Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa nadarzyńsko - grodziska


Recommended Posts

Gość ~AS~
zaczynam rozumieć, będzie prowizorka, ale na plac budowy to może byc tylko prowizorka, nie?

 

Ja miałem od razu przyłącze docelowe. Miałem tylko fundamenty, a skrzyneczka stanęła na słupku "wewnątrz" budynku. Projekt przyłącza był dwuetapowy, na czas budowy przyłącze było zakończone zamykaną skrzynką STV, natomiast od razu posiadało normalny odbiór ZE. Różnica była jeszcze w taryfie, do czasu przynajmniej częściowego odbioru budynku jest C-11, a docelowo G-11.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 18,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

 

zaczynam rozumieć, będzie prowizorka, ale na plac budowy to może byc tylko prowizorka, nie?

 

a Państwa Z. stosując zasadę ograniczonego zaufania po prostu sprawdzałam i rozmawiałam z innym pracownikiemz ZE, ale mam nadzieje, że juz w marcu nas podłączą

Pzdr

 

Właśnie rozmawiałam z moim sąsiadem, który ustale z elektrykiem podciągnęcie pradu na czas budowy i proponuje mi spółkę - czyli zakładamy jedną skrzynkę w granicy jego działki, opłatę przesyłową dzielimy na pół i koszty podłączenia na pół, ale się zastanawiam co będzie jeśli on już skończy budować a my jeszcze będziemy... Czy wtedy nie ma jakiś przeciwskazań żeby korzystać z tego prądu... Poradźcie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość ~AS~
Właśnie rozmawiałam z moim sąsiadem, który ustale z elektrykiem podciągnęcie pradu na czas budowy i proponuje mi spółkę - czyli zakładamy jedną skrzynkę w granicy jego działki, opłatę przesyłową dzielimy na pół i koszty podłączenia na pół, ale się zastanawiam co będzie jeśli on już skończy budować a my jeszcze będziemy... Czy wtedy nie ma jakiś przeciwskazań żeby korzystać z tego prądu... Poradźcie

 

Formalnie z ZE umowę będzie miało tylko jedno z Was. Jeżeli sąsiad, to tylko kwestia, czy będzie na tyle uprzejmy, żeby dawać Wam prąd jak zakończy swoją budowę.

Jak zamierzacie się rozliczać za zużycie energii? Też będziecie dzielić na pół ?? W pewnych przypadkach można się na tym nieźle przejechać. Załóżmy, że ktoś prowadzi pewne prace wewnątrz budynku zimą. Nie ma innego ogrzewania i ekipa grzeje się piecami elektrycznymi, po miesiącu rachunek np. 1000zł, też płacicie na pół? Warto to mieć uzgodnione wcześniej. Chyba Senser miał jakieś przejścia z sąsiadem, który "pożyczał" prąd od Niego.

A najlepiej założyć podlicznik i drugiego odbiorcy sprawa będzie prosta i nie narazi na szwank stosunków z sąsiadem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No troszke sie juz wyjasniło - szfka ma byc wogole na działce jeszcze innej sąsiadki i mają byc gniazda siłowe dla kazdego oddzielne i podliczniki - rachunki będzie dostawać ta kobitka i mamy z nia podpisac umowę i na tej podstawie i na podstawie podliczników się rozliczać. Więc chyba w to wejdziemy... chyba że są jeszcze jakieś przeciwskazania :-?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość ~AS~
No troszke sie juz wyjasniło - szfka ma byc wogole na działce jeszcze innej sąsiadki i mają byc gniazda siłowe dla kazdego oddzielne i podliczniki - rachunki będzie dostawać ta kobitka i mamy z nia podpisac umowę i na tej podstawie i na podstawie podliczników się rozliczać. Więc chyba w to wejdziemy... chyba że są jeszcze jakieś przeciwskazania :-?

 

Myślę, że nie ma.

