Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa nadarzyńsko - grodziska


Recommended Posts

Niekoniecznie dupek :wink:

 

Jeżeli ma przyłącze tymczasowe, duży pobór prądu (np ogrzewanie), zaplacił za podłączenie 5000 i już mieszka to dlaczego ma robic z siebie frajera udostepniac komus przyłącze za gratis i jeszcze sie modlic zeby bezpieczniki nie wypadały. :wink: . Ja tak miałem :wink: . Trzeba byc dupkiem żeby miec o to pretensje.

 

ooopppsss

nie chciałam nikogo urazić, sprawdziłam przyłącze, nie jest tymczasowe, nowa linia, "niezły prąd", "starczy" jeszcze dla kilku odbiorców, Pan ma tam tylko działkę rekreacyjną, nie mam w zwyczaju wpypchać się na krzywy ryj, jak Pan chce od nas kasę to niech powie

 

zreszta jak napisał AS nie chodzi o słup tylko o przekopanie 1 metra jego działki bo słup jest własnością ZE

 

ja jestem z natury przyjazną osobą i wolałabym żyć w zgodzie z sąsiadami, ale cóż ... natura Polaków jest trochę inna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 18,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Gość ~AS~

ja jestem z natury przyjazną osobą i wolałabym żyć w zgodzie z sąsiadami, ale cóż ... natura Polaków jest trochę inna

 

No nie generalizujmy, mój sąsiad ma przyłącze poprowadzone z mojej skrzynki, zlokalizowanej w moim ogrodzeniu :)

 

Wszystko co jest przed złączem w skrzynce należy do ZE. Sąsiad za przyłącze płacił ryczałt za każdy kW mocy umownej, więc nic mu do Waszego przyłącza. A dlaczego nie chce się zgodzić na poprowadzenie kabla pod "jego ziemią"? ... Pewnie ma jakieś kompleksy. Przedstaw sytuację w ZE i spytaj o możliwości linii napowietrznej. Przynajmniej na czas budowy, potem może coś się wyjaśni.

 

Powodzenia!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niekoniecznie dupek :wink:

 

Jeżeli ma przyłącze tymczasowe, duży pobór prądu (np ogrzewanie), zaplacił za podłączenie 5000 i już mieszka to dlaczego ma robic z siebie frajera udostepniac komus przyłącze za gratis i jeszcze sie modlic zeby bezpieczniki nie wypadały. :wink: . Ja tak miałem :wink: . Trzeba byc dupkiem żeby miec o to pretensje.

 

ooopppsss

nie chciałam nikogo urazić, sprawdziłam przyłącze, nie jest tymczasowe, nowa linia, "niezły prąd", "starczy" jeszcze dla kilku odbiorców, Pan ma tam tylko działkę rekreacyjną, nie mam w zwyczaju wpypchać się na krzywy ryj, jak Pan chce od nas kasę to niech powie

 

zreszta jak napisał AS nie chodzi o słup tylko o przekopanie 1 metra jego działki bo słup jest własnością ZE

 

ja jestem z natury przyjazną osobą i wolałabym żyć w zgodzie z sąsiadami, ale cóż ... natura Polaków jest trochę inna

 

 

Nie czuje się urażony :) , w waszym przypadku sytuacja jest nieco inna...

 

Trzeba po prostu w super uprzejmy sposób poprosic sąsiada o ten jedno metrowy podkop i jrdnoczesnie dac do zrozumiena że i tak jestescie sąsiadami zeby po prostu nie czół sie zagrożony, i ze bardzo wam na tymzależy ze nie macie gdzie ieszkac i ten dom w 2007 roku to jest jedyna mozliwosc i takie ogólne rzeczy, jesli to nie poskutkuje to trzeba sie zdeklarowac co do ewntualnej gratyfikacji finansowej za ten pdkop (ale to ostatecznosc jezeli jest kulturalny, bo jak ham to niestety rzeba by bylo od tego zacząć).

