Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa nadarzyńsko - grodziska


Recommended Posts

Telekomuna? Gmina podobno miała robić, a tp tylko obsługiwać. W tp twierdzą, że oni w najbliższym czasie nie będą prowadzili żadnych inwestycji w tej okolicy.

Ja już nie chciałem czekać i wziąłem Sferię. Na razie działa bez zarzutów. Transfer max "w dół" teoretycznie 2,4Mb/s. Ja wczoraj testując osiągałem 1Mb/s, co moim zdaniem i tak jest ok. Może ewentualnie dokupię antenę zewnętrzną, to powinno być jeszcze lepiej. Na nasze domowe potrzeby wystarcza.

tak jak mowilam nie zdazylam sie zorientowac, dowiedzialam sie dzis przypadkiem od sasiadki, ze sa "zapisy" i pobiegłam do sołtysa - gmina powiadasz?

ale mamy fajna gminę :) :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 18,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

No to mnie nie pocieszyliście zanadto :( Ja jechałem kilka razy DO Warszawy rano (8.00-10.00) i zajmowało mi to katowicką, przez Raszyn 40-55 minut (w okolice Galerii Mokotów). Czy z powrotem jest lepiej czy gorzej?

 

O 8-ej w 40 minut?? To chyba w niedzielę? Z tego co wiem, to w tygodniu o tej porze na sam Raszyn potrzeba min. pół godziny :)

 

p.s. ja za nerwowy jestem, więc na co dzień jeżdżę pociągiem ;)

 

 

 

Ostatnio parę razy byłem załatwiać rano papierki w Urzędzie w Nadarzynie, i wyjeżdzająć stamtąd o 8:20 byłem o 8:55 na rondzie ONZ w Centrum więc uważam, że nia ma tragedii. Co do Raszyna to mieszkałem tam8 lat więc znam wszystkie tajemne uliczki.

Jesli za parę lat liczba osób miekszkających w naszych okolicach sie podwoi to trzeba się będzie na motorki/skuterki przesiąść...

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Telekomuna? Gmina podobno miała robić, a tp tylko obsługiwać. W tp twierdzą, że oni w najbliższym czasie nie będą prowadzili żadnych inwestycji w tej okolicy.

Ja już nie chciałem czekać i wziąłem Sferię. Na razie działa bez zarzutów. Transfer max "w dół" teoretycznie 2,4Mb/s. Ja wczoraj testując osiągałem 1Mb/s, co moim zdaniem i tak jest ok. Może ewentualnie dokupię antenę zewnętrzną, to powinno być jeszcze lepiej. Na nasze domowe potrzeby wystarcza.

 

Nie wiem...mam same sprzeczne informacje...

Gość, który z ramienia TP ma obsługiwać tą inwestycję twierdzi, że brakuje kilku detali formalnych i teoretycznie w maju może ruszyć inwestycja.

Jeśli potwierdzi się opcja na Listopad to nie wiem czy nie będe zmuszony sobie to odpuścić i wejść właśnie w sferie. Był właśnie jakiś czas temu gość u mnie z tej Sferi i mówił, że będzie Internet właśnie w Marcu...

Ciekawe czy VoIP na tym pójdzie?? Pewnie nie bardzo?? A może mógłbyś to przetestować??

Jaki rodzaj usługi wybrałeś??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam prośbe i pytanie (zwłaszcza do bliższych może sąsiadów ale niekoniecznie :wink: ) w kwestii wywozu tak zwanych nieczystości stałych, czyli śmieci. Gmina Nadarzyn skonczyła wieloletnią promocję na bezpłatne duże kontenery dostepne dla mieszkanców (niestety :cry: ) i musze szybko znaleźć odbiorce indywidualnego i podpisac umowe. Ciekaw jestem kto odbiera od Was "pozostałości cywilizacyjne" i za ile :D . Wdzięczny będę za wszelkie info.

