Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa nadarzyńsko - grodziska


Recommended Posts

Zygor,

ja nie eksponuję cegly we wnętrzu. Cegla będzie po prostu materiałem użytym do wymurowania obudowy kominka.

Oczywiście jak skończą (albo chociaż zaczną :) ) służę zdjęciami.

 

Dziś dowiedziałem się, że granit który wybraliśmy jest za kruchy - kamieniarze nie podejmują się pociąć go na zadany wymiar... A tymczasem wprowadzamy się za 10 dni. :-?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 18,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Witam troche sie dołącze do dyskusji na temat kominka, który

posiadam kominek z cegły klinkierowej (mozna dokopac sie na zdjeciach) i tak:

1) cegła jest takim materiałem, który ma ograniczone mozliwości kształtowania kształtu (wielkość, kwardość, ciężar, jednak duze gabaryty calego kominka itd) To samo dotyczy kominków z cegły klinkierowej jak również kominków z elewacją.w przypadku kominka płyta g/k daje wieksze mozliwości pozyskania wymarzonej bryły kominka. (Uwaga komniki kaflowe robi sie z cegły płyta g/k odpada). Cegła nadaje sie raczej do kominków o kształcie klasycznymh :wink:

2) Atutem kominków z cegły jest akumulacyjność, ale kominki są urządzeniami konwekcynymi i w mim przypadku wkład tarnawa rozgrzewa tylko 2 rzędy cegieł na górze oraz sam wazy ok 200 kg. Z resztą szybkość emitowania ciepła w urządzeniu stałopalnym ma wpływ na sprawność wiec nie ma co sie dziwić. Tak że jezeli ZYGMOR myslisz o piecu-kominku to wklad sobie daruj. Wydaje mi sie że dobrym pomysłem byłby duży piec kaflowy (typu "śląski") z dużymi żeliwnymi drzwiczkami. Zalety sa takie,że podczs palenia (ok2-3) godzin masz kominek z otwartym ogniem. Później zamykasz dzrzwiczki i piec nabiera temperatury. W dobrze wykonanym piecu mozesz spalić wszystko lącznie z węglem kamiennym i wtedy piec gwarantuje ci ciepło przez 24 godziny.

3) co do obudowy kominka z g/k HUBERT to nie wiem czy złączenia płyt sie nie pokroją przy takich wachaniach temperatur. Wydaje mi sie że to zależy troche od wkładu. Przy marketowych kasetach i tak wszystko idzie w komin wiec nie ma co sie przejmowac, ale mojej tarnawy bym tym nie obudował bo jak na początku napaliłem odpadami z paneli to wkład sie zagrzał do czerwonosci :oops: , wtedy w plycie g/k własnie to k lubi zrzółknąć :cry:. I tu jest ta róznica w paleniu bo nie możesz dac do dechy zebynie uszkodzic kominka i nie wiem czy można go zostawic w tym wypadku bez dozoru podczas palenia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gawel, w sumie o tym akurat nie pomyślałem...

Ale w moim przypadku jest jeszcze inny temat...ja mam płaszcz...więc o zjawisku pieca rozgrzanego do czerwoności nie mam co marzyć...więc u mnie gk jak znalazł ??

 

 

A to fakt moja siostra tak ma i kominek robiony na wzór skandynawski z wstawkami kaflowymi (kratki, winkle obramowania) wugląda ciekawie ona ma z tego cuw i 500 l buforowy zbiornik :o i 10 pomp :D ale jakos to działa.... ale używa go caly rok dla cuw głównie i ma ją prktycznie za darmo ale w salonie ma kotłownie :evil: Cóz jak to w życiu cos za cos :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj jak ja nie lubię tego określenia...kotłownia w salonie...

Wg. w takim wypadku każdy kto ma kominek w salonie ten ma kotłownie w salonie, różnica w skali ale zjawisko to samo...

 

Absolutnie nie nie można generalizowac to zależy od tego jak często sie pali i w jaki sposób. Moja siostra pali dzien w dzien wszystko :-? łącznie ze smieciami :oops: . Stąd to skojażenie no i trochejej sie ukopcilo. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też palę dzień w dzień, tylko w sezonie i nie wszystkim.

