Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa nadarzyńsko - grodziska


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 18,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

http://www.skolniak.pl/wombaty2/sade1_sm.jpg

http://www.skolniak.pl/wombaty2/sade2_sm.jpg

http://www.skolniak.pl/wombaty2/sade3_sm.jpg

 

Dzieki uprzejmosci ~AS~'a, ktory zamiescil na swoim serwerze zrzuty ekranowe z geoportalu moge teraz pokazac, gdzie bedziemy mieszkac:-)

 

1. Jak widac nie miescimy sie z lokalizacja na mapie grupy - w dalszym ciagu nie smiemy prosic o rozszerzenie obszaru skanowania

2. Kliknijcie na zdjecia - wtedy pokaza sie powiekszone czyli w rzeczywistym rozmiarze zrzutow ekranowych ze strony http://www.geoportal.gov o ktorej to stronie juz pisalem wczesniej ale podejrzewam, ze nawet nikt nie zajrzal;-) a chyba warto

 

Dzieki ~AS~!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Jak widac nie miescimy sie z lokalizacja na mapie grupy - w dalszym ciagu nie smiemy prosic o rozszerzenie obszaru skanowania

2. Kliknijcie na zdjecia - wtedy pokaza sie powiekszone czyli w rzeczywistym rozmiarze zrzutow ekranowych ze strony http://www.geoportal.gov o ktorej to stronie juz pisalem wczesniej ale podejrzewam, ze nawet nikt nie zajrzal;-) a chyba warto

 

Dzieki ~AS~!

 

 

Nikt nie zajrzał bo link nie działa :D

Może tak http://www.geoportal.gov.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość ~AS~
1. Jak widac nie miescimy sie z lokalizacja na mapie grupy - w dalszym ciagu nie smiemy prosic o rozszerzenie obszaru skanowania

 

Jak to?? Cały Jaktorów jest na mapie!!??

 

Ale Oni są Jaktorów tylko na geoportalu :D W rzeczywistości to jest dalej w stronę Żyrardowa - na wysokości Międzyborowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam Sąsiadów :D ja pomieszkuję w Kuklówce, ale gdyby ktoś chciał do mnie dotrzeć to od razu mówię, że musi z Kuklówki wyjechać i "machnąć" dodatkowo jakiś kilometr... półtora może, w stronę Radziejowic. Ot, taki kruczek kartograficzny na wypadek, gdyby komornik (tfuuuu!) człeka szukał zawzięcie :D :D :D

Nie ma szans... Nie stwierdzono majątku u dłużnika, bo nie znaleziono dłużnika - mógłby potem napisać ów komornik... ale nie napisze, bo ja ogólnie to prawy chłop raczej jestem :wink:

Pozdrawiam

Pearl

PS: a połatali już te dziury na drodze z Kuklówki do Jaktorowa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość ~AS~
witam Sąsiadów :D (...)

PS: a połatali już te dziury na drodze z Kuklówki do Jaktorowa?

 

Witaj!

 

Jakie dziury? Jeżdżę czasem do szwagra tamtędy, ostatni raz 2 tyg. temu i nie zauważyłem żadnych dziur odbiegających od średniej krajowej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale w porządnych gminach, które mają uchwalony miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego, często da się to załatwić niemal od ręki - trzeba było wybrać działkę na terenie gm. Żabia Wola :D

.

 

tak, Żabia Wola,a jest na prawdę w tym nie zła, najlepsze to, że o co bym nie dzwoniła czy prąd czy woda to przez tel panie odpowiadają "będzie szybko, chce pani szybko to będzie" po czym pisma i muszą odczekać swoje dwa tygodnie :cry: i jak mija 14 dzień to wysyłają. Powiem Wam, że dobre zdanie miałam o tej gminie, wszyscy chwalą, ale jak zaczyna się właśnie moja walka o wodę do której mam 60 mb i odmówili mi a wszyscy mówili, że bez problemu z nimi, że w gminie to najłatwiej cokolwiek załatwić. Pani w gminie powiedziała, że jak zamieszkam to sie przekonam jaka ta gmina dobra, to jej zadałam pytanie jak mam mieszkać bez wody??? :) Ale co do warunków zabudowy to rzeczywiście nie ma wielkich wymagań,

pozdr

 

mój szanowny małżonek był dziś w Zyrardowie, podpisał stosowne umowy, wpłacił w kasie pieniądze za przyłacze i umówił się na niedziele na działce z elektrykiem z ZE

