Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa nadarzyńsko - grodziska


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 18,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

ojjjjjjjjjjjjj

zupelnie przeoczylam

 

ja tez tzn my tez na spotkanie bbb.chetnie

jak bedzie podobne do tego ostatniego to bbb.fajnie, mysle ze nikt by niemial nic przeciwko

a tym bardziej ze cieplo nam sie ma zrobic pod koniec tygodnia, podobno 25oC , no prawie lato, po tych wczesnych chlodach, zobaczymy

 

tylko jeden problem gdzie, u mnie nadal niebezpiecznie dla dzieci, deski z gwozdziami, brak wody, zambo wykopane a wlasciwie dol wypelniony woda, teraz mam 2 stawy :D :D :D ale mysle ze niedlugo, 8)

wystraczy mi 1 w zupelnosci

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja u siebie to nie wiem jak to określić... Może powiem tak, że przekopałem kawałeczek działki (jakieś 3-4m2), no i z tego kawałka wyciągnąłem chwastów i w szczególności perzu całą taczkę z czubkiem. :evil:

 

Czy po roundupie chwasty zginą, czy też przekopanie mnie czeka aby to wszystko dziadostwo wyciągnąć ze środka? No i myślę o oborniku jednak na zimę - kolejne przekopanie:(

 

Tommi

 

 

 

Wszystko zalezy ile masz tego trawnika (ja np 9 arów) bo to i pracochlonnosc i no i koszty od tego zależą jezeli do 2 arów to można recznie wypielic,jeżeli wiecej to lepiej 2 krotnie chemicznie i faktycznie chwasty znikną (ale randap likwiduje 1 rodzaj chwastów tak ze sugeruje jeszcze chwastox). Co do obornika to szkoda roboty i babrania ja mam trawe na zwykłej glinie której nawet nie da sie przekopac posypaną nawozem do trawników i lux rosnie, dodatkowo glina trzyma wilgoć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tego ogródka to będzie ze 6 arów. Zastanawia mnie tylko, czy to co w ziemi (pędy perzu) też znikną po roundupie? A co do nawożenia - mam teraz sam piach (prawie) - ziemia kat. VI. Moze jednak warto?

 

No i szukam ekipy do ogrodzenia z klinkieru - na październik :) Wiem, ze to prawie 'mission impossible', ale może jednak ktoś mógłby kogoś polecić.... ?

pozdr.

Tommi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tego ogródka to będzie ze 6 arów. Zastanawia mnie tylko, czy to co w ziemi (pędy perzu) też znikną po roundupie? A co do nawożenia - mam teraz sam piach (prawie) - ziemia kat. VI. Moze jednak warto?

 

No i szukam ekipy do ogrodzenia z klinkieru - na październik :) Wiem, ze to prawie 'mission impossible', ale może jednak ktoś mógłby kogoś polecić.... ?

pozdr.

Tommi

 

 

odpowiadm :) :

:D - korzenie w perzu na pewno uschną (zrobia sie wiotkie i brązowe) w innym zielsku też;

:D - co do nawożenia jeżelisam piasek i grząski niestabilny to trzeba czegoś dowisc i ustabilizowac, jezeli natomiast jest to stabilne to obornik można zastosowac pod kwiaty i krzewy pod trawnik lepiej dokupic troche czarnoziemu (humusu)' albo najtaniej nawozu sztucznego dosiac trawe i zwałowac;

:D - co do 'mission impossible', to tu jest telefon do p. Pawlaka robi kostki brukwe, opaski wokół domu (robił u mnie 3 lata temu) i ogrodzenia. No i mieszka w Komorowie :wink: 505899771 i (22)7580277

 

Nie jest tani ale jakosc warta kasy 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:D - co do 'mission impossible', to tu jest telefon do p. Pawlaka robi kostki brukwe, opaski wokół domu (robił u mnie 3 lata temu) i ogrodzenia. No i mieszka w Komorowie :wink: 505899771 i (22)7580277

 

Nie jest tani ale jakosc warta kasy 8)

 

Dzwoniłem - Pan Pawlak nie muruje z klinkieru :( więc temat wciąż jest aktualny - poszukuję ekipy do wykonania ogrodzenia z klinkieru !

 

Tommi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:D - co do 'mission impossible', to tu jest telefon do p. Pawlaka robi kostki brukwe, opaski wokół domu (robił u mnie 3 lata temu) i ogrodzenia. No i mieszka w Komorowie :wink: 505899771 i (22)7580277

 

Nie jest tani ale jakosc warta kasy 8)

 

Dzwoniłem - Pan Pawlak nie muruje z klinkieru :( więc temat wciąż jest aktualny - poszukuję ekipy do wykonania ogrodzenia z klinkieru !

 

Tommi

 

 

Sorry :cry: :-? :o kiedyś mnie namawial ze mi zrobi i bym sie poddał ale nie mialem pieniedzy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pan Janusz przyjdzie do mnie pod koniec przyszłego tygodnia kontynuować prace :) :) :) :) :) ale fajnie :)

pod warunkiem, że mój kochany hydraulik zrobi wyprowadzenia :evil:

Rafał, spisz się :D liczę na Ciebie

 

mam pytanko o zjazd z drogi na moją posesję

w opinii komunikacyjnej mam napisane, że muszę wykonać projekt techniczny zjazdu, bo to droga asfaltowa gminna, wydanej 2 lata temu

czy nadal takie wymogi obowiązują, czy mogę sobie budować ogrodzenie i bramę bez takiego projektu ze zjazdem??

 

pozdrawiam wszystkich

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uwaga!

za przykładem Izy

dodałem swoją gębę :lol:

może i Wy to zróbcie to przynajmniej jak się spotkacie na wywiadówce to...

Na przykład taki gawel wcale nie jest podobny do tego kota. Na szczęście nie jest też podobny do tych kotów, które przepędzałem z mojej działki zanim go poznałem :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uwaga!

za przykładem Izy

dodałem swoją gębę :lol:

może i Wy to zróbcie to przynajmniej jak się spotkacie na wywiadówce to...

Na przykład taki gawel wcale nie jest podobny do tego kota. Na szczęście nie jest też podobny do tych kotów, które przepędzałem z mojej działki zanim go poznałem :wink:

 

 

Dziękuję miau! :wink:

PS W rzeczywistości wyglądasz o 15 lat mlodziej. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tommi

mamy niby specjalite od klinkieru naprzeciwko naszej dzialki

jezeli bedziesz zainteresowany, to zapraszam do nas na plac budowy

i zaprowadzimy, :lol: ogladniesz sobie pana 8) :wink: :p :p

i zdecydujesz czy go chcesz

niewiemy jak robil i co zrobil ale jest na miejscu :p , staral sie u nas ogrodzenie stawiac ale finansowo narazie sobie darujemy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...