Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa nadarzyńsko - grodziska


Recommended Posts

 

Aga i Janusz

Ja buduję z suporeksu bo silka podobno chłonie cały czas wodę.

Co do ceny to ja za robociznę miałem ceny od 40 do 77 tys za stan surowy z więźbą. Wybrałem za 40 i jutro jak Bóg da wylewam bo dziś po 8 godz kopania fundamentów jeszcze nie skończył.

 

Jakub bardzo Ci w takim razie kibicuje:) pisz jak ida postepy i podaj namiary. My za dwa tygodnie złozymy o pozwolenie na budowe i potem zaczynamy na wiosne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 18,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Do kolegi, który pytał o pozwolenie itd.

Kiedyś w Grodzisku czekało sie na pozwolenie 2 tygodnie, a teraz to chyba nawet ze 2-3 miesiące. Masz szansę zacząć w tym roku, lato, może jesień, ale ekipy szukaj już. Mojej Ci nie polecę, bo maja juz zaklepaną robotę praktycznie na cały rok - słowa majstra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy ktos wie jak mozna zalatwic sobie szybko prod w Zyrardowie???

Aga

ja nie wiem, sami czekamy, o ile wiem sa 2 drogi, jak sami zrobicie projekt to czekacie 3 mies, jak czekacie az projekt zrobi ZE to bedzie 6 miesiecy

 

jesli ktos zna jakies sztuczki to ja tez chętnie sie dowiem,

na razie wiem jedno budowę na pewno zaczniemy na agregacie. :cry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jesli ktos zna jakies sztuczki to ja tez chętnie sie dowiem,

na razie wiem jedno budowę na pewno zaczniemy na agregacie. :cry:

ja znam co prawda elektryka ktory jest wykonawca dla ZE zyrardow ale ma to nas kosztowac 4k+2 przylaczenie. Te 4 to za projekt, roboty itp itd... po mału sie lamie czy tego tak nie zrobic, choc z drugiej strony skoro teraz sie tyle czeka na pozwolenie na budowe... podobno tam jakis nowy dyrektor przyedl i wszystko spowalnia - dowiem sie jutro wszystkiego to dam znac:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość ~AS~
No pewnie że horror. Masz rację - Aleje Jerozolimskie, od Łopuszańskiej się poprawiły - ale ja mam na myśli trasę Grodzisk-Pruszków-Warszawa - do Łopuszańskiej włącznie a nie dalej. Ten oddcinek to JEST HORROR. I jeśli jest prawdą to co napisano w linku podesłanym przez ~AS~ (czytaj) to burmistrza Brwinowa trzeba by za j.a.j.a powiesić.

 

Kontynuując wątek:

http://www.skolniak.pl/murator/wspolny_powiat_droga_719_forum.jpg

 

A tutaj jest cały artykuł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość ~AS~
(...) jak sami zrobicie projekt to czekacie 3 mies, jak czekacie az projekt zrobi ZE to bedzie 6 miesiecy

 

jesli ktos zna jakies sztuczki to ja tez chętnie sie dowiem,

na razie wiem jedno budowę na pewno zaczniemy na agregacie. :cry:

 

Hehe, koledze który zamierza na wiosnę budować się w Osowcu powiedzieli, że z ich projektem to potrwa... 2 lata :roll:

 

Podobno można spróbować napisać podanie o tymczasową prowizorkę budowlaną, jeżeli jest w pobliżu dostęp do linii. To podobno trwa dość szybko, ale nie znam szczegółów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość ~AS~
Jestem załamana:(

 

przed chwila dzwoniłam do jednaj z firm budowlanych i Pani wyceniła mi moj mały domeczek na około 700 tys??? Czy to jest mozliwe? Syvia_1 ty wlasnie budujesz i sledzac twój dziennik wcale to nie wyglada tak zle:(

 

pomozcie bo zaraz sie zalamie chyba i poddam

Aga :(

 

Nie no, nie żartuj! Jak chcesz budować dom, to nie możesz się sugerować rozmową z jedną firmą budowlaną!!

