Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa nadarzyńsko - grodziska


Recommended Posts

A czy miałeś też "przyjemność" wpłacić pieniądze na budowę kanalizacji, która miała ruszać tuż, tuż, ale jakoś nie ruszyła i obecnie nikt nie jest w stanie określić konkretnego terminu? Chyba, że miałeś to szczęście, że Ciebie ta inwestycja nie obejmuje swoim zasięgiem ;) :)

 

No ale ciebie to chyba ten temat, też nie obejmuje??

Chociaż...jak mają ciągnąć PKP w Włoszczowej to może i kanaliza w gm. Zabia Wola będzie z Jaktorowa?? :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 18,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Gość ~AS~
A czy miałeś też "przyjemność" wpłacić pieniądze na budowę kanalizacji, która miała ruszać tuż, tuż, ale jakoś nie ruszyła i obecnie nikt nie jest w stanie określić konkretnego terminu? Chyba, że miałeś to szczęście, że Ciebie ta inwestycja nie obejmuje swoim zasięgiem ;) :)

 

No ale ciebie to chyba ten temat, też nie obejmuje??

Chociaż...jak mają ciągnąć PKP w Włoszczowej to może i kanaliza w gm. Zabia Wola będzie z Jaktorowa?? :lol:

 

:D

 

Ta kanalizacja dotyczy akurat mojego szwagra. U nas też mają coś zacząć budować, ostatnio czytałem że na razie mają zacząć od Józefiny w ul. Mazowieckiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kurcze, strasznie chcemy miec podpiwniczenie

Naprawdę dziwię się czemu wam na tym tak bardzo zależy??

Piwnica to generalnie sam kłopot i wydatek.

Są problemy z uszczelnieniem...nie wiem czy w praktyce wogóle możliwe jej 100% zabezpieczenie.

Wiem, że każdy ma swoje potrzeby...ale w dzisiejszych czasach, kiedy już raczej nie kupuje się ziemniaków na całą zimę to raczej nie potrzebny problem.

 

Wielokrotnie na tym forum przewijał się wątek dużych nakładów ponoszonych na podpiwniczenie często prównywalny z kosztem wybudowania jednego piętra w domu...

 

ja też się dziwię

moi sąsiedzi zrobili sobie piwnicę wbrew ostrzeżeniom i mają ciągłe z nią kłopoty i wieczne zacieki na ścianach pomimo dobrych uszczelnień i zabezpieczeń przeciwwodnych

woda zawsze jakieś korytarzyki sobie znajdzie :(

ja też nie polecam piwnic nie mówiąc już o kosztach, bardzo wysokich kosztach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość ~AS~
kurcze, strasznie chcemy miec podpiwniczenie

Naprawdę dziwię się czemu wam na tym tak bardzo zależy??

Piwnica to generalnie sam kłopot i wydatek.

Są problemy z uszczelnieniem...nie wiem czy w praktyce wogóle możliwe jej 100% zabezpieczenie.

Wiem, że każdy ma swoje potrzeby...ale w dzisiejszych czasach, kiedy już raczej nie kupuje się ziemniaków na całą zimę to raczej nie potrzebny problem.

(...)

ja też się dziwię

moi sąsiedzi zrobili sobie piwnicę wbrew ostrzeżeniom i mają ciągłe z nią kłopoty (...) ja też nie polecam piwnic nie mówiąc już o kosztach, bardzo wysokich kosztach

 

Chyba, że ktoś patrząc na politykę zagraniczną naszego kraju, przezornie sobie jakiś bunkierek planuje :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naprawdę dziwię się czemu wam na tym tak bardzo zależy??

Piwnica to generalnie sam kłopot i wydatek.

Są problemy z uszczelnieniem...nie wiem czy w praktyce wogóle możliwe jej 100% zabezpieczenie.

Wiem, że każdy ma swoje potrzeby...ale w dzisiejszych czasach, kiedy już raczej nie kupuje się ziemniaków na całą zimę to raczej nie potrzebny problem.

 

Wielokrotnie na tym forum przewijał się wątek dużych nakładów ponoszonych na podpiwniczenie często prównywalny z kosztem wybudowania jednego piętra w domu...