 

Poza tym, że kobitka musi się postarać o koncesję na handel energią elektryczną ;) :D

 

Ale nie czekajcie do końca budowy, tylko zacznijcie się starać o "normalne" przyłącze do Waszej posesji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No troszke sie juz wyjasniło - szfka ma byc wogole na działce jeszcze innej sąsiadki i mają byc gniazda siłowe dla kazdego oddzielne i podliczniki - rachunki będzie dostawać ta kobitka i mamy z nia podpisac umowę i na tej podstawie i na podstawie podliczników się rozliczać. Więc chyba w to wejdziemy... chyba że są jeszcze jakieś przeciwskazania :-?

 

Myślę, że nie ma.

 

Poza tym, że kobitka musi się postarać o koncesję na handel energią elektryczną ;) :D

 

Ale nie czekajcie do końca budowy, tylko zacznijcie się starać o "normalne" przyłącze do Waszej posesji.

 

no to wątek zrobił nam się mocno energetyczny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A my w środe składamy w starostwie komplet dokumentów i bedziemy czekac na pozwolenie. A to tak na marginesie. Jak rozumiem spotkanie w niedziele aktualne??

mamy nadzieje, że aktualne:)

 

To ja mogę zacząć robić tą bazę teleadresową,

widzę to tak:

będzie można dodawać kontakty (wykonawców, firmy, projektantów, etc.) oraz komentować i oceniać te kontakty.

Kontakt będzie zawierać nazwę, adres, telefony, branża.

 

Dostęp do bazki będzie ograniczony dla użytkowników naszego wątku, hasła wyślę na priva. Nie możemy za bardzo tego rozpowszechniać bo to będą dane osobowe i może nam się dostać od GIODO.

 

To ogólna koncepcja, co o tym myślicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A my w środe składamy w starostwie komplet dokumentów i bedziemy czekac na pozwolenie. A to tak na marginesie. Jak rozumiem spotkanie w niedziele aktualne??

mamy nadzieje, że aktualne:)

 

To ja mogę zacząć robić tą bazę teleadresową,

widzę to tak:

będzie można dodawać kontakty (wykonawców, firmy, projektantów, etc.) oraz komentować i oceniać te kontakty.

Kontakt będzie zawierać nazwę, adres, telefony, branża.

 

Dostęp do bazki będzie ograniczony dla użytkowników naszego wątku, hasła wyślę na priva. Nie możemy za bardzo tego rozpowszechniać bo to będą dane osobowe i może nam się dostać od GIODO.

 

To ogólna koncepcja, co o tym myślicie?

Myślę , że pomysł niezły, przynajmniej jak sobie z czymś nie dam rady sam to mogę się poradzić, ale większości przydadza się napewno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość ~AS~
To ja mogę zacząć robić tą bazę teleadresową,

widzę to tak:

(...)

To ogólna koncepcja, co o tym myślicie?

 

Beatko, jeżeli jeszcze nic nie zaczęliście, to się wstrzymajcie, ja jutro, a najdalej pojutrze pokażę "prototyp" do testów ;)

Mandre coś się ostatnio nie odzywa więc zacząłem coś dłubać. Ciebie ewentualnie poproszę o stronę graficzną, jeśli nie będziesz miała nic przeciwko :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Walaciki,

mne sie wydaje,ze Wam robią tymczasowe, gdzieś wyczytałam, że najpierw jest zawsze budowlane, jaką umowę podpisaliście?Na czas określony ?? Szkoda tylko,ze nie mowią w ZE,ze trzeba oddzielne wnioski składać, mamuśka poszła z jednym w ktorym zaznaczyłam,ze chce prąd do domku oni teraz kombinuja jak mi dac prad do domku jak nawet nie ma numeru ulicy :) ,wiec wiadomo,że tam dom nie stoi, mi zalezy na jakimkolwiek. Dziś rozmawiałam z Panem Z. z ZE Żyrardów, pewnie Ty z tym samym rozmawiasz bo on wydaje warunki, mój wniosek o docelowe leży już miesiąc a o tymczasowe najwcześniej pod koniec tyg. moge się upomnieć. Cóż, architekt złożyła dziś o pozwolenie bez tego, potem wypożyczy doumenty i wepnie to, nie mam czasu czekać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla rozweselenia jeden góral napisał

Wiela roków temu ida ja se ulicą z moja pierworodną córuchną Martynką (tak roczek czy półtora roku miała ) ciągnąc sanki na których siedziała opatulona , bo zimno okrutnie a sniegu nasypało od ....

