Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa nadarzyńsko - grodziska


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 18,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Viktoria,

wylewki robił mi Eimund z forum

jak najbardziej jestem zadowolona z ich pracy

nic złego się z nimi nie dzieje, są jak najbardziej równe :) nie pylą

ja nie kładłam papy tylko folię 0,4 mm na parterze a na poddaszu bez folii

 

bardzo się cieszę, że poukładało Ci się wszystko i daszek się robi :)

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Izat

ale w projeckcie niemialas papy, czy zrezygnowaliscie???

 

ale pewnie robilas ogrzewanie podlogowe, my wymieklismy przy cenie :cry: , bedziemy robic teraz deski zamiast kamienia ,

mysle ze niebede z takiego rozwiazania zadowolona, wnoszenie piachu z tarasu itp

 

a tak do wszystkich mam pytanko

zamiast typowego ogrzewania w podlodze, rozlozyc powrot z kaloryfera aby bylo cieplej w nogi na kamieniu ,

czy ktos z was zastosowal takie rozwiazanie :roll: :wink: a moze wie cos na ten temat

 

 

dzieki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Victoria,

w projekcie miałam folię i tak zrobiłam

ogrzewanie podłogowe mam na całym parterze, kładę na nim kamień

 

jeśli chodzi o podłogówkę z powrotu grzejników, to mam taką w garderobach na poddaszu

zobaczymy jak się sprawdzi

 

moja podłogówka na około 200 m2 wyniosła mnie około 12 tys z robocizną

myslę, że z grzejnikami wcale nie wyszłoby taniej

jak chcesz mogę polecić Ci mojego hydraulika ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rurki są ułożone co około szerokośc mojej stópki w buciku letnim ;) nie mierzyłam dokładnie i już nie zmierzę :D:D:D

pod podłogówką mam 15 cm styro w dwóch warstwach, wylewka 7-10 cm

namiar na mojego hydraulika 508 127 405

koniecznie proszę się na mnie powołać ;)

pozdrawiam mery26 ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no i juz deszczyk nieleje sie :lol: :p do domku

akuracik zdazyli przed dzisiejszymi opadami

jescze dopiescza co nieco i narazie chyba zostawimy na takim etapie :o

 

teraz etap tynkow

oj znowu bedzie glowa bolala 8)

narazie termin przesuniety jest o 1,5 tyg zobaczymy co bedzie dalej :oops: :roll:

mam nadzieje, ze okna przyjade w terminie :-?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a musi byc z pruszkowa

_________________

Victoria i co jeszcze?

 

Właściwie to nie musi, tylko że szukam działki w pruszkowie i stąd mój apel. Może na uroczej działce obok WAS sąsiad wbił tabliczke "sprzedam" a ja jej nie zauważyłam :-?

 

Będę wdzięczna za info, oraz za wszelki przestrogi: gdzie nie warto kupować.

 

Pytanie do Victorii: W podpisie informujesz, że mieszkasz nad stawem. Tak sie składa, że mnie się podoba bardzo rejon obok stawów w pęcicach-pruszkowie, ale moj mąż sie obawia plagi komarów. Jak z tym jest u ciebie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najpierw trzeba bylo uzyc herbicydów, bo perz w szczególnosci i czesc innych chwastów rozmanarza sie metodą przez podział kłączy, tak ze to nie byl najleprzy pomysł

Podzielam zdanie.

Proponuję teraz odczekac kiloka dni aż zielone "ruszy" i zastosować ostateczne rozwiązanie np. Randap (fonetycznie,bo nie pamiętam pisowni).Bestia wypali wszystko co zielone i prawdopodobnie jako nieliczny środek niszczy perz. A po glebogryzarce jak ta swołoć sie rozpleni to nici z trawki-perz "zje" każdą zielenine-za mocny jest.Pozostanie jedynie wygrzebywać korzonki widelkami-a to syzyfowa praca.Pryskaj jak zacznie sie zielenic.

Pozdr.

Mariusz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najpierw trzeba bylo uzyc herbicydów, bo perz w szczególnosci i czesc innych chwastów rozmanarza sie metodą przez podział kłączy, tak ze to nie byl najleprzy pomysł

Podzielam zdanie.

Proponuję teraz odczekac kiloka dni aż zielone "ruszy" i zastosować ostateczne rozwiązanie np. Randap (fonetycznie,bo nie pamiętam pisowni).Bestia wypali wszystko co zielone i prawdopodobnie jako nieliczny środek niszczy perz. A po glebogryzarce jak ta swołoć sie rozpleni to nici z trawki-perz "zje" każdą zielenine-za mocny jest.Pozostanie jedynie wygrzebywać korzonki widelkami-a to syzyfowa praca.Pryskaj jak zacznie sie zielenic.