 

Piwnica to tylko wydatek, a jesli jest dobrze zabezpieczona (lub jeszcze lepiej - jesli nie wymaga az takich kosztownych zabezpieczen z uwagi na brak potencjalnych zagrozen) to na dodatek zaden klopot a tylko same korzysci, bardzo rozliczne zreszta :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moi Drodzy,

 

mam sytuację awaryjną. Ekipa, która miała murować dom zmieniła skład i po obejrzeniu ich ostaniej "roboty" ręce nam opadły. Pomimo późnej pory na wybór ekipy zdecydowaliśmy jednak, że to za duże ryzyko brać ich do budowy domu i będziemy szukać innych ludzi :(

Jeśli macie więc namiary na jakichś solidnych murarzy to bardzo proszę o przesłanie może coś jeszcze da się w tym roku zrobić.

 

Dzięki i pozdrawiam,

Jacek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piwnica to tylko wydatek, a jesli jest dobrze zabezpieczona (lub jeszcze lepiej - jesli nie wymaga az takich kosztownych zabezpieczen z uwagi na brak potencjalnych zagrozen) to na dodatek zaden klopot a tylko same korzysci, bardzo rozliczne zreszta :D

 

Mówię ci dla mnie to naprawdę żadna różnica czy sobie zrobisz tą piwnicę czy nie...ale pokaż mi "dobrze zabezpieczoną piwnicę"...czyli suchą po roku...

Pewnie, że jeśli nie narzekasz na brak kasy to już tu się dyskusja kończy...możesz tam sobie nawet basen robić...

 

Ale dołączam się pytania Izat...

Jakie to tajmnicze korzyści są z posiadania piwnicy?? Rozumiem, że proporcjonalne do wielkości poniesionych wydatków oraz potencjalnych z nią problemów...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wniosek o warunki przyłączenia to doładnie - jakies 3 tygodnie i jest. Potem trzeba podpisać z ZE umowę no i albo czekać - ja bym musiała do sierpnia 2008, albo robić samemu.

 

Ja zrobiłam od razu projekt przyłącza docelowego. Skrzynka - jak ustaliliśmy z panem elektrykiem też jest docelowa, tylko z drugiej jej strony bedzie na czas budowy tablica z gniazdkami. Potem wszystkie rzeczy z tej tymczasowej czesci (jakies bezpieczniki i inne takie) maja być przeniesione do domu. Dodatkowo zapas kabla potrzebny na przyłączenie domu miał być zakopany w ziemii :) W sobotę pojadę wszystko dokładnie pooglądać :)

Może to mało fachowo wytłumaczone ale mam nadzieję, że da się zrozumieć :)

 

to jeśli robisz docelowe to jakoś Ci zwraca za to ZE czy jak z kosztami, wyczytałam, też, że jeśli swój projekt to też coś taniej itd. jakie są wobec tego koszta działań na wlasną rękę????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to jeśli robisz docelowe to jakoś Ci zwraca za to ZE czy jak z kosztami, wyczytałam, też, że jeśli swój projekt to też coś taniej itd. jakie są wobec tego koszta działań na wlasną rękę????

 

Nikt mi nic nie zwraca, niestety. Po prostu mam prąd szybciej, nie muszę czekać na niego 2 lata...

Koszty to wniosek o warunki przyłączenia - 146,40, umowa z ZE za przydzielenie mocy - ok 2 000 PLN, projekt - ceny różne od 800 do 1700 i wykonanie przyłącza - 3500 (robocizna i materiał). Tak to wyglądało u mnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Absolutnie groszem nie smierdze i oczywiscie jesli sie okaze ze to bedzie wykraczalo poza nasze mozliwosci to z zalem z piwnicy zrezygnujemy. Nie pisalem tez ze bedziemy mieli piwnice, tylko ze "strasznie chcemy ja miec" :-)

 

Oto czemu sluzyc moze piwnica:

- sklad rupieci i innych dziwnych rzeczy

- PIWnica

- spizarnia

- skladzik przetworow

- domowy warsztacik naprawczo-stolarsko-dowolny

- pralnio-suszarnia

 

a basen to sam sie zrobi - jesli sie okaze ze sie porwalismy z motyka na slonce :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oto czemu sluzyc moze piwnica:

- sklad rupieci i innych dziwnych rzeczy

- PIWnica

- spizarnia

- skladzik przetworow

- domowy warsztacik naprawczo-stolarsko-dowolny > garaż

- pralnio-suszarnia > na to bym zdecydowanie odradzał...za dużo wilgoci..