I sie napatoczył funfel po drodze co ze swym psem szedł na spacyr - to se idziemy i godamy....

 

Nagle ja sie ogladam a sanki co ciągne - puste a dzieciaka ..ni ma

Puścił ja żech sanki i latam jak oparzony w te i wewte a tam tylko sniegu zaspy a pozatym nie wiem jak długo juz ja te sanki samuskie ciągnął

Nagle....widze ja tego psa funfla , co siedzi het daleko przy chodniku i ani drgnie.... leca ja sprintem (chyba zech rekord swiata pobił) patrze a w zaspie moja Martynka leży i sie jej gęba cieszy bo psisko nad nia morde ma....i grzeje ją własnym cielskiem

O jezu - ja żech nie wiedziol co najpirw ściskać - psa czy córkę

 

Żona tyż nic nie wie - bo tyż bym nie żył

Od tamtyj pory - nigdy zech ja dzieciaka juz nie zgubił

 

tak przy okazji - nie wiem czemu - ale kobietom nigdy sie takie rzeczy nie przytrafiają

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Beatko, jeżeli jeszcze nic nie zaczęliście, to się wstrzymajcie, ja jutro, a najdalej pojutrze pokażę "prototyp" do testów ;)

Mandre coś się ostatnio nie odzywa więc zacząłem coś dłubać. Ciebie ewentualnie poproszę o stronę graficzną, jeśli nie będziesz miała nic przeciwko :)

 

Bartek juz cos zaczal dlubac:

 

"create table partner (

partner_id int auto_increment primary key,

color char(1), -- 'w' - white, 'b' - black

fk_business_type int, -- fk do słownika branż

is_company int, -- firma czy os. fizyczna

partner_name varchar(100), -- nazwa firmy lub imie i nazwisko osoby fizycznej

fk_posted_by int, -- użytkownik który wpisał partnera

phone varchar(9), -- tel stacjonarny

cell_phone varchar(9), -- tel kom.

adr_city varchar(30), -- adr. miasto

adr_street varchar(30), -- adr. ulica

adr_house_no varchar(10), -- nr domu

adr_flat_no varchar(5), -- nr mieszkania

adr_post_code varchar(6), -- kod

created_date timestamp DEFAULT CURRENT_TIMESTAMP

);

"

na priv wysylam Ci jego adres mailowy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ściskać - psa czy córkę

 

Żona tyż nic nie wie - bo tyż bym nie żył

Od tamtyj pory - nigdy zech ja dzieciaka juz nie zgubił

 

tak przy okazji - nie wiem czemu - ale kobietom nigdy sie takie rzeczy nie przytrafiają

ubawiłam sie przednie:) tym bardziej ze moj ojciec tez mnie kiedys zgubil... na placu zabaw:) mama poszla do sklepu a on miał mnie pilnować:) ale sie bidus zagadał...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

Poradźcie proszę skąd by tu baraczek wziąć (znaczy kupić, wynająć) na budowę. Potrzebuję na budowę jako mieszkanko dla ekipy; ruszamy za miesiąc i nie mamy ich gdzie ulokować.

Z góry dziękuję za poradę :D

 

Jak jeżdze, to po drodze widzę taki "wóz drzymały", ale nie wiem czy to jest na chodzie i czy o coś takiego ci chodzi...Wiem, że było to swego czasu do sprzedaży...ale to ok 40 km od W-wy....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

Poradźcie proszę skąd by tu baraczek wziąć (znaczy kupić, wynająć) na budowę. Potrzebuję na budowę jako mieszkanko dla ekipy; ruszamy za miesiąc i nie mamy ich gdzie ulokować.

Z góry dziękuję za poradę :D

 

Jak jeżdze, to po drodze widzę taki "wóz drzymały", ale nie wiem czy to jest na chodzie i czy o coś takiego ci chodzi...Wiem, że było to swego czasu do sprzedaży...ale to ok 40 km od W-wy....

 

a dokładniej w którym miejscu stoi? Musiałabym to zobaczyc, a przecież jak się nie ma co się lubi, to się lubi co się ma, prawda?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...