Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa nadarzyńsko - grodziska


Recommended Posts

Do szczęśliwych mieszkańców swoich nowych domów:

Jak organizowaliście przeprowadzkę - profesjonalna firma łącznie z pakowaniem i rozpakowywaniem, czy 'pan Ziutek' ze szwagrem na Starze którym na codzień wożą węgiel ;-)

 

Pytam, bo widzę, że jest spora oferta na rynku. Nie wiem jaki zakres usługi warto brać i ile to może kosztować. Doświadczonych proszę o relację...

 

darek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 18,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Do szczęśliwych mieszkańców swoich nowych domów:

Jak organizowaliście przeprowadzkę - profesjonalna firma łącznie z pakowaniem i rozpakowywaniem, czy 'pan Ziutek' ze szwagrem na Starze którym na codzień wożą węgiel ;-)

 

Niestety nie znam "pana Ziutka" i ze Stara nie mogłem skorzystać :wink:

A tak poważnie - mieliśmy niedużo mebli i może niedaleko do przewiezienia. Więc wyglądało to tak że były dwa samochody typu van, dwu kierowców (ja i kolega) i moja żona. Większość czasu zajmowało pakowanie i rozpakowywanie. Przewieźliśmy większość - zostało jedynie 90% książek - zabrakło kartonów i jedną z priorytetowych rzeczy w nowym domu jest zabudowanie ściany pułkami na książki.

 

Prawdę powiedziawszy nie zastanawiałem się nad wynajęciem firmy. Gdybym wiedział że one też pakują - to bym się pewnie zastanowił.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do szczęśliwych mieszkańców swoich nowych domów:

Jak organizowaliście przeprowadzkę - profesjonalna firma łącznie z pakowaniem i rozpakowywaniem, czy 'pan Ziutek' ze szwagrem na Starze którym na codzień wożą węgiel ;-)

 

Pytam, bo widzę, że jest spora oferta na rynku. Nie wiem jaki zakres usługi warto brać i ile to może kosztować. Doświadczonych proszę o relację...

 

darek

 

My wzięliśmy znajomego "Pana Ziutka", ale z wozem do przewozu mebli, pakowaliśmy wszystko sami, w dźwiganiu pomogli silne i chętne nasze dzieci i dzieci znajomych płci męskiej - razem czterech (na piwo coś tam dostali :) )

Pełnego rozpakowania jeszcze nie było, bo nie ma szaf i szafek w kuchni, ale to lada moment.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do bardziej doświadczonych - może ktoś wie czy można się zameldować a przynajmniej dowiedzieć się o nr domu przed jego odbiorem? Formalności z geodetą itd. trochę trwają a ja chciałbym już przekierować korespondencję. Przy podpisywaniu umowy na wywóz śmieci ustaliłem nazwę ulicy: mieszkam przy ulicy Niedźwiedziej (nie wiem czy w związku z tym nie zaopatrzyć się w jakowyś samopał) więc do kompletu brak mi jeno nr domu ...

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak widzę wszystkich uśpiła pogoda. 0 postów :( A ja ciągle nie wiem jak szybko sprawdzić swój nr domu :(

 

Na pocieszenie mam inne rozrywki. Siedzę ci ja z żoneczką przy porannej kawie i wyglądam przez wielki oszklony wykusz i co widzę? Przez środek mojego podwórka, jakby nigdy nic, dwoje tubylców prowadzi dwie dorodne krasule :wink:

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może ktoś wie czy można się zameldować a przynajmniej dowiedzieć się o nr domu przed jego odbiorem?

 

Z wlasnego doswiadczenia nie moglam sie zameldowac. Najpierw dom musial byc odebrany. W efekcie mam malutki domeczek w stanie praktycznie surowym zamknietym do duuzej rozbudowy, ale jest odebrany i jestem zameldowana! Mieszkac natomiast to sie tam jeszcze by nie dalo...

No i numer jest, mimo ze to calkowite odludzie, wiec chyba powinno byc mozna ustalic przed odebraniem.

 

Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i numer jest, mimo ze to calkowite odludzie, wiec chyba powinno byc mozna ustalic przed odebraniem.

 

Gdy wprowadzałem się w 97 do swojego domu - dom nie był jeszcze odebrany a numer już był nadany. Nie pamiętam dokładnie jak to było, ale na początku chyba sprawdzałem na poczcie, a tam mnie skierowali do odpowiedniego pokoju w urzędzie gminy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam podejrzenie że gmina stwarza kłopoty dla budujących oczyszczalnię gdyż ma w planach (2-3 lata) kanalizę i każdy z oczyszczalnią to 1 potencjalny klient mniej.