W zasadzie wszystko inne możesz przenieść do garażu...

Lub i to będzie chyba najlepsze....zróbcie sobie spiżarke...zawsze można ją mniej ogrzewać...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- pralnio-suszarnia > na to bym zdecydowanie odradzał...za dużo wilgoci..

.

 

tak popieram, w obecnym domu który zamieszkuję od lat podobno się suszyło w piwnicy i było dobrze, dla mnie nieporozumienie :-? , nie potrafie sobie z tym poradzić, piorę w weekend a pranie schnie do czwartku, śmierdzieć już zaczyna, grubsze skarpetki czy swetry jednak muszę wynosić na górę i rozkładać suszarkę w pokoju, porażka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Senser, dodaj mnie do mapki, proszę. Tak 1 cm wyżej niż Jola przy trasie na grodziska i 0,5 cm od tej trasy.

dzięki

Oj...nie mogę dojść...(również bez skojarzeń :-) )

Czy to jest przy "kwadraciku" leżącym przy trasie jozefina > grodziska patrząc na lewo od nazwy Musuły??

 

 

Zaznacz mnie proszę koło kwadracika przy trasie Józefina - Grodzisk na tej samej wysokości co napis Musuły pomiędzy AS i Jolą. (kwadracik poniżej zielonego obszaru przy samej drodze)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wombaty,

nic porywającego ;) nie napisałeś o przeznaczeniu swojej przyszłej piwnicy, ale z opisu wnioskuję, że chciałbyś ją ogrzewać zimą, więc jeśli jak napisałes "groszem nie śmierdzisz" to pomyśl o kosztach ogrzania tego betonu w ziemi

 

mi piwnica kojarzy się jedynie z wilgocią, brzydkim zapachem przenoszącym się do mieszkania itp

osobiście nie widzę żadnych korzyści z posiadania piwnicy

 

jak napisali przedmówcy do suszenia to raczej strych a nie piwnica

a spiżarnia w poblizu kuchni to niemal wymóg XXII wieku w budownictwie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

to jeśli robisz docelowe to jakoś Ci zwraca za to ZE czy jak z kosztami, wyczytałam, też, że jeśli swój projekt to też coś taniej itd. jakie są wobec tego koszta działań na wlasną rękę????

 

jak zrobisz projekt sama to płacisz 10% mniej za przyłączenie,

nie zwracaja za projekt:( , ale przynajmniej czeka sie pół roku krócej na prąd,

my za warunki przyłaczenia nic nie płaciliśmy

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak zrobisz projekt sama to płacisz 10% mniej za przyłączenie,

nie zwracaja za projekt:( , ale przynajmniej czeka sie pół roku krócej na prąd,

my za warunki przyłaczenia nic nie płaciliśmy

Pzdr

 

hmm, moj projekt jest taki: robię prowizorkę i na niej potem pociągną domek w razie potrzeby, coś pan majaczył, że u mnie wchodzi w grę budowa trafo a to szybko nie potrwa a ja na własny koszt też nie zamierzam tego robić, zatem jeśli jest szansa podpiąć się do niskiego napięcia i podciąnąć prowizorkę to już nie bedę walczyć o docelowy na już. Wokoł wszędzie jest prąd ale może nie ma juz gdzie mnie wpiąc i dlatego budowa trafo???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Nikt mi nic nie zwraca, niestety. Po prostu mam prąd szybciej, nie muszę czekać na niego 2 lata...

Koszty to wniosek o warunki przyłączenia - 146,40, umowa z ZE za przydzielenie mocy - ok 2 000 PLN, projekt - ceny różne od 800 do 1700 i wykonanie przyłącza - 3500 (robocizna i materiał). Tak to wyglądało u mnie.

146,60 za wniosek o warunki przyłączenia??? Ja skłądałam w poniedziałek dwa wnioski - jeden o prowizorke na czas budowy, drugi o stały prąd i nie zapłaciłam ani grosza :lol: moze to zalezy od zakładu energetycznego - Musuły podlegają pod Żyrardów. Juz wiem ze na prąd docelowy nie mam co liczyc aż do konca przyszłego roku, ale prowizorke mają mi dać prawie że od ręki tylko sama ją sobie muszę podciągnąć od najblizszego transformatora czy czegos tam:) Na szczescie bedziemy to robić do spółki z sąsiadem więc koszty się trochę rozłożą :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...