Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa nadarzyńsko - grodziska


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 18,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Czesc Wszystkim z ziemią niestety jest pewien problem, trzeba wyczuc okazje jak sie cos buduje w okolicy. U nas w ruscu to były spedpol 1 i 2, mago, volwo. Wtedy udało mi sie załatwic ziemie po 20 zł a ostatnio nawet po 10. Sąsiadka miala (co prawda podłą ) taka pod spód zupełnie free :o

Podaje telefony do "wywrotek" z których korzystałem moze coś sie uda dowiedziec lub załatwic:

500 735 648,

501 787 816;

502 189 975.

 

Powodzenia ! :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odnośnie ziemi:

leży spora górka przy 17 stycznia (wa-wa/łącznik al. Krakowskiej i Żwirki Wigury) działka obok nowego budynku PLL'u.

Ostatnio ta górka zmalała i wyrównali teren po wykopie zatem możliwe że będą chcieli reszte wywieźć.Codziennie planuje ze podjade-zapytam i jakos zapominam :-)

Drugie miejsce to Stara Wieś-budują jakiś magazyn albo cuś i na tyłach obiektu jeszcze górka humusu leży-jednak trzeba by podjechać i pogadać z kierownikiem czy odda-widziałem że na sąsiednie działki ludzie brali celem podniesienia terenu.Obecnie trwają tam prace wykończeniowe to moze i ziemie beda czyścić.

pozdr.

Mariusz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a propos prądu..

 

sąsiad, na którego działce stoi najbliższy słup z prądem nie chce się zgodzić abyśmy się tam wpięli

wrr... :evil:

chyba nie będziemy mieli prądu na budowę, trzeba będzie kupic agregat a sprawę zgody przerzucić na zakład energetyczny i odczekać przepisowe 9 miesięcy

 

dooopek, czego on się boi??że mu prądu zabraknie? kurcze niektórzy ludzie żyją chyba tylko po to, żeby innym to życie uprzykrzyć

 

przeprowadziłam 2 długie rozmowy i nie wiem o co chodzi facetowi,

 

skończyły mi się argumenty, moze trzeba przestać prosić ??

a czy on może w ogóle się nie zgodzić???

 

a może zadzwonię do Niego w Wigilię? wtedy nawet zwierzęta ludzkim głosem.... :cry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kofani... :-)

Życzę wam wszystkim pogodnych, radosnych, rodzinnych świąt Bożego Narodzenia!!

Pomimo aury jak poniżej...ale drzewka jak zawsze piękne...

http://www.choinki.webd.pl/pic/3.jpg

 

Aby wasze prezenty nie musiały zostać wchłonięte przez kominek! :-)

Abyśmy mogli zapomnieć o naszych domach a w te dni po prostu w nich mile pomieszkać...razem z liczną rodziną...w końcu jest już dla nich tam sporo miejsca...

 

Aby każdy z nas w te dni znalazł miejsce w sercu dla małego Jezusa...

Czego życzy wam Senser z całą rodzinką!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość ~AS~
a propos prądu..

 

sąsiad, na którego działce stoi najbliższy słup z prądem nie chce się zgodzić abyśmy się tam wpięli

(...)

a czy on może w ogóle się nie zgodzić???

 

Nie chodzi o zgodę na "wpięcie", bo o to nikt go nie będzie pytał - infrastruktura jest własnością odpowiedniego ZE. Ten "czub" może tylko blokować wykonanie przyłącza ziemnego po jego terenie. W takich przypadkach pewnym rozwiązaniem jest przyłącze napowietrzne, ale niestety chyba obecnie zakłady energetyczne (a przynajmniej Żyradów) nie wydają już warunków na taki rodzaj przyłącza. Inna opcja, to słup u Was przy granicy z sąsiadem i przewieszka napowietrzna do słupa na jego terenie. No i chyba ostatnia możliwość techniczna, jeżeli linia przechodzi nad Waszą działką, to można próbować załatwić dostawienie słupa na Waszej działce (ja tak mam zrealizowane przyłącze!). Te warianty musisz przedyskutować w ZE i z projektantem przyłącza.

 

No i jeszcze zostają warianty nie związane z rozwiązaniami technicznymi, a polegające na... przekonaniu sąsiada :) Ale ja nie mam w tym temacie doświadczeń, może ktoś na grupie ma coś wspólnego np. z windykacją :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a propos prądu..

 

sąsiad, na którego działce stoi najbliższy słup z prądem nie chce się zgodzić abyśmy się tam wpięli

wrr... :evil:

chyba nie będziemy mieli prądu na budowę, trzeba będzie kupic agregat a sprawę zgody przerzucić na zakład energetyczny i odczekać przepisowe 9 miesięcy

 

dooopek, czego on się boi??że mu prądu zabraknie? kurcze niektórzy ludzie żyją chyba tylko po to, żeby innym to życie uprzykrzyć

 

przeprowadziłam 2 długie rozmowy i nie wiem o co chodzi facetowi,

 

skończyły mi się argumenty, moze trzeba przestać prosić ??

a czy on może w ogóle się nie zgodzić???

 

a może zadzwonię do Niego w Wigilię? wtedy nawet zwierzęta ludzkim głosem.... :cry:

 

 

Niekoniecznie dupek :wink:

 

Jeżeli ma przyłącze tymczasowe, duży pobór prądu (np ogrzewanie), zaplacił za podłączenie 5000 i już mieszka to dlaczego ma robic z siebie frajera udostepniac komus przyłącze za gratis i jeszcze sie modlic zeby bezpieczniki nie wypadały. :wink: . Ja tak miałem :wink: . Trzeba byc dupkiem żeby miec o to pretensje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość ~AS~

Pomimo aury jak poniżej...ale drzewka jak zawsze piękne...

http://www.choinki.webd.pl/pic/3.jpg

 

Te choinki to u Ciebie na działce? To masz co ubierać na Święta :wink: :lol: :D

 

A przy okazji - przyłączam się do życzeń dla wszystkich grupowiczek i grupowiczów, aby w nadchodzące Święta i w całym Nowym Roku nasze domki/budowy dostarczały nam tylko powodów do radości! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość ~AS~

Niekoniecznie dupek :wink:

 

Jeżeli ma przyłącze tymczasowe, duży pobór prądu (np ogrzewanie), zaplacił za podłączenie 5000 i już mieszka to dlaczego ma robic z siebie frajera udostepniac komus przyłącze za gratis i jeszcze sie modlic zeby bezpieczniki nie wypadały. :wink: . Ja tak miałem :wink: . Trzeba byc dupkiem żeby miec o to pretensje.

 

Zaraz, zaraz!!! Ja rozumiem, że w tym przypadku po prostu napowietrzna linia energetyczna przechodzi przez teren sąsiada i ze stojącego tam słupa miało zostać wykonane przyłącze!! Więc co tu mają do rzeczy bezpieczniki itp. należące do sąsiada? Możliwości robienia przyłącza od przyłącza (a konkretnie WLZ) należącego do sąsiada nie biorę pod uwagę, bo wątpie aby coś takiego można było legalnie zrealizować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...