Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa nadarzyńsko - grodziska


Recommended Posts

Gość ~AS~
Nie wiem po co ci "układy" w Żabiej Woli, skoro pozwolenie uzyskujesz i tak w starostwie...i to grodziskim...

Uwierz mi, nie potrzebne ci w tym względize żadne układy!!

No chyba, że teraz z tym nowym czubem z powiatowej architektury...

 

Raczej się nie zmieniło. Jeżeli dokumenty są w porządku od strony formalnej, to nie słyszałem o jakichś problemach. Natomiast różnie bywa przy odbiorach budynku, ale wtedy mamy już do czynienia z Powiatowym Inspektoratem Nadzoru Budowlanego, a nie z Wydziałem Architektury Starostwa.

 

p.s. z rozmowy z sąsiadem wywnioskowałem, że można teraz składać wniosek o pozwolenie na budowę w Gminie, a oni to przesyłają do Architektury w Starostwie, ale ta informacja nie jest pewna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 18,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

super, dzięki za namiary, szukam kogoś z tamtych okolic ponieważ podobno mają jakies tam układziki oraz rozeznanie co do warunków zabudowy i łatwiej sie z kims takim współpracuje. Potrzebuję tylko adaptację i ew, przesunięcie jedej scianki działowej więc bezproblemowo. Pozdrawiam...

 

nie potrzebujesz zadnych układów, jak dokumenty sa ok to bez problemu dostajesz pozwolenie na budowe, czasy układów to juz chyba się skonczyły, my tez bedziemy sie budowac w gminie Zabia Wola, projekt zagospodarowania działki i adaptację projektu gotowego robi nam architekt, która pracowała w Starostwie w Grodzisku, zreszta biuro ma na przeciwko Starostwa na ul. Kosciuszki, Pani nazywa sie Teresa Firlej, tel 511067985, za kompletny wniosek o pozwolenie bierze okolo 1 tys pln pod warunkiem,ze zmiany w projekcie są kosmetyczne. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej się nie zmieniło. Jeżeli dokumenty są w porządku od strony formalnej, to nie słyszałem o jakichś problemach.

 

Oj, raczej się zmieniło...o problemach słyszałem, zresztą sprawa wzmiankowo była tu u nas też poruszana...

Zmieniła się obsada tego urzędu ostatnio.....

 

Ten "kłopotliwy" pan przeniósł się poność z Inspektoratu, właśnie do Architektury....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

śledze wasze forum od pewnego czsu,ponieważ nie znam tych okolic a kupiłam dom w żyrardowie bardzo chcę się przyłączyc do waszej grupy bo wasze miejscowości znam z nazwy.bardzo będe wdzieczna na namiary jakiegoś kierownika czy inspektora budowy :D dom mam w stanie surowym

No to masz co najmniej jednego sąsiada na tym forum :-)

Bard13, oni są jeszcze ciutek za Żyrardowem (ale tam już wizy są potrzebne :-) :lol: )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość ~AS~
A u was??

 

U nas to samo. Znaczy się, jeszcze nic nie odbiera, właśnie się rozglądam :roll: Do niedawna jeździł jeszcze Hetman, ale zawężają rejon i już nie jeżdżą. Szkoda, że Aminex u nas nie odbiera, bo było by najtaniej i pro ekologicznie 8) Chociaż dzisiaj jak do nich dzwoniłem, to kobitka powiedziała, że planują rozszerzyć rejon w naszym kierunku :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie potrzebujesz zadnych układów, jak dokumenty sa ok to bez problemu dostajesz pozwolenie na budowe, czasy układów to juz chyba się skonczyły, my tez bedziemy sie budowac w gminie Zabia Wola, projekt zagospodarowania działki i adaptację projektu gotowego robi nam architekt, która pracowała w Starostwie w Grodzisku, zreszta biuro ma na przeciwko Starostwa na ul. Kosciuszki, Pani nazywa sie Teresa Firlej, tel 511067985, za kompletny wniosek o pozwolenie bierze okolo 1 tys pln pod warunkiem,ze zmiany w projekcie są kosmetyczne. Pozdrawiam

 

Wszystko rozumiem, tak czy tak czy z układami czy bez to i tak nie mam żadnego projektanta, no mogę wziąć z muratora ale jak tak to wolę kogoś stamtąd. Kiedyś przed 5-cioma laty tamta gmina podlegała pod Żyrardów, znajomy kupił projekt udał sie z nim do starostwa w Żyradowie i tam sie domówił z architektem co mu zrobił adaptację, chciałam zrobić to samo w Grodzisku ale mi odmówiono :( , dlatego szukam kogoś tutaj. Skontaktuję się z w/w panią niebawem i domówię jak z terminami, zależy mi właśnie na kompletowaniu dokumentów ponieważ nie bardzo mam czas ze względu na pracę.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zależy mi właśnie na kompletowaniu dokumentów ponieważ nie bardzo mam czas ze względu na pracę.

Pozdrawiam

 

Oj, przy budowie nauczysz się go znajdować.... a jak na dokumenty nie masz czasu...to jak ty dom postawisz??

 

no właśnie, ja też już czuję, że przyszły rok będzie bardzo ciężki, juz jestem wykończona godzeniem pracy w W-wie z dojazdami do Mszczonowa,Grodziska,Żyrardowa i ....td. Choć wydaje mi się , że doglądanie budowy będzie przyjemniejsze niż ta niekończąca się wędrówka po urzędach.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Oj, przy budowie nauczysz się go znajdować.... a jak na dokumenty nie masz czasu...to jak ty dom postawisz??

 

bez przesady, tam gdzie mogę zapłacic troche więcej i mieć pewność,ze nie będą mnie co chwila wzywać, żeby coś tam donieść to wolę nie przeginać w pracy i komuś to powierzyć a zwalnianie sie i urlopy pozostawić na kontrolowanie budowy i pomoc w wykańczaniu domu i jak już koleżanka wyżej napisała to jest przyjemniejsze niż szarpanie się z urzędnikami...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daj ci Bug, żebyś zbudował swój dom tak jak sobie zakładasz...

Moje doświadczenia są takie, że po prostu trzeba i tak i tak tego dopilnować samemu...nie non stop, ale trzeba, nawet z najlepszą ekipą...

Dlaczego??

 

Dostajesz telefon:

"Panie Jacku, jak mam przybić tą płytę do tej krokwi co idzie przy winklu od dołu czy z boku??"

 

Ale z tyłu??

 

"Zależy gdzie się stoi, jak ta brama...."

 

Ale z prawej czy z lewej??

 

"No z lewej ale jak stoje tyłem..."

 

No dobra a o co chodzi??

 

Itd.... :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...