Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa nadarzyńsko - grodziska


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 18,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

No, muszę się Wam pochwalić, że mieszkamy na ul. Wiosennej. Rada Gminy na ostatnim posiedzeniu rozpatrzyła nasze propozycje i wybrała właśnie tę nazwę. Propozycje były następujące:

1. Kwiatu Paproci,

2. Wiosenna

3. Poziomkowa,

4. Szczęśliwa

 

 

Bardzo ładna nazwa i oryginalnie. Inne tez fajne: aleja Spacerowa, Iglasta. Ja niestety będę mieszkała na mniej wdzięcznej ulicy: Potockiego. Na dodatek nie wiem którego :) Ale okolica malownicza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też się pochwalę. zamieszkam przy Al. Marylskiego w Książenicach.

Do mojego domu wjechali górale i mam nadzieję, że teraz wszystko pójdzie szybciej. Cieszę się że zamieszkam niedługo wśród zieleni i tak blisko lasu. Pozdrawiam serdecznie wszystkich w grupie gordzisko-nadarzyńskiej a szczególnie moich sąsiadów z osiedla agri-rol. M

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę że wszyscy pracowicie budują i forum nam spada na dół strony. No to spróbuję je podnieść :wink:

 

Pytania, może ktoś zna odpowiedzi:

1) czy w gminie jest jakieś zbiorcze zestawienie nazw ulic, bo nie wiem przy jakiej będę mieszkał :oops:

2) jakie są możliwości załatwienie telefonu stacjonarnego w naszej okolicy? tylko TPSA czy może jest też Netia albo inny operator?

3) jakie są możliwości uzyskania stałego połączenia do Internetu?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bogus, nie kojarze w jakim miejscu będziesz mieszkał.

Ale w każdym bądź razie, w całym powiecie Grodziskim zapomnij o Internecie (poza Blokami GSM), jedyne rozwiązanie na dzień dzisiejszy to stety/niestety Neostrada. Operator też tylko TP. Natomiast jeśli chodzi o możliwość podłączenia to wszystko jest uzależnione od twojego indywidualnego przypadku, tzn. czy jesteś daleko od linii, a jeśli daleko to czy będziesz się sam podłączał czy może ktoś jeszcze z tobą??

Trudno mi tu wnioskować, bo nie znam sytuacji ale pewnie od pół roku w górę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też się pochwalę. zamieszkam przy Al. Marylskiego w Książenicach.

Do mojego domu wjechali górale i mam nadzieję, że teraz wszystko pójdzie szybciej. Cieszę się że zamieszkam niedługo wśród zieleni i tak blisko lasu. Pozdrawiam serdecznie wszystkich w grupie gordzisko-nadarzyńskiej a szczególnie moich sąsiadów z osiedla agri-rol. M

 

A nasza ulica ma sie podobno nazywac Aleja Spacerowa. Tak mi powiedzial sasiad, ktorego poznalam 2 tyg. temu.

 

Chyba jednak zaczniemy sie budowac w tym roku Monika, to takie postanowienie nowounijne:-) Nie moge patrzec jak tam jest ladnie i odsuwac w czasie decyzje o budowie. Lepiej szybciej zaczac. Przynajmniej juz za rok Hanka bedzie mogla biegac po lesie:-)

Pozdrawiam

Agata

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Joskul. Kolo Was biegnie linia telefoniczna, tak więc chyba nie powinno być problemów z telefonem i stałym łączem. Takie osiedle.. :D U mnie telefon jest w drodze.

 

Mam dobre wieści, chyba zaczniemy budowę w wakacje/jesienią. :D :D :D Zaczynam więc szukać ekipy. Czy polecacie swoje? Murarzy, cieślę, dekarza. Marzek daj, proszę, namiary na pana Modzelewskiego. Nadal masz o nim dobrą opinię? Widziałam,że polecasz też pana Miłoszewskiego. Dach nadal w porządku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Agasza, popieram Twoją decyzję. Tam jest tak pięknie, że chętnie zamieszkałabym juz dziś, choćby na betonie. Byliśmy wczoraj na budowie, cieszyliśmy się jak dzieci z powodu tynków na poddaszu. Owszem bywają chwile zwątpienia, stresu i niepokoju ale budowa własnego domu to cudowne doświadczenie i więcej w nim na pewno radości i nadziei niż negatywnych uczuć. Pozdrawiam bardzo serdecznie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zadzwoniłem do TPSA i zgłosiłem zamówienie na linię. Do końca czerwca kosztuje to 1,22 zł. Mają 30 dni na zbadanie warunków technicznych (możliwości przyłącza). Gdyby okazały się dobre to do podpisania umowy wystarcza tytuł prawny do działki (dom może być jak w moim przypadku jeszcze nie odebrany).

 

Zobaczymy jak to przebiegnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Joskul. Kolo Was biegnie linia telefoniczna, tak więc chyba nie powinno być problemów z telefonem i stałym łączem. Takie osiedle.. :D U mnie telefon jest w drodze.

 

Obok mnie też biegnie linia telefoniczna (30m od mojej działki). Kilka lat temu mówili mi, że mają tylko kłopoty z centralą. Po jakimś czasie trochę się poprawiło i powiedzieli, że w ramach promocji mogę kupić ma razie telefon radiowy a za kilka miesięcy podłączą mi stałe połączenie. Kupiłem radiowy wierząc, że za kilka miesięcy będę miał lepsze łącze. Po kilku miesiącach zachodzę do telekomunikacji i dostaje informację - nie tam oni nie podłączają do sieci przewodowej i w ogóle nie ma (miła pani) pojęcia, kto mógł mi obiecać takie połączenie. Ponieważ leżało już tam moje podanie o podłączenie - obiecała wysłać ekipę by sprawdzić możliwość przyłączenia. Oczywiście wynik inspekcji był oczywisty - brak jakichkolwiek możliwości na podłączenie...

