Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa nadarzyńsko - grodziska


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 18,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

witaj Ula po dlgiej nieobecnosci , a ja juz sie zaczelam martwic o Ciebie, chyba myslami Cie sciagnelam, dobrze ze sie odezwalas, kamien z src spadl

 

jak wstawialiscie okna, kto wam wymurowywal luke pod oknami, :roll:

bo jak wiadomo specow od murawania to umnie jak na lekarstwo :x

a do ocieplenia domku ma przyjsc w tym ygodniu itak sie zastanawiam 8)

 

tynk wewnatrz jakie robiliscie i w jakiej cenie, bo moje tynki sa przesuniete na nastepne 2 tygodnie :evil: :evil: :evil: :evil: ,

z agregatu robis se tylko gipsowe czy sa tez cementowo-wapienne

takie gipsowe z maszynki szybko sie robi???????

 

Tommi a zameldowali cie na tymczasowo, czy otrzymalaes meldunek staly :o , bo ja tez bym tak chciala 8) :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niestety tez popełnilem ten sam bład, i zaorałem perz a on przecierz rozmnaża sie drogą wegetatywną przez podział, tak że tylko sie wzmocnil :evil: , ale jest na to rada trzeba dac mu odrosnac na ok 20-30 cm i następnie opryskac miesznką (randapu najlepiej 450 SL+chwastoks)o 5-10krotnym stężeniu 50mljednego i drugiego na 5 litrów wody i odczekac z 3 tyg a następnie wszystko sie rozpadnie.

 

PS. herbicydy blokują prosesy życiowe rosliny przez co skutecznie je dobijają az do korzenia im powierzchnia lisci i czesci naziemnej będzie wieksza tym proces degradacji skuteczniejszy. Ale bez przesady :D

 

Ale kto popełnił ten sam błąd, ja czy Tommi??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo do stałego trzeba złożyć oswiadczenie o tym że nadzór budowlany z pruszkowa nie wniosł uwag do dokumentacji zwiazanej z ukonczeniem budowy w terminie 21 dni, czyli krótko mówiąć trzeba formalnie zakonczyc budowe :-?

 

Oj, z tym nie mogę się zogdzić.

Ja dostałem adres (nazwa ulicy + numer "domu") tylko przy ogrodzonej działce, chodzi o numer "pocztowy", który zostaje nadany bez potrzeby postawienia domu i jego oddania. Ja w ten sposób uzyskałem własny numer adresowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niestety tez popełnilem ten sam bład, i zaorałem perz a on przecierz rozmnaża sie drogą wegetatywną przez podział, tak że tylko sie wzmocnil :evil: , ale jest na to rada trzeba dac mu odrosnac na ok 20-30 cm i następnie opryskac miesznką (randapu najlepiej 450 SL+chwastoks)o 5-10krotnym stężeniu 50mljednego i drugiego na 5 litrów wody i odczekac z 3 tyg a następnie wszystko sie rozpadnie.

 

PS. herbicydy blokują prosesy życiowe rosliny przez co skutecznie je dobijają az do korzenia im powierzchnia lisci i czesci naziemnej będzie wieksza tym proces degradacji skuteczniejszy. Ale bez przesady :D

 

Ale kto popełnił ten sam błąd, ja czy Tommi??

 

 

odpowiedzi A i B Szczerze mówiąc obydwaj :D :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo do stałego trzeba złożyć oswiadczenie o tym że nadzór budowlany z pruszkowa nie wniosł uwag do dokumentacji zwiazanej z ukonczeniem budowy w terminie 21 dni, czyli krótko mówiąć trzeba formalnie zakonczyc budowe :-?

 

Oj, z tym nie mogę się zogdzić.

Ja dostałem adres (nazwa ulicy + numer "domu") tylko przy ogrodzonej działce, chodzi o numer "pocztowy", który zostaje nadany bez potrzeby postawienia domu i jego oddania. Ja w ten sposób uzyskałem własny numer adresowy.

 

 

 

A mnie nie chodzi o mumer adresowy po co mi korespondencja na pustą dzialkę, a o numer porządkowy zeby sie zameldowac na stałe i nie byc bezdomnym :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gaweł, proszę o wykład, w czym ja popełniłem błąd??

Aż jestem ciekawy...

 

 

Prosze badzo: o ile napisałeś "Zauważalne efekty po tyg. Całkowite po 3 tyg. I niestety nie wszystko ci wypali.

Jest jedna zasda, po zaoraniu/nawiezieniu ziemi szybko siać trawę a później punktowo rundup-em.."

 

Według mnie a dwukrotnie dowoziłem ziemi niestety :evil: i przerobiłem rózne warianty zakładania trawnika należy najpierw 2 razy przejechac randapem pózniej to wypielic i wygrabic kamienie, a dopiero siac trawe inaczej to i szkoda trawy i randapu (nie daja tego za darmo :-? )Punktowo to pojęcie wzgledne przy takich wiatrach jak u mnie wieją, kawałek działki starałem sie wlasnie zasiac szyko tak jak mówisz i nie ma tam anigrama trawy punktowo to musiałbym miec nielichy punktowy opryskiwacz do takich opryskiwan :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gaweł, proszę o wykład, w czym ja popełniłem błąd??

Aż jestem ciekawy...

 

 

Prosze badzo: o ile napisałeś "Zauważalne efekty po tyg. Całkowite po 3 tyg. I niestety nie wszystko ci wypali.

