Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa nadarzyńsko - grodziska


Recommended Posts

Gość ~AS~
Jak juz pisalem dzialka ma WZ ale nasz projekt im nie odpowiada z powodu tej piwnicy - czy ktos mial juz moze doswiadczenie w tej sprawie (szczegolnie w UG w Jaktorowie) czy trzeba bedzie okreslac nowe WZ (poprzedniemu wlascicielowi tej dzialki zajelo to 8,5 msc!!!), moze wystarczy jakis aneks... Macie pomysly jak to przedstawic w gminie?

 

W warunkach zabudowy masz zapis, że nie dopuszcza się budynków podpiwniczonych??? Bo nie rozumiem co znaczy "nasz projekt im nie odpowiada"?

Co do terminu... Na wydanie warunków mają chyba miesiąc (typowy termin w postępowaniu administracyjnym), ale w porządnych gminach, które mają uchwalony miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego, często da się to załatwić niemal od ręki - trzeba było wybrać działkę na terenie gm. Żabia Wola :D

Mimo, że to Jaktorów, to zupełnie nie rozumiem skąd tak abstrakcyjny termin.

Pozwolenie na budowę i tak będziesz załatwiał w Starostwie w Grodzisku, więc gminie nic do Twojej piwnicy, jeśli nie ma takiego zapisu w WZiZT.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 18,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

 

No powiem, że ciezko znaleźc projekt z kuchnia w tyle po prawej stronie ....

no łatwo nie jest, ale coraz bardziej przekonujemy sie do domu w daliach z podwojnym garazem:) tylko te schody ciagle mnie martwia, ale moj maz im dluzej przyglada sie tym schodom tym bardziej mu sie podobaja. wiec moze nic nie bedziemy zmieniac i wybudejmy jak jest:) Ale dzieki Piotrze za dobre checi:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

No powiem, że ciezko znaleźc projekt z kuchnia w tyle po prawej stronie ....

no łatwo nie jest, ale coraz bardziej przekonujemy sie do domu w daliach z podwojnym garazem:) tylko te schody ciagle mnie martwia, ale moj maz im dluzej przyglada sie tym schodom tym bardziej mu sie podobaja. wiec moze nic nie bedziemy zmieniac i wybudejmy jak jest:) Ale dzieki Piotrze za dobre checi:)

:lol: :lol: :lol: :lol: super mi też tam te schody bardzo pasują...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ Aga i Janusz:

 

znalezlismy juz odpowiadajacy nam projekt: podpiwniczona dziewanna z garazem z Archonu: http://www.archon.pl/index.php?act=32&lang=pl&all=1&sid=m4150083911fce

z niewielkimi poprawkami wydaje sie byc OK - teraz go testujemy (ten projekt) i kombinujemy czy nas na niego stac i jak go tam zaaranzowac...

No bardzo ładny ten projekcik:) taki w naszym stylu tez, tylko ze my wlasnie kuchnie chcemymiec od tyłu ale wogole bardzo podobny do domu w daliach:) ale piwnica bardzo rzeczywiscie podraza... ale jak macie taka potrzebe to czemu nie... tylko zrobcie moze najpierw badanie geotechniczne, bo moze sie okazac ze wode macie za blisko i wtedy nie ma sensu robic piwnicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W warunkach zabudowy masz zapis, że nie dopuszcza się budynków podpiwniczonych??? Bo nie rozumiem co znaczy "nasz projekt im nie odpowiada"?

Co do terminu... Na wydanie warunków mają chyba miesiąc (typowy termin w postępowaniu administracyjnym), ale w porządnych gminach, które mają uchwalony miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego, często da się to załatwić niemal od ręki - trzeba było wybrać działkę na terenie gm. Żabia Wola :D

Mimo, że to Jaktorów, to zupełnie nie rozumiem skąd tak abstrakcyjny termin.

Pozwolenie na budowę i tak będziesz załatwiał w Starostwie w Grodzisku, więc gminie nic do Twojej piwnicy, jeśli nie ma takiego zapisu w WZiZT.

 

odpowiem Ci na ten temat z domu wieczorem, jak tylko bede mial przed nosem WZ - z pamieci wole nie cytowac :wink:

 

a Jaktorow widac porzadna gmina nie jest bo planu zagospodarowania przestrzennego nie ma ale i tak wybralibysmy raczej ta gmine niz Zabia Wole z powodu PKP-komunikacyjnych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość ~AS~
i tak wybralibysmy raczej ta gmine niz Zabia Wole z powodu PKP-komunikacyjnych

 

Od Ciebie do PKP i tak trzeba czymś dojechać. Ja od siebie mam do PKP w Grodzisku 8km. Samochodem normalnie jadę 8-10min. Ostatnio jechałem PKS-em - 15min. No i pociągi do Warszawy mam w szczycie co 10min, a nie co pół godziny.

