Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa nadarzyńsko - grodziska


Recommended Posts

Natomiast w niedziele zrobilismy lepsza rzecz - wyznaczylismy sobie palikami rzut domu! Ha, wyglada niezle i bardzo mobilizuje do pracy.

 

do dziś pamietam doskonale ten moment, choć było to 3 lata temu - własnoręczne wytyczenie budynku palikami i chodzenie po pokojach porośniętych trawą. Pamiętam jak zadawaliśmy sobie pytanie: jak to będzie gdy będą już stały mury? Dziś pytamu się: jak to było, gdy była tu trawa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 18,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

W niedziele w nocy zostawiłem drzwi na taras rozszczelnione (nie uchylone tylko właśnie rozszczelnione). Przyjeżdżając w poniedziałek wieczorem stwierdziłem że włamano się poprzez nie i mnie okradziono.

 

_bogus_,

bardzo mi przykro, takie rzeczy potrafia człowieka załamać bo czuje się bezradny...

Mam nadzieję, że byłeś ubezpieczony?

 

darek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Natomiast w niedziele zrobilismy lepsza rzecz - wyznaczylismy sobie palikami rzut domu! Ha, wyglada niezle i bardzo mobilizuje do pracy.

:-) też pamiętam ten moment. Powodzenia... i czekamy na efekty prac...

 

W kolejny weekend tez sie zjawimy.

Do zobaczenia

 

My chyba nie dotrzemy w ten weekend :cry:

Planujemy wyjechać w góry...

Chyba że będzie nie najlepsza pogoda to nie wyjedziemy i wtedy pewnie się pojawimy na działce.

 

Do zobaczenia

darek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O KU....A !!

Tu nie ma miejsca na inny kometnarz!!!

Bogus powiedz gdzie mieszkasz?? I czy ew. masz monitoring, ubezpeiczenie?? I co rozumiem, że weszli ci przez to rozszczelnione okno?? Przypuszacza, że tylko ułatwiłeś im robotę, bo skoro przyszli to nie po to żeby zobaczyć czy to okno masz rozszczelnione, tylko po to żeby tak czy inaczej cię okraść...

 

Współczuje.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bogus, współczuję.

Przypomniało mi sie że pierwsza instalacja jaką zrobił mój brat w domu była inst alarmowa. Zreszta szybko sie przydała bo jak tylko zawiesił grzejniki ktos próbował sie włamać. Na szczęście alarm zadziałał i spłoszył złodzieja. Wszystko działo sie około 3 nad ranem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie. Jestem to nowa ale stara. Śledzę forum od ok 2 lat, ale całkiem biernie. Grupa grodziska mnie zachęciła choć ja już kończę swoją i naszą budowę. Mam nadzieję na przeprowadzkę w pierwszą sobotę czerwca. Hura. A teraz do Sensera : chyba jesteśmy obecnie sąsiadami "blokowymi" . Ja też obecnie rezyduje na kopernika (bloki przy bairda). Poczytałam sobie wasze posty i widziałam dość duże zainteresowanie przedszkolami i szkołami. Ja jestem rodowitą grodziszczanką i dość dobrze (mam nadzieję) się w tym orientuję. Chętnie popiszę jeśli dalej jesteście zainteresowani.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wszyscy - dzięki za wyrazy współczucia

 

senser - mieszkam, jadąc Montwiłła, przy znaku koniec Odrano Wola, początek Adamowizna, skręca się w prawo i po 100 m mój dom przy drodze. bordowy pustak, białe okna, grafitowy dach. Jedyny przed laskiem.

 

McLim, senser - ubezpiecznie i alarm miałem dopiero w planie.

 

jsk - z tym Rustem się zgadza. ja dopiero czekam aż mi przywiozą meble ale rzeczywiście u nich zamówiłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bogus, również bardzo Ci współczuję. Bardzo mi smutno. :( :( :( Na pocieszenie poznałeś internetowo sąsiadkę :) Witaj jsk. :) Początek czerwca - to brzmi pieknie :) .

Tak jak pisze godul1 ja też chyba zacznę od alarmu. Niestety nie wszystko da sie tym alarmem objąć. Zastanawiam się, czy, na przykład, nie zasuną mi metalowego ogrodzenia, choćby siatki, w ramach rosnących cen złomu. :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dolaczam sie do wyrazow wspolczucia-Bogus. Strasznie przykro, ze takie rzeczy sie dzieja w cywilizowanym swiecie :(

Dla nas wszystkich jeszcze jedna lekcja...

 

jsk-witaj. Jezeli mozesz podzielic sie z nami opinia na temat przedszkoli i szkol to chetnie. Mnie bardziej interesuja przedszkola, bo szkola to dopiero za 7 lat...

