Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa nadarzyńsko - grodziska


Recommended Posts

Ponawiam pytanko

Witam wszystkich

Co sądzicie o poniższych stawkach za robociznę instalatora ogrzewania, wody i kanalizacji...

150 zł/punkt - gdzie punkt to doprowadzenie ciepłej, zimnej wody i odprowadzenie kanalizacji

450zł - cyrkulacja wymuszona pompą

250zł - za pętle podłogówki

300zł za szafkę z rozdzielaczami

no i kotłownia w zależności od wyposażenia 1500-2000zł

 

Senser,

czytałem na forum że jesteś zadowolony z ekipy od miksokreta, możesz ich polecić? Jeżeli tak prosze o namiary. Wylewkę z miksokreta trzeba jakoś pielęgnować? Jak np strop?

 

Pozdrawiam

Tamlin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 18,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Senser,

czytałem na forum że jesteś zadowolony z ekipy od miksokreta, możesz ich polecić? Jeżeli tak prosze o namiary. Wylewkę z miksokreta trzeba jakoś pielęgnować? Jak np strop?

 

W zasadzie, trzeba dbać o wylewkę...

Ja raz polałem wodą i przykryłem na kilka dni folią, żeby nie wnośić nie potrzebnie nadmiaru wilgoci.

To wystarczyło, nic drastycznego się nie działo...

Wylewkę robił chyba znany na forum Eimund (??): 503 016 582

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponawiam pytanko

Witam wszystkich

Co sądzicie o poniższych stawkach za robociznę instalatora ogrzewania, wody i kanalizacji...

150 zł/punkt - gdzie punkt to doprowadzenie ciepłej, zimnej wody i odprowadzenie kanalizacji

450zł - cyrkulacja wymuszona pompą

250zł - za pętle podłogówki

300zł za szafkę z rozdzielaczami

no i kotłownia w zależności od wyposażenia 1500-2000zł

 

Tak poza tematem....ciekawa propozycja wyceny...wycena bardziej ryczałtowa niż fizyczna...Nie wiem czy oparta na wizji lokalnej...nie wiem czy gość wie, ile ma być tej np. cyrkulacji??

Mogę się czepnąć tylko do jednego...podłogówka...nie wiem ile masz mieć m2 kwadratowych tej podłogówki...Ale raz pętla może mieć 30 mb a inna 100 mb i za każdą tyle samo?? Ja miałem do czynienia z wyceną za m2 i myślę że to jest bardziej sprawiedliwe...

Kotłownia to sama robota czy już z towarem??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość ~AS~
Widmo podwyżek straszy mnie w nocy :)

 

A mnie wiatr....

 

Brrr... nawet mi o tym nie przypominaj! Nie dość, że jestem przez niego bardziej nerwowy, to jeszcze spać nie daje :(

A dzisiaj gdzieś (tutaj) czytałem, że zima potrzyma do końca marca, a przy tym będą wiatry 35m/s (>120km/h) powodujące zamiecie :-?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chyba ktoś powyżej poszukiwał wykonawcy do cieplenia poddasza

moge polecić swojego

jak na razie współpraca układa się bdb

chłopaki się starają, ale ceny mają dość wysokie

z terminami chyba krucho ale zawsze można zadzwonić i zapytać

Darek Lenart 507 979 884

pozdrawiam

 

Witam,

czy możesz powiedzieć ile płaciłaś za ocieplenie poddasza? nasz wykonawca podał nam cene 15 zl/m2, ni eiwem czy to dużo czy mało:-)

dzięki

pozdrawiam

Agnieszka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wombaty2 macie sąsiadkę - mnie:)) w budach grzybek, 5 min samochodem od Was

 

wszystkim zainteresowanym śpieszę donieść, że Koprowski odzyskał poczucie przyzwoitości i w poniedziałek rano zgodnie z umowa zjawiło sie u mnie 3 jego dekarzy, aby ratować obróbki blacharskie (po drodze naderwała się druga) całe szczęście , że przyszli przed tym huraganem - oj latały by kawałki blachy po okolicy, obiecał tez,że zrobi te prace przy rynnach, których się wczesniej podjął, ma przyjść na wiosnę na płatny gwarancyjny przegląd dachu, pozyjemy, zobaczymy, dam znac jak dokonczy robotę, na razie nie daję na niego namiarów, bo jak nałapie roboty to go nie zobaczę i inni tez nie

 

Zygmor - gratuluję początku, ale z budową to lepiej czekajcie do wiosny, mają być duże mrozy

 

Spotkanko - tak, tak, chętnie. Senser, ja nie mam na stałe internetu, więc zaglądam jak mogę.

