Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa nadarzyńsko - grodziska


Recommended Posts

Widze, że został poruszony wątek szkolny więc może ktoś juz ma wyrobione opinie na temat przedszkoli w okolicy Ruśca ?:)

 

Syn znajomych chodzi do przedszkola w Młochowie. Dziecko zadowolone, rodzice też. Ostatnio na bal karnawałowy brali kolegę, żeby za Mikołaja robił i on jako osoba z zewnątrz stwierdził, że z takim przedszolem - z taką zabawą, atmosferą itp. - to się jeszcze nie spotkał :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 18,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Gość ~AS~

Co to znaczy - "nie będzie miejsca" ???

 

W tej szkole w klasach moze byc max 16 osob - a w 5 klasie juz teraz wyglada, ze bedzie 17... moja bylaby 18, to juz nie przejdzie...

 

A jak ta szkoła się ma do Waszego miejsca zamieszkania? Chyba jest coś takiego, jak rejony i szkoła nie może odmówić przyjęcia ucznia ze swojego rejonu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, czy ktos z dziecmi z podstawowki zechce sie podzielic opiniami o szkolach w okolicy? :) Mialam nadzieje, ze juz cos znalazlam, ale chyba jednak dla starszej corki nie bedzie miejsca... :( Wiec znow zaczynam szukac. Z gory wielkie dzieki!

Ewka :( może prezes się złamie cały czas proszę o to panią dyrektor... dzwoniłaś? pytałaś? bo teraz z IV klasy odeszła 1 uczennica więc można się powołać, że skoro i tak nie było zgodnie z regulaminem szkoły (max 16) to co im szkodzi? :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Senser za dopisanie nas na mapce. W sumie będziemy całkiem bliskimi sąsiadami :) Dojeżdżasz może do Warszawy przez Urszulin? Można wiedzieć ile czasu zajmuje Ci dotarcie w szczycie?

 

Wiesz co...czasem tak, raczej wracam ale staram się jak ognia unikać powrotu przez Raszyn/Katowicką...niestety to jest prze...ana trasa że nie wiem...

Już szybciej mi jest (kilkakrotnie sprawdzone) jechać na Grodzisk i Al. Jerozolimskimi....

Ale na Katowicką, zależy jeszcze gdzie ale godzinę trzeba brać jak nic pod uwagę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość ~AS~
Dzięki Senser za dopisanie nas na mapce. W sumie będziemy całkiem bliskimi sąsiadami :) Dojeżdżasz może do Warszawy przez Urszulin? Można wiedzieć ile czasu zajmuje Ci dotarcie w szczycie?

 

Wiesz co...czasem tak, raczej wracam ale staram się jak ognia unikać powrotu przez Raszyn/Katowicką...niestety to jest prze...ana trasa że nie wiem...

Już szybciej mi jest (kilkakrotnie sprawdzone) jechać na Grodzisk i Al. Jerozolimskimi....

Ale na Katowicką, zależy jeszcze gdzie ale godzinę trzeba brać jak nic pod uwagę...

 

Ja za to nie trawię przebijania się przez Grodzisk-Milanówek-Otrębusy-Kanie-Pruszków. Na szczęście nie jeżdżę codziennie samochodem, ale jak już czasem muszę, to najczęściej jeżdżę katowicką do Starej Wsi / Nadarzyna i dalej przez Komorów, Reguły do Alej. Ewentualnie jadąc przed 7-mą można przejechać przez Janki-Pęcice-Reguły.

Jak jeżdżę tylko do Pruszkowa, to za Milanówkiem odbijam na Brwinów i Parzniew, ale ostatnio i tak wyszło mi że nawet do Pruszkowa szybciej jest katowicką przez Nadarzyn.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, czy ktos z dziecmi z podstawowki zechce sie podzielic opiniami o szkolach w okolicy? :) Mialam nadzieje, ze juz cos znalazlam, ale chyba jednak dla starszej corki nie bedzie miejsca... :( Wiec znow zaczynam szukac. Z gory wielkie dzieki!

Ewka :( może prezes się złamie cały czas proszę o to panią dyrektor... dzwoniłaś? pytałaś? bo teraz z IV klasy odeszła 1 uczennica więc można się powołać, że skoro i tak nie było zgodnie z regulaminem szkoły (max 16) to co im szkodzi? :wink:

 

Dzwonilam dzis :( Rada pochodzi od pani Dyrektor, zeby szukac gdzies indziej, bo ona nie moze zagwarantowac, a nie chce, zebym zostala w ostatniej chwili na lodzie... :cry:

 

PS. Zadzwonie wieczorkiem. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, czy ktos z dziecmi z podstawowki zechce sie podzielic opiniami o szkolach w okolicy? :) Mialam nadzieje, ze juz cos znalazlam, ale chyba jednak dla starszej corki nie bedzie miejsca... :( Wiec znow zaczynam szukac. Z gory wielkie dzieki!

Ewka :( może prezes się złamie cały czas proszę o to panią dyrektor... dzwoniłaś? pytałaś? bo teraz z IV klasy odeszła 1 uczennica więc można się powołać, że skoro i tak nie było zgodnie z regulaminem szkoły (max 16) to co im szkodzi? :wink:

 

Dzwonilam dzis :( Rada pochodzi od pani Dyrektor, zeby szukac gdzies indziej, bo ona nie moze zagwarantowac, a nie chce, zebym zostala w ostatniej chwili na lodzie... :cry:

 

PS. Zadzwonie wieczorkiem. :)

 

fajnie zadzwoń...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich forumowiczów z grupy grodzisko-nadarzyńskiej.

