Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa nadarzyńsko - grodziska


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 18,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

ale nic nieszkodzi :lol:

dziekuje, tfu,tfu 8)

no tez bylam lekko zdziwiona robia wrazenie szczegolnie to wielkie przeszklenie obok drzwi wejsciowych, balkonowe tez niesa gorsze 8) :p

 

to Ty czesciej widzisz moje wlosci niz ja :oops: :p :p

ja sie przemiesczam wkd do pracy i z powrotem, adzisiaj odbieralm okna to widzialam swoja "stodole"

 

a przeakze i w imiemiu brzydszej polowy , dziekuje :lol: :lol:

 

Izat przy okazji musisz sie zabrac z Mariuszem, bo on skrutem do pracy tak codziennie

mam nadzieje ze kiedys poleprza droge do Pruszkowa, bo jescze troche i tiry mi tam zaczna jezdzic, bez obrazy mery26 :wink:

a jak kupowalismy dzialke 10lat temu to bylo tak cicho i spokojnie, eeeeeeeecccccccchhhhhhhhhhhhh, moge se tylko powspominac :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam szanownych sąsiadów - Osowiec się kłania, od strony Adamowizny i Radoni. Widzę na mapce, że dość blisko kolegi Sensera - pozdrawiam.

Kupiłem gotowy dom, tak więc odpada mi najciekawsza część zabawy :) Lada dzień chłopaki zaczynają mi spory remont i szykuje się sporo roboty z ogrodem.

Zdaje się że mogę mieć kilka namiarów na chłopaków od wykończeniówki ze wschodu Polski którzy robią przyzwoitą robotę za rozsądną cenę - ale będę polecał jak się sprawdzą. Pozdrowienia dla całej Grupy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Victoria,

u mnie jeśli będą tynki to tylko suche, ale właśnie czyszczę spluwkę na dzisiejszego paintballa - a na paintballu będzie Paweł (z grodziska) - a od Pawla coś ze dwa tyg. temu wyszła ekipa od tynków i chyba był zadowolony.

Dopytam i wezmę namiar.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świder...

Po pierwsze faktycznie jesteś moim drugim co "bliskości" forumowym sąsiadem (może trzecim). :-)

 

Po drugie, nie jestem pewny czy straciłeś coś jeśli chodzi o "zabawę" przy budowaniu. Ze swojego doświadczenia wiem, że wcale nie należy do najpiękniejszych okresów mojego życia. :-)

 

Po trzecie...faktycznie ekipa, którą można polecić to tylko wypróbowana...choć na tej grupie zdarzały się już takie, które na jednej buowie były 100% ok a na innej niemalże kryminalistami się okazywali :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

 

Po zaoraniu działki - zgodnie z przypuszczeniami - perz z powrotem pojawił sie jak błyskawica :evil:. Wczoraj potraktowałem to wszystko roundup'em. Ciekawe jaki będzie efekt... A moze ktoś podpowie, ile trzeba czekać na rezultat działania tego środka?

 

I okazuje się, że wystarczy wyjść kawałek poza dom - nawet nie do lasu (jakaś łączka z kilkoma drzewkami) - i grzybów tyle, że ho, ho.... Wczorajsze wyjście na 1.5 godzinki zaowocowało 2 łubiankami, dziś podobnie :) CHoć dzisiaj to momentami było więcej grzybiarzy niż grzybów :D

 

pozdrawiam

Tommi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

 

Po zaoraniu działki - zgodnie z przypuszczeniami - perz z powrotem pojawił sie jak błyskawica :evil:. Wczoraj potraktowałem to wszystko roundup'em. Ciekawe jaki będzie efekt... A moze ktoś podpowie, ile trzeba czekać na rezultat działania tego środka?Tommi

 

Zauważalne efekty po tyg. Całkowite po 3 tyg. I niestety nie wszystko ci wypali.

Jest jedna zasda, po zaoraniu/nawiezieniu ziemi szybko siać trawę a później punktowo rundup-em....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

 

Po zaoraniu działki - zgodnie z przypuszczeniami - perz z powrotem pojawił sie jak błyskawica :evil:. Wczoraj potraktowałem to wszystko roundup'em. Ciekawe jaki będzie efekt... A moze ktoś podpowie, ile trzeba czekać na rezultat działania tego środka?Tommi

 

Zauważalne efekty po tyg. Całkowite po 3 tyg. I niestety nie wszystko ci wypali.

Jest jedna zasda, po zaoraniu/nawiezieniu ziemi szybko siać trawę a później punktowo rundup-em....

 

 

No niestety tez popełnilem ten sam bład, i zaorałem perz a on przecierz rozmnaża sie drogą wegetatywną przez podział, tak że tylko sie wzmocnil :evil: , ale jest na to rada trzeba dac mu odrosnac na ok 20-30 cm i następnie opryskac miesznką (randapu najlepiej 450 SL+chwastoks)o 5-10krotnym stężeniu 50mljednego i drugiego na 5 litrów wody i odczekac z 3 tyg a następnie wszystko sie rozpadnie.

 

PS. herbicydy blokują prosesy życiowe rosliny przez co skutecznie je dobijają az do korzenia im powierzchnia lisci i czesci naziemnej będzie wieksza tym proces degradacji skuteczniejszy. Ale bez przesady :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie jesteśmy na etapie odchwaszczania działki, bo po 2 latach urosły chwasty wielkości prawie 1,5 m. Zostało to skoszone, zebraliśmy uschnięte chwasty i spaliliśmy (jeszcze nie całkiem - ale prawie...). Teraz się zastanawiamy nad randapem, ale mam trochę wyrzuty sumienia. Na działce spotkaliśmy żaby, jaszczurki a nawet zaskrońca. Zaskroniec to przyjaciel, żabki też. Nie chciałabym ich zabić - czy randap szkodzi zwierzątkom?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie jesteśmy na etapie odchwaszczania działki, bo po 2 latach urosły chwasty wielkości prawie 1,5 m. Zostało to skoszone, zebraliśmy uschnięte chwasty i spaliliśmy (jeszcze nie całkiem - ale prawie...). Teraz się zastanawiamy nad randapem, ale mam trochę wyrzuty sumienia. Na działce spotkaliśmy żaby, jaszczurki a nawet zaskrońca. Zaskroniec to przyjaciel, żabki też. Nie chciałabym ich zabić - czy randap szkodzi zwierzątkom?

 

 

Na pewno odstrasza na jakis czas ale chyba nie zabija jezeli juz randap to z chwastoksem bo wtedy masz usuniete chwasty 2 i 1 liscienne i swiety spokój raz na zawsze :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...