Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa nadarzyńsko - grodziska


Recommended Posts

Drodzy budujący

niepostrzezenie z WITAJ zrobiłam sie SYMPATYKIEM forum i wybaczcie moze troszke ckliwy ton, ale chciałam powiedziec, ze super ze takie forum jest:)))

ile łatwiej dowiedziec sie wszystkiego, poradzic:)

Ale my tu gadu gadu, ale jakos temat spotkania ucichł... wiec kiedy? i gdzie? Gemini w Milanówku? Kto z regułu zwołuje spotkania?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 18,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Aga i Janusz.

jeśli chodzi o Praefę to ja nawet 4 lata temu byłem w ich fabryce w Międzyrzeczu ( gdzieś za Poznaniem). Oglądałem technologię wyrobu tych elementów. Byłem w środku jednego z domów wybudowanych w tej technologii i widziałem dwa kolejne. Była ze mną również sąsiadka, ponieważ interesował nas głównie szybki czas postawienia ścian i precyzja wybudowania.

Płyty ścian powstają na stole wibracyjnym, są zbrojone siatką i wierzchnia powierzchnia jest szlifowana. W efekcie wewnętrzne ściany nie wymagają tynków, są gładkie i nadają sie do malowania. Mnie trochę przeszkadzała grubość ścian nośnych ( ok. 15 -18 cm) . Ale ja już tak mam ( mój mur ma 50 cm i też jest z keramzytu tylko z Mszczonowa).

Za szybkość i jakość niestety trzeba zapłacić. Jak juz stawiąją to przewidziane jest wszystko co moze przebiegać w ścianach: elektryka, kanalizacja, c.o. i cwu. Z tego powodu budowa jest bardziej przemyślana, bez zmian

(prowizorki) np: hydraulik montuje rury tam gdzie są w projekcie a nie gdzie mu łatwiej itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hans

wielkie dzieki za informacje:) nam zalezy bardzo zeby sie szybko wproawadzic, a domek nie jest duzy wiec mamy nadzieje, ze uda nam sie zmiescic w zakladanym budzecie:) czesc bierzemy z kredytu, czesc ze sprzedazy mieszkania wiec poki co coraz bardziej podoba mi sie podoba. Tak sobie wszystko przymyslec na poczatku, potem tylko wszystko podlaczyc, polozyc podlogi, pomalowac sciany itp i mieszkac:) My mamy o tyle dobrze ze moj ojciec zajmuje sie wykonczeniem wnetrz (schody, podłogi, stolarka, tynki i itp itd...) więc napewno nam duzo pomoze:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to asz, jesteś już naniesiona...

Z naszej grupy jesteś najbardziej grodziska...ja tak ani to ani nadarzyński...

Jestem w sercu...ooo :lol: 8)

Bobo, czekam na dokładniejsze instrukcje...

 

A tak wogóle...to pan AS udostępnił swój serwerek...

VIP-oski serwerek z VIP-oskiej dzielnicy...dokładnie dzielnica nazywa się Village :D

 

 

Senser

Dzięki

Ale podpis pod wiadomością Ty oczywiście przeczytał...

 

Na najbliższym spotkaniu stawiasz mi browara :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Forumowiczów. Planujemy budowę w Wycinkach przy ul. Międzynarodowej małego odmku cirka 120 m2. Chcielibyśmy ruszyc na wiosnę/lato. Kochani ile trwa w Grodzisku uzyskanie pozwolenia na budowę??? Czy ktoś z Was mógłby mi polecić jakąś dąbrą i niedrogę ekipę do stanu surowego i czy wogóle jest to realne, ze nam się uda ruszyć w tym roku jak jeszcze nie mamy nawet pozwolenia??? Kurcze boję się tego budowania.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

przed chwila dzwoniłam do jednaj z firm budowlanych i Pani wyceniła mi moj mały domeczek na około 700 tys???

to duzo za duzo, najdroższa firma jakę znaleźlismy chciała od nas 370 tys pln za stan deweloperski, my budujemy w technologi tradycyjnej (sciana 3W),

wiem, że budowanie z prefabrykatow jest droższe, ale nawet jak sie to weżmie pod uwagę i uwzgledni wzrost cen materiałów i to, że lepsi budowlańcy juz wyjechali to i tak wydaje mi sie, że 700 tys pln to kosmiczna kwota

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

MonQ i D&R Odnośnie drzewa na więźbe polecam kumpla, który ma tartak niedaleko Radomia. Tydzień temu kupiłem więźbe w cenie 570 m3 i chyba z impregnacją. Jak chcecie dam Wam nr do niego.

