Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa nadarzyńsko - grodziska


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 18,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Cześć Victoria,

 

Naprawdę współczuje... :( Mojemu sąsiadowi jak się budował skubneli kabelki tylko z piwnicy - zysk dla nich prawie żadny - a kłopotów i kosztów dla Sasiada sporo.

Mi swego czasu podczas budowy - a w zasadzie krótkiej przerwy, którą miałem - obrobili całą erbetkę :( :evil: A cwani byli, bo otworzyli sobie skrzynkę przyłączeniową w ogrodzeniu i po chamsku prąd wyłączyli - co by ich nie pokopało :evil:

Teraz już mam skrzynkę zamkniętą na kłódkę - no i kłopot ma inkasent - bo nie może zczytać stanu licznika. Jedyna niedogodność dla mnie, że co jakiś czas muszę dzwonić do elektrowni co by podać stan licznika.

 

pozdr.

Tommi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bogus poprosze o te namiary napewno sie przydadza

tak rozdzielnie zostawili, tam niemogli sie dostac bo pies by ich zagryzl :lol: :D 8) , calesczescie ze psini nic niezrobili ale byl dzielny :o tam niedopuscil 8) , choc z drudiej strony zaluje ze sie jakos niewydostali im dupy nieobrobil, tylko mysle ze jabym miala wieksze nieprzyjemnosci z tego powodu :-? , druga taka paskuda juz mi rosnie, na wet na rodzinke Tommiego warczala niebyla zbyt zadowolona ze ktos obcy wchodzi na teren a ma dopiero 5miesiecy, mam nadzieje ze bedzie w przyszlosci doskonale pilnowac swojego terenu :p , jest sliczna sunia wiec napewno bedziemy chcieli miec szczeniaczki, maz stwierdzil ze niebedziemy zwirzaczkow styrylizowac :p :p bardzo sie z tego powodu cieszymy(tzn ja i dzieci - bo beda sczeniaki)

 

ja alarmy i te inne rzeczy planuje, wszystko mialalm pozakladane tzn druty po tynkach mialo byc wszystko montowane :cry: :cry: :cry:

teraz niemam nawet do czego montowac :evil: :evil: :evil: :evil:

 

dlatego bedzie teraz robione tak , drut rozkladany na cieplo zaraz tynk, drut tynk itd potem zaraz wylewki, i normalnie zaciukam wszystko co mi wlezie na posesjae

co do stwierdzenia ze jak raz byli to beda przylazic :evil: :evil: :evil: to wiem, zasada dobry teren bo bylem niezlapali wiec ide jeszcze raz :evil:

zwierzaki beda w domu a najwieklszy wiercipieta to oczywiscie maz :oops: :p lazi po nocy i czekolady szuka, wiec czujki na ruch wlaczane w nocy raczej odpadaja, na temp tez, porostu lekki sen i juz, a ja jak pdam wieczorem to rano sie dopiero budze :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

za projekt zapłacisz od 500 zł w górę

koszty przebudowy zależą od stopnia jej skomplikowania ale na pewno x tys zł :cry:

ale...

sprawdź w Grodzisku bo moze okazać sie ze nie musisz nic robić bo Twoją działkę "wyłączyli" z obszaru terenów zmeliorowanych.

 

W spółce wodnej w nadarzynie dowiedziałem się że przed przebudową melioracji należy sprawdzic czy odcinek poniżej Twojej działki jest drożny, jeśli nie to wstrzymujesz przebudowę aż do usunięcia "usterki" czyli czasami w nieskończoność, on tylko cos tam podpisują zeby mozna było "zakończyć" budowę.

JAk bedziesz robiła projekt przebudowy to sprawdź czy nie można włączyć do niego odwodnienie działki.

powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Victoria,

 

Zastanów się może, czy nie chcesz alarmu obwodowego, to znaczy we wszystkich oknach i drzwiach wejściowych oraz bramie garażowej. Bazuje to na kontaktronach oraz czujnikach inercyjnuch lub/i zbicia szyby - Zbych jest mega Specjalistą w alarmach więc może powiedzieć więcej. Da to swobodę Twojemu Mężowi jak i wszystkim domownikom i zwierzętom swobodne poruszanie się po domu w nocy - i łatwy dostęp do czekolady ;) :D

 

Dzięki Zbych za dobry pomysł i wykonanie !! :)

 

pozdr.

