Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa nadarzyńsko - grodziska


Recommended Posts

Gość ~AS~
dom od 120 do 160m2, parterowy z poddaszem, dach dwuspadowy, z podwojnym garazem. Na dole kuchnia, salon, gabinet/pokoj komputerowy dla mego meza, przejscie do domu z garazu i najwazniejsze Kuchnia musi byc od tyłu domu, a nie jak w wiekszoci projektów z przodu i to jeszcze po prawej stronie. garaze tez po prawej. Na gorze 3 sypialnie, lazienka i schody tez powinny byc po prawej zeby mozna bylo z ich polowy wejsc na pokoj rekreacyjny zrobiony nad garazem.

 

No to się nazywa sprecyzowane wymagania :) Nasz projekt (a konkretnie jego lustrzane odbicie) spełnia większość, niestety poza "pokojem rekreacyjnym". Moim zdaniem przy podanych założeniach ciężko będzie się zmieścić w 160m2.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 18,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Jutro przyjeżdża dekarz na szczegółową wycenę dachówki ceramicznej

Chce za ułożenie 25 zł dachówka i 10 zł obróbka.

Dachówka z gąsiorami "jesienny liść" to koszt 15 tys.+ folia itp

Napiszcie proszę czy cena robocizny jest ok?

 

Jakubie,

Najlepiej z dekarzem umówić się na sztywną cenę za dach (nie dzieląc na metry dachówki i metry obróbek) ,uzgodnić jakie i ile tych obróbek ma być (robione na 2- 3- 4-przegięcia)bo na końcu można się niemile rozczarować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość ~AS~
Jakubie, Najlepiej z dekarzem umówić się na sztywną cenę za dach (nie dzieląc na metry dachówki i metry obróbek) ,uzgodnić jakie i ile tych obróbek ma być (robione na 2- 3- 4-przegięcia)bo na końcu można się niemile rozczarować.

 

Słusznie. Podobnie ze ścianami, tynkami, podłogami, ociepleniem, hydrauliką, elektryką, wykończeniami... coś pominąłem? :)

 

Niestety przeważnie "fachowcy" nie chcą się na to zgodzić - "Panie, to się po robocie pomierzy."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to się nazywa sprecyzowane wymagania :) Nasz projekt (a konkretnie jego lustrzane odbicie) spełnia większość, niestety poza "pokojem rekreacyjnym". Moim zdaniem przy podanych założeniach ciężko będzie się zmieścić w 160m2.

~AS~wszystko sie da jak sie ma tyle głów do myslenia co na Forum a nie moja jedna małą:))) Sylvia1 juz mi podesłała 3 projekty, które sa prawie idealne:))) Sylvus dziekuje.

niemniej jesli jeszcze komus cos sie napatoczy na oczy to ja chetnie skorzystam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość ~AS~
~AS~wszystko sie da jak sie ma tyle głów do myslenia co na Forum a nie moja jedna małą:))) Sylvia1 juz mi podesłała 3 projekty, które sa prawie idealne:))) Sylvus dziekuje.

No i o to chodzi :)

A to 120-160m˛ to powierzchnia bez garażu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość ~AS~
powiezchni uzytkowej - nie wiem czy sie garaz w to wlicza czy nie http://www.archon.pl/index.php?act=33&rodzaj=rzuty&sid=m3f2622855c5ac

tutaj jest taki co mi sie bardzo poboda.

 

Fajny, kompaktowy domek. Może tylko "komunikacja" ciut przyciasna, ale dzięki temu zredukowano powierzchnię i kubaturę, co minimalnie obniża koszty eksploatacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość ~AS~
Korena.....

Z mojej gminy jesteś...a gdzie mieszkasz/budujesz się/masz działkę??

 

można powiedzieć że jeszcze buduję

choć już mieszkam rok w swoim nowym domku

nie jest jeszcze wykończony tak jakbym marzyła ale zawsze to lepiej niż w wynajmowanym lub mieszkaniu w bloku

 

No, Senser, to już się dowiedziałeś gdzie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ekipy Pana Ziętka ja nie polecam

o kurcze

Izat

znalazłem taki twój post na forum i się przeraziłem bo gdyby nie to że facet bez uzasadnienia podniósł wycenę to bym z nim współpracował. Już byłem zdecydowany.

Miałem fuksa.

Ale Tobie współczuję.

 

Ponieważ jest tu troszkę początkujacych to może wkleję linka do czarnej listy wykonawców w mazowieckim

http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?t=42058

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...