Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa nadarzyńsko - grodziska


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 18,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Witam

Hura!!!!!!!!!!!!!!!!!

Zalałem fundamenty

Tylko zamiast 24 poszło 54 m3 :cry:

Koparka 3 dni 1700zł :cry:

Dzis? przy tym sniegu? podziwiam - a czemu az tyle poszlo ?

Fakt troche zmarzłem. Poszło wiecej bo ławy mały być wysokosci 40 cm. a są 60. Pod jedną scianą rosły drzewa, które wyciołem. Pod nimi grunt nie był stabilny i się pozapadało + woda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tych, którym podobały się moje statystyki, zapraszam do ponownych odwiedzin tej stronki. Dodałem pewną ciekawostkę.

 

to skoro tak to sie rozbudowuje, moze i zalaczyc rubryczki z info o tym co kto buduje / w czym mieszka, jaka to powierzchnia itd - poczatkujacym na forum (jak mi np) pewnie to pomoze...

 

Przy okazji: macie w projektach / domach piwnice???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość ~AS~
AS fajnie ja PYThona nie znam...
To w sumie żaden problem, ja się go uczę dopiero od 2 tygodni. :)

 

A co do spotkania, to 24/25 znaczy dosłownie z 24 na 25 ?? :lol:

 

Kto się podejmuje spraw koordynacyjno-organizacyjnych? Senser chyba rzucił propozycję, więc...? :) Jakieś konkrety odnośnie lokalizacji?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość ~AS~
to skoro tak to sie rozbudowuje, moze i zalaczyc rubryczki z info o tym co kto buduje / w czym mieszka, jaka to powierzchnia itd - poczatkujacym na forum (jak mi np) pewnie to pomoze...

Ogólnie jestem za. Myślałem o tym, żeby dołączyć info kto na jakim jest etapie (poszukiwania, plany, budowa z etapami, aż do zamieszkania). Moim zdaniem docelowo powinno to być połączone z projektem pt. "książka adresowa". Każdy z grupowiczów mógłby tam się logować, podawać namiary na swoich fachowców, dodawać komentarze, no i w swoim profilu info o etapie swojej inwestycji. Ale ja już się nie powinienem wychylać z pomysłami, bo znowu na mnie zaatakują, że wymyślam nie wiadomo co. 8)

 

 

Przy okazji: macie w projektach / domach piwnice???

Ja nie mam, ale muszę Cię uprzedzić, że wbrew pozorom są to duuuże koszty. Zwłaszcza, że w naszych okolicach są raczej wysokie poziomy wód gruntowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie moge zasnac po wylewaniu fundamentow.

Budowa to jednak troche stresu, który teraz odchodzi.

A to prądu zabrakło bo korki u sasiada wysiadły, to pompka do wody się zepsuła, a na przedostatniej gruszce z betonem zepsuła sie pompa. To tylko awarie jeszcze dochodza majstrowie którzy chcieli by wylać jak najwyżej by potem mniej z bloczka :lol: Cały czas trzeba pilnować. No ale to już za mną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie moge zasnac po wylewaniu fundamentow.

Budowa to jednak troche stresu, który teraz odchodzi.

A to prądu zabrakło bo korki u sasiada wysiadły, to pompka do wody się zepsuła, a na przedostatniej gruszce z betonem zepsuła sie pompa. To tylko awarie jeszcze dochodza majstrowie którzy chcieli by wylać jak najwyżej by potem mniej z bloczka :lol: Cały czas trzeba pilnować. No ale to już za mną.

Gratulacje, a tak przy okazji w jakiej cenie wyszedł ci beton, rozliczając na metr sześcienny.?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślałem o tym, żeby dołączyć info kto na jakim jest etapie (poszukiwania, plany, budowa z etapami, aż do zamieszkania). Moim zdaniem docelowo powinno to być połączone z projektem pt. "książka adresowa". Każdy z grupowiczów mógłby tam się logować, podawać namiary na swoich fachowców, dodawać komentarze, no i w swoim profilu info o etapie swojej inwestycji. Ale ja już się nie powinienem wychylać z pomysłami, bo znowu na mnie zaatakują, że wymyślam nie wiadomo co. 8)

 

wychylaj sie wychylaj :lol: wg mnie to bardzo dobre pomysly, no i kto mialby sie wychylac jak nie ten/ta co sie zna co nieco na organizacji baz danych :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy okazji: macie w projektach / domach piwnice???

Ja nie mam, ale muszę Cię uprzedzić, że wbrew pozorom są to duuuże koszty. Zwłaszcza, że w naszych okolicach są raczej wysokie poziomy wód gruntowych.

 

wiem... :cry: no ale dla porzadnej piwnicy (by ja miec) mozna nieco odpuscic sobie z uzytkowego poddasza - w koncu i tak doszlismy do tego wniosku, ze na raz na pewno nie doprowadzi sie do wykonczenia chatki w calosci...

wolimy miec piwniczke, wprowadzic sie na parter, a potem stopniowo, powolutku wykonczyc gore...

 

a z tym poziomem wod - sprawdzimy jak to jest ale nasza chatka ma stanac na lekkim zboczu czegos, co wyglada jak wydma i na pewno jest z piaskow - moze w tym miejscu da rade z piwnica a woda jest na glebokosci odpowiedniej - zamierzamy to sprawdzic jakos w najblizszym czasie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no a jak to jest tak w ogole z tymi spotkaniami?

one odbywaja sie na gruncie neutralnym, czy wchodzi sie komus na glowe :lol:

systematycznie przekopujac forum dotarlem tylko 10 stron wstecz (zamierzam kopac dalej w poszukiwaniu ciekawych informacji i namiarow) i znalazlem tam tylko informacje o spotkaniu w jakiejs pizzerii... ale to chyba nie sa reprezentatywne dane...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam jakieś takie negatywne przeczucia, że ktoś się narobi nad tą stronką z polecanymi wykonawcami a aktywność tam będzie minimalna :(

oby tak nie było

 

wombaty, spotkania były zazwyczaj w jakichś lokalach a raz ugościł nas zygmor z żonką :) w swoim pięknym ogrodzie różanecznikowym :) i nie tylko

 

martwię się o fundamenty Jakuba :(

dzisiaj w ciągu dnia było - 10 :(:(:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...