Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa nadarzyńsko - grodziska


Recommended Posts

 

ja geodetów wpisałam do bazy to pan Krakora i pan Wawer

 

Bardzo dziękuję :) A który bardziej godny polecenia?

Dopisuje się do prośby. Krekora wyznaczał budynek mojemu sąsiadowi i strasznie mu schrzanił, ale potem poprowiał - trzeba go poprostu przypilnować. Sylvia a Pan Wawer? Dobry jest?

a co do poszukiwan, to ja dodałąm do bazy namiary na Kowalczyk Materiały budowlnae - moze cos sensownie wytargowac.

u mnie robiła pan Krakora i nie narzekam natomiast chyba powykonawcza zlecę panu W. -obaj mają domy koło mnie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 18,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Witaj ASZ

Robisz strop monolityczny ,napisz czy korzystasz może z deskowań systemowych ,a jak tak to gdzie to można wypożyczyć

 

Hej

Przyznam szczerze, że nie szukałem za bardzo. Będę raczej robił deskowanie+stemple, które potem planuje odsprzedać następującemmu potrzebującemu (zwłaszcza że w kwocie którą płacę ekipie jet wykonanie pełnego szalowania pod strop).

 

Zainteresowanych, czyli osoby gdzie kierowniczką budowy jest pani Z. informuje, że spędza ona właśnie dwa tygodnie w szpitalu :-?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość ~AS~

 

ja geodetów wpisałam do bazy to pan Krakora i pan Wawer

 

Bardzo dziękuję :) A który bardziej godny polecenia?

Dopisuje się do prośby. Krekora wyznaczał budynek mojemu sąsiadowi i strasznie mu schrzanił, ale potem poprowiał - trzeba go poprostu przypilnować. Sylvia a Pan Wawer? Dobry jest?

a co do poszukiwan, to ja dodałąm do bazy namiary na Kowalczyk Materiały budowlnae - moze cos sensownie wytargowac.

 

Z Krekorą bywa różnie. Ogólnie nie polecam. Dodałem przed chwilą namiar na geodetę z Grodziska (p. Zieliński), który robił nam niedawno inwentaryzację, a sąsiadowi wytyczał budynek i przyłącza. Jest słowny, terminowy i konkurencyjny cenowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Równocześnie coś, co było obojętne rok temu, teraz przeszkadza np brak ogródka, ogrodzenia. Taka to natura, chciałoby się coraz więcej.

A jak dużą macie działkę?? My mamy 1200 m2 i też do dziś tymczasowe ogrodzenie...choć mieszkamy krócej, ale faktycznie wszystko co niedocelowe wkurza...ale też kosztuje :-)

 

Co do bloków to masz rację...jak długo by tam człowiek nie mieszkał, to wydaje się to jakimś epizodem...krótkim epizodem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

ja geodetów wpisałam do bazy to pan Krakora i pan Wawer

 

Bardzo dziękuję :) A który bardziej godny polecenia?

Dopisuje się do prośby. Krekora wyznaczał budynek mojemu sąsiadowi i strasznie mu schrzanił, ale potem poprowiał - trzeba go poprostu przypilnować. Sylvia a Pan Wawer? Dobry jest?

a co do poszukiwan, to ja dodałąm do bazy namiary na Kowalczyk Materiały budowlnae - moze cos sensownie wytargowac.

u mnie robiła pan Krakora i nie narzekam natomiast chyba powykonawcza zlecę panu W. -obaj mają domy koło mnie ;)

 

Dzięki sylvia1 za namiary na pana W. Właśnie się umówiłem i jak na razie wrażenia bardzo pozytywne. Komentarz do bazki dopiszę pewnie w przyszłym tygodniu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy koledzy polecający mi studniarza Paluchowskiego mogą mi powiedzieć jaką mają rurę przez niego zamontowaną i jaką pompę? I jak to się sprawuje?

 

Gość proponuje mi rurę 110mm. Wydaje mi się, że to trochę mała średnica. Wszyscy robią na 180mm. Pompa głębinowa ma 8 cm średnicy plus frez. Boję się czy to skuteczne będzie.

 

110 zupełnie wystarczy. Mamy już 4 lata studnię wierconą pzrez P. Paluchowskiego i jest ok. Na budowie była pompa kupiona od Ruskich za 100 zł to trzeba było spiłować jej trochę gumową uszczelkę, ale docelowa weszła jak w masło i działa bezawaryjnie do tej pory.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krekora wyznaczał budynek mojemu sąsiadowi i strasznie mu schrzanił, ale potem poprowiał - trzeba go poprostu przypilnować.

Ano i po to jest system ocen oraz komentarze na stronie.

Z majstrami to tak jest...to są ludzie jak wszyscy, każdy z nas dopisując kogoś do bazy ma jak najlepsze intencje...ale jak to z ludźmi bywa, jeden ma OK inny nie... Sam to też odczułem na swojej skórze...pewien "Glazurnik" (Bobo30 :wink: ) przez kogoś był super polecany...u mnie już nie bardzo...

Ale jeśli ktoś do kogoś ma inne zdanie to trzeba takiemu wkleić "pałę" i go w opisie objechać...