Jest jedna zasda, po zaoraniu/nawiezieniu ziemi szybko siać trawę a później punktowo rundup-em.."

 

Według mnie a dwukrotnie dowoziłem ziemi niestety :evil: i przerobiłem rózne warianty zakładania trawnika należy najpierw 2 razy przejechac randapem pózniej to wypielic i wygrabic kamienie, a dopiero siac trawe inaczej to i szkoda trawy i randapu (nie daja tego za darmo :-? )Punktowo to pojęcie wzgledne przy takich wiatrach jak u mnie wieją, kawałek działki starałem sie wlasnie zasiac szyko tak jak mówisz i nie ma tam anigrama trawy punktowo to musiałbym miec nielichy punktowy opryskiwacz do takich opryskiwan :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo do stałego trzeba złożyć oswiadczenie o tym że nadzór budowlany z pruszkowa nie wniosł uwag do dokumentacji zwiazanej z ukonczeniem budowy w terminie 21 dni, czyli krótko mówiąć trzeba formalnie zakonczyc budowe :-?

 

Oj, z tym nie mogę się zogdzić.

Ja dostałem adres (nazwa ulicy + numer "domu") tylko przy ogrodzonej działce, chodzi o numer "pocztowy", który zostaje nadany bez potrzeby postawienia domu i jego oddania. Ja w ten sposób uzyskałem własny numer adresowy.

 

 

 

A mnie nie chodzi o mumer adresowy po co mi korespondencja na pustą dzialkę, a o numer porządkowy zeby sie zameldowac na stałe i nie byc bezdomnym :D

 

Hej,

 

WYdaje mi się (choć ekspertem w tej dziedzinie nie jestem) - że numer adresowy czy też porządkowy - czy też policyjny - to chyba jedno i to samo. U mnie w decyzji z Gminy wyraźnie jest napisane, że nadawany jest numer porządkowy.

 

Victoria - oczywiście, że zameldowany jestem już na stałe :)

 

Tommi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo do stałego trzeba złożyć oswiadczenie o tym że nadzór budowlany z pruszkowa nie wniosł uwag do dokumentacji zwiazanej z ukonczeniem budowy w terminie 21 dni, czyli krótko mówiąć trzeba formalnie zakonczyc budowe :-?

 

Oj, z tym nie mogę się zogdzić.

Ja dostałem adres (nazwa ulicy + numer "domu") tylko przy ogrodzonej działce, chodzi o numer "pocztowy", który zostaje nadany bez potrzeby postawienia domu i jego oddania. Ja w ten sposób uzyskałem własny numer adresowy.

 

 

 

A mnie nie chodzi o mumer adresowy po co mi korespondencja na pustą dzialkę, a o numer porządkowy zeby sie zameldowac na stałe i nie byc bezdomnym :D

 

Hej,

 

WYdaje mi się (choć ekspertem w tej dziedzinie nie jestem) - że numer adresowy czy też porządkowy - czy też policyjny - to chyba jedno i to samo. U mnie w decyzji z Gminy wyraźnie jest napisane, że nadawany jest numer porządkowy.

 

Victoria - oczywiście, że zameldowany jestem już na stałe :)

 

Tommi

 

 

no pewno mnie tez sie tak wydaje ajle numery pocztowe policyjne itpkazdy ma to co lubi :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to jestesmy po rozpoczeiu roku szkolnego

czesc jest w szkole w nowej wsi obstawilismy "0" i "I" kl wszystko B

a reszta ruszyla do przedszkola do pruszkowa-zaraz przy parku, maja staw i kaczki - ztych kaczek perelka byla najbardziej zadowolona :p :p

 

a jak wasze pociecy, moze ktos wyslal swoje skarby tez do nowej wsi???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to jestesmy po rozpoczeiu roku szkolnego

czesc jest w szkole w nowej wsi obstawilismy "0" i "I" kl wszystko B

a reszta ruszyla do przedszkola do pruszkowa-zaraz przy parku, maja staw i kaczki - ztych kaczek perelka byla najbardziej zadowolona :p :p

 

a jak wasze pociecy, moze ktos wyslal swoje skarby tez do nowej wsi???

 

Witaj Victoria,

 

A i owszem - mój starszy syn właśnie rozpoczął naukę w I klasie B w szkole w Nowej Wsi :) Jeśli byłaś na rozpoczęciu roku to pewnie gdzieś się minęliśmy :D A może nawet razem w klasie byliśmy z bąblami... ?

 

pozdr.

Tommi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja u siebie to nie wiem jak to określić... Może powiem tak, że przekopałem kawałeczek działki (jakieś 3-4m2), no i z tego kawałka wyciągnąłem chwastów i w szczególności perzu całą taczkę z czubkiem. :evil:

 

Czy po roundupie chwasty zginą, czy też przekopanie mnie czeka aby to wszystko dziadostwo wyciągnąć ze środka? No i myślę o oborniku jednak na zimę - kolejne przekopanie:(

 

Tommi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to napewno bylismy w sali

taka energiczna pani prowadzi Ib

a zostales jako nowy uczen, na oprowadzaniu po szkole :lol:

napewno widziales pana z dzieckiem wchodzacego podczas wyjasnienpani nauczycielki to maz i ten mlodszy co do "0" ruszyl :lol:

 

bedziecie na ognisku w niedziele :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...