 

PS

w moim przypadku bylo tak że na 30 dzialek cudem i za big kase załatwilem rbetke wybudowalem dom i na tej rb mieszkalem 2 lata, byla zrobiona solidnie ale wszelkie inne podłączenia szły by przez mój rachunek i dodatkowo poniwaz mam wszystko ogrzewanie cuw i gotowanie na prąd nie mialbym gwarancji ze to za dziala i nie bedzie problemów z rzeczonym bezpiecznikiem. Dodatkowo niektórzy sąsiedzi chcieli prąd tylko na czas budowy bo potem bezie. gdybym sie zgodzil to mialbym wrogów na całe zycie bo owszem zbydowali dom (na agregacie) a i tak musieli czekac rok na przyłącze , gdybym sie zgodzil to nie mial bym sumienia im uniemozliwic wprowadzenia sie do wymazonego domu, ale moje przyłącze by tego nie wytrzymalo po prostu trzeba by chodzic do bazp i wlącac co chwla tak ze nikt nie bylby zadowolony. Były rowniez inne okoliczsci na nie ale nie bede przynudzac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie

Mamy problem co zrobić...

Na wiosnę pożyczalismy sąsiadowi prąd i wodę na budowę ogrodzenia. Nie takliemu bezpośredniemu ale przez drogę i trochę w bok. No i teraz znowu przyszedł "po prośbie" tym razem wymyslił sobie budowę fundamentów pomiedzy świętami a Nowym Rokiem!!!!. No i oprócz prądu chciałby aby ekipa mieszkała w naszym baraku. Bo na 3 dni mu sie nie opłaca wynajmować... itp. No i nie wiem co zrobić.. Działke mamy ogrodzoną, dom w stanie surowym otwatym (z zabezpieczonymi otworami) no i w baraku sporo różnych rzeczy typu rury spustowe, łączniki, kolanka, dachówki-kominki łopaty itp... Niby można by ludziom zaufać ale czy warto? Kompletnie nie znam człowieka a tym bardziej jego ekipy. Nie bardzo nam sie widzi aby obcy ludzie chodzili po naszej działce nie mówiąc że po domu...No i dodatkowy kłopot tuz przed świętami...Ale z drugiej strony pewnie dość długi czas będziemy mieszkać obok tego człowieka więc czemu by mu nie pomóc?

Macie może jakieś doświadczenia w podobnych sytuacjach?

 

Pozdrawiamy

Julia i Tamlin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KOCHANI,

PRZYJMIJCIE OD NAS NAJSERDECZNIEJSZE ZYCZENIA SWIATECZNE I NOWOROCZNE

NIECH RADOść SWIąT BOżEGO NARODZENIA TOWARZYSZY WAM I WASZYM RODZINOM PRZEZ CAŁY NOWY ROK. żYCZĘ WAM ABY BYł TO ROK SZCZęśLIWY W OSOBISTE DOZNANIA, SPEłNIł ZAMIERZWENIA I DążENIA ZAWODOWE I BUDOWLANE, ORAZ PRZYNIóSł WIELE SATYSFAKCJI Z WSZYSTKICH WASZYCH DOKONAń.

http://www.mikesfreegifs.com/main4/christmas/lite3.gif

http://www.mikesfreegifs.com/main4/christmas/merryxmas2.gif

http://www.mikesfreegifs.com/main4/christmas/santslgh.gif

U nas bez zmian po ponad dwóch latach biegania po urzędach mamy wreszcie szansę na uprawomocnienie PnB...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też życzę wszystkim Wesołych Swiat i Szczęśliwego Nowego Roku.

I pomyslnego budowania w Nowym Roku.

 

 

Tamlin, ja bym chyba się nie zgodziła, obca ekipa, wyłgałabym sie ,że w baraku sporo rzeczy, ekipy kradną itd.

U nas wszystko ok, przybyła nam drewniana poręcz na naszej metalowej, schodowej balustradzie. Jeszcze tylko oswietlenie i schody gotowe.