Pozdr.

Mariusz

 

Cześć,

 

Dzięki za info. No cóż, właśnie taką kolejność gdzieś wyczytałem... Ale w planie jest oczywiście rundup - dokładnie teraz jak zacznie się zielenić. Wcześniej mógłby nie spełnić swojego zadania - chwasty były zbyt duże.

W każdym razie dzięki za rady :)

pozdr.

Tommi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Variuss, no cale lato spokojne wyjatkowo, po tych desczach troche ruszylo, teraz mieszkam daleko od jeziorka blizej lasu no i wieczorem przed spaniem robie polowanie :evil: bo by nas zjadly podczas snu

wczesniej mieszkalismy bliko wisly i byla podobna sytuacja, raz byly raz nie :o wiec zielonego pojecia niemam odczego to zalezy

sa srodki do opryskiwania zeby sie nienamnazaly wiec jak zamieszkamy pewnie bedzie trzeba tak robic, tylko czy jawiem czy jest sens, one podobno z 2km wyczaja czlowieka :evil:

 

co do dzialki to spytam sie sasiada bo chcial jakis czas temu sprzedac

 

 

a no i musze sie pochwalic bo niewytrzymam :oops: :oops: :lol:

kupilismy gres polerowany do salonu i jadalni, a co 8) jescze niewiem jak mam miec urzadzony caly parter, ale obie zrobilam przyjemnosc, az sie obudilam w nocy i meza siepytalam jaki gatunek kupilismy bo z tego wszystkiego niezapamietalam :wink: :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Victoria, dzięki za odpowiedz.

Jeżeli twój sasiad jest zainteresowany sprzdazą to poproszę kontakt na [email protected]

 

Martwią mnie te wszystkie ogródkowe robale, ale chcec posiadania ogródka z domkiem (w tej kolejności) robi swoje. W każdym razie przewiduję żelazny budżet przeznaczony ma moskitiery.

 

W niedziele zrobiliśmy sobie wycieczkę po pruszkowie i okolicy, stwierdzilismy wspólnie, że to miejsce nam odpowiada, nawet bardzo.

Zapusciam sie w piękne osiedle, własnie tam koło stawów, była jedna działka na sprzezdaz, ale juz "poszła na pniu" za drobne 300 tys zł................... jeszcze jedna dzialka za taka cene i chyba sie przeniosę do wątku psychiartycznego :-?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale ja mysle ze u sasiada niebedzie taniej :cry:

bo jego dzialka przylega do tego samego stawiku co moja, wiec jest z linia brzegowa i kawalkiem stawu, bylbys 2 uzytkowikiem stawu, jescze jedna osoba musialaby kupic dzialke , tez przylegajaca do stawu i mozna myslec o jego zagospodarowniu :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Victoria, dziękuje za odzew :)

 

Mieszkasz w pieknym miejscu, ale rzeczywiście bardzo drogim, wiec chyba niestety nie zostaniemy sasiadkami :cry:

 

Pozdrawiam, i życzę miłego budowania :D

A ja ciągle jescze mam nadzieje, że znajde urocza działeczkę której cena mnie nie przyprawi o "CIARY " - to cyctat z kuby wojewódzkiego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

variuss,

ładne miejsca kosztują :( a do tego jeszcze tak "bliskie" miasta wawy

Pruszków pewnie kiedyś zostanie wchłonięty przez kolosa stołecznego i sądzę, że wcale tak długo nie będzie się na to czekać

ze wsi będziemy uciekać na dalsze wsie ;)

ja buduję w Nadarzynie i moja sąsiadka chce sprzedać ponad 3000 m2 za 40 $ za m2 :(:(:(

pozdrawiam i życzę owocnych poszukiwań

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Własnie na to liczę, że pruszków zostanie wchłonięty przez wawę, co zresztą dosyc mocno postępuje, dlatego chce tam kupić działkę,bardzo bliskie okolice też oczywiście wchodzą w rachubę.

Ja własnie nie chcę mieszkać na wsi, żadne tam "zające kicające po łące" i "sarenki co jedzą z ręki" :p

 

Pozdrawiam was gorąco, dzieki jeszcze raz za odzew. Mam nadzieję ,że niedługo kupię ten kawałek trawnika i dołączę do "klubu budujących", chociaz w ciągu kilku najbliższych lat będzie to co najwyżej budowa ogrodzenia

:lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...