U nas wszystko OK, ale czekam aż te s......ny ze skarbowego oddadzą mi pieniadze za VAT. Wniosek złozyłam w marcu, w sierpniu wzieli do ręki moje dokumenty i stwierdzili, ze MUSZE złozyć korektę. w grudniu wrócili do sprawy. obecnie czekamy na ostatni podpis. brak słów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Dawno mnie nie było,ale widze że mam coraz więcej sąsiadow,jaktorów to od żyrardowa blisko.

A teraz prosze o informacje ile sie płaci za przyłacze gazowe ,pan ktory załatwia wszystkie papiery powiedział mi 11000tys? a rure mam w działce,więc nie wiem czy chce mnie naciągnąc czy takie są ceny :cry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bobo, muszę ci coś powiedzieć o zwrocie VAT-u...

2 m-ce temu sami (na dwa dni przed końcem terminu) złożyliśmy dokumenty o jego zwrot. I dwa dni temu zadzwoniła do mnie kobitka, żeby przedłożyć jej oryginały (jeszcze raz, nie wiem po co, ale nie istotne...) i mi mówi, że za tydzień będzie decyzja....czyli dostaniemy VAT albo w jednym czasie albo nawet wcześniej od ciebie (sic!), a ty grubo przed nami złożyłaś wniosek!!

 

Ale żeby było zabawniej zagadałem kobitkę, o tych extremalnych terminach w niektórych US....i że jestem w szoku że tak szybko...

Ona powiedziała, że chodzi o to, że teraz jest tych wniosków dużo mniej składanych...a maxymalne terminy wykorzystywali w czerwcu bo się ludzie strasznie na to rzucili i nie dawali rady tego obrobić...teraz poszło szybciej bo już nie jest tak dużo tych wniosków...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o straty spowodowane wiatrem to u mnie wypchnęło trochę podbitki...musiałem nawet wyciąć nowe kawałki bo tamte wiatr roztrzaskał...

Żeby było zabawniej....wyciąłem nowe na podstawie starych i wchodzę na drabinę...a tam się okazało, że po prostu stare panele były ciutek za krótkie i nie miały się czym specjalnie oprzeć na bokach...

Jak to wszystkie niedoróbki z czasem muszą wyjść....

 

A tobie Bobo to wichura coś na dachu zmajstrowała??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widze, że ekipa z Ruśca rośnie :)

 

Odnośnie studni - no właśnie, woda jest wysoko, studnie można bez problemu wiercic...? No właśnie czy wiercić czy lepiej kopać? Moi znajomi w Ruścu (oba domy na Osiedlowej) mają studnie kopane. Mówli, że latem wiele osób w studniach wierconych wody nie miało, a oni w swoich kopanych mieli. No i namawiają mnie, żeby kopać, a nie wiercić :)

 

Pozdrowionka :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja szukam namiaru na szambo żelbetowe z montażem itp

proszę o podzielenie się namiarami :)

 

Właśnie dzisiaj mi zamontowali. EKO-BET. 10m3 za 4kPLN netto z montażem (transport/wykopanie/włożenie/zakopanie). Robią też podłączenie - cena z metra.

 

S-K-K

dzięki serdeczne

ja zupełnie nie mam orientacji w kosztach :(

w pojemności też nie bardzo

 

dzwoniłam do poleconej przez Ciebie firmy

koszt podłaczenia to 40- 45 PLN za mb z materiałem w zalezności od przekroju rury

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...