 

A swoją drogą, to ile metrów ma mieć ten Wasz domek, 500 ?? :)

 

Głowa do góry, na pewno będzie przy budowie duuużo zachodu, ale nie będzie aż tak źle.

 

p.s. dobrze, że mamy to już w zasadzie za sobą :) Hmmm... 700tyś... się zastanawiam, czy nie zmienić branży. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość ~AS~

Mam jeszcze coś dla zainteresowanych innymi niż samochód środkami transportu:

 

http://www.skolniak.pl/murator/kolej.jpg

 

 

p.s. tym, którzy nie muszą w pracy poruszać się samochodem, polecam ten sposób dojazdu do Warszawy. Od wyjścia z domu w Musułach (do Grodziska dojeżdżam samochodem), do pracy na Powiślu dojazd zajmuje mi godzinę. A ma być jeszcze krócej :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość ~AS~
nas na wieś wypędzają ceny mieszkań w W-wie, okolica jest urocza, sąsiedzi wyglądaja na baardzo sympatycznych :)

 

jeśli mówiąc o sąsiadach masz na myśli mieszkańców Musuł (w końcu to przez miedzę), to nie tylko wyglądają, ale i są bardzo sympatyczni :D ;)

 

 

poza tym z W-wy robi sie duża wioska, przyjezdnych niedługo będzie więcej niz rodowitych mieszkańców, oni do miasta my na wieś, równowaga musi być :D

 

To prawda, w moim dziale na 10 pracujących osób, tylko 3 pochodzą z Warszawy lub okolic. W pozostałych działach jest podobnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość ~AS~
AS z mapki wynika, że musisz być gdzieś bardzo blisko mojej chałupki. Ale ze zdjęcia nie mogę rozpoznać Twego domu. Ja jestem na Rodzinnej a Ty na jakiej ulicy?

 

Jakiś niecały kilometr dalej w stronę Grodziska. Na Folwarcznej.

 

BTW tu jest ciekawa mapa z nazwami ulic (są nawet takie, których w rzeczywistości jeszcze nie ma :))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem załamana:(

 

przed chwila dzwoniłam do jednaj z firm budowlanych i Pani wyceniła mi moj mały domeczek na około 700 tys??? Czy to jest mozliwe? Syvia_1 ty wlasnie budujesz i sledzac twój dziennik wcale to nie wyglada tak zle:(

 

pomozcie bo zaraz sie zalamie chyba i poddam

Aga :(

za te cene sprzedam Ci swoj, lokalizacja super a dotego wykonczony ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Forumowiczów. Planujemy budowę w Wycinkach przy ul. Międzynarodowej małego odmku cirka 120 m2. Chcielibyśmy ruszyc na wiosnę/lato. Kochani ile trwa w Grodzisku uzyskanie pozwolenia na budowę??? Czy ktoś z Was mógłby mi polecić jakąś dąbrą i niedrogę ekipę do stanu surowego i czy wogóle jest to realne, ze nam się uda ruszyć w tym roku jak jeszcze nie mamy nawet pozwolenia??? Kurcze boję się tego budowania.

 

Jeśli masz już projekt, to z samym zezwoleniem nie powinienieś mieć większych problemów. Przy sprężeniu się może ci to zająć łącznie 3-4 tyg.

Z ekipami na ten rok możesz mieć problem....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nas na wieś wypędzają ceny mieszkań w W-wie, okolica jest urocza, sąsiedzi wyglądaja na baardzo sympatycznych :)

 

jeśli mówiąc o sąsiadach masz na myśli mieszkańców Musuł (w końcu to przez miedzę), to nie tylko wyglądają, ale i są bardzo sympatyczni :D ;)

 

 

no pewnie, że chodziło mi o Was a nie o mojego sąsiada od prądu (jesli pamiętasz o czym mówię :) )

 

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...