Nadszedł czas, aby po kilku miesiącach czytania Waszych postów dołączyć do grupy (jeśli można :oops: ). Domek będę budował w Osowcu i jestem na etapie uzgadniania projektu ( pani architekt z Grodziska, niektórzy z forum ją znają).

 

Witam sąsiada,

my tez Osowiec, ulica Szkolna...

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Senser za dopisanie nas na mapce. W sumie będziemy całkiem bliskimi sąsiadami :) Dojeżdżasz może do Warszawy przez Urszulin? Można wiedzieć ile czasu zajmuje Ci dotarcie w szczycie?

 

Wiesz co...czasem tak, raczej wracam ale staram się jak ognia unikać powrotu przez Raszyn/Katowicką...niestety to jest prze...ana trasa że nie wiem...

Już szybciej mi jest (kilkakrotnie sprawdzone) jechać na Grodzisk i Al. Jerozolimskimi....

Ale na Katowicką, zależy jeszcze gdzie ale godzinę trzeba brać jak nic pod uwagę...

 

Ja za to nie trawię przebijania się przez Grodzisk-Milanówek-Otrębusy-Kanie-Pruszków. Na szczęście nie jeżdżę codziennie samochodem, ale jak już czasem muszę, to najczęściej jeżdżę katowicką do Starej Wsi / Nadarzyna i dalej przez Komorów, Reguły do Alej. Ewentualnie jadąc przed 7-mą można przejechać przez Janki-Pęcice-Reguły.

Jak jeżdżę tylko do Pruszkowa, to za Milanówkiem odbijam na Brwinów i Parzniew, ale ostatnio i tak wyszło mi że nawet do Pruszkowa szybciej jest katowicką przez Nadarzyn.

 

No to mnie nie pocieszyliście zanadto :( Ja jechałem kilka razy DO Warszawy rano (8.00-10.00) i zajmowało mi to katowicką, przez Raszyn 40-55 minut (w okolice Galerii Mokotów). Czy z powrotem jest lepiej czy gorzej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość ~AS~
No to mnie nie pocieszyliście zanadto :( Ja jechałem kilka razy DO Warszawy rano (8.00-10.00) i zajmowało mi to katowicką, przez Raszyn 40-55 minut (w okolice Galerii Mokotów). Czy z powrotem jest lepiej czy gorzej?

 

O 8-ej w 40 minut?? To chyba w niedzielę? Z tego co wiem, to w tygodniu o tej porze na sam Raszyn potrzeba min. pół godziny :)

 

p.s. ja za nerwowy jestem, więc na co dzień jeżdżę pociągiem ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to mnie nie pocieszyliście zanadto :( Ja jechałem kilka razy DO Warszawy rano (8.00-10.00) i zajmowało mi to katowicką, przez Raszyn 40-55 minut (w okolice Galerii Mokotów). Czy z powrotem jest lepiej czy gorzej?

 

O 8-ej w 40 minut?? To chyba w niedzielę? Z tego co wiem, to w tygodniu o tej porze na sam Raszyn potrzeba min. pół godziny :)

 

p.s. ja za nerwowy jestem, więc na co dzień jeżdżę pociągiem ;)

 

Akurat o 9.00, w piątek :). W pozostałe dni i wcześniej 50-55 minut (może akurat miałem szczęście). Ja muszę raczej samochodem - pociągiem i komunikacją miejską docierałbym do pracy min. 90 minut.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość ~AS~
dzis przy okazji wizytacji działki po wycince, zapisalam się na internet u Pani Soltysowej, podobno telekomuna ;-) ma robic w listopadzie, sczegolow na razie nie znam :(

 

Telekomuna? Gmina podobno miała robić, a tp tylko obsługiwać. W tp twierdzą, że oni w najbliższym czasie nie będą prowadzili żadnych inwestycji w tej okolicy.

Ja już nie chciałem czekać i wziąłem Sferię. Na razie działa bez zarzutów. Transfer max "w dół" teoretycznie 2,4Mb/s. Ja wczoraj testując osiągałem 1Mb/s, co moim zdaniem i tak jest ok. Może ewentualnie dokupię antenę zewnętrzną, to powinno być jeszcze lepiej. Na nasze domowe potrzeby wystarcza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co dojazdów do warszawy to recapty nie ma niestety ani trasą grodziską ani przez Janki, jeszcze rok temu ta pierwszą trasą było szybciejale teraz już nie :evil: niestety. Ale mam dobrą wiadomość dla nas dojeżdżających do stolicy :D Tadam:

 

http://www.siskom.waw.pl/mapy/tsw.gif

 

a tu szczegóły http://www.siskom.waw.pl/sal-wol.htm

 

Za 2 lata nasza gehenna sie skończy :D . A przez te dwa lata trzeba zrobic melise w termos żeby nie dostać szału w korkach. :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam prośbe i pytanie (zwłaszcza do bliższych może sąsiadów ale niekoniecznie :wink: ) w kwestii wywozu tak zwanych nieczystości stałych, czyli śmieci. Gmina Nadarzyn skonczyła wieloletnią promocję na bezpłatne duże kontenery dostepne dla mieszkanców (niestety :cry: ) i musze szybko znaleźć odbiorce indywidualnego i podpisac umowe. Ciekaw jestem kto odbiera od Was "pozostałości cywilizacyjne" i za ile :D . Wdzięczny będę za wszelkie info.

Na marginesie teraz to już smieci napewno nas zasypią bo tak kazdy jednak wyrzucał to do kontenera niewzne czy tu miezkal czy nie :wink: , a teraz to wywali do lasu :-? :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...