Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa nadarzyńsko - grodziska


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 18,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Witam,

 

w następnym roku na wiosnę zaczynamy budowę w Ruścu, więc chciałem się dołączyć do grupy i jednocześnie złożyć Grupowiczom Serdeczne Życzenia Noworoczne.

 

Mam też pytanie: czy znacie w tej okolicy skład budowlany, z którego korzystaliście i możecie go polecić ??

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja z różnych powodów wybrałem jednak PCV

 

Hehe, zwróć uwagę, co napisałem w ostatnim zdaniu, a właściwie w "p.s." :)

 

ja też z różnych względów wybrałam drewnianą podbitkę :)

podobnie jak z różnych względów wybrałam drewniane okna :)

 

mam ochotę na świerka, bo tez mi sie bardziej podoba ale chyba jednak zostane przy sośnie :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

w następnym roku na wiosnę zaczynamy budowę w Ruścu, więc chciałem się dołączyć do grupy i jednocześnie złożyć Grupowiczom Serdeczne Życzenia Noworoczne.

 

Mam też pytanie: czy znacie w tej okolicy skład budowlany, z którego korzystaliście i możecie go polecić ??

 

Pozdrawiam.

 

Witam serdecznie nowego Sąsiada, :D Itradycyjne pytanie w której części ruśca sie budujesz ?? Ja już 3 lata mieszkam na środkowej. Fajnie sie mieszka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja też z różnych względów wybrałam drewnianą podbitkę :)

 

chyba też jednak wybiorę drewnianą podbitkę, przede wszystkim ze względu na estetykę, dwa to mój majster od stanu surowego robi ją pięknie(w cenie) bo już oglądałam wykonaną, trzy to jak go zapytałam czy robi z pcv to machnął ręką i poinformował, że od kilku lat nie robi, czemuuuu?????

No i jakie plusy są jeśli chodzi o pcv???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Penny i Gawel witam,

 

cieszę się żę są bliscy sądziedzi na grupie, bedzie raźniej :D

Obecnie jesteśmy na etapie szukania ekipy i materiałów. Na razie

nasza ulica nie ma nazwy, łączy Główną ze Żwirową.

 

A to jest ok 500 m ode mnie fajnie mam nadzieje że sie spotkamy przy okazji :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tamlin, jesli Kramek tez nawali to ja juz chyba nikomu nikogo nie polece:((

ale mam nadzieje, że będzie ok.

U nas rynnę naprawił gość od barierki, robi też elewacje więc na rynnach, na moje szczęście, się zna i chciało mu sie do tej malutkiej roboty specjalnie przyjechac, dzień przed wigilią, resztę prac rynnowych załatwimy na wiosne.

 

Plusy podbitki z PCV: nie trzeba odnawiac co kilka lat (odnowienie drewnianej podbitki nie jest łatwe ze względu na wysokość oraz konieczność osłaniania scian)

 

 

Ciekawa jestem gdzie ludki z naszej grupy spędzają Sylwestra, my ostatnie 2 lata bylismy w domu - budowlany brak kasy- a w tym roku zaszalelismy i idziemy na bal do restauracji w Śródmieściu z grupą znajomych, mam nadzieję, że będzie fajnie

 

Najlepsze Noworoczne Życzenia dla Wszystkich

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszukuję ekipy, która zrobiłaby cały stan surowy (łącznie z więźbą i pokryciem z blachy), miałaby doświadczenie z budową z silikatów i ogólnie byłaby rozgarnięta w swoim fachu bo strop w jednym miejscu też może sprawić pewne problemy niezbyt wyrobionym ekipom. Możecie kogoś polecić?

 

I może jeszcze solidnego kierownika budowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

 

czy ktoś z Was budował może dom, który przewiduje kominek na środku salonu- mam na myśli osobny słup, który jest tam zapewne ze względów podtrzymywania stropu...

 

jak sprawdził się taki kominek? czy nie "zagracił" salonu? czy nie zmienilibyście go na kominek na którejś ze ściań?

 

dzięki za info

 

M

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kochani,

Pilnie poszukuje do zakupu dzialki budowlanej ok 1000m w poblizu linii WKD w okolicach Warszawy, najchętniej Otrębusy lub Kanie. Mamcie jakieś przetarte szlaki poszukiwań lub namiary bezpośrednie? Jak, według Waszej wiedzy, kształtują się ceny?

Będę niezmiernie wdzięczna za informację.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

 

czy ktoś z Was budował może dom, który przewiduje kominek na środku salonu- mam na myśli osobny słup, który jest tam zapewne ze względów podtrzymywania stropu...

 

jak sprawdził się taki kominek? czy nie "zagracił" salonu? czy nie zmienilibyście go na kominek na którejś ze ściań?

 

dzięki za info

 

M

 

Ja mam takie rozwiazanie. Nie dlatego, ze chcialam - kupilam dom w stanie surowym zamknietym. Tak bylo w projekcie.

Moze gdyby to byl duzy salon, efekt bylby inny - chociaz nawet i wtedy nie chcialabym komina-kobyly na srodku pokoju. Raczej wybralabym nowoczesny design, taki kominek obrotowy na rurze.. :)

W tej chwili do tego stopnia nie znosze tego komina, ze bedzie on pierwsza rzecza, za ktora sie wezmiemy - leci z hukiem! Dominuje na negatywnie pokoj, uniemozliwia stworzenie normalnych szlakow do przechodzenia, zaslania widok na polowe pokoju, gdziekolwiek sie nie siedzi, zmniejszajac go optycznie... No, ja tego rozwiazania nie znosze z calego serca!

 

A propos, komin niczego nie podtrzymuje. Przynajmniej moj. Jest tam z wyboru (nie mojego!!!), nie z koniecznosci. :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktos moglby podpowiedziec, ktore szkoly podstawowe warto wziac pod uwage w Grodzisku, Milanowku, moze nawet Podkowie?

 

W tym roku dzieci chodza do szkoly w Warszawie, ale nie chce ich skazywac na takie wsciekle dlugie dojazdy, gdy sie juz przeprowadzimy. Wiec zaczynam szukac czegos fajnego od przyszlego wrzesnia... :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

M

 

Ja mam takie rozwiazanie. Nie dlatego, ze chcialam - kupilam dom w stanie surowym zamknietym. Tak bylo w projekcie.

Moze gdyby to byl duzy salon, efekt bylby inny - chociaz nawet i wtedy nie chcialabym komina-kobyly na srodku pokoju. Raczej wybralabym nowoczesny design, taki kominek obrotowy na rurze.. :)

W tej chwili do tego stopnia nie znosze tego komina, ze bedzie on pierwsza rzecza, za ktora sie wezmiemy - leci z hukiem! Dominuje na negatywnie pokoj, uniemozliwia stworzenie normalnych szlakow do przechodzenia, zaslania widok na polowe pokoju, gdziekolwiek sie nie siedzi, zmniejszajac go optycznie... No, ja tego rozwiazania nie znosze z calego serca!

 

A propos, komin niczego nie podtrzymuje. Przynajmniej moj. Jest tam z wyboru (nie mojego!!!), nie z koniecznosci. :roll:

 

Ewo

 

jeszcze jedno pytanie- jak szeroki i długi jest zatem Wasz salon? powiedzmy do wysokości kominka i jaki byłby gdybyście go usunęli?

 

dzięki

M

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...