Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa nadarzyńsko - grodziska


Recommended Posts

Witajcie,

 

Potrzebuje pomocy w temacie piachu/ziemi !!! :-)

Jeszcze przed zimą (hmm.. jest 11 grudnia) potrzebuje zrzucić troche ziemi na dzialkę (mysle, ze z 10 "tatr" by się przydało)

 

Czy możecie podzielic sie namiarem na jakieś miejsce gdzie robią jakies wykopy i panowie w ciężarówkach mogą podrzucić troche ziemi na moją działeczkę albo ewentualnie jakieś miejsca gdzie tą ziemię mógłbym kupic w normalnej cenie?

 

Będe bardzo wdzięczny za wszelkie info

 

pzdr

Habier

 

p.s. Działka jest w Pruszkowie (Tworki)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 18,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

uff,

udało nam się popchnąć sprawę przyłącza energetycznego, mąż znalazł Panią , która pracuje w zakładzie w Żyrardowie, w niedzielę spotkalismy sie z Nią na naszej działce, zrobi wszystko, uzgodnienia też, my musimy załatwić tylko zgodę sąsiada. Gdyby nie zależało nam na czasie to spokojnie byśmy sobie poczekali te 9 miesięcy aż zakład sam wszystko zrobi ale skoro chcemy zacząć na wiosnę to się trzeba nachodzić. Jakby ktos chciał namiary to moge podesłac na priva.

Dzięki wszystkim za pomoc.

Pazdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość ~AS~
uff,

udało nam się popchnąć sprawę przyłącza energetycznego, mąż znalazł Panią , która pracuje w zakładzie w Żyrardowie, w niedzielę spotkalismy sie z Nią na naszej działce, zrobi wszystko, uzgodnienia też, my musimy załatwić tylko zgodę sąsiada.

 

Czy mąż tej pani jest elektrykiem i zajmuje się przyłączami, instalacjami, itp. ? Jeżeli to ta pani o której myślę, to faktycznie z załatwieniem wszystkiego nie powinniście mieć problemu, proponuję tylko uważać na co i za ile się z nią umawiacie. Szwagier miał problemy z tym, że za każdy dokument próbowała wyciągnąć dodatkową kasę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Czy mąż tej pani jest elektrykiem i zajmuje się przyłączami, instalacjami, itp. ? Jeżeli to ta pani o której myślę, to faktycznie z załatwieniem wszystkiego nie powinniście mieć problemu, proponuję tylko uważać na co i za ile się z nią umawiacie. Szwagier miał problemy z tym, że za każdy dokument próbowała wyciągnąć dodatkową kasę.

 

Nie strasz mnie ;-)

mowiła,że może polecic jakiegoś elektryka....Na imie ma Aldona...

 

Pzdr

B.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość ~AS~

Nie strasz mnie ;-)

mowiła,że może polecic jakiegoś elektryka....Na imie ma Aldona...

 

Nie wiem jak ma na imię, bo osobiście nie miałem z nią kontaktu. Sytuację znam tylko z relacji szwagra. Jeżeli się umawiacie na całość formalności, to myślę, że nie będzie żadnych problemów. Szwagrowi część praktyczną (przyłącze) robił kto inny, a ta pani załatwiała tylko część papierkową i pewnie stąd były niedomówienia.

 

Nie miałem zamiaru Cię straszyć :) Chciałem tylko uprzedzić i zwiększyć Waszą czujność :) A może to wogóle chodzi o inną panią :)

 

Powodzenia! Przyłącze elektryczne to jeden z pierwszych "kamieni milowych" Waszej inwestycji :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość ~AS~
.....Pewnie, dopiero teraz zaczną się elektryzujące wydatki!! :lol:
Zwłaszcza na taryfie C11, czy jak jej tam :D Kiedyś po 3 zimowych miesiącach, przy zużyciu 0 kWh rachunek przyszedł coś około 150zł. :o Po tym czym prędzej wystąpiłem o zmniejszenie przydziału mocy :)

Teraz na szczęście mam już G11 i wróciłem do pierwotnych 16kW. 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość ~AS~
16kW...i wróciłeś do poprzedniej mocy? :lol: :o

To co ty miałeś, tartak??

 

Hahahaha! :lol:

 

Napisałem, że teraz mam już normalną taryfę dla gospodarstw domowych (G11) i wróciłem do 16kW (które miałem pierwotnie w projekcie), na taryfie którą miałem w czasie budowy (C11) miałem moc zmniejszoną do 6kW, bo zabójcze były opłaty stałe, niezależne od zużycia, a naliczane od mocy umownej.