Bo widzisz...z tą "kotłownią" to jest tak...

Że jak ktoś pali "od tak sobie", albo nie ma kominka podpiętego pod CO, albo pali nawet dzień w dzień, ma gaz i czasem słono płaci.... to nie jest kotłownia...

Ale jak ktoś pali bo musi, chce, ma płaszcz, oszczędza to już wtedy jest kotłownia....jakbyś się tak temu zjawisku przyjrzał to byś pewnie te same spostrzeżenia miał (chodzi mi o dywagacje na forum nt. "kotłownia w salonie"). Wiesz...to tak jak ze szklanką w połowie pustą...dla innego jest w połowie pełna :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nieważne aby wszystko dzialalo. Ja własnie siedze w domu sałna paliłem w kominku pierwszy raz po ostatniej wiośnie. Fajnie. :D

Witaj Piotrze, mam do Ciebie pytanie. Jak sie mieszka w Ruścu i czy ziemia nie jest zbyt mokra? Bylismy tam w sobote, znaleźlismy działeczkę bardzo nam sie podoba, w okolicy ulicy Środkowej, ale sa tam jakieś rowy. Poza tym jest tez jakaś firma spedycyjna w stronę trasy Katowicikej i zastanawiam sie czy czasem w ciągu dnia niema tam hałasu tirów. będę wdzieczna za odpowiedz :)

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć Świder.

Ja rozmawiałem telefonicznie z dwoma wykonawcami. Jeden z Grodziska, miał wpaść ale z góry zastrzegał się, że trudno u niego z terminami, bo jeden z pracowników złamał rękę. Więc tego chyba sobie daruję, bo nie przyjechał na wizje lokalną.

Na jutro jestem umówiony z gościem z Mszczonowa. Jest z polecenia znajomego, któremu również będzie robił kominek.

Jakby się nie sprawdził to chętnie skorzystam z namiaru na Twego wykonawcę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, uporczywie poszukuję działki do kupienia w OPYPACH koło grodziska. Strasznie nam się tam podoba z żoną i chcialibyśmy tam zamieszkać. Będę wdzięczny za kontakt, lub jakąkolwiek informację na w/w temat. Pozdrawiam Marcin. GG:6328851, mal: [email protected] , telefon po uprzednim kontakcie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam :)

 

Serwus,

Ja buduję niedaleko gawla, dokładniej przy transformatorze na Bajecznej ale na Żwirowej mieszka murarz który stawiał ściany mojego domu :D

Czesc, a czy kupowałes moze działke przez agencje w Nadarzynie? przez Środkową ulicę przebiega ul. Cicha i wzdłuz niej są działki do kupienia. Podobno wszystkie te działki ma jeden własciciel zarówno te przy Cichej jak i Srodkowej.

będę wdzięczna za odpowiedz

Asia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość ~AS~

Witam,

 

a ja z kolei poszukuję taniego i bezkonfliktowego :wink: kominiarza z okolic Grodziska w celu wystawienia zaświadczenia do odbioru budynku?

 

 

Piszę na tym forum po raz pierwszy, więc serdecznie witam i pozdrawiam wszystkich budujących i tych już mieszkających "u siebie". Szczególne pozdrowienia dla moich sąsiadów z Musuł i okolic, zwłaszcza dla Sensera (ładny domek i fajna dokumentacja foto), jako że miszka najbliżej mnie :)

 

 

Andrzej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

 

No to i mnie pech dopadł. Wystawiła mnie ekipa od ogrodzenia :evil: Mieli dzisiaj zacząć, już była umówiona koparka na rozwalenie starego ogrodzenia, zamówiona stal.... A dzisiaj to nie mogłem się dodzwonić, jak już się udało, to telefon odbrała chyba córka oświadczając ze stoickim spokojem, iż tato musiał pilnie wyjechać na 3 tygodnie! Na pytanie, gdzie - usłyszałem odpowiedź, iż do Berlina :evil: To całe szczęscie, że wcześniej koparka nie rozwaliła mi ogrodzenia starego, bo nie miała wolnych terminów. Ale tak naprawdę większy problem ma mój kolega na działce tuż obok - u niego mięli budować dom, u mnie tylko ogrodzenie. Był umówiony na sobotę z majstrem, majster nie przyjechał bo zaniemógł - a w poniedziałek taka "niespodzianka" :evil: Ma już dół wykpany pod piwnicę... No szok po prostu!!!