Tak naprawde to w przyszlym roku bede BARDZO zainteresowana tematem niani do corki :) Moze tez moge liczyc na jakas pomoc z Grodziska..?

 

Pozdrawiam wieczorowa pora

Agata

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś zaliczyłem Geodetę i pierwszy wpis do dziennika :-)

 

Ale ja w innej sprawie...

Słuchajcie poszukuję jednej z podstawowych rzeczy na budowie...Chodzi mi coś a`la Beczkę lub po prostu beczkę, taką plastikową na wodę...Skąd to można wziąść?? Gdzie to można kupić?? Może ktoś z was ma takie cudo już nie potrzebne??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dolaczam sie do wyrazow wspolczucia-Bogus. Strasznie przykro, ze takie rzeczy sie dzieja w cywilizowanym swiecie :(

Dla nas wszystkich jeszcze jedna lekcja...

 

jsk-witaj. Jezeli mozesz podzielic sie z nami opinia na temat przedszkoli i szkol to chetnie. Mnie bardziej interesuja przedszkola, bo szkola to dopiero za 7 lat...

Tak naprawde to w przyszlym roku bede BARDZO zainteresowana tematem niani do corki :) Moze tez moge liczyc na jakas pomoc z Grodziska..?

 

Pozdrawiam wieczorowa pora

Agata

 

Witaj Agasza. Z Książenic najbliżej będziesz miała do przedszkola na ul. Górnej (okolice Piaskowej jeśli to coś przybliży). To bardzo sympatyczne przedszkole. Właściwie ostatnia opinia jest taka, że najlepsze w Grodzisku. Ktoś wcześniej pisał o przedszkolu na Zondka (w centrum miasta) - szczerze odradzam. Moje dzieci uczęszczają do przedszkola na ul. Kopernika. Jestem raczej zadowolona (z małymi wyjątkami, ale takimi, które się już "naprawiły"). Obok tego przedszkola jest też przedszkole prywatne Kubuś Puchatek. Tam mojej znajomej córka chodziła już jak skończyła dwa latka. W państwowym przedszkolu to z pewnością nie przejdzie. Co do niani to niestety nie mogę pomóc, ale oczywiście mogę popytać (od kiedy ewentualnie byś chciała?). Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie. A teraz ogólnie. Ponieważ szczęśliwoe zbliżam się do finału (zostało jeszcze pomalowanie ścian i kostka przed domem) mogę podać zainteresowanym namiary na sprawdzonego i bardzo przyzwoitego alarmiarza. Taki człowiek w tych czasach to rzadkość!!!! U mnie alarm była założony jeszcze przed tynkami, zaraz po położeniu kabli brzez elektryka. W dniu wstawienia okien i drzwi przejechał pan od alarmu, założył czujki w tzw strategicznych miejscach, centralkę, to wszystko ustawił, przecisnął popikał i zaczęło działać. I działa do tej pory... choć z jedną małą przerwą, kiedy to pan glazurnik (też bardzo dobry fachowiec) przewiercił centralnie ten cieniuteńki alarmowy kabelek. Ale pan od alarmu zarasz szybciutko przyjechał, poprawił, pipikał i ponownie zaczęło działać. Przy drodze, przey której mieszkam tylko raz zdarzyła się kradzież - solidna. Walneli facetowi piec olejowy i grzejniki. To było jakieś 3-4 lata temu. Od tamtej pory spokój. W kwietniu co prawda mojemu najbliższemu sąsiadowi powybijali szyby, ale rzecz działa się po godz. 23 z soboty na niedzielę podczas obecności owych sąsiadów w domciu, przy zapalonych światłach, telewizowrach i widocznym "życiu" w domu. Ale to była czysta złośliwość wybijających. Zresztą sprawa była oczywista....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś zaliczyłem Geodetę i pierwszy wpis do dziennika :-)

 

Ale ja w innej sprawie...

Słuchajcie poszukuję jednej z podstawowych rzeczy na budowie...Chodzi mi coś a`la Beczkę lub po prostu beczkę, taką plastikową na wodę...Skąd to można wziąść?? Gdzie to można kupić?? Może ktoś z was ma takie cudo już nie potrzebne??

 

 

A ta beczka to do czego będzie Ci służyć? U mnie była taka z tworzywa, używaliśmy jej na wodę do budowy. Jeśli jeszcze jest (przepraszam ale nie śledziłam ostatnio losów owej beczki :D ), to chętnie ją oddam. Dziś sprawdzę. Ale obawiam się, że może ktoś mógł ją upaprać olejem (mieliśmy trochę problemów z olejem opałowym) Ale nie gdybam. Sprawdzę i napiszę. Ale mam też beczkę metalową (ciężkie dziadostwo jak byk). Na razie jej nie używam i nie wiem czy wogóle będę (myślałam o użyciu jej do spalenia lekkich pobudowlanych rzeczy). Jak jesteś zainteresowany to śmiało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bogus, serdecznie Ci współczuję.