 

:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość ~AS~
Aaaaa już myślałem, że to przez ciebie u nas żarówki przygasały!! :-) :wink:

 

Dopiero przygasną, jak za parę lat uruchomię domowe centrum obliczeniowe, gdy obaj synowie zażyczą sobie komputery 8)

 

 

A jesteście w zasięgu mafii energetycznej Żyrardowskiej, czy już Pruszkowskiej? Bo Grodzisk to już Pruszków (czyli Warszawa-Teren), ale słyszałem, że RE Pruszków zaczyna się już po drugiej stronie łowiska :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość ~AS~
To nie jest wcale zły pomysł - u nas zadziałało - jak koparka przerwałą kabel, to byli tego samego dnia :D

Pan sprawdził kable, stwierdził, że jedna para jest wolna i mnie od razu, przy okazji naprawy, podpiął. Nie wiem tylko czy działa, bo jeszcze nie mamy telefonu. Ale pan od kabla dzwonił przez ten przerwany kabel i działał.

Więc do dzieła :wink:

 

Hehe, już ćwiczyłem ten wariant z koparką (dzięki wspominianemu tu jakiś czas temu geodecie z naszej okolicy, który pomylił się o ... 4m :evil: ), ale jakoś nie wpadłem na pomysł załatwienia sobie linii przy okazji :) A jak załatwiłeś to od strony formalnej? Masz już umowę z TPsą?

 

No to jestem coraz bliżej przecięcia tepsowego kabla - właśnie się dowiedziałem, że w odpowiedzi na mój wniosek, technicy stwierdzili, że najbliższy kabel tp jest 400m ode mnie :evil: No niech tylko dadzą mi to na piśmie! :evil: :evil: :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[po drodze zmieniła się tylko godzina (na 15.00) i miejsce(Gemini w Milanówku), ten post był napisany 18 listopada

 

nie czytacie uważnie forum

 

No nic...po nowym roku może znów się coś wymyśli...może frekwencja będzie lepsiejsza...

 

 

tak, tak, powiem szczerze, że zmartwiłam się i ździwiłam, że Ciebie nie było, bardzo chciałam pogadać:( , a z Magdą byś przyszedł? niestety niepredko do Was wpadniemy, bo moje dzieci są ciągle chore, mam już trochę dosyć przedszkola

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AS u nas kabel tpsa biegnie przy bramie, ale stwierdili, że maja do dociągnięcia 200metrów, bo przyłącze robią tylko od tych swoich czarnych słupków, u nas barany rozstawili je co 500 metrów, wzdłuż drogi,

ja już się poddałam, jak dzieci pójda do szkoły to może bezprzewodowo juz bedzie tanio i szybko i dużo, dzis łączę się przez iPlus, działa nieźle, tylko wolno

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

 

Potrzebuje pomocy w temacie piachu/ziemi !!! :-)

Jeszcze przed zimą (hmm.. jest 11 grudnia) potrzebuje zrzucić troche ziemi na dzialkę (mysle, ze z 10 "tatr" by się przydało)

 

Czy możecie podzielic sie namiarem na jakieś miejsce gdzie robią jakies wykopy i panowie w ciężarówkach mogą podrzucić troche ziemi na moją działeczkę albo ewentualnie jakieś miejsca gdzie tą ziemię mógłbym kupic w normalnej cenie?

 

Będe bardzo wdzięczny za wszelkie info

 

pzdr

Habier

 

p.s. Działka jest w Pruszkowie (Tworki)

 

 

Hejka,

nikt z Was nie nawoził ziemi na działkę? Nie macie kontaktu żadnego?

 

pzdr

Habier

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet nie wiesz jak często i jak długo temat ziemi był poruszany w naszej grupie...jak widać nic więcej ponad to co znajdziesz w zasobach tego wątku nie znajdziesz...

Z pozoru jedynie temat ziemi wydaje się błachym, w praktyce bardzo ciężko o ten towar. Jeśli czekasz na jakiś przyzwoity towar za free to z doświadczenia mogę ci powiedzieć, że na 90% się go nie doczekasz w czasie w jakim by ci to najbardziej odpowiadało...

Sugeruję przeszukać ten wątek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sugeruję przeszukać ten wątek.

 

 

Nie cena jest tu tematem i problemem. Watek ma 84 strony i wiedz, ze jakis czas temu juz go czytałem. Spedzilem troche czasu na tym. Niestety nie pomyslalem aby zapisywac kontakty do wszystkich, ktorzy mogą sie przydac w przyszłości :(

Teraz liczę na to, że ktoś, gdzieś (w telefonie, w kajecie, w pliku tekstowym) ma zapisany numer telefonu z hasłem "ziemia" i może go rzucic tak na szybko (ja potrzebuje ziemie na dziś). A od nowa przeszukać cały wątek... (Uzywałem opcji "szukaj" a wyszukiwarka, niestety pozostawia wiele do życzenia - no, chyba że nie potrafię z niej korzystać).

 

Problem tez polega na tym, że często forumowicze sobie wysyłają namiary na priv

 

pzdr

Habier

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...