Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa nadarzyńsko - grodziska


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 18,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

dasz radę sam postawić domek pracując?? :o

jak zamierzasz to pogodzić i ile czasu chcesz tak budować??

podziwiam za determinację :)

i życzę powodzenia

Myślę że w 120 dni jakie mi zostało urlopu zpoprzedniego roku i tego roku uda mi sie osiągnąć etap taki aby po partyzancku mieszkać, a potem pomalutku się wykończy. Raz to kiedys sprawdziłem i wyszło,stąd teraz mnie to nie przeraża. A determinacja wynika z faktu, że mamy dośc mieszkania na wynajetym na 25 metrach za kasę równą kredytowi:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

gaweł czyli jest nas dwoje bo ja też z P. Paluchowskiego usługi korzystałam

 

Ta cena to z materiałem? Jak mu poszło..? Jakieś bliższe info?

 

 

Cena była 50 zł za metr rury z robocizna + 150 za filtr ,moja studnia kosztowala 550 zł

ale to rozumiem , że nie jest to studnia głebinowa, tylko zwykła abisynka, na jakieś 6-7m??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

gaweł czyli jest nas dwoje bo ja też z P. Paluchowskiego usługi korzystałam

 

Ta cena to z materiałem? Jak mu poszło..? Jakieś bliższe info?

 

 

Cena była 50 zł za metr rury z robocizna + 150 za filtr ,moja studnia kosztowala 550 zł

ale to rozumiem , że nie jest to studnia głebinowa, tylko zwykła abisynka, na jakieś 6-7m??

 

 

z tegoco wiem towody głębinowe są od 5 m w dół powyżej gruntowe i zaskórne, nie ma reguły ja mam wode na 10 m i jest bardzo czysta sasiad z dzialki obok ma na 36 i syf nieprzezroczysty i z jakimis drobinami czarnymi. Jak to mówią ryzyk fizyk :wink: Ja mam wodociąg a studnia jest awaryjnie i do podlewania - polecam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale to rozumiem , że nie jest to studnia głebinowa, tylko zwykła abisynka, na jakieś 6-7m??

 

 

z tegoco wiem to wody głębinowe są od 5 m w dół powyżej gruntowe i zaskórne, nie ma reguły ja mam wode na 10 m i jest bardzo czysta sasiad z dzialki obok ma na 36 i syf nieprzezroczysty i z jakimis drobinami czarnymi. Jak to mówią ryzyk fizyk :wink: Ja mam wodociąg a studnia jest awaryjnie i do podlewania - polecam!

 

A tak przyjmując to się zgadza. Do tej studni to albo postawić pompę ręczną,albo hydrofor, bo chyba o takich rozwiązaniach mówimy. Tylko czy hydrofor pobiera wodę z10 m??.Jak się dowiadywałem to podobno działa do 8 , ale może się mylę....

 

A co do tego aby ją mieć to ja również nie mam watpliwości...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam zestaw hydroforowy yet100a + zbiornik 50l i nie ma problemu jezeli zestaw jest w domu i studnia ma w miare wydajnosc to dobra jest pompa MULTIHWA cicha i wydajna ale muci miec co ciagnać

http://www.omnigena.pl/ramka2.htm

 

Pompe dobierze ci studniarz :wink:

i wszystko jasne:) dzięi za wyczerpujące info...pewnie nie peirwsze i nie ostatnie , a zdawałoby się że strażak na pompach się zna, ale nie na wszystkich:), ale jak dojrzałem , to one własnie maja do 8 m ssania, więc się nie myliłem:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam zestaw hydroforowy yet100a + zbiornik 50l i nie ma problemu jezeli zestaw jest w domu i studnia ma w miare wydajnosc to dobra jest pompa MULTIHWA cicha i wydajna ale muci miec co ciagnać

http://www.omnigena.pl/ramka2.htm

 