 

a długo czekacie, to raz, a dwa to o jakie przyłacze budowlane czy docelowe? Bo ja złożyłam o docelowe i teraz oni w gminie zasięgają wiadomości,co z budową trafo itd. a tak na prawdę to zależy mi na budowlanym i dosłałam im drugi wniosek, na forum wyczytałam, że jeden wniosek i,ze najpierw zawsze daja prowizorkę, ech a jest jednak inaczej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość ~AS~
Ale co do warunków zabudowy to rzeczywiście nie ma wielkich wymagań

 

No ja akurat z warunkami miałem pewien problem. Dostaliśmy szybko, to prawda, ale... linia zabudowy odsunięta od drogi o 15m, to jeszcze rozumiem, ale od jednego z boków linia zabudowy odsunięta o 8m ?? Działka ma w tym miejscu 23m, jak odjęliśmy te 8m i z drugiej strony przepisowe 4m, to się okazało, że nasz długo wybierany dom się tam nie zmieści :evil:

Nie chciało nam się walczyć i ewentualnie zaskarżać warunków. Wybraliśmy inny projekt i ogólnie jesteśmy zadowoleni.

Ku przestrodze, dla tych co dopiero kupują dziąłkę - sprawdzajcie wcześniej warunki zabudowy! My sprawdziliśmy tylko, czy na działce można się budować i potem było zaskoczenie. O ile się nie mylę, wniosek o wydanie warunków zabudowy dla działki można złożyć nawet nie będąc jej właścicielem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja akurat z warunkami miałem pewien problem. Dostaliśmy szybko, to prawda, ale... linia zabudowy odsunięta od drogi o 15m, to jeszcze rozumiem, ale od jednego z boków linia zabudowy odsunięta o 8m ?? Działka ma w tym miejscu 23m, jak odjęliśmy te 8m i z drugiej strony przepisowe 4m, to się okazało, że nasz długo wybierany dom się tam nie zmieści :evil:

Nie chciało nam się walczyć i ewentualnie zaskarżać warunków. Wybraliśmy inny projekt i ogólnie jesteśmy zadowoleni.

Ku przestrodze, dla tych co dopiero kupują dziąłkę - sprawdzajcie wcześniej warunki zabudowy! My sprawdziliśmy tylko, czy na działce można się budować i potem było zaskoczenie. O ile się nie mylę, wniosek o wydanie warunków zabudowy dla działki można złożyć nawet nie będąc jej właścicielem.

 

warunki owszem można dostać nie będąc właścicielem, można isć i panie pokażą na mapce co i jak, ja sprawdzałam, u mnie jest tylko wzmianka ile powierzchni może być utwardzonej, ile odsunięte od drogi i tyle. Też miałam inny projekt ale działka okazało się,ze z kolei nie pasuje stornami świata, więc najpierw działka potem projekt, najłatwiej dopasować, trudniej działkę do projektu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja akurat z warunkami miałem pewien problem. Dostaliśmy szybko, to prawda, ale... linia zabudowy odsunięta od drogi o 15m, to jeszcze rozumiem, ale od jednego z boków linia zabudowy odsunięta o 8m ?? Działka ma w tym miejscu 23m, jak odjęliśmy te 8m i z drugiej strony przepisowe 4m, to się okazało, że nasz długo wybierany dom się tam nie zmieści :evil:.

 

Mnie od lini zabudowy bolą bardziej linie rozgraniczajace,

mamy dzialkę narozną więc z dwóch bokow musimy oddac kawał ziemi(okolo 200m2):evil: :evil:, linia rozgr.jednej drogi wynosi 8 m, drugiej 12 m,

i oczywiscie nie spodziewamy sie dostac od gminy za ten grunt wiecej niz symboliczna zlotowke. Moj maz czasami w zlosci mowi,ze ogrodzi sie rowno z naszymi granicami. Na szczescie dzialka jest na tyle duza,ze dom sie zmiesci ....ufff..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

W warunkach zabudowy masz zapis, że nie dopuszcza się budynków podpiwniczonych??? Bo nie rozumiem co znaczy "nasz projekt im nie odpowiada"?

