Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa nadarzyńsko - grodziska


Recommended Posts

mam jakieś takie negatywne przeczucia, że ktoś się narobi nad tą stronką z polecanymi wykonawcami a aktywność tam będzie minimalna :(

oby tak nie było

 

wombaty, spotkania były zazwyczaj w jakichś lokalach a raz ugościł nas zygmor z żonką :) w swoim pięknym ogrodzie różanecznikowym :) i nie tylko

 

martwię się o fundamenty Jakuba :(

dzisiaj w ciągu dnia było - 10 :(:(:(

Witam

Miałem dodatek do -20

Dzisiaj juz można ponim chodzić.

Miło mi, że się matrwicie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 18,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Gość ~AS~
a jak nie zabezpieczył to.......................

 

Mimo domieszek, ja osobiście bym raczej nie zalewał w taką pogodę. Przynajmniej dla własnego spokoju. A zwłaszcza po doświadczeniach z tynkowaniem w marcu ubiegłego roku :(

 

Na stronie producenta domieszek do betonów znalazłem dość obszerną analizę wpływu niskich temperatur na wiązanie betonu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam jakieś takie negatywne przeczucia, że ktoś się narobi nad tą stronką z polecanymi wykonawcami a aktywność tam będzie minimalna :(

oby tak nie było

 

wombaty, spotkania były zazwyczaj w jakichś lokalach a raz ugościł nas zygmor z żonką :) w swoim pięknym ogrodzie różanecznikowym :) i nie tylko

 

martwię się o fundamenty Jakuba :(

dzisiaj w ciągu dnia było - 10 :(:(:(

 

wydaje mi sie ze tak nie bedzie - takie info sie przydaja - i jasne, ze raczej nie tym co juz mieszkaja w swoich domkach tylko tym, co kombinuja, planuja, buduja :p

 

a to najblizsze spotkanie - gdzie mialoby byc?

 

a w nocy bylo - 15 co sprawdzalismy z malzonka osobiscie na wlasnej skorze zasuwajac piechota 10 km o 4 - 5 rano

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość ~AS~
AS a możesz szerzej na temat tych tynków? bo ja też planuję na marzec..

 

Marzec nie jest najgorszy do tynkowania. Zwłaszcza gdy budynek ocieplony i jest możliwość jakiegokolwiek grzania albo gdy pogoda sprzyja. U mnie nie było ani ocieplenia budynku, ani pogoda nie sprzyjała... Tynki mam tradycyjne - cementowo-wapienne. Jak zaczynali było na zewnątrz między 0 a 5°C, ale po paru dniach wyskoczyło ok. -20°C :( a pomieszczenia ogrzewane były tylko w ciągu dnia w czasie pracy. I tak jak na te warunki, efekt nie jest tragiczny. Odparzenia wierzchniej szlichty w paru miejscach na suficie w kuchni i łazience oraz praktycznie w całym garażu. Dodam tylko, że termin rozpoczęcia prac nie był wymyślony przeze mnie. Wykonawca nalegał, żeby już zaczynać. Długa zeszłoroczna zima oznaczała dla niego straty. Drugi raz bym się na to nie zgodził.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sylvia1 do tynków musi być minimum plus 5 cały czas, więcej mile widziane i nie może być bardzo dużej wilgotności powietrza, jeśli temperatura niska

ja tynkowałam w kwietniu było plus 15, idealnie

mówimy o tynkach wewn. i miałabym kozę w środku to co wstrzymywać się czy tynkować? tynki cem -wap.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość ~AS~
mówimy o tynkach wewn. i miałabym kozę w środku to co wstrzymywać się czy tynkować? tynki cem -wap.

 

Jeśli dobrze kojarzę ze zdjęć w Twoim dzienniku, to ściany będziecie mieli 2-warstwowe i na razie nie ma ocieplenia. W tej sytuacji wszystko zależy od pogody. W tej chwili raczej nie da się podjąć decyzji. Niestety fizyki nie da się oszukać i przy ścianie 25cm nawet jak będziecie grzali cały czas, a na zewnątrz będzie spory mróz, to ściany będą przemarznięte. Jeśli z prognoz będzie wynikało, że przez czas robót i kilka następnych dni temperatura nie spadnie znacznie poniżej zera, to można zaryzykować, ale pod warunkiem, że przy temperaturach 0 i poniżej, będziecie grzać całą dobę, a to nie jest takie proste! Budynek nie ocieplony bardzo szybko się wychładza zwłaszcza, że pod dachem też zapewne jeszcze nic nie macie i hula wiatr. W marcu przymrozki są na porządku dziennym. O ile przy ścianach 3-warstwowych było by całkiem bezpiecznie, to Was bym nie namawiał do pośpiechu. Oszczędzicie sporo nerwów. No chyba, że z początkiem marca przyjdzie wiosna... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mówimy o tynkach wewn. i miałabym kozę w środku to co wstrzymywać się czy tynkować? tynki cem -wap.