Stety/niestety, książka to wciąż żywa i pierwsza chyba z tegu typu inicjatyw na tym formu (tak mi się wydaje), więc na pewno będą się znajdować różne może nie dopracowane elementy..choć na system ocen i opisu nie ma na co narzekać...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy koledzy polecający mi studniarza Paluchowskiego mogą mi powiedzieć jaką mają rurę przez niego zamontowaną i jaką pompę? I jak to się sprawuje?

 

Gość proponuje mi rurę 110mm. Wydaje mi się, że to trochę mała średnica. Wszyscy robią na 180mm. Pompa głębinowa ma 8 cm średnicy plus frez. Boję się czy to skuteczne będzie.

 

110 zupełnie wystarczy. Mamy już 4 lata studnię wierconą pzrez P. Paluchowskiego i jest ok. Na budowie była pompa kupiona od Ruskich za 100 zł to trzeba było spiłować jej trochę gumową uszczelkę, ale docelowa weszła jak w masło i działa bezawaryjnie do tej pory.

A jak z jakoscią wody?? Z jakiej głebokości ją bierzesz?? Na ile Pan Paluchowski zna się na robocie, w sensie takim , czy potrafi znależć złoże dobrej w miare wody czy tylko je znależć, tudziez miejsce należy mu samemu pokazać?Może to głupie pytania, ale jak znasz na nie odpowiedź to ja poproszę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

_jaw_, kurcze często przejeżdzam koło was ale za cholere nie kojarze...jak będe jechał następnym razem to looknę, chyba że jeszcze nie wystartowaliście....

 

To cytat z naszego pierwszego posta :)

"Od kilku dni jesteśmy szczęśliwymi(?), właścicielami działki w Książenicach. Wybraliśmy nieduży domek z pracowni "dobre domy": Proton 2. Obecnie rozglądamy się za architektem i geodetą i na pewno skorzystamy z Waszych rekomendacji, za które bardzo dziękujemy."

Jak widać wystartowaliśmy... ale na razie z papierkami :wink: A domek będziemy budować jadąc Olszową w stronę Urzutu po lewej stronie, jakieś 400m od ulicy (tam gdzie zaczynają się pola i pastwiska :wink: )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich forumowiczów z grupy grodzisko-nadarzyńskiej.

Nadszedł czas, aby po kilku miesiącach czytania Waszych postów dołączyć do grupy (jeśli można :oops: ). Domek będę budował w Osowcu i jestem na etapie uzgadniania projektu ( pani architekt z Grodziska, niektórzy z forum ją znają).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich forumowiczów z grupy grodzisko-nadarzyńskiej.

Nadszedł czas, aby po kilku miesiącach czytania Waszych postów dołączyć do grupy (jeśli można :oops: ). Domek będę budował w Osowcu i jestem na etapie uzgadniania projektu ( pani architekt z Grodziska, niektórzy z forum ją znają).

 

Nie będę wyręczać "weteranów" tego forum w roli gospodarza, bo mój staż tutaj jest bliski Twojemu, ale powitać chyba Cię mogę :wink: Jesteśmy na podobnym etapie jeśli chodzi o budowę - właśnie rozglądamy się za architektem. Niestety polecana na forum pani F. ma dla nas czas dopiero w maju i szukamy alternatywy.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość ~AS~
Jesteśmy na podobnym etapie jeśli chodzi o budowę - właśnie rozglądamy się za architektem. Niestety polecana na forum pani F. ma dla nas czas dopiero w maju i szukamy alternatywy.

 

Chcecie zrobić projekt na zamówienie, czy potrzebujecie tylko zrobić adaptację projektu gotowego? Jeśli to drugie, to popytajcie u kierowników budowy, np. pan Błaszczak (kontakt w książce).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość ~AS~
Hej, czy ktos z dziecmi z podstawowki zechce sie podzielic opiniami o szkolach w okolicy? :) Mialam nadzieje, ze juz cos znalazlam, ale chyba jednak dla starszej corki nie bedzie miejsca... :( Wiec znow zaczynam szukac. Z gory wielkie dzieki!

 

Co to znaczy - "nie będzie miejsca" ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesteśmy na podobnym etapie jeśli chodzi o budowę - właśnie rozglądamy się za architektem. Niestety polecana na forum pani F. ma dla nas czas dopiero w maju i szukamy alternatywy.

 

Chcecie zrobić projekt na zamówienie, czy potrzebujecie tylko zrobić adaptację projektu gotowego? Jeśli to drugie, to popytajcie u kierowników budowy, np. pan Błaszczak (kontakt w książce).

 

Chcemy zrobić tylko adaptację. Dzięki za hint z kierownikami - pewnie skorzystamy, a przy okazji może z którymś się wstępnie dogadamy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, czy ktos z dziecmi z podstawowki zechce sie podzielic opiniami o szkolach w okolicy? :) Mialam nadzieje, ze juz cos znalazlam, ale chyba jednak dla starszej corki nie bedzie miejsca... :( Wiec znow zaczynam szukac. Z gory wielkie dzieki!

Widze, że został poruszony wątek szkolny więc może ktoś juz ma wyrobione opinie na temat przedszkoli w okolicy Ruśca ?:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...