Wydawało się, że okolica wyjątkowo spokojna. U nas całe zeszłe lato na nieogrodzonej działce stała przyczepa campigowa z przedsionkiem, w którym zostawialiśmy kuchenkę gazową, butlę, leżaki itp. pierduły. My tam mieszkaliśmy (nie mogliśmy się rozstać z budową, dopiero mróz nas wygonił). Stało to można powiedzieć otworem całe dnie jak byliśmy w pracy, a czasem i noce. Robotnicy na działce nie byli cały czas, nic nie zginęło.

Ale mimo wszystko, jak montowaliśmy okna w domu to tego samego dnia został uruchomiony alarm. Spaliśmy po prostu spokojniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jsk

Ja też jestem zainteresowany przedszkolem i niańką :D Od listopada-grudnia.

Czy Kubuś Puchatek jest OK? Czy też uważasz, że lepsze jest to drugie?

 

No to Ty wg też mój przyszły bliski sąsiad :D . Nie wiem czy Kubuś lepszy czy przedszkole nr 7 (czyli na Kopernika) Właściwie to Tobie też chyba będzie bliżej na Górną. Przedszkole na górnej jest na prawdę bardzo chwalone. Moje dzieci niestety tam nie chodzą, tylko na Kopernika. A taka decyzja została podjęta ze względu na bliskość i wygodę dla nas. Na górną byłoby troszkę nie po drodze. Kolejna sprawa to kaska. Szczęśliwie nasz pa burmistrz (nie mogę nawet napisać o nim wielką literą) łaskawie obniżył opłatę stałą i w chwili obecnej opłata ta w zależności od przedszkola wynosi 100 lub 150 zł miesięcznie. Niestety nie pamiętam dokładnie jakie są w poszczególnych przedszkolach. Na Kopernika z pewnością jest ta wyższa kwota, natomiast na pewno na Zondka (nie polecam) 100. Ale żeby nie było tak pięknie i tanio, to dochodzą również inne opłaty. Ja mam w przedszkolu dwoje dzieci i miesięcznie uiszczam :-? około siedmiu stówek. A na to składają się : 150 opłata stała, ok 120 zł wyżywienie (chyba jakieś 5,50 dziennie - moje dzieci nie chorują, jak chorują to jest to odliczane za każdy dzień nieobecności), komitet miesięcznie 25 zł, 15 zł rytmika, 20 zł gimnastyka, 25 zł angielski, nie wiem ile logopeda, bo moje nawet aż za dobrze gadają :wink: . Do tego dochodzą jeszcze jakieś opłaty za zdjęcia i inne pierdoły, co mnie niezmiernie wk...wia, bo uważam, że to powinno być płacone z komitetu. No więc sam sobie policz ile to kosztuje. Oczywiście na rytmikę, gimnastykę i angielski można nie zapisywać. Ja zapisałam bo to dodatkowa jakaś rozrywka dla tych dzieciaków. Natomias Kubuś kosztuje około (albo nawet powyżej) pięciu stówek. Kubuś to malutkie przedszkole, prowadzi je kobieta, która kiedyś uczyła w szkole, później się imała wielu rzeczy i stanęło na przedszkolu. Jest to bardzo mały obiekt i jak dla mnie troszkę drogi, ale to kwestia wyboru. Dla niektórych ważne jest to, że po rozmowach można tam posłać niespełna trzylatki, co w państwowym jest nie do przejścia. A co do niańki to tak jak obiecałam we wcześniejszym poscie - popytam. Ale niestety z nainiami bywa różnie, ponieważ nie sprawdziłam na swoich dzieciach, jak coś będę wiedziała to podam tylko namiary ale absolutnie bez zachwalania - każdy przecież ma inne wymagania. Ale niestety z dostaniem się dzieci do przedszkola są dość duże trudności. Wiele dzieciaków znajduje się na listach rezerwowych. Urodzaj jakiś chyba....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jsk

Czy Kubuś Puchatek jest OK?

 

Mam znajomych, którzy błądzili po kilku przedszkolach (w żadnym nie chciało ich dziecko zostawać) aż trafiki do Kubusia - i tu zostało. Mogę chyba dołączyć się do pozytywnych opinii o nim.

 

Swoje dziecko prowadzamy do przedszkola w Pruszkowie (Jedynka) - w opinii naszego dziecka i naszej - jest świetne. Polecam, choć zdaję sobie sprawę, że nie wszystkim z okolic Grodziska może pasować Pruszków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...