 

Na początku _bogus_– gratulacje i najlepsze życzenia na nowym miejscu.

 

Z tą kanalizacją to już od lat w gminie Grodzisk słychać. Ponoć są plany skanalizowania całej gminy w ciągu 10lat (dane z zeszłego roku – wypowiedź burmistrza Benka – także pozostało jeszcze 9lat). Z tego co wiem budowa kanalizacji finansowana jest ze środków UE dlatego też lepiej jest budować ją na wsi niż w mieście (gdzie koszty są dużo większe z racji braku chodników, infrastruktury itp.) – gmina może wykazać się bardzo dużym postępem prac i starać się o kolejne środki. W efekcie może będzie tak, że większość wsi w gminie będzie miało kanalizację a na słynnym deptaku w centrum miasta nie tylko kanalizacji ale i wodociągu ciągle będzie brak.

 

W szczególności do Ciebie _bogus_ kanalizacja „idzie” i jest już w Odrano Woli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj dzwoniłem akurat w tej sprawie do Kurana w Urzędzie Gminy - prowadzącego inwestycje kanalizacyjne. Powiedział, że poszedł już wniosek o pieniądze z funduszu spójności i jeśli dadzą pieniądze to kanaliza będzie u mnie (Radonie) w latach 2006-2008.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak to prawda, tereny w Gminach wiejskich (jak na przykład "moja" Żabia Wola, rozwija się się (z obserwacji) znacznie dynamiczniej niż Grodzisk (mam na myśli wyłącznie media), bo oni chyba na te cele wykorzystują środki PHARE. Już chyba od roku mam na swojej innej działce również na terenie ŻW, na której mam już przyłącze wodne a na samej działce nie ma nawet "kamienia na kamieniu". Jednorazowo podłączyli w ciągu jednego sezonu w tym rejonie ok. 250-300 przyłączy wodnych w tej okolicy!!! Gaz, ciągnięty dosłownie przy lesie!!!, telefon prowadzony po polach uprawnych...

Znam okolice grodziska, na których do dziś z różnych powodów nie ma szans na prąd a co dopiero gaz....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kwiatkor - rzeczywiście już dostałem z Gminy pismo że planują w roku przyszłym lub kolejnym zrobienie kanalizy u mnie. Ale na razie wykazałem sceptcyzm czym zaskoczyłem sąsiadów i urząd. Po prostu jeśli mi się sprawdzi oczyszczalnia to się nie będę podłączał. W Pruszkowie, gdzie dotychczas mieszkałem, cena odprowadzenia ścieków była taka jak wody. I jak podlewałem trawnik to też oczywiście płaciłem. A z tego co wiem - wodociągi bardzo rzadko godzą się na montaż oddzielnego licznika do podlewania ogródka ....

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety, żadnych konkretów. Mogę jedynie snuć domysły na intuicje, że będzie...nie chodzi o banał, że kiedyś będzie na pewno :-) chodzi tylko o to, że oni (i słusznie) chcą zasilić mieszakńców w media, które ułatwią życie...a do tych należy właśnie wodociąg, gaz, prąd...

Ale jest jeden dość znaczący fakt...pewnie nie wszędzie z tego samego powodu ale wiem, że na terenie gminy Żabia Wola nie robi się utrudnień co do stosowania przydomowych oczyszczalni ścieków....a to znaczy, że gmina nie ma sprecyzowanych w najbliższej przyszłości (sądze, że w tych sprawach należy to rozumieć pewnie od 5 lat w górę minimum) skanalizowania terenów, na których dopuszczają stosowanie POŚ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj, widzę że wszyscy budują i czasu nie mają by pisać. To baaaardzo dobrze.

 

Ale żeby wątek nie spadł na samo dno strony pozwalam sobie wysłać ten post. A żeby nie było że tak bez powodu - informuję że wyrażone przez bardziej doświadczonych na tym forum opinie o TP S.A. sprawdzają się w całej rozciągłości:

już dwa tyg. minęły od chwili gdy zapytałem ich o możliwość przyłączenia do tel. i cisza. Teoretycznie mają 30 dni na odpowiedź. Czyli prawie połowa minęła już. Mam nadzieję że pracują intensywnie :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...