Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa nadarzyńsko - grodziska


Recommended Posts

Witajcie! Senser, bomba poszła w górę? :wink: To już nie masz odwrotu. jsk, dziękuję za życzliwość, spróbuję najpierw wykorzystać urok osobisty mojego męża (i paru jego znajomych). :wink: Mój syn ma miejsce w W-wie w dotychczasowym przedszkolu, może ktoś chce? Jakoś będzie, muszę jeszcze podjąć decyzję odnośnie gimnazjum starszego. Nasz rejon to nr 3, ale słyszałam kiepskie opinie o tej szkole.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 18,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dziękuję kwiatkor za miłe słowa. A co do bramy to owszem - myślałam. Nawet pierwotna brama "tymczasowa" miała takie wcięcie. Nie wiem dlaczego zrezygnowałam z tego. Pewnie jakiś powód był. Jeśli chodzi o chwilowe przystanki to po drugiej stronie pod drzewami są krzaczki, które niebawem troszkę przerzedzę (tak jak zrobili to sąsiedzi i tam będzie miejsce na chwilowe przystanki. Droga nie jest specjalnie ruchliwa i to nie dlatego, że ma super nawierzchnię :D. Jeżdżą nią właściwie głównie właściciele domków, które stoją przy tejże właśnie drodze. To teraz zdradź kwiatkor tajemnicę gdzie Twoja posiadłość. Chętnie zobaczę. Mieszkasz już??

Pisanie strasznie mnie użależnia. Nie potrafię pisać krótkich postów. Już kilka dni walczyłam ze sobą i nawet nieźle mi to szło, a teraz ponownie kwiatkor mnie nakręciłeś :p . Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

senser w sprawie gruzu a ogólnie drogi. W ubiegłym roku przypadkowo przysłuchiwałem się dyskusji Pana Fundament z Panem Koparka na mojej budowie. Dlaczegoś tam zeszło im na temat dróg. Otóż w sprawie najtańszego sposobu budowy drogi zdanie Pana Koparka było następujące: "Trzeba zdjąć to czarne (humus - przypis tłumacza) a później zatrzymywać przejeżdżające ciężarówki. Każdy z kierowców ma jakiś gruz i może go przywieźć."

A później szła mrożąca krew w żyłach opowieść jak to jeden gość nie wybrał humusu, wrzucił żwir, keramzyt i inne utwardzacze za 7 000 zł jesienią, a na wiosnę wszystko znikło w ziemi i nie miał jak dojechać :D :o :wink:

Zaznaczam że rozmówcom nie chodziło o to żebym ja drogę budował, bo u mnie nie ma żadnych takich potrzeb. Wjazd bezpośrednio z drogi asfaltowej. Więc być może informacje są prawdziwe.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kwiatkor, to przedszkole wydaje się interesujące. Ile jest dzieci w grupie?
coś około 20-25 sztuk/grupę

 

Od jakiego wieku przyjmują?
tak na oko to jakieś 3lata były chyba najmłodsze.

 

Czy dzieci mają jakieś zajęcia dodatkowe?
wiem o:

- angielski

- logopeda

- rytmika

- komputery

 

Jak wygląda sprawa leżakowania, posiłków?
Nie wiem o co dokładnie można tu napisać, z moich obserwacji wygląda to tak:

- leżakowanie - wszystkie dzieci leżą, część śpi, pani czyta bajki. chyba z raz widziałem, że jakieś dziecko nie leżało tylko robiło coś przy stole.

- posiłki - nie wiem jak to osiągnęli, ale zawsze gdy byłem tam w czasie posiłków panowała dobra atmosfera, czyli dość duża dyscyplina, ale bez zmuszania dzieci do jedzenia wszystkiego, co jest. Z tego co wiem większość dzieci chętnie tam je, choć zawsze zdarzają się fale: Kuba powie, ze nie lubi truskawek, kolega Kuby to potwierdza, kolega kolegi Kuby też się dołaczy koleżanka kolegi kolegi......itd.

 

Duże masz dziecko?
114cm, choć ciagle się to zmienia.

 

W razie dalszych pytań - będę musiał zasięgnąć opinii swojej żony, ale oczywiście czekam na takowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do szamba to sprawą się nie interesowałem bo mam oczyszczalnię. Może kwiatkor?

 

Pozdrawiam

Nie miałeś kłopotów z tą oczyszczalnią? U mnie w warunkach zabudowy jest obowiązek szczelnego szamba, zakaz oczyszczalni. Chciałbym sobie zrobić oczyszczalnię - jak to załatwiać i czy ktoś ma doświadczenia w tym zakresie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam - goscinnie z grupy babickiej :)

 

Moze moglibyscie mi pomoc?

Piasek spedza sen z powiek - wyglada na to ze za piach do fundamentow zaplace majatek :evil: Moze macie/mieliscie namiary na tani piach? Bede bardzo wdzieczna za kazdy kontakt :oops:

 

pzdr Marsjanka

 

Hahahaah, wygląda na to że jesteśmy w podobnej sytuacji...my musieliśmy nieco wyżej posadowić budynek, więc i tego piachu będzie trzeba więcej....Pewnie nie będe oryginalny, ale moje źródła to jakie 200-210 zł za "Kamaza". Jeśli ty byś miał taniej to i ja skorzystam...mi potrzeba tego łącznie ok. 100 m3.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...