Pompe dobierze ci studniarz :wink:

i wszystko jasne:) dzięi za wyczerpujące info...pewnie nie peirwsze i nie ostatnie , a zdawałoby się że strażak na pompach się zna, ale nie na wszystkich:), ale jak dojrzałem , to one własnie maja do 8 m ssania, więc się nie myliłem:)

 

tak ale dajesz 2 zawory zwrotne i jest git :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gaweł:

 

O to bardzo blisko mnie nie ma sprawy, ale ale przecież tam jest wodociąg :o , czy ta dzialka jest za smietnikiem niedaleko kepy lasku sosnowego bo nie bardzo wiem???? :-? . No i podaje dla Wszystkich namiar na studniarza: PIOTR PALUCHOWSKI 502286560 lub 048-8560566

 

Dzięki za informację. Tak się składa, że wcześniej już z tym Panem romawiałem. W Ruścu dosyć dużo studni wiercił, Twój post potwierdza, że jest dobrym fachowcem :)

Chodzi o okolicę skrzyżowania Głównej z Osiedlową, lasek jest trochę dalej taki przylegający do Słowiczej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra, o studni wiem juz wiele, a może doradzicie skąd najlepiej w okolicach Radziejowic zamawiać beton, chodzi mi o nazwy firm, może jakies namiary.

Z góry dziękuję.

 

Z Radziejowic??

Chyba Budokrusz...extra beton, może nie najtańszy ale naprawdę super jakości produkty. Budokrusz ma "oddział" zarówno pod Grodziskiem jak i we Mszczonowie...(sam tam byłem i tu i tu)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra, o studni wiem juz wiele, a może doradzicie skąd najlepiej w okolicach Radziejowic zamawiać beton, chodzi mi o nazwy firm, może jakies namiary.

Z góry dziękuję.

 

Z Radziejowic??

Chyba Budokrusz...extra beton, może nie najtańszy ale naprawdę super jakości produkty. Budokrusz ma "oddział" zarówno pod Grodziskiem jak i we Mszczonowie...(sam tam byłem i tu i tu)

Dzięki, będę musiał to sprawdzić, już wysłałem im zapytania ofertowe.

A tak swoja droga dojeżdzacie może do Warszawy??, któredy najlepiej tak aby na 8.00 być w stolicy?? Trasą??, moze przez Grodzisk, jak to wyglada w praktyce??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ankier,

ja brałem drewno z okolic Spały. Tam są 100-letnie lasy sosnowe. Drewno, żywiczne. Po wyschnięciu nawet bardzo nie popękało. Transport miejscowy z tartaku. Jak chcesz mogę odszukać fakturę i podać kontakt.

Jak nie, to patrz w skaładach dokładnie, byś nie dostała drewna z czubków bo dużo sęków po gałęziach. I mniej podobno wytrzymałe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

też Was poczytuję czasami,

mogę polecić studniarza, mi wywiercił studnie na 26m

za 1 m liczył tylko 50 zl, dodatkowo kupiłam pompkę 250zł na czas budowy

narazie studnia działała znakomicie, więcej będę mogła napisac wiosną

 

pozdrawiam

 

Witam, mógłbym dostać namiar do tego studniarza??

 

[email protected]

 

Dziekuję.

 

gaweł czyli jest nas dwoje bo ja też z P. Paluchowskiego usługi korzystałam

 

poprawka jest nas troje :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ankier,

ja brałem drewno z okolic Spały. Tam są 100-letnie lasy sosnowe. Drewno, żywiczne. Po wyschnięciu nawet bardzo nie popękało. Transport miejscowy z tartaku. Jak chcesz mogę odszukać fakturę i podać kontakt.

Jak nie, to patrz w skaładach dokładnie, byś nie dostała drewna z czubków bo dużo sęków po gałęziach. I mniej podobno wytrzymałe.

 

 

będę bardzo wdzięczna za kontakt, a jaka była cena za 1 m3 i kiedy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...