwróccie uwagę na jakosc drogoi dojazdowej. na wiosne i lato mogą byc problemy jeśli nie jest utwardzona. Zdażaja się tez działeczki z sitowiem;-) (zresztą całkiem niedaleko mojej)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i jeszcze jedno: w jaktorowie poza wodociągiem bardzo trudno o dobre ujęcie wody ( to argument przy zbijaniu ceny jesli jest daleko do wodociągu). Woda z głebinówki jest mocno zażelaziona i szybko wydajnośc wykopanej studni maleje. Wiekszośc tych co sobie wykopali głebinówki po 3-5 latach i tak podłacza się do wodociagu.[/img]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jesli pojedziecie do Jaktorowa z wawy samochodem to bedziecie wiedziec od razu co oznacza okreslenie "po drugiej stronie";-) Trzeba poprostu odbić z trasy i przejechać na któryms z przejazdów kolejowych na druga stronę.

Co od uzbrojenia działki to warto wczesniej sprawdzic ile bedzie kosztowac dociagniecie pradu czy gazu i czy wogóle jest to ekonomicznie opłacalne. Czasem mimo ze prad jest przy działce - aby podłaczyc trzeba rozbudowy np. transformatora.

Ja np mam dizłake nieuzbrojona ale koszt podciągnięcia pradu wynosi około 3000pln(sąsiad za płotem ma prad). Podciągnięcie 100 metrów gazociągu będzie mnie kosztowac około 8-10 tys (o ile się wogóle na to zdecyduję)

Co do kanalizy to jest chyba dostepny w gminie jakis paln prac i ulic kanalizowanych w pierwszym etapie. Z tymze o tej kanalizie jest szum od kilku lat a jak na razie jeszcze nie zaczeto nic kopać.

No i jeszcze jedno- Jaktorów to w wiekszości tereny o dośc wysokim poziomie wód gruntowych. Zwróccie uwagę na jakosc drogoi dojazdowej. na wiosne i lato mogą byc problemy jeśli nie jest utwardzona. Zdażaja się tez działeczki z sitowiem;-) (zresztą całkiem niedaleko mojej)

 

 

Co do kosztów to faktycznie wszytko trzeba sprawdzic przed kupnem działki, w sobote wybieramy sie do "Was" ale pociągiem wiec nie wiem co to znaczy za torami :o , a kanalizacja by sie przydała bo jesli chodzi o wody gruntowe to moze sie okazac ze oczysczalni nie bedzie mozna zrobic bo za mokro, a koszty utrzymania szamba sa duze, a na faundament przy wysokich wodach najlepsza płyta a to juz są koszty hohohoh.....z tym "sitowiem" to co sie robi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od końca:

- kupuje sie działkę bez sitowia:-)

Co do fundamentów to jeszcze nie widziąłem żeby któs robił płyte fundamentową w okolicy a troche sie placze latem po okolicy i ogladam. W wiekszości przypadków jakie widzałem stosowano głeboki fundament z szeroką ława.

z oczyszczalnią rzczywiscie jest problem choć podobno sa i na to jakies patenty(zepwewne odpowiednio drogie).

Jak spojzysz na mape to zobaczysz drogę biegnaca do warszawy a wzdł€z niej tory. za torami znaczy po drugiej stronie torów patrzac z ulicy prowadzacej w stronę warszawy- czyli mniej wiecej pólnocna strona Jaktorowa.

Sytuacja po tamtej gorszej stronie może sie zminic kiedy zbuduja autostradę (ma przebiegac jakies 10-15 km od jaktorowa) no ale sama wiesz jak to w Polsce jest z autostradami.

 

A jeszcze odnośnie działek w okolicach sprawdzaleśmy działeczki pod grodziskiem a własciwoe pomiędzy grodziskiem a milanówkiem ibyły bardzo fajne i stosunkowo tanie ale okazało się ze cena wynikała z palnowanej w ich okolicy obwodnicy grodziska. także zwracajcie tez uwagę na tego typu kwiatki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...