Co do terminu... Na wydanie warunków mają chyba miesiąc (typowy termin w postępowaniu administracyjnym), ale w porządnych gminach, które mają uchwalony miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego, często da się to załatwić niemal od ręki - trzeba było wybrać działkę na terenie gm. Żabia Wola :D

Mimo, że to Jaktorów, to zupełnie nie rozumiem skąd tak abstrakcyjny termin.

Pozwolenie na budowę i tak będziesz załatwiał w Starostwie w Grodzisku, więc gminie nic do Twojej piwnicy, jeśli nie ma takiego zapisu w WZiZT.

 

Dokladnie tak jest napisane w WZ w dziale "Warunki i wymagania kształtowania ładu przestrzennego": "Budynek parterowy, niepodpiwniczony, z poddaszem uzytkowym..." a na pieczatce na pierwszej stronie widnieje WOJT GMINY JAKTOROW - czyli, ze to chyba ustala gmina, nie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No bardzo ładny ten projekcik:) taki w naszym stylu tez, tylko ze my wlasnie kuchnie chcemymiec od tyłu ale wogole bardzo podobny do domu w daliach:) ale piwnica bardzo rzeczywiscie podraza... ale jak macie taka potrzebe to czemu nie... tylko zrobcie moze najpierw badanie geotechniczne, bo moze sie okazac ze wode macie za blisko i wtedy nie ma sensu robic piwnicy.

 

wasz tez niebrzydki :)

kurcze, strasznie chcemy miec podpiwniczenie

o badaniach tez juz myslalem - przynajmniej zwierciadlo wody... najlepiej byloby zrobic takie badanie w najgorszych warunkach czyli w czasie wiosennych roztopow ale chyba nie ma co na nie liczyc w tym roku...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ile wy tej ziemi macie? i jak zamiescic takie zdjecia?

 

he he wydaje sie ze strrrasznie duzo a to 1765 m2 jak dla nas w sam raz 8)

 

napisze jeszcze raz: zdjecia to zrzuty ekranowe (ctrl+prtscreen) ze strony oczywiscie http://www.geoportal.gov.pl wczesniej zapomnialem dodac .pl i sie dlatego strona nie otwierala... :oops:

 

Nie mam zadnych udzialow ani interesu w reklamowaniu geoportalu procz poznawczego i jako alternatywy do np google earth czy google maps - ktore maja sporo dziur czyli obszarow ze zdjeciami w mniejszej rozdzielczosci i to akurat w tych rejonach, ktore mnie / nas interesuja

 

choc geoportal tez ma dziury...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość ~AS~
Dokladnie tak jest napisane w WZ w dziale "Warunki i wymagania kształtowania ładu przestrzennego": "Budynek parterowy, niepodpiwniczony, z poddaszem uzytkowym..." a na pieczatce na pierwszej stronie widnieje WOJT GMINY JAKTOROW - czyli, ze to chyba ustala gmina, nie?

 

Tak, warunki zabudowy ustala Gmina. Starostwo Powiatowe wydaje pozwolenie na budowę. Musisz się pofatygować do urzędu i dowiedzieć z czego wynika ten zapis o "niepodpiwniczeniu" budynku. Może właśnie ze względu na to, że w większej części Jaktorowa tereny są podmokłe. Tak czy inaczej dziwne, że gmina wtrąca się w to, co chcesz robić pod ziemią. Suchą piwnicę można zrobić w każdych warunkach, ale jak woda gruntowa jest wysoko, to na piwnicę z solidną izolacją wydacie drugie tyle, co na resztę budynku w stanie surowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

uwaga,uwaga!!!

chyba bedziemy mieli PRUNT

 

mój szanowny małżonek był dziś w Zyrardowie, podpisał stosowne umowy, wpłacił w kasie pieniądze za przyłacze i umówił się na niedziele na działce z elektrykiem z ZE

 

święto lasu!!!!!!!!

 

swieto lasu to bedzie, jak ten prunt rzeczywiscie bedziecie mieli :-?

wtedy pogratuluj:-)

ile czasu Wam to zajelo? bo nie wierze, ze ot tak poszedl sobie pierwszy raz i podpisal umowy i po paru dniach bedzie... :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...