Na marginesie teraz to już smieci napewno nas zasypią bo tak kazdy jednak wyrzucał to do kontenera niewzne czy tu miezkal czy nie :wink: , a teraz to wywali do lasu :-? :evil:

 

U nas jest Sir-Com, u ciebie pewnie też mają zasięg...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam prośbe i pytanie (zwłaszcza do bliższych może sąsiadów ale niekoniecznie :wink: ) w kwestii wywozu tak zwanych nieczystości stałych, czyli śmieci. Gmina Nadarzyn skonczyła wieloletnią promocję na bezpłatne duże kontenery dostepne dla mieszkanców (niestety :cry: ) i musze szybko znaleźć odbiorce indywidualnego i podpisac umowe. Ciekaw jestem kto odbiera od Was "pozostałości cywilizacyjne" i za ile :D . Wdzięczny będę za wszelkie info.

Na marginesie teraz to już smieci napewno nas zasypią bo tak kazdy jednak wyrzucał to do kontenera niewzne czy tu miezkal czy nie :wink: , a teraz to wywali do lasu :-? :evil:

 

Żelechów ma również Sir-Com,

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

 

Potrzebuje pomocy. Moi znajomi odsprzedadza mi troche stempli i styropianu na podłogę po nizszej cenie

ale nie bardzo mam pojazd aby to przetransportować (Nowa Wieś => Pruszków).

Czy macie może jakiś pomysł/namiar na kogoś taniego, co mógłby mi pomóc załatwić te sprawę?

 

pzdr

Habier

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość ~AS~
Nie wiem...mam same sprzeczne informacje...

Gość, który z ramienia TP ma obsługiwać tą inwestycję twierdzi, że brakuje kilku detali formalnych i teoretycznie w maju może ruszyć inwestycja.

Jeśli potwierdzi się opcja na Listopad to nie wiem czy nie będe zmuszony sobie to odpuścić i wejść właśnie w sferie. Był właśnie jakiś czas temu gość u mnie z tej Sferi i mówił, że będzie Internet właśnie w Marcu...

Ciekawe czy VoIP na tym pójdzie?? Pewnie nie bardzo?? A może mógłbyś to przetestować??

Jaki rodzaj usługi wybrałeś??

 

Właśnie ten brak informacji i olewanie klienta w tepsie zdecydowały. Co masz na myśli pytając o VoIP, rozmowy głosowe przez komunikator typu GG, Skype, itp. ? W Sferii mają trochę dziwną konstrukcę taryfy, żeby "wyciąć" użytkowników programów P2P - nawet w najdroższym pakiecie uzytkownicy mułów i itp. będą mieli transfer do 40kb/s. Nie udało mi się uzyskać konkretnej informacji z infolinii jak to rzutuje na rozmowy głosowe, które w niektórych przypadkach też mogą być potraktowane jak połączenie p2p. Pozostaje mi to przetestować, jak coś będę wiedział, to dam znać.

Ja wziąłem najtańszy pakiet internetowy (tranSFER L) - transfer "w dół" do 2,4Mb/s, z limitem 0,4GB na tydzień, potem spada do 256kb/s (limit do 0,7GB) i po przekroczeniu ostatniego progu spada do 144kb/s. W wyższych pakietach są większe progi, a przepustowość wolniej spada. Taryfę można zmienić w dowolnym momencie. Na razie uznałem, że na www i pocztę wystarczy 400MB na tydzień. Maksymalny transfer "w górę" we wszystkich pakietach jest 53,6kb/s.

Poza tym mam telefon w strefie warszawskiej, z taką samą ceną za połączenia lokalne, międzystrefowe i stacjonarne międzynarodowe.

Telefon i internet w ciągu 2 dni, opłata "aktywacyjna" ok. 25zł, a abonamenty miesięczne 48zł internet i 23zł telefon.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziś ZE wykonała swoja część przyłącza energ.:D :D , jeszcze tylko elektryk zrobi prowizorkę i chyba będziemy zaczynać :D

 

zrobilismy tez wycinkę akacji, i okazało się, że jesteśmy szczęśliwymi posiadaczami 20 m sześć. drewna do kominka i chyba całość sprzedamy na pniu, drewno zajmuje za dużo miejsca, zanim wybudujemy kominek to pewnie zostanie rozkradzione :( a transport jest przy tej ilosci trochę nieopłacalny :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i ja mam dziś dobry humor, bo może i u mnie zacznie się w końcu coś dziać :) Z banku zadzwoniła pani z informacją, że wstępna decyzja kredytowa jest pozytywna, mam nadzieję, że i ostateczna taka będzie :)

 

Zadzwoniłam od razu do wykonawcy, na szczęście o mnie nie zapomniał :) Ma pojechać obejrzeć teren no i będziemy się umawiać na rozpoczęcie budowy :)

Oby tylko z bankiem do końca wszystko dobrze szło :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam prośbe i pytanie :

Piotrek,

Zapytaj w firmie SITA, mi zobowiązali się na piśmie (do pozwolenia na budowę) że jak zamieszkam to będą wywozili śmiecie.