A tak swoją drogą to może to już zaczyna być standardem - takie robienie w balona przez ekipy?? Już sam nie wiem...

 

Stąd też gorąca prośba - jakby ktoś z Was miał namiary na solidną ekipę która ma jeszcze wolne terminy na teraz (wiem, że to chyba już mission impossible) aby postawić domek (moje ogrodzenie to tak przy okazji) to będę bardzo wdzięczny za namiar.

 

Niniejszym dołączyłem do "klubu ludzi wystawionych przez ekipę budowlaną" :(

 

pozdrawiam

Tommi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość ~AS~
AS!!!

A gdzie ty mieszkasz/będziesz mieszkał/budujesz się??

No kurcze...no to faktycznie blisko :-)

 

Buduję się, to znaczy ja już mieszkam od miesiąca i się wykańczam :wink: a rodzina mam nadzieję, że dołączy do mnie w ciągu miesiąca. W przyszłym tygodniu chcę złożyć zawiadomienie o zakończeniu robót budowlanych.

 

A gdzie... hmmm... :) Jak wyjedziesz od siebie z bramy w lewo na asfalt, po ok. 300m w prawo i potem tą drogą około kilometra.

 

 

Kominiarz: 601 341 997

 

Dzięki. A nie wiesz ile może kosztować wystawienie takiego kwitu do odbioru budynku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nieważne aby wszystko dzialalo. Ja własnie siedze w domu sałna paliłem w kominku pierwszy raz po ostatniej wiośnie. Fajnie. :D

Witaj Piotrze, mam do Ciebie pytanie. Jak sie mieszka w Ruścu i czy ziemia nie jest zbyt mokra? Bylismy tam w sobote, znaleźlismy działeczkę bardzo nam sie podoba, w okolicy ulicy Środkowej, ale sa tam jakieś rowy. Poza tym jest tez jakaś firma spedycyjna w stronę trasy Katowicikej i zastanawiam sie czy czasem w ciągu dnia niema tam hałasu tirów. będę wdzieczna za odpowiedz :)

pozdrawiam

 

 

Witam potencjalnych sąsiadów :D !

 

Ja mieszkam juz 3 lata na środkowej i jest bardzo fajnie na prawde. Cisza i spokój. Co do poziomu wód gruntowych to faktycznie jest to loteria i generalnie ich poziom jest raczej wysoki. Nie wyklucza to jednak budowy domu po prostu trzeba sie posadowic z domem płyciej i podwyższyc działke. Nie ma zasady niektóre działki na wzgórkach mają wode bardzo płytko niektóre choc nizej polozone są do zniesienia. Rów melioracyjny to jest w zasadzie 1 i specjalnie bym sie nim nie przejmował. :wink: . Na naszym terenie jest stara melioracja z drenów ceramicznych z 1972 roku ale juz raczej nie działa. Te hale które widać to baza spedycyjna Shenker i żadne hałasy z tamtąd nie dochodzą, w przeciwienstwie do trasy katowickiej przy bardzo dużym nateżeniu ruchu szczególnie latem zdaza sie słyszec szum tirów lub karetek pogotowia jak jest wypadek, ale nie jest to uciążliwe. Jak byscie mieli jakies pytania to służe uprzejmie ruwniez w realu :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam :)

 

Serwus,

Ja buduję niedaleko gawla, dokładniej przy transformatorze na Bajecznej ale na Żwirowej mieszka murarz który stawiał ściany mojego domu :D

Czesc, a czy kupowałes moze działke przez agencje w Nadarzynie? przez Środkową ulicę przebiega ul. Cicha i wzdłuz niej są działki do kupienia. Podobno wszystkie te działki ma jeden własciciel zarówno te przy Cichej jak i Srodkowej.

będę wdzięczna za odpowiedz

Asia

 

 

Czesc jeszcze raz :D :D

 

Faktycznie te dzialki o których mówisz należa do rodziny Przewlockich i są sprzedawane przez ich agencje w Nadarzynie.

 

PS. czy te dzialki maja skrzynki elektryczne??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...