I pozostaje mi korzystanie z telefonu radiowego... z którego jak w starych centertelach - połączyć się można, ale rozmawiać rzadko. Inaczej mówiąc - za połączenie płacisz zawsze, a rozmawiasz albo z rozmówcą albo ze słuchawką (niezawodną decyzję w tej sprawie podejmuje "mój domowy telefon")

Sprawą nie przejmuję się bo są komórki. Tylko internet mógłby się przydać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam dobre wieści, chyba zaczniemy budowę w wakacje/jesienią. :D :D :D

Super! :D

 

Odnośnie ekip: u mnie chyba wszystko było niestandardowe (fundament - płytowy, mury - szalunek tracony i więźba - prefabrykowana). Wiec swoich wykonawców nie za bardzo mogę Ci polecić bo rozumiem że budujesz w technologii tradycyjnej (zresztą bardzo słusznie).

 

Ale ostatnio ekipa która mi ocieplała poddasze patrzyła z rozrzewnieniem na postępy na sąsiedniej budowie. Padały zdania: "Jak my byśmy tak murowali to majster by nas na zbity pysk wywalił i na jedzenie byśmy nie zarobili". Chodziło nie o jakość budowy, ale o jej szybkość - bardzo niewielką wg moich gości zwłaszcza w zestawieniu z użytym materiałem (pustaki). Moje stwierdzenie że 3 tyg. na postawienie murów parteru to nie jest dużo zostało przyjęte śmiechem. W/g nich 3 tyg, przy dobrej organizacji powinno wystarczyć na zrobienie murów, zalanie stropu i postawienie więźby. Ponieważ wiedzą że roboty dla murarzy u mnie już nie ma, nie widzę powodu dla którego mieliby koloryzować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

I pozostaje mi korzystanie z telefonu radiowego... z którego jak w starych centertelach - połączyć się można, ale rozmawiać rzadko. Inaczej mówiąc - za połączenie płacisz zawsze, a rozmawiasz albo z rozmówcą albo ze słuchawką (niezawodną decyzję w tej sprawie podejmuje "mój domowy telefon")

Sprawą nie przejmuję się bo są komórki. Tylko internet mógłby się przydać.

 

Coś tu jest nie tak z tym Twoim telefonem, bo ja juz cztery lata korzystam z radiowego i raczej jest OK. Internet tez mam, bo w telefonach radiowych masz od razu wbudowany modem. Fakt, że strasznie wolny ten modem, ale ostatnio dowiedzieliśmy się, że są modemy do anten satelitarnych i jakos przez satelitę się łączysz - wtedy jest szybciej. Szkoda tylko,że stałe łącze nie jest dostępne.

 

Senser, ale sie uparłeś na Bogusia :) Dowiedziałam się ostatnio,że część materiałów na pewno można kupić bez faktury, ale nie wszystkie, właśnie bloczki, mat. na stropy.

 

Bogus, u nas telefon był gdy tynkowali wnętrza. Dom odebrano 4 lata później :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W niedziele w nocy zostawiłem drzwi na taras rozszczelnione (nie uchylone tylko właśnie rozszczelnione). Przyjeżdżając w poniedziałek wieczorem stwierdziłem że włamano się poprzez nie i mnie okradziono.

 

Skradziono:

1) pralkę - Electrolux, zmywarkę - Simens, kuchenkę elektryczną do zabudowy - Amica : wszystko nowe, jeszcze nie rozpakowane, czekające na instalację

2) zlew z kranem - też jeszcze nie zainstalowany

3) skrzynkę składaną z różnymi rzeczami do samochodu np. linka holownicza oraz np. kompletem wierteł

4) skrzynkę narzędziową z kluczami, kombinerkami, śrubokrętami, miernikiem elektrycznym itp.

5) elektronarzędzia: wiertarkę, wyrzynarkę, hebel, frez górnowrzecionowy, szlifierkę oscylacyjną, szlifierkę kątową, walizkę z młotowiertarką i kompletem wierteł i dłut, walizeczkę z wkrętarko-wiertarką akumulatorową, piłę tarczową ręczną, piłę tarczową stołową.

6) trochę innych drobiazgów np. okucia, niezamontowane włączniki elektryczne.

 

Narzędzia kompletowałem kilka lat, były różnych firm, może nie najlepszych, ale wszystkie były sprawne i kosztowały mniej więcej tyle co skradzione sprzęty AGD.

 

Łączna wartość strat ok. 10 000 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Agasza,

jak najbardziej popieram decyzję. Im więcej sąsiadów tym lepiej ;-)

W razie potrzeby służę pomocą sąsiedzką - walcie do mnie śmiało...

 

PS. I jak, dogdaliście się z moim wykonawcą w sprawie płotu?

 

darek

 

Moj maz sie z nim dogadywal. Omowili wszystkie szczegoly, wymierzyli i teraz Pawel czeka na konkretne info od goscia. Potem pojechalismy do biura Agrirolu pogadac z p. Romanem i jak wrocilismy juz cie nie bylo :(

 

Natomiast w niedziele zrobilismy lepsza rzecz - wyznaczylismy sobie palikami rzut domu! Ha, wyglada niezle i bardzo mobilizuje do pracy.

 

W kolejny weekend tez sie zjawimy.

Do zobaczenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...