 

na pewno podzwonie ale chodzilo mi o oferte rozsądną tzn nie od razu 120 zł czy wiecej tylko w granicach rozsądku. Site tez mam na liście :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam prośbe i pytanie (zwłaszcza do bliższych może sąsiadów ale niekoniecznie :wink: ) w kwestii wywozu tak zwanych nieczystości stałych, czyli śmieci. Gmina Nadarzyn skonczyła wieloletnią promocję na bezpłatne duże kontenery dostepne dla mieszkanców (niestety :cry: ) i musze szybko znaleźć odbiorce indywidualnego i podpisac umowe. Ciekaw jestem kto odbiera od Was "pozostałości cywilizacyjne" i za ile :D . Wdzięczny będę za wszelkie info.

Na marginesie teraz to już smieci napewno nas zasypią bo tak kazdy jednak wyrzucał to do kontenera niewzne czy tu miezkal czy nie :wink: , a teraz to wywali do lasu :-? :evil:

 

U nas jest Sir-Com, u ciebie pewnie też mają zasięg...

 

Poprosze o info ile cie ta przyjemnosc kosztuje na miesiąc?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich serdeczniejavascript:emoticon(':D')

Po pierwsze bardzo się cieszę żeudało nam się kupić w Radoniach działkę jest PRZEŚLICZNIE i tak spokojnie. Ciągle jestem pod wrażeniem gdyż dziś finalizuję umowę kupna i dopiero mam to za sobą. Mam na początek tylko jedno pytanie : Jak tu się żyje, mieszka itd?????????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, czy ktos z dziecmi z podstawowki zechce sie podzielic opiniami o szkolach w okolicy? :) Mialam nadzieje, ze juz cos znalazlam, ale chyba jednak dla starszej corki nie bedzie miejsca... :( Wiec znow zaczynam szukac. Z gory wielkie dzieki!

 

Ewa, własnie miałam o to samo zapytać. Tez szukam szkoły dla córki, więc bardzo prosze o jak najwięcej opinii, negatywnych i pozytywnych.

 

Uprzejmie informuje, że mój dekarz Robert Koprowski terminowo zjawił się na wiosennym przegladzie dachu, przeglad (płatny) wykonał, zreperował w ramach gwarancji 1 rynne oraz zrobił porządek z druga, która czekał na niego pół roku. Zrobił wszystko ładnie i fachowo. Zero problemów. Mysle, że moge go nadal polecic, a jesienny wypadek uznac za przypadek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziś ZE wykonała swoja część przyłącza energ.:D :D , jeszcze tylko elektryk zrobi prowizorkę i chyba będziemy zaczynać :D

 

zrobilismy tez wycinkę akacji, i okazało się, że jesteśmy szczęśliwymi posiadaczami 20 m sześć. drewna do kominka i chyba całość sprzedamy na pniu, drewno zajmuje za dużo miejsca, zanim wybudujemy kominek to pewnie zostanie rozkradzione :( a transport jest przy tej ilosci trochę nieopłacalny :(

po ile ta akacja? :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziś ZE wykonała swoja część przyłącza energ.:D :D , jeszcze tylko elektryk zrobi prowizorkę i chyba będziemy zaczynać :D

 

zrobilismy tez wycinkę akacji, i okazało się, że jesteśmy szczęśliwymi posiadaczami 20 m sześć. drewna do kominka i chyba całość sprzedamy na pniu, drewno zajmuje za dużo miejsca, zanim wybudujemy kominek to pewnie zostanie rozkradzione :( a transport jest przy tej ilosci trochę nieopłacalny :(

po ile ta akacja? :wink:

 

 

Właśnie po ile???? :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...