Jesli ktos przymierzał się do prosby o namiary na pana Koprowskiego, to juz go niestety nikomu nie polecam. Facet wielokrotnie umawiał sie na dwie roboty, w tym jedna dosyć pilną i wielokrotnie nawalił, zrobił sie niesolidny i niewiarygodny. dobrze, ze gwarancje na dach daje mi skład dachowy z Piaseczna, bo gwarancje od niego w tym momencie szlag trafił. Rynne naprawi mi ktos inny, a na wiosne poszukam ekipy do tej drugiej roboty. Smutne to wszystko, weź tu kogos polec.:((

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bobo30

U mnie robił Robert dach i fakt że troche miał terminowa obsuwę - łapie za wiele srok za ogon.. No i troche mi podzurawili folię- co prawda nie jest to wielki problem - zakleili a po deszczach sie zobaczy czy cos nie cieknie. Mi sie z terminem nie spieszyło - mieli szczęście do pogody więc powoli dłubali. Z nimi to taki problem że jak nie ma majstra to i nie ma roboty, a że majster ciągle gdzieś latał to i robota szła powoli a i we dwóch ciężko sie cokolwiek robi na dachu. Ale całościowo rzecz ujmując zadowolony jestem z roboty - dach jest bardzo ładny a jego solidnośc czas pokaże

A do Roberta proponuję zadzwonic i opierdzielić. Jak niepochlebna opinia sie rozejdzie po forum to na pewno sie o tym dowie i zmieknie mu... rynna :)

 

Pozdrawiam i życzę wesołych świąt wszystkim forumowiczom

Tamlin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tamlin.....

Ja mam bogate doświadczenia w tych klimatach...

Z formy propozycji jakie widzę składa ci sąsiad, wynika że jest to pacjent nie specjalnie chcący się wczuć w rolę drugiej osoby, bez taktu i wyczucia...(święta), jak na mój ogląd będzie to egoista czystej postaci...

 

Ja przetestowałem to na własnym sąsiedzie...też była pomoc...a to prąd a to...uwaga, uwaga, propozycja doskonała!!!: "Mam do ciebie pytanko, czy moje ekipy będą mogły korzystać z twojego kibelka??" Czujecie klimat?? :lol: Dupek skończony!! Ja bym się po prostu wstydził składać taką propozycje!! W domyśle chodziło o to, żeby "przyoszczędził" na deskach!!

Dlatego też nazwałem twojego sąsiada egoistą...bo za cenę taktu i zrozumienia drugiego człowieka, woli przyoszczędzić, bo mu się nie opłaca!!

Od tego kibelka zaczęły się lawionowo jakieś inne klimaty...

Co do kibelka powiedziałem jasno i bez czekania na rozpatrzenie: "Nie bardzo mi się to widzi, nie chcę żeby moja działka była centralnym okolicznym szambem"....później pożyczka prądu..."Będe płacił za cały licznik", dla mnie słowo jest święte, po czym...cichcem przedstawia wyliczenie mejlem: 40 betoniarek x wielkość łopaty x zacięcie szefa x kaprys = 30,00 zł, a rachunek na 600,00 :-)

 

Wniosek...nie warto dać sobie wchodzić na łeb bo to nie popłaca!!

Takie jest moje bardzo subiektywne poparte moimi własnymi doświadczeniami....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zdrowych wesołych świąt bożego narodzenia!

Spędzonych w gronie rodzinnym w waszych domach przy ciepełku bijącym z waszych kominków!

 

A dla tych co budują - jak naszybszego i spokojnego ukończenia budowy - co by kolejne święta były już w waszych wymarzonych domach!

 

tommi z rodzinką

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość ~AS~
grotolaz,

szukam podbitki gdzieś bliżej ;)

mam dylemat jakie drewno jest lepsze sosna czy świerk??

może ktoś się orientuje...

ceny jakie dotąd spotkałam to 25-28 PLN netto za m2

 

Sosna. Świerk jest wdzięcznym drzewem, moim zdaniem ładniejszym od sosny, a poza tym mam do niego duży sentyment :) ale jeżeli nie będzie idealnie wysuszony, to większa szansa, że zacznie się skręcać. A podbitka z natury narażona jest na duże wachania wilgotności. Chociaż są regiony, gdzie ze względu na to, że świerk jest najłatwiej dostępny, stosuje się go do wszystkiego.

 

Tak na prawdę, to najlepiej jakieś liściaste drzewo, np. olchę, będzie na całe życie. Ale jeśli miałbym doradzać wybór jak w Twoim pytaniu, to raczej sosna.

 

p.s. Osobiście mimo wielkiej sympatii dla drewnianych wykończeń, na podbitkę wybiorę jednak pcv.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...