Chyba, że masz na myśli bliskość Centralnej Magistrali Kolejowej - to faktycznie masz bliżej niż ja ;) :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość ~AS~
We Włoszczowej zatrzymują się expresy to i w ŻW będzie PKP :-)

 

A wiesz, że ten expres Warszawa-Częstochowa, co staje we Włoszczowej Płn., zatrzymuje się też w Grodzisku ? :) Jechałem nim parę razy. Fajna sprawa - 25min do Centralnego! :D

 

p.s. bilet z miejscówką 13zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

We Włoszczowej zatrzymują się expresy to i w ŻW będzie PKP :-)

~AS~i Senser - jestescie okropni! :lol: jak tak można dokuczac koledze?

Senser a skad wiesz ze u nas bedzie PKP? dowiedziałes sie ze wstapilam do PISu i juz wygryzam Gosiewskiego??? :lol: :lol: :lol: a to miało być tajne przez poufne.

Nie mniej MUSUŁY górą :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Przez bliskosc PKP mialem na mysli 12 minut niespiesznym krokiem (pieszo 8) ) do stacji w Miedzyborowie. Po 40 minutach osobowym jestem na Srodmiesciu:-)

2. Do CMK na pewno mam najblizej ze wszystkich grupowiczow (znaczy sie do torow a nie stacji :wink: )

3. Mimo wszystko jest cichutko, duzo drzew w okolicy powoduje, ze i CMK i ta linie "lodzka" ledwo slychac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mnie SKMka nie urzadza niestety bo ja na Ochocie wysiadam i z buta mam 5 minut do pracy:) ale uwielbiam jezdzic nasza koleja PKP, bo i poczytac mozna i pogadac:) wiec przystanek bedzie miedzy mna a Senser i AS - tam gdzies kolo rzeczki:) zeby bylo w miare blisko a przy tym nie za glosno:) I rzeczywiscie musze sie spieszyc bo jak mi Ci dwaj co ksiezyc dobrze kradna oddejda od władzy to nastepnych trzeba bedzie wygryzac...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość ~AS~
1. Przez bliskosc PKP mialem na mysli 12 minut niespiesznym krokiem (pieszo 8) ) do stacji w Miedzyborowie. Po 40 minutach osobowym jestem na Srodmiesciu:-)

 

No nie! Nie będzie tak łatwo! ;) :D 40 minut do Śródmieścia to jedzie pociąg z Grodziska (rozkładowo dokładnie 39min), a z Międzyborowa 10min dłużej :p

 

No chyba, że podałeś czas przejazdu, jaki ma obowiązywać od czerwca dla pociągów nie zatrzymujących się między Pruszkowem a Zachodnią. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mnie SKMka nie urzadza niestety bo ja na Ochocie wysiadam i z buta mam 5 minut do pracy:) ale uwielbiam jezdzic nasza koleja PKP, bo i poczytac mozna i pogadac:) wiec przystanek bedzie miedzy mna a Senser i AS - tam gdzies kolo rzeczki:) zeby bylo w miare blisko a przy tym nie za glosno:) I rzeczywiscie musze sie spieszyc bo jak mi Ci dwaj co ksiezyc dobrze kradna oddejda od władzy to nastepnych trzeba bedzie wygryzac...

dobra to ja też się dopisuje ode mnie nie będzie to aż tak daleko :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Przez bliskosc PKP mialem na mysli 12 minut niespiesznym krokiem (pieszo 8) ) do stacji w Miedzyborowie. Po 40 minutach osobowym jestem na Srodmiesciu:-)

 

No nie! Nie będzie tak łatwo! ;) :D 40 minut do Śródmieścia to jedzie pociąg z Grodziska (rozkładowo dokładnie 39min), a z Międzyborowa 10min dłużej :p

 

No chyba, że podałeś czas przejazdu, jaki ma obowiązywać od czerwca dla pociągów nie zatrzymujących się między Pruszkowem a Zachodnią. :)

 

No faktycznie:-) Najwygodniej bedzie mi wysiadac na Ochocie i ta przyjemnosc trwa 47 minut + 10 minut do pracy

W tej chwili i tak dojezdzam WKD czyli mam codziennie 2*30 minut rozmow i lektur - bardzo sobie ten czas cenie 8)

 

A o tych zmianach od czerwca nie slyszalem - ale to korzystna zmiana, choc z drugiej strony pare stron przeczytanych mniej... :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość ~AS~
jak to dobrze, ze sa wsrod nas PISuary :) , pociag zalatwia i nie bedziemy stac w korkach :)

 

ale chyba musicie sie spieszyc!!! bo widze rysy i pekniecia w rzadzie Jaroslawa I Malutkiego

 

ups, śliski temat ;) :D

 

Po tylu "wpadkach" chyba w żadnym kraju rząd by się nie utrzymał, a u nas wszystkiemu winny jest "układ" a nie nieudolni rządzący. Niestety hasło "raz zdobytej władzy nie oddamy nigdy" jest realizowane z pełną determinacją małych ludzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...