 

Jeśli dobrze kojarzę ze zdjęć w Twoim dzienniku, to ściany będziecie mieli 2-warstwowe i na razie nie ma ocieplenia. W tej sytuacji wszystko zależy od pogody. W tej chwili raczej nie da się podjąć decyzji. Niestety fizyki nie da się oszukać i przy ścianie 25cm nawet jak będziecie grzali cały czas, a na zewnątrz będzie spory mróz, to ściany będą przemarznięte. Jeśli z prognoz będzie wynikało, że przez czas robót i kilka następnych dni temperatura nie spadnie znacznie poniżej zera, to można zaryzykować, ale pod warunkiem, że przy temperaturach 0 i poniżej, będziecie grzać całą dobę, a to nie jest takie proste! Budynek nie ocieplony bardzo szybko się wychładza zwłaszcza, że pod dachem też zapewne jeszcze nic nie macie i hula wiatr. W marcu przymrozki są na porządku dziennym. O ile przy ścianach 3-warstwowych było by całkiem bezpiecznie, to Was bym nie namawiał do pośpiechu. Oszczędzicie sporo nerwów. No chyba, że z początkiem marca przyjdzie wiosna... :)

 

 

oczywiście,że będzie :D . Poza tym lepiej niech hulajacy wiatr wszystko wysuszy zanim styropianowy termos zamknie dom sylwi na wieki, jak wtedy wydostac ztamtad wilgoc???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wombaty,

doskonale wiem, że zainteresowanie wśród rozpoczynających budowę i poszukujących wykonawców jest zawsze duży :)

gorzej z tymi poleceniami :(

 

jesli chodzi o tynkowanie to zalezy jakie temperaturki będą na dworze i czy ma się założone okna :)

ja mimo wszystko przy normalnych zimach ;) bym nie ryzykowała

pajęczynka na ścianach jest dobijająca

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość ~AS~
Poza tym lepiej niech hulajacy wiatr wszystko wysuszy zanim styropianowy termos zamknie dom sylwi na wieki, jak wtedy wydostac ztamtad wilgoc???

Jaki termos? Ja tam styropian mam tylko pod podłogami. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość ~AS~
jesli chodzi o tynkowanie to zalezy jakie temperaturki będą na dworze i czy ma się założone okna :)

ja mimo wszystko przy normalnych zimach ;) bym nie ryzykowała

pajęczynka na ścianach jest dobijająca

 

No właśnie, Sylwia, Wy chyba nie macie jeszcze okien? Jeśli możecie, to odpuście sobie ten marzec. Tym bardziej, że pogoda dość nieobliczalna ostatnio.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam już pozwolenie na budowę (udalo się, hurraa), fajnego domku Zręczny C77a w Osowcu przy ulicy Szkolnej (vs a vis posesji nr 82, druga dzialka w zabuowie). Dlatego cieszę się, że tu jestem :) Zawsze latwiej robić coś w "grupie wsparcia", wiadomo dlaczego, hi hi

 

Z moich skromnych, ale jednak, doświadczeń budowlanych, wiem jedno: trudno o dobrego fachowca, od fundamentow po wykończeniówkę, ktora może człowieka zwyczajnie wykoczyć, tfu...

 

Powiedzcie mi kochani, gdzie znajde dobrego hydraulika, bo z tym zawsze mialam klopoty?

 

Dlaczego niektorzy budują z silki, a niie np z Maxa? ja wybralam Maxa, bo cieply i wcale nienajdroższy.

 

serdecznie pozdrwaiwam, aha, czy mogę prosić o zamieszczenie mnie na mapce? widzę tu już Znajomych Zręcznych z Osowca :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość ~AS~
Senser, jak rano jechałem do pracy, to gdzieś w kierunku Radoni widziałem olbrzyyymi słup dumu. Po drodze do Grodziska mijałem pogotowie ratunkowe i energetyczne. To gdzieś w Waszej okolicy coś się działo? Wiesz coś na ten temat?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jesli chodzi o tynkowanie to zalezy jakie temperaturki będą na dworze i czy ma się założone okna :)

ja mimo wszystko przy normalnych zimach ;) bym nie ryzykowała

pajęczynka na ścianach jest dobijająca

 

No właśnie, Sylwia, Wy chyba nie macie jeszcze okien? Jeśli możecie, to odpuście sobie ten marzec. Tym bardziej, że pogoda dość nieobliczalna ostatnio.

tynki byłyby w momencie gdy będą założone okna i najwcześniej w połowie marca

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...