Tommi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Victoria współczuję :(:(:(:(

takich drani jest pełno

koniecznie załóż alarm, chociaz on niczego Ci nie gwarantuje, monitoring również

trenuję to od roku i jest tak sobie

czasem coś ginie albo poprostu znika

ostatnio obrobili mnie z kabla i paru innych rzeczy

monitoring to pic na wodę

odstrasza trochę drobnych złodziejaszków ale nic poza tym :(

trzymaj się dzielnie

powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Victoria,

 

Zastanów się może, czy nie chcesz alarmu obwodowego, to znaczy we wszystkich oknach i drzwiach wejściowych oraz bramie garażowej. Bazuje to na kontaktronach oraz czujnikach inercyjnuch lub/i zbicia szyby - Zbych jest mega Specjalistą w alarmach więc może powiedzieć więcej. Da to swobodę Twojemu Mężowi jak i wszystkim domownikom i zwierzętom swobodne poruszanie się po domu w nocy - i łatwy dostęp do czekolady ;) :D

 

Dzięki Zbych za dobry pomysł i wykonanie !! :)

 

pozdr.

Tommi

Bardzo dziękuję za dobre słowo :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Victoria współczuję :(:(:(:(

takich drani jest pełno

koniecznie załóż alarm, chociaz on niczego Ci nie gwarantuje, monitoring również

trenuję to od roku i jest tak sobie

czasem coś ginie albo poprostu znika

ostatnio obrobili mnie z kabla i paru innych rzeczy

monitoring to pic na wodę

odstrasza trochę drobnych złodziejaszków ale nic poza tym :(

trzymaj się dzielnie

powodzenia

Iza, owszem, u Ciebie jest tak, jak napisałaś, ale zapomniałaś dodać, że do tej pory miałaś stan surowy otwarty. Więc byle łachudra mogła wejść do domu i mimo wyjącego alarmu bez problemu ukraść coś zanim przyjedzie patrol. Przy zamontowanych czujkach zewnętrznych i stałych kłopotach z nimi (nagminne fałszywe alarmy) patrol też się specjalnie nie spieszył do entego alarmu, więc złodziej miał więcej czasu.

Owszem, obrobili Cię z kabla, ale wolno leżącego, ale nie zciągnęli zamontowanej instalacji, bo nie mieli by na to czasu (przy wyjacym alarmie i patrolu w drodze).

Na takim przykładzie nie można generalizować, że alarmy i monitoring, to pic na wodę.

Owszem, żaden system alarmowy i monitoring się nie sprawdzi, jeśli brakuje zabezpieczeń mechanicznych, które powstrzymają złodzieja, zanim przyjedzie patrol interwencyjny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam takie pytanie. Moja działka jest częściowo zmeliorowana i w związku z tym muszę zrobić projekt przebudowy i przebudowę urządzeń drenarskich. Nie wiecie może jakie są koszty wykonania takiego projektu i przebudowy?

 

Pozdrawiam :)

 

Mój kumpel, utopił w takim temacie (przeprojektowanie i przebudowa 2 nitek) 5 tyś zł. i jedyne co było po tym widać to zruszona ziemia :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tom17, Senser:

 

Dzięki za informacje, choć nie są pocieszające... Pocieszyła mnie natomiast pani architekt. Wg niej na mojej działce jest jakaś końcówka tych urządzeń i możliwe, że wystarczy ich odłączenie czy zatkanie, bez jakiejkolwiek przebudowy. Będzie się kontaktować z osobą z zakładu melioracji w Grodzisku i wtedy mam nadzieję dowiem się na czym stoję (a właściwie na czym ma stanąć mój domek :) ).

 

Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to od piatku zczynamy tynkowac :lol:

tylko niewiem na jaki kolor :roll:

no naspokojnie moge polecic ekipe ktora robi u mnie

tylko niewiem czy maja czas, a cene podaja nastepnym coraz wyzsze 8)

i wiecie co bez zajakniecia iwestorzy przyklepuja

jak tak dalej bedzie to jescze wtym tygodniu uslysze ze cena u klienta to tylko bagatela 30zl i klient zadowolony

 

Izat a jak u Ciebie

okna wstawione???????? zadowolona jestes, bedziesz robic kolderke :p i tynki w tym roku???

 

swider bb.dziekuje za namiary

 

czekam :D czekam i bardzo mi zalezy na te namiary na wylewki i tynki

dzieki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hyh pani w starostwie się uparła, że muszę mieć budowlany projekt szamba nawet, jeśli nie będę go sama wylewać, a kupować gotowe od producenta... Moja pani architekt dysponuje projektem takiego wylewanego szamba... myślicie, że mogłabym go dołączyć, a potem sobie i tak wkopać gotowe? Czy lepiej jednak od razu kupić projekt gotowego? A w ogóle to mam taką cichą nadzieję, że zanim będę to szambo kopać to może już kanalizację doprowadza...:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...