Dzisiaj już skończyli wytyczać jutro wykop i po południu wylewanie

Pozdrawiam

 

Jakub,

 

poproszę namiar na ten tartak.

 

Pozdrawiam

 

Witam

Podaje namiary na więźbe Piotr 601940595

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hubercik a ja :( , może bym sie zaznaczył ale nie wiem czy umię a poza tym cos sie ta mapa nie otwiera i jest zamazana :cry:

Nie ma problemu.

Jak sam nie dasz rady to w kontekście tej mapy musisz mi to jakąś wytłumaczyć.

Nie wiem, Rusiec na wys. trasy katowickiej, pod literą "k"...jakąś tak innej możliwości nie widzę.

Jeśli chodzi o mapę to wszystko jest OK. Właśnie sprawdzałem, zresztą inni nic nie mówili, otwiera się OK.

U ciebie może być zamazana ze względu może na to, że nie jest to mały plik i jeśli korzystasz z Plusa to takie widoki możesz mieć przy niskim transferze (i też nie zawsze).

Każdy inny chętny na mapę proszę o info...

 

Hej Senser,

 

To czy ja mogłbym prosić o umieszczenie mnie na mapce? Z prawej strony jest miejscowość Nowa Wieś, potem w dól i na prawo na samym skraju jest początek nazwy mojej miejscowości Granica (widać tylko Gra)- i pod literką G jest taki mały kwadracik - to własnie tam :)

 

z góry dziękuję!

Tommi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem załamana:(

 

przed chwila dzwoniłam do jednaj z firm budowlanych i Pani wyceniła mi moj mały domeczek na około 700 tys??? Czy to jest mozliwe? Syvia_1 ty wlasnie budujesz i sledzac twój dziennik wcale to nie wyglada tak zle:(

 

pomozcie bo zaraz sie zalamie chyba i poddam

Aga :(

Aga żartujesz? stan surowy zadaszony wynióśł mnie 110 tys licząc, że materiały podrożały to powinno kosztować max 140-160 + wykończeniówka ale 700???

 

a gdyby ktoś potrzeobwał to jest jeszcze jedne geodeta pan Piotr W. jeszcze do stycznia pracował w ZUDzie w grodzisku. robi mapki załatwia przyłacza itp itd.. to tak a pro po geodetów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aga żartujesz? stan surowy zadaszony wynióśł mnie 110 tys licząc, że materiały podrożały to powinno kosztować max 140-160 + wykończeniówka ale 700???

 

a gdyby ktoś potrzeobwał to jest jeszcze jedne geodeta pan Piotr W. jeszcze do stycznia pracował w ZUDzie w grodzisku. robi mapki załatwia przyłacza itp itd.. to tak a pro po geodetów

No niestety Sylvia nie zartuje:( to jakies chore, ale juz mi lepiej i poki co pomysl budowania z prefabrykatow poszedl sobie w sina dal... Teraz pozostaje dcyzja - silka czy suporex?

I daj dobra kobieto namiary do tego Piotra W (on Ci zalatwiał mapki?) i czy ktos wie jak mozna zalatwic sobie szybko prod w Zyrardowie???

Aga

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aga żartujesz? stan surowy zadaszony wynióśł mnie 110 tys licząc, że materiały podrożały to powinno kosztować max 140-160 + wykończeniówka ale 700???

 

a gdyby ktoś potrzeobwał to jest jeszcze jedne geodeta pan Piotr W. jeszcze do stycznia pracował w ZUDzie w grodzisku. robi mapki załatwia przyłacza itp itd.. to tak a pro po geodetów

No niestety Sylvia nie zartuje:( to jakies chore, ale juz mi lepiej i poki co pomysl budowania z prefabrykatow poszedl sobie w sina dal... Teraz pozostaje dcyzja - silka czy suporex?

I daj dobra kobieto namiary do tego Piotra W (on Ci zalatwiał mapki?) i czy ktos wie jak mozna zalatwic sobie szybko prod w Zyrardowie???

Aga

 

Aga i Janusz

Ja buduję z suporeksu bo silka podobno chłonie cały czas wodę.

Co do ceny to ja za robociznę miałem ceny od 40 do 77 tys za stan surowy z więźbą. Wybrałem za 40 i jutro jak Bóg da wylewam bo dziś po 8 godz kopania fundamentów jeszcze nie skończył.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...