Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa nadarzyńsko - grodziska


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 18,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Witajcie - od dłuzszego juz czasu przegladamy Forum i zaraz dolaczymy do gorna szanownych budujacych. Domek powstanie w Musułach, calkiem niedaleko sensera (któremu chwała po wieczne czasy za cierpliwości do mnie i odpowiedzi na liczne pytania).

I tak przy okazji chcialam podrzucic pierwsze pytanie - co myslicie o budownie z PRAEFA czy jak to sie tam zwie? czy ktos z okolicy z tego buduje?

pozdrawiam

Aga :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie - od dłuzszego juz czasu przegladamy Forum i zaraz dolaczymy do gorna szanownych budujacych. Domek powstanie w Musułach, calkiem niedaleko sensera (któremu chwała po wieczne czasy za cierpliwości do mnie i odpowiedzi na liczne pytania).

I tak przy okazji chcialam podrzucic pierwsze pytanie - co myslicie o budownie z PRAEFA czy jak to sie tam zwie? czy ktos z okolicy z tego buduje?

pozdrawiam

Aga :D

 

 

Na osiedlu jest dom budowany w systemie prefa miało wyjsc tanio ale wyszło nie za tanio, bo doliczono później dźwig i transport elementów. Co do walorów użytkowych to gdzies na forum jest topik w którym ta problematyka jest poruszona. Jak na razie w statystyce naszego osiedla tylko ten 1 dom jest w tej technologii reszta to max, ytong, i poroterm na ok 20 domów są 4 kanadyjczyki w tym nasz :D .

Dlaczego akurat ten system wzbudził wasze zainteresowanie ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie - od dłuzszego juz czasu przegladamy Forum i zaraz dolaczymy do gorna szanownych budujacych. Domek powstanie w Musułach, calkiem niedaleko sensera (któremu chwała po wieczne czasy za cierpliwości do mnie i odpowiedzi na liczne pytania).

I tak przy okazji chcialam podrzucic pierwsze pytanie - co myslicie o budownie z PRAEFA czy jak to sie tam zwie? czy ktos z okolicy z tego buduje?

pozdrawiam

Aga :D

Ja chciałem z nimi budować. Nawet podpisałem umowę. Ponieważ byłły kłopoty z zaczęciem - z ich winy - umowę rozwiazaliśmy. Wybudowałem bez nich. To było ponad 3 lata temu - więc może coś się zmieniło?

 

Dla mnie wtedy były tylko 2 argumenty za budową przez nich: szybkość (gotowe elementy więc 3-4 miesiące możliwe) i że będzie jeden wykonawca więc jak by co to wiadomo kogo się czepiać.

 

Co do ceny - niska nie jest. Bazując na ich wycenie brałem kredyt w banku. I tu wyszła ich inna zaleta. W przeciwieństwie do większości innych osób ja nie musiałem występować o zwiekszenie kredytu. Po prostu wszystko byłło z lekką górką więc nawet jak były elementy których nie uwzględniłem w kalkulacji to i tak starczyło z pieniędzy zaoszczędzonych na pozycjach uwględnionych w kalkulacji.

 

Ale powtarzam jeszcze raz - to było ponad 3 lata temu. Jak jest dzisiaj - nie wiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hubercik a ja :( , może bym sie zaznaczył ale nie wiem czy umię a poza tym cos sie ta mapa nie otwiera i jest zamazana :cry:

Nie ma problemu.

Jak sam nie dasz rady to w kontekście tej mapy musisz mi to jakąś wytłumaczyć.

Nie wiem, Rusiec na wys. trasy katowickiej, pod literą "k"...jakąś tak innej możliwości nie widzę.

Jeśli chodzi o mapę to wszystko jest OK. Właśnie sprawdzałem, zresztą inni nic nie mówili, otwiera się OK.

U ciebie może być zamazana ze względu może na to, że nie jest to mały plik i jeśli korzystasz z Plusa to takie widoki możesz mieć przy niskim transferze (i też nie zawsze).

Każdy inny chętny na mapę proszę o info...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś wie moze czy są jakieś plany modernizacji drogi z Grodziska do Pruszkowa? I dalej do Warszawy? Czy ten horror nikomu oprócz mnie nie przeszkadza i nikt nawet nie myśli żeby cokolwiek zmienić?

 

nie znam takich planów, nie wiem czy są...

Ty to co teraz się dzieje nazywasz horrorem??

Nie odczuwasz różnicy po zakończeniu drugiego wiaduktu na Alejach??

Od momentu jak go skończyli ja zmieniłem przyzwyczajenie i teraz do w-wy nawet od siebie jadę przez Aleje Jerozolimskie...

Dla mnie na to co tam było i w Raszynie, aleje to miodzio...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po statystykach widac, ze grupa jest juz calkiem liczna :-)

Fizyczna aktywność jest nieco gorsza...

Chociaż, muszę wam wszystkim powiedzieć, że nasz grupa jak na dość mocno lokalną, z tego co rozmawiałem z forumowiczami z innych grup to nasza jest baaaardzo aktywna.

Dotarły do mnie sygnały, że na innych grupach nie ma takiej aktywności w postach. Długo się czeka na namiary, odpowiedzi. Nie ma takiego przyjaznego nastawienia, jak powiedziałem że mam spotkania średnio raz na pół roku to oczy zrobiła :o "ooo co ty, u nas nie ma szans..."

 

I tak jak widzę, po naszych